ATP Yugoslavia Draw (Men's) - 2001

Click Here To Join The Yugoslavia Discussion!


Share This...


Yugoslavia Event Details:

2001-08-13Clay
OutdoorBelgrade, Yugoslavia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Yugoslavia draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FVladimir Pavicevic (8) (YUG)Francesco Piccari (6) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
FVladimir Pavicevic (2) (YUG)Fabio Colangelo (ITA)6-4 6-3 [H2H]
FKornel Bardoczky (3) (HUN)Jan Minar (CZE)6-4 3-6 6-1 [H2H]
FDarko Madjarovski (5) (YUG)Aleksander Vlaski (4) (YUG)6-3 6-3 [H2H]
SFVladimir Pavicevic (8) (YUG)Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)6-1 5-7 7-6(2) [H2H]
SFFrancesco Piccari (6) (ITA)Victor Ionita (7) (ROU)6-4 3-6 7-5 [H2H]
SFFabio Colangelo (ITA)Ivan Radovanovic (YUG)6-2 7-6(6) [H2H]
SFVladimir Pavicevic (2) (YUG)Kornel Bardoczky (3) (HUN)6-3 6-3 [H2H]
SFKornel Bardoczky (3) (HUN)Vladimir Pavicevic (1) (YUG)6-3 6-0 [H2H]
SFJan Minar (CZE)Francesco Piccari (ITA)7-5 6-3 [H2H]
SFDarko Madjarovski (5) (YUG)Teodor-Dacian Craciun (Q) (ROU)7-6(5) 6-3 [H2H]
SFAleksander Vlaski (4) (YUG)Boris Pashanski (6) (YUG)4-6 7-6(5) 6-1 [H2H]
QFVladimir Pavicevic (8) (YUG)Boris Pashanski (YUG)6-4 6-1 [H2H]
QFTeodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Mate Gyenis (Q) (HUN)6-1 6-2 [H2H]
QFFrancesco Piccari (6) (ITA)Jan Minar (4) (CZE)6-4 6-3 [H2H]
QFVictor Ionita (7) (ROU)Darko Madjarovski (2) (YUG)6-2 6-3 [H2H]
QFIvan Radovanovic (YUG)Victor Ionita (7) (ROU)6-3 6-2 [H2H]
QFFabio Colangelo (ITA)Aleksander Vlaski (8) (YUG)2-6 6-3 6-4 [H2H]
QFKornel Bardoczky (3) (HUN)Federico Torresi (ITA)6-3 6-4 [H2H]
QFVladimir Pavicevic (2) (YUG)Aleksander Slovic (YUG)7-6(4) 7-6(4) [H2H]
QFVladimir Pavicevic (1) (YUG)Goran Tosic (Q) (YUG)6-1 1-6 6-3 [H2H]
QFKornel Bardoczky (3) (HUN)Darko Madjarovski (5) (YUG)7-5 6-4 [H2H]
QFFrancesco Piccari (ITA)Igor Fejzula (YUG)7-6(4) 6-0 [H2H]
QFJan Minar (CZE)Victor Ionita (7) (ROU)6-3 7-6(4) [H2H]
QFTeodor-Dacian Craciun (Q) (ROU)Zoltan Nagy (8) (HUN)2-6 6-3 6-2 [H2H]
QFDarko Madjarovski (5) (YUG)Kornel Bardoczky (3) (HUN)6-2 6-0 [H2H]
QFAleksander Vlaski (4) (YUG)Victor Ionita (7) (ROU)7-6(2) 4-6 6-2 [H2H]
QFBoris Pashanski (6) (YUG)Aleksander Slovic (2) (YUG)7-5 6-4 [H2H]
R16Boris Pashanski (YUG)Kornel Bardoczky (1) (HUN)6-2 6-4 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (8) (YUG)Marco Pedrini (Q) (ITA)6-1 6-2 [H2H]
R16Mate Gyenis (Q) (HUN)Aleksander Vlaski (3) (YUG)6-3 6-4 [H2H]
R16Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Nikola Ciric (YUG)6-3 6-2 [H2H]
R16Francesco Piccari (6) (ITA)Igor Fejzula (YUG)6-4 3-6 6-2 [H2H]
R16Jan Minar (4) (CZE)Fabio Colangelo (ITA)4-6 6-2 6-3 [H2H]
R16Victor Ionita (7) (ROU)Igor Racic (BIH)6-4 5-7 7-5 [H2H]
R16Darko Madjarovski (2) (YUG)Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)7-6(1) 6-7(5) 6-2 [H2H]
R16Ivan Radovanovic (YUG)Darko Madjarovski (1) (YUG)3-6 6-3 7-5 [H2H]
R16Victor Ionita (7) (ROU)Nikola Ciric (YUG)6-4 7-5 [H2H]
R16Fabio Colangelo (ITA)Francesco Piccari (4) (ITA)6-2 6-3 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (8) (YUG)Boris Pashanski (YUG)6-3 7-6(5) [H2H]
R16Federico Torresi (ITA)Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)6-4 7-5 [H2H]
R16Kornel Bardoczky (3) (HUN)Goran Tosic (YUG)6-0 6-1 [H2H]
R16Aleksander Slovic (YUG)Jan Minar (6) (CZE)6-2 6-2 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (2) (YUG)Marco Pedrini (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (1) (YUG)Gabor Pelva (Q) (YUG)6-3 6-4 [H2H]
R16Goran Tosic (Q) (YUG)Israel Vior-Diaz (ESP)6-1 6-4 [H2H]
R16Kornel Bardoczky (3) (HUN)Teodor-Dacian Craciun (Q) (ROU)3-6 6-4 6-4 [H2H]
R16Darko Madjarovski (5) (YUG)Nikola Ciric (Q) (YUG)6-2 7-6(7) [H2H]
R16Igor Fejzula (YUG)Federico Torresi (ITA)7-6(4) 7-6(5) [H2H]
R16Francesco Piccari (ITA)Aleksander Vlaski (4) (YUG)7-6(5) 7-6(5) [H2H]
R16Victor Ionita (7) (ROU)Stefano Mocci (ITA)6-7(6) 6-4 7-6(6) [H2H]
R16Jan Minar (CZE)Ivan Radovanovic (WC) (YUG)6-7(5) 7-5 7-5 [H2H]
R16Teodor-Dacian Craciun (Q) (ROU)Ivan Radovanovic (WC) (YUG)6-1 3-6 6-1 [H2H]
R16Zoltan Nagy (8) (HUN)Igor Racic (BIH)7-6(5) 6-2 [H2H]
R16Kornel Bardoczky (3) (HUN)Stefano Mocci (ITA)3-6 6-0 6-1 [H2H]
R16Darko Madjarovski (5) (YUG)Francesco Piccari (ITA)6-4 6-2 [H2H]
R16Victor Ionita (7) (ROU)Fabio Colangelo (ITA)6-3 6-1 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (4) (YUG)Igor Fejzula (YUG)6-1 7-6(4) [H2H]
R16Boris Pashanski (6) (YUG)Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)6-2 6-3 [H2H]
R16Aleksander Slovic (2) (YUG)Israel Vior-Diaz (ESP)6-3 6-7(5) 6-3 [H2H]
R32Kornel Bardoczky (1) (HUN)Nikola Vidovic (Q) (YUG)6-2 6-1 [H2H]
R32Boris Pashanski (YUG)Nicolo Cotto (Q) (ITA)6-2 6-1 [H2H]
R32Marco Pedrini (Q) (ITA)Aleksander Slovic (YUG)6-3 7-6(5) [H2H]
R32Vladimir Pavicevic (8) (YUG)Goran Tosic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (3) (YUG)Ivan Radovanovic (YUG)2-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Mate Gyenis (Q) (HUN)Vukasin Jankovic (WC) (YUG)7-6(3) 6-0 [H2H]
R32Nikola Ciric (YUG)Nemanja Ivic (Q) (YUG)7-5 6-7(2) 7-5 [H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Dimo Tolev (Q) (BUL)6-1 2-6 6-2 [H2H]
R32Francesco Piccari (6) (ITA)Israel Vior-Diaz (ESP)6-1 6-4 [H2H]
R32Igor Fejzula (YUG)Adrian-Vasile Gavrila (ROU)3-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Fabio Colangelo (ITA)Stefano Mocci (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R32Jan Minar (4) (CZE)Sergio Barberan-Miquel (LL) (ESP)6-2 5-7 7-6(2) [H2H]
R32Victor Ionita (7) (ROU)Nicolae-Razvan Lupsescu (Q) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
R32Igor Racic (BIH)Avi Akoka (WC) (BEL)6-1 6-2 [H2H]
R32Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)6-3 6-4 [H2H]
R32Darko Madjarovski (2) (YUG)Federico Torresi (ITA)6-3 7-5 [H2H]
R32Darko Madjarovski (1) (YUG)Bye
R32Ivan Radovanovic (YUG)Sergi Arumi-Romeu (ESP)1-6 6-1 6-3 [H2H]
R32Nikola Ciric (YUG)Mate Gyenis (HUN)6-1 3-6 7-5 [H2H]
R32Victor Ionita (7) (ROU)Bye
R32Francesco Piccari (4) (ITA)Bye
R32Fabio Colangelo (ITA)Israel Vior-Diaz (ESP)6-2 6-2 [H2H]
R32Boris Pashanski (YUG)Zoltan Nagy (HUN)6-0 6-1 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (8) (YUG)Bye
R32Teodor-Dacian Craciun (5) (ROU)Bye
R32Federico Torresi (ITA)Stefano Mocci (ITA)3-4 Retired[H2H]
R32Goran Tosic (YUG)Igor Fejzula (YUG)6-2 6-4 [H2H]
R32Kornel Bardoczky (3) (HUN)Bye
R32Jan Minar (6) (CZE)Bye
R32Aleksander Slovic (YUG)Dimo Tolev (BUL)6-1 6-3 [H2H]
R32Marco Pedrini (ITA)Igor Racic (BIH)6-2 6-2 [H2H]
R32Vladimir Pavicevic (2) (YUG)Bye
R32Vladimir Pavicevic (1) (YUG)Vladimir Simic (WC) (BEL)6-0 6-1 [H2H]
R32Gabor Pelva (Q) (YUG)Fabio Colangelo (ITA)4-6 7-5 6-4 [H2H]
R32Israel Vior-Diaz (ESP)David Tosas-Ros (ESP)6-1 6-1 [H2H]
R32Goran Tosic (Q) (YUG)Zoltan Nagy (8) (HUN)2-0 Retired[H2H]
R32Kornel Bardoczky (3) (HUN)Nemanja Ivic (Q) (YUG)2-0 Retired[H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (Q) (ROU)Marco Pedrini (ITA)7-5 4-6 6-2 [H2H]
R32Nikola Ciric (Q) (YUG)Nicolo Cotto (ITA)6-7(4) 7-5 6-3 [H2H]
R32Darko Madjarovski (5) (YUG)Dejan Ramadanovic (WC) (YUG)6-1 6-0 [H2H]
R32Igor Fejzula (YUG)Boris Pashanski (6) (YUG)6-4 6-3 [H2H]
R32Federico Torresi (ITA)Adrian-Vasile Gavrila (Q) (ROU)6-1 6-1 [H2H]
R32Francesco Piccari (ITA)Sergi Arumi-Romeu (LL) (ESP)6-4 7-6(3) [H2H]
R32Aleksander Vlaski (4) (YUG)Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)6-4 6-7(6) 6-3 [H2H]
R32Victor Ionita (7) (ROU)Dimo Tolev (Q) (BUL)6-1 7-5 [H2H]
R32Stefano Mocci (ITA)Stanislav Pribilov (Q) (RUS)7-5 7-6(4) [H2H]
R32Ivan Radovanovic (WC) (YUG)Igor Racic (BIH)6-1 6-2 [H2H]
R32Jan Minar (CZE)Aleksander Slovic (2) (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Teodor-Dacian Craciun (Q) (ROU)Vladimir Pavicevic (1) (YUG)5-7 6-3 6-4 [H2H]
R32Ivan Radovanovic (WC) (YUG)Federico Torresi (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R32Igor Racic (BIH)Dejan Ramadanovic (WC) (YUG)7-6(4) 6-1 [H2H]
R32Zoltan Nagy (8) (HUN)Jan Minar (Q) (CZE)7-6(1) 6-2 [H2H]
R32Kornel Bardoczky (3) (HUN)Vladimir Obradovic (Q) (YUG)6-4 3-6 6-4 [H2H]
R32Stefano Mocci (ITA)Nicolo Cotto (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R32Francesco Piccari (ITA)Andrei Mlendea (LL) (ROU)6-7(7) 7-5 6-3 [H2H]
R32Darko Madjarovski (5) (YUG)Marco Pedrini (ITA)6-2 6-3 [H2H]
R32Victor Ionita (7) (ROU)Dimo Tolev (LL) (BUL)6-3 6-3 [H2H]
R32Fabio Colangelo (ITA)Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)6-3 6-2 [H2H]
R32Igor Fejzula (YUG)David Tosas-Ros (ESP)6-3 7-5 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (4) (YUG)Goran Tosic (Q) (YUG)6-4 5-7 6-2 [H2H]
R32Boris Pashanski (6) (YUG)Nikola Djordjevic (WC) (YUG)6-3 6-2 [H2H]
R32Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)Marko Strilic (Q) (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Israel Vior-Diaz (ESP)Adrian-Vasile Gavrila (Q) (ROU)6-0 6-0 [H2H]
R32Aleksander Slovic (2) (YUG)Stanislav Pribilov (Q) (RUS)6-1 6-3 [H2H]
Men's Doubles
FKornel Bardoczky (3) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Nicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
6-4 6-0
FFabio Colangelo (1) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Darko Madjarovski (3) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
6-7(5) 7-5 6-3
FFabio Colangelo (2) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Victor Ionita (3) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
6-2 6-2
FKornel Bardoczky (1) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Darko Madjarovski (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
5-7 6-1 6-4
SFKornel Bardoczky (3) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Fabio Colangelo (1) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
7-6(1) 6-1
SFNicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
Victor Ionita (A) (ROU)
Dusan Mihailovic (YUG)
6-1 6-1
SFFabio Colangelo (1) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Stefano Mocci (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
7-6(5) 7-6(4)
SFDarko Madjarovski (3) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
6-2 7-6(5)
SFVictor Ionita (3) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
Zoran Mihailovic (WC) (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
6-7(3) 6-2 6-2
SFFabio Colangelo (2) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Nenad Curcic (WC) (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
6-4 6-3
SFKornel Bardoczky (1) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Nicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
6-3 6-3
SFDarko Madjarovski (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Victor Ionita (2) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
2-6 6-3 6-4
QFFabio Colangelo (1) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
6-4 6-1
QFKornel Bardoczky (3) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Stefano Mocci (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
3-0 Retired
QFVictor Ionita (A) (ROU)
Dusan Mihailovic (YUG)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Elad Stern (ISR)
7-5 7-5
QFNicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
Darko Madjarovski (2) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
7-6(5) 6-1
QFFabio Colangelo (1) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Aleksander Manojlovic (YUG)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-4 6-2
QFStefano Mocci (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
Kornel Bardoczky (4) (HUN)
Boris Pashanski (YUG)
6-2 4-6 6-2
QFDarko Madjarovski (3) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Alexei Filenkov (RUS)
Andrey Kozhemyakin (RUS)
6-3 6-1
QFAleksander Jerinkic (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
Dusan Mihailovic (YUG)
Goran Tosic (YUG)
7-5 7-6(4)
QFZoran Mihailovic (WC) (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
Kornel Bardoczky (1) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
WO
QFVictor Ionita (3) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Elad Stern (ISR)
6-2 6-2
QFNenad Curcic (WC) (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
Meir Deri (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
6-3 6-2
QFFabio Colangelo (2) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
3-6 6-2 6-1
QFKornel Bardoczky (1) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Dusan Mihailovic (YUG)
Goran Tosic (YUG)
6-4 6-2
QFNicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Elad Stern (ISR)
6-4 7-5
QFDarko Madjarovski (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Stefano Mocci (4) (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
6-4 6-2
QFVictor Ionita (2) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
Vladimir Pavicevic (Q) (YUG)
Nikola Vidovic (YUG)
7-5 6-2
R16Fabio Colangelo (1) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Igor Fejzula (YUG)
6-2 6-3
R16Aleksander Manojlovic (YUG)
Aleksander Vlaski (YUG)
Meir Deri (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
4-6 7-6(4) 6-2
R16Kornel Bardoczky (4) (HUN)
Boris Pashanski (YUG)
Nikola Ciric (YUG)
Milos Koprivica (YUG)
7-5 6-3
R16Stefano Mocci (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
Marco Matteucci (ITA)
Giampaolo Mauti (ITA)
6-2 6-2
R16Alexei Filenkov (RUS)
Andrey Kozhemyakin (RUS)
Mihael Krstic (GER)
Michael Langner (GER)
6-0 6-1
R16Darko Madjarovski (3) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Nicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
5-7 6-4 6-2
R16Aleksander Jerinkic (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Elad Stern (ISR)
6-2 6-0
R16Dusan Mihailovic (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Victor Ionita (2) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
6-3 7-5
R16Kornel Bardoczky (1) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-2 6-2
R16Zoran Mihailovic (WC) (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)
Filip Zivkovic (YUG)
6-3 6-3
R16Victor Ionita (3) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
Igor Fejzula (Q) (YUG)
David Tosas-Ros (ESP)
6-3 6-3
R16Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Elad Stern (ISR)
Aleksander Manojlovic (YUG)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-3 4-6 6-3
R16Meir Deri (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
Darko Madjarovski (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
3-4 Retired
R16Nenad Curcic (WC) (YUG)
Vuk Tapuskovic (YUG)
Stefano Mocci (4) (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
7-6(7) 6-4
R16Aleksander Jerinkic (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
Nikola Ciric (YUG)
Milos Koprivica (YUG)
7-6(6) 6-7(8) 7-6(3)
R16Fabio Colangelo (2) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
Dusan Mihailovic (YUG)
Goran Tosic (YUG)
6-3 6-1
R16Kornel Bardoczky (1) (HUN)
Zoltan Nagy (HUN)
Marko Strilic (WC) (YUG)
Dusan Tabak (YUG)
6-1 6-2
R16Dusan Mihailovic (YUG)
Goran Tosic (YUG)
Milan Djeric (WC) (YUG)
Dane Sijan (YUG)
6-1 6-1
R16Nicolo Cotto (ITA)
Marco Pedrini (ITA)
Fabio Colangelo (3) (ITA)
Federico Torresi (ITA)
5-7 6-3 6-2
R16Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Elad Stern (ISR)
Dimitar Grabul (MKD)
Kristian Mitrovski (MKD)
6-1 7-6(5)
R16Darko Madjarovski (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Teodor-Dacian Craciun (ROU)
Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)
6-0 6-2
R16Stefano Mocci (4) (ITA)
Francesco Piccari (ITA)
Aleksander Manojlovic (YUG)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-4 6-3
R16Vladimir Pavicevic (Q) (YUG)
Nikola Vidovic (YUG)
Meir Deri (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
6-4 4-6 6-2
R16Victor Ionita (2) (ROU)
Dimo Tolev (BUL)
Ivan Dugandzic (WC) (YUG)
Milan Krnjetin (YUG)
6-0 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Giulio Di Meo (ITA)6-1 6-3 [H2H]
Q1Adrian-Vasile Gavrila (9) (ROU)Dimo Tolev (2) (BUL)6-2 6-1 [H2H]
Q1Marko Strilic (YUG)Cristian Florentin Voinea (ROU)7-5 6-7(5) 6-4 [H2H]
Q1Vladimir Obradovic (YUG)Andrei Mlendea (4) (ROU)3-6 6-1 6-4 [H2H]
Q1Goran Tosic (YUG)Marko Bundalo (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q1Stanislav Pribilov (RUS)Milos Nikolic (AUS)5-7 6-4 6-1 [H2H]
Q1Sergi Arumi-Romeu (10) (ESP)Nandor Farago (YUG)6-0 6-3 [H2H]
Q1Jan Minar (8) (CZE)Daniel Sebescen (WC) (YUG)6-4 4-6 6-1 [H2H]
Q1Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Sergio Barberan-Miquel (ESP)7-6(5) 7-6(3) [H2H]
Q1Dimo Tolev (2) (BUL)Sergi Arumi-Romeu (9) (ESP)6-4 7-5 [H2H]
Q1Nikola Ciric (13) (YUG)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)6-2 7-6(3) [H2H]
Q1Gabor Pelva (YUG)Kristian Mitrovski (MKD)6-4 6-0 [H2H]
Q1Stanislav Pribilov (RUS)Alexandru Tanase (ROU)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q1Nemanja Ivic (YUG)Mitko Blagoev (12) (AUS)6-4 7-5 [H2H]
Q1Adrian-Vasile Gavrila (7) (ROU)Giampaolo Mauti (ITA)7-6(7) 6-2 [H2H]
Q1Goran Tosic (15) (YUG)Jose-Manuel Roman-Gomez (ESP)6-4 7-6(1) [H2H]
Q1Nikola Vidovic (YUG)Eliran Dooyev (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q1Mate Gyenis (HUN)Michael Langner (GER)6-3 6-1 [H2H]
Q1Dimo Tolev (3) (BUL)Milos Nikolic (12) (AUS)6-1 6-4 [H2H]
Q1Sergi Arumi-Romeu (4) (ESP)Aleksander Trifunovic (YUG)6-3 6-1 [H2H]
Q1Marco Pedrini (5) (ITA)Nikola Djordjevic (9) (YUG)6-4 0-6 6-4 [H2H]
Q1Nicolo Cotto (6) (ITA)Sergio Barberan-Miquel (13) (ESP)6-2 6-3 [H2H]
Q1Nicolae-Razvan Lupsescu (14) (ROU)Vladimir Obradovic (7) (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q1Nemanja Ivic (8) (YUG)Alexandru Tanase (10) (ROU)3-6 6-2 6-4 [H2H]
Q1Dimo Tolev (BUL)Aleksander Jerinkic (YUG)6-4 3-6 6-2 [H2H]
Q1Federico Torresi (ITA)Adrian-Vasile Gavrila (ROU)6-1 6-4 [H2H]
Q2Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Nenad Curcic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q2Giulio Di Meo (ITA)Radu-Marian Barbu (ROU)6-4 3-6 6-2 [H2H]
Q2Dimo Tolev (2) (BUL)Mate Gyenis (HUN)3-6 6-2 6-3 [H2H]
Q2Adrian-Vasile Gavrila (9) (ROU)Dusan Mihailovic (YUG)2-6 6-4 7-5 [H2H]
Q2Cristian Florentin Voinea (ROU)Ivan Bjelica (YUG)4-6 6-2 6-1 [H2H]
Q2Marko Strilic (YUG)Gabor Pelva (YUG)6-7(4) 6-2 7-5 [H2H]
Q2Andrei Mlendea (4) (ROU)Marko Jankovic (YUG)6-3 4-6 6-4 [H2H]
Q2Vladimir Obradovic (YUG)Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)4-6 6-3 6-3 [H2H]
Q2Goran Tosic (YUG)Elad Stern (ISR)6-3 7-6(5) [H2H]
Q2Marko Bundalo (YUG)Meir Deri (12) (ISR)2-6 6-2 6-1 [H2H]
Q2Stanislav Pribilov (RUS)Tom Dennhardt (GER)2-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Milos Nikolic (AUS)Mladen Regoda (BIH)7-6(6) 6-2 [H2H]
Q2Nandor Farago (YUG)Predrag Burmazovic (YUG)4-6 7-6(7) 7-6(4) [H2H]
Q2Sergi Arumi-Romeu (10) (ESP)Vukasin Jankovic (YUG)6-4 6-0 [H2H]
Q2Jan Minar (8) (CZE)Nenad Zivkovic (YUG)2-6 6-3 6-2 [H2H]
Q2Daniel Sebescen (WC) (YUG)Aleksander Manojlovic (11) (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q2Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Elad Stern (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Sergio Barberan-Miquel (ESP)Nemanja Lalic (YUG)6-3 6-0 [H2H]
Q2Dimo Tolev (2) (BUL)Giulio Di Meo (ITA)6-4 6-7(4) 6-3 [H2H]
Q2Sergi Arumi-Romeu (9) (ESP)Nikola Djordjevic (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Eliran Dooyev (3) (ISR)6-4 7-5 [H2H]
Q2Nikola Ciric (13) (YUG)Stefan Dumitrescu (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q2Gabor Pelva (YUG)Andrei Mlendea (4) (ROU)6-7(3) 6-3 6-3 [H2H]
Q2Kristian Mitrovski (MKD)Vuk Tapuskovic (YUG)7-6(6) 6-3 [H2H]
Q2Stanislav Pribilov (RUS)Aleksander Trifunovic (YUG)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q2Alexandru Tanase (ROU)Cristian Florentin Voinea (ROU)6-2 4-6 6-0 [H2H]
Q2Nemanja Ivic (YUG)Michael Langner (GER)6-3 5-1 Retired[H2H]
Q2Mitko Blagoev (12) (AUS)Nenad Curcic (YUG)7-6(5) 5-7 6-2 [H2H]
Q2Adrian-Vasile Gavrila (7) (ROU)Marko Bundalo (YUG)7-6(2) 3-6 6-2 [H2H]
Q2Giampaolo Mauti (ITA)Meir Deri (10) (ISR)6-1 7-6(6) [H2H]
Q2Jose-Manuel Roman-Gomez (ESP)Ioan-Bogdan Gauzin (8) (ROU)6-0 6-2 [H2H]
Q2Goran Tosic (15) (YUG)Dusan Mihailovic (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q2Nikola Vidovic (YUG)Stanislav Pribilov (1) (RUS)6-2 7-6(5) [H2H]
Q2Eliran Dooyev (ISR)Vuk Tapuskovic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
Q2Mate Gyenis (HUN)Gabor Pelva (2) (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q2Michael Langner (GER)Giampaolo Mauti (15) (ITA)1-6 6-3 6-1 [H2H]
Q2Dimo Tolev (3) (BUL)Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)6-1 6-2 [H2H]
Q2Milos Nikolic (12) (AUS)Dejan Dudic (YUG)5-7 6-0 6-2 [H2H]
Q2Sergi Arumi-Romeu (4) (ESP)Milos Koprivica (YUG)6-3 7-6(4) [H2H]
Q2Aleksander Trifunovic (YUG)Cristian Florentin Voinea (11) (ROU)6-3 6-3 [H2H]
Q2Marco Pedrini (5) (ITA)Robert Kotroczo (ROU)6-4 6-4 [H2H]
Q2Nikola Djordjevic (9) (YUG)Meir Deri (ISR)6-3 3-6 7-5 [H2H]
Q2Nicolo Cotto (6) (ITA)Filip Zivkovic (WC) (YUG)6-2 6-0 [H2H]
Q2Sergio Barberan-Miquel (13) (ESP)Alexei Filenkov (RUS)6-2 7-5 [H2H]
Q2Vladimir Obradovic (7) (YUG)Dusan Mihailovic (YUG)6-0 6-2 [H2H]
Q2Nicolae-Razvan Lupsescu (14) (ROU)Elad Stern (ISR)6-2 7-5 [H2H]
Q2Nemanja Ivic (8) (YUG)Aleksander Manojlovic (YUG)3-6 7-6(9) 7-6(4) [H2H]
Q2Alexandru Tanase (10) (ROU)Mitar Kustudija (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q3Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Aleksandar Simonovski (MKD)6-2 6-2 [H2H]
Q3Nenad Curcic (YUG)Nemanja Lalic (YUG)6-4 6-0 [H2H]
Q3Radu-Marian Barbu (ROU)Milos Pavlovic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q3Giulio Di Meo (ITA)Brad Weston (15) (AUS)6-2 6-3 [H2H]
Q3Dimo Tolev (2) (BUL)Roderik Brateanu (NED)6-0 6-2 [H2H]
Q3Mate Gyenis (HUN)Stefan Dumitrescu (ROU)6-1 3-6 6-2 [H2H]
Q3Dusan Mihailovic (YUG)Sasa Pirc (SLO)5-7 7-6(2) 6-2 [H2H]
Q3Adrian-Vasile Gavrila (9) (ROU)David Savic (YUG)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Cristian Florentin Voinea (ROU)Eliran Dooyev (3) (ISR)6-2 4-6 6-1 [H2H]
Q3Ivan Bjelica (YUG)Alexandru Tanase (ROU)6-3 6-3 [H2H]
Q3Marko Strilic (YUG)Andrey Kozhemyakin (RUS)6-4 6-1 [H2H]
Q3Gabor Pelva (YUG)Mitko Blagoev (14) (AUS)3-6 6-3 6-2 [H2H]
Q3Andrei Mlendea (4) (ROU)Jose-Manuel Roman-Gomez (ESP)7-6(1) 6-1 [H2H]
Q3Marko Jankovic (YUG)Nenad Crnogorac (YUG)6-4 6-3 [H2H]
Q3Vladimir Obradovic (YUG)Dusan Tesovic (YUG)6-2 2-6 6-1 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Kristian Mitrovski (13) (MKD)6-2 6-4 [H2H]
Q3Goran Tosic (YUG)Andrew Derer (5) (AUS)7-5 6-4 [H2H]
Q3Elad Stern (ISR)Milos Koprivica (YUG)4-6 6-1 7-6(2) [H2H]
Q3Marko Bundalo (YUG)Filip Novakovic (YUG)7-6(6) 6-3 [H2H]
Q3Meir Deri (12) (ISR)Aleksander Trifunovic (YUG)0-6 6-2 6-2 [H2H]
Q3Stanislav Pribilov (RUS)Nikola Vidovic (6) (YUG)6-4 4-6 6-2 [H2H]
Q3Tom Dennhardt (GER)Marian-Stefan Enciu (ROU)6-4 7-5 [H2H]
Q3Mladen Regoda (BIH)Vuk Rajevac (YUG)6-4 6-3 [H2H]
Q3Milos Nikolic (AUS)Dimitar Grabul (16) (MKD)7-5 6-0 [H2H]
Q3Nandor Farago (YUG)Ioan-Bogdan Gauzin (7) (ROU)7-6(5) 1-6 6-2 [H2H]
Q3Predrag Burmazovic (YUG)Dejan Dudic (YUG)6-2 7-5 [H2H]
Q3Vukasin Jankovic (YUG)Matija Zgaga (SLO)6-4 7-5 [H2H]
Q3Sergi Arumi-Romeu (10) (ESP)David Esteban-Jacobs (ESP)6-3 6-1 [H2H]
Q3Jan Minar (8) (CZE)Nemanja Ivic (YUG)7-5 6-0 [H2H]
Q3Nenad Zivkovic (YUG)Giampaolo Mauti (ITA)6-0 7-5 [H2H]
Q3Daniel Sebescen (WC) (YUG)Uros Kuhar (SLO)6-3 6-3 [H2H]
Q3Aleksander Manojlovic (11) (YUG)Vladan Matic (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q3Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)6-7(5) 6-3 6-2 [H2H]
Q3Elad Stern (ISR)Tom Dennhardt (GER)7-6(7) 6-2 [H2H]
Q3Nemanja Lalic (YUG)Nemanja Plavsic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q3Sergio Barberan-Miquel (ESP)Milos Koprivica (16WC) (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q3Dimo Tolev (2) (BUL)Mitar Kustudija (YUG)6-4 6-4 [H2H]
Q3Giulio Di Meo (ITA)Dejan Dudic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q3Nikola Djordjevic (YUG)Aleksandar Simonovski (MKD)7-6(5) 6-3 [H2H]
Q3Sergi Arumi-Romeu (9) (ESP)Sasa Pirc (SLO)6-2 6-4 [H2H]
Q3Eliran Dooyev (3) (ISR)Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)6-0 6-1 [H2H]
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Juan-David Cano-Carrillo (ESP)6-3 6-1 [H2H]
Q3Stefan Dumitrescu (ROU)Nenad Crnogorac (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q3Nikola Ciric (13) (YUG)Nikola Miskovic (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q3Andrei Mlendea (4) (ROU)Ivan Bjelica (YUG)6-4 6-4 [H2H]
Q3Gabor Pelva (YUG)Robert Kotroczo (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q3Vuk Tapuskovic (YUG)David Esteban-Jacobs (ESP)7-6(5) 2-6 6-3 [H2H]
Q3Kristian Mitrovski (MKD)Alexei Filenkov (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q3Stanislav Pribilov (RUS)Nikola Vidovic (5) (YUG)6-3 4-6 7-5 [H2H]
Q3Aleksander Trifunovic (YUG)Dragan Bisercic (YUG)6-0 6-3 [H2H]
Q3Alexandru Tanase (ROU)Vukasin Jankovic (YUG)6-3 4-6 7-6(5) [H2H]
Q3Cristian Florentin Voinea (ROU)Dimitar Grabul (14) (MKD)3-6 6-4 6-4 [H2H]
Q3Nemanja Ivic (YUG)Aleksander Manojlovic (6) (YUG)3-6 7-5 6-2 [H2H]
Q3Michael Langner (GER)Andrey Kozhemyakin (RUS)6-4 6-7(1) 6-4 [H2H]
Q3Nenad Curcic (YUG)Filip Zivkovic (WC) (YUG)7-5 6-1 [H2H]
Q3Mitko Blagoev (12) (AUS)Donik Arabyan (BUL)7-5 6-0 [H2H]
Q3Adrian-Vasile Gavrila (7) (ROU)Milos Popovic (YUG)6-2 6-1 [H2H]
Q3Marko Bundalo (YUG)Marko Strilic (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q3Giampaolo Mauti (ITA)Milos Nikolic (AUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Meir Deri (10) (ISR)Zoran Randenovic (YUG)6-2 3-2 Retired[H2H]
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (8) (ROU)Radu-Marian Barbu (ROU)7-5 6-1 [H2H]
Q3Jose-Manuel Roman-Gomez (ESP)Marko Jankovic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q3Dusan Mihailovic (YUG)Goran Stojanovic (YUG)6-4 6-4 [H2H]
Q3Goran Tosic (15) (YUG)Andrei Florea (ROU)6-1 6-1 [H2H]
Q3Stanislav Pribilov (1) (RUS)Bye
Q3Nikola Vidovic (YUG)Andrey Kozhemyakin (RUS)6-1 6-3 [H2H]
Q3Vuk Tapuskovic (YUG)Milos Popovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q3Eliran Dooyev (ISR)Bye
Q3Gabor Pelva (2) (YUG)Bye
Q3Mate Gyenis (HUN)Goran Stojanovic (YUG)6-2 6-1 [H2H]
Q3Michael Langner (GER)Marco Matteucci (ITA)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q3Giampaolo Mauti (15) (ITA)Bye
Q3Dimo Tolev (3) (BUL)Bye
Q3Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)Nemanja Plavsic (YUG)4-6 6-0 3-0 Retired[H2H]
Q3Dejan Dudic (YUG)Bye
Q3Milos Nikolic (12) (AUS)Bye
Q3Sergi Arumi-Romeu (4) (ESP)Bye
Q3Milos Koprivica (YUG)Vanja Dobrijevic (WC) (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q3Aleksander Trifunovic (YUG)Bye
Q3Cristian Florentin Voinea (11) (ROU)Bye
Q3Marco Pedrini (5) (ITA)Bye
Q3Robert Kotroczo (ROU)Aleksandar Simonovski (MKD)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q3Meir Deri (ISR)Bye
Q3Nikola Djordjevic (9) (YUG)Bye
Q3Nicolo Cotto (6) (ITA)Bye
Q3Filip Zivkovic (WC) (YUG)Radu Mangiurea (ROU)7-5 6-3 [H2H]
Q3Alexei Filenkov (RUS)Bye
Q3Sergio Barberan-Miquel (13) (ESP)Bye
Q3Vladimir Obradovic (7) (YUG)Bye
Q3Dusan Mihailovic (YUG)Nemanja Lalic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q3Elad Stern (ISR)Bye
Q3Nicolae-Razvan Lupsescu (14) (ROU)Bye
Q3Nemanja Ivic (8) (YUG)Bye
Q3Aleksander Manojlovic (YUG)Zoran Randenovic (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q3Mitar Kustudija (YUG)Bye
Q3Alexandru Tanase (10) (ROU)Bye
Q4Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Bye
Q4Aleksandar Simonovski (MKD)Dane Sijan (YUG)6-1 7-5 [H2H]
Q4Nenad Curcic (YUG)Dragan Bisercic (YUG)5-7 6-2 6-2 [H2H]
Q4Nemanja Lalic (YUG)Nikola Nikolic (YUG)6-2 6-1 [H2H]
Q4Milos Pavlovic (YUG)Marko Reljic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q4Radu-Marian Barbu (ROU)Sergio Barberan-Miquel (ESP)5-7 6-2 6-2 [H2H]
Q4Giulio Di Meo (ITA)Raymond Tomazic (SLO)6-0 6-1 [H2H]
Q4Brad Weston (15) (AUS)Bye
Q4Dimo Tolev (2) (BUL)Bye
Q4Roderik Brateanu (NED)Mark Randal (AUS)6-2 3-6 6-2 [H2H]
Q4Mate Gyenis (HUN)Slavko Bjelica (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q4Stefan Dumitrescu (ROU)Andrei Florea (ROU)7-5 4-6 6-3 [H2H]
Q4Dusan Mihailovic (YUG)Alexei Filenkov (RUS)6-1 6-4 [H2H]
Q4Sasa Pirc (SLO)Avi Akoka (BEL)6-1 6-0 [H2H]
Q4David Savic (YUG)Donik Arabyan (BUL)6-3 6-0 [H2H]
Q4Adrian-Vasile Gavrila (9) (ROU)Bye
Q4Eliran Dooyev (3) (ISR)Bye
Q4Cristian Florentin Voinea (ROU)Radu Mangiurea (ROU)6-4 6-4 [H2H]
Q4Alexandru Tanase (ROU)Dusan Tabak (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q4Ivan Bjelica (YUG)Ladislav Demeter (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q4Marko Strilic (YUG)Nikola Miskovic (YUG)7-6(4) 6-1 [H2H]
Q4Andrey Kozhemyakin (RUS)Bojan Ilievski (MKD)3-6 6-4 6-4 [H2H]
Q4Gabor Pelva (YUG)Vlad Vidovici (ROU)6-0 6-2 [H2H]
Q4Mitko Blagoev (14) (AUS)Bye
Q4Andrei Mlendea (4) (ROU)Bye
Q4Jose-Manuel Roman-Gomez (ESP)Marko Petrovic (YUG)6-0 6-2 [H2H]
Q4Nenad Crnogorac (YUG)Nemanja Plavsic (YUG)7-5 7-5 [H2H]
Q4Marko Jankovic (YUG)Marko Randelovic (SWE)6-3 6-1 [H2H]
Q4Vladimir Obradovic (YUG)Miklos Rajda (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q4Dusan Tesovic (YUG)Marjan Lacic (BIH)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q4Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Milovan Maksimovic (AUS)6-0 6-1 [H2H]
Q4Kristian Mitrovski (13) (MKD)Bye
Q4Andrew Derer (5) (AUS)Bye
Q4Goran Tosic (YUG)Milos Popovic (YUG)6-1 6-2 [H2H]
Q4Elad Stern (ISR)Dusan Stanojevic (YUG)7-6(1) 2-6 6-4 [H2H]
Q4Milos Koprivica (YUG)Robert Kotroczo (ROU)4-6 6-2 6-3 [H2H]
Q4Filip Novakovic (YUG)Zoran Randenovic (YUG)7-6(1) 6-1 [H2H]
Q4Marko Bundalo (YUG)Ivan Dugandzic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q4Aleksander Trifunovic (YUG)Goran Stojanovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q4Meir Deri (12) (ISR)Bye
Q4Nikola Vidovic (6) (YUG)Bye
Q4Stanislav Pribilov (RUS)Mitar Kustudija (YUG)6-3 7-5 [H2H]
Q4Marian-Stefan Enciu (ROU)Marko Milovanovic (YUG)6-0 6-1 [H2H]
Q4Tom Dennhardt (GER)Diordie Uskokovic (YUG)6-3 6-7(5) 7-5 [H2H]
Q4Vuk Rajevac (YUG)Nemanja Kontic (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q4Mladen Regoda (BIH)Vuk Tapuskovic (YUG)7-5 6-4 [H2H]
Q4Milos Nikolic (AUS)Radu Popescu (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q4Dimitar Grabul (16) (MKD)Bye
Q4Ioan-Bogdan Gauzin (7) (ROU)Bye
Q4Nandor Farago (YUG)Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)6-4 3-6 6-2 [H2H]
Q4Predrag Burmazovic (YUG)Juan-David Cano-Carrillo (ESP)6-1 6-1 [H2H]
Q4Dejan Dudic (YUG)Milan Djeric (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q4Vukasin Jankovic (YUG)Marco Matteucci (ITA)6-1 6-1 [H2H]
Q4Matija Zgaga (SLO)Ognjen Ivanovic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q4David Esteban-Jacobs (ESP)Michael Langner (GER)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q4Sergi Arumi-Romeu (10) (ESP)Bye
Q4Jan Minar (8) (CZE)Bye
Q4Nemanja Ivic (YUG)Mladen Kekus (YUG)6-3 6-1 [H2H]
Q4Nenad Zivkovic (YUG)Vladimir Zdravkovic (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q4Giampaolo Mauti (ITA)Vladimir Simic (BEL)3-0 Default[H2H]
Q4Daniel Sebescen (WC) (YUG)Nikola Ciric (YUG)7-5 7-6(4) [H2H]
Q4Uros Kuhar (SLO)Marko Barisic (YUG)WO[H2H]
Q4Vladan Matic (YUG)Petar Micic (YUG)6-4 6-3 [H2H]
Q4Aleksander Manojlovic (11) (YUG)Bye
Q4Teodor-Dacian Craciun (1) (ROU)Bye
Q4Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)Bye
Q4Tom Dennhardt (GER)Bye
Q4Elad Stern (ISR)Bye
Q4Nemanja Lalic (YUG)Radu Mangiurea (ROU)6-0 7-6(5) [H2H]
Q4Nemanja Plavsic (YUG)Marian-Stefan Enciu (ROU)7-6(6) 6-3 [H2H]
Q4Sergio Barberan-Miquel (ESP)Bye
Q4Milos Koprivica (16WC) (YUG)Bye
Q4Dimo Tolev (2) (BUL)Bye
Q4Mitar Kustudija (YUG)Bye
Q4Dejan Dudic (YUG)Bye
Q4Giulio Di Meo (ITA)Bye
Q4Aleksandar Simonovski (MKD)Bye
Q4Nikola Djordjevic (YUG)Mate Gyenis (HUN)3-6 6-3 7-6(5) [H2H]
Q4Sasa Pirc (SLO)Bye
Q4Sergi Arumi-Romeu (9) (ESP)Bye
Q4Eliran Dooyev (3) (ISR)Bye
Q4Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)Bye
Q4Juan-David Cano-Carrillo (ESP)Bye
Q4Nicolae-Razvan Lupsescu (ROU)Bye
Q4Stefan Dumitrescu (ROU)Vlad Vidovici (ROU)6-1 6-2 [H2H]
Q4Nenad Crnogorac (YUG)Avi Akoka (BEL)6-0 6-0 [H2H]
Q4Nikola Miskovic (YUG)Bye
Q4Nikola Ciric (13) (YUG)Bye
Q4Andrei Mlendea (4) (ROU)Bye
Q4Ivan Bjelica (YUG)Bye
Q4Gabor Pelva (YUG)Bye
Q4Robert Kotroczo (ROU)Bye
Q4Vuk Tapuskovic (YUG)Bye
Q4David Esteban-Jacobs (ESP)Marco Matteucci (ITA)6-1 6-3 [H2H]
Q4Alexei Filenkov (RUS)Bye
Q4Kristian Mitrovski (MKD)Bye
Q4Nikola Vidovic (5) (YUG)Bye
Q4Stanislav Pribilov (RUS)Bye
Q4Dragan Bisercic (YUG)Bye
Q4Aleksander Trifunovic (YUG)Bye
Q4Alexandru Tanase (ROU)Bye
Q4Vukasin Jankovic (YUG)Vladimir Obradovic (YUG)7-5 7-6(2) [H2H]
Q4Cristian Florentin Voinea (ROU)Bye
Q4Dimitar Grabul (14) (MKD)Bye
Q4Aleksander Manojlovic (6) (YUG)Bye
Q4Nemanja Ivic (YUG)Bye
Q4Andrey Kozhemyakin (RUS)Bye
Q4Michael Langner (GER)Bye
Q4Filip Zivkovic (WC) (YUG)Bye
Q4Nenad Curcic (YUG)Dusan Tesovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q4Donik Arabyan (BUL)Bye
Q4Mitko Blagoev (12) (AUS)Bye
Q4Adrian-Vasile Gavrila (7) (ROU)Bye
Q4Milos Popovic (YUG)Bye
Q4Marko Bundalo (YUG)Bye
Q4Marko Strilic (YUG)Bye
Q4Giampaolo Mauti (ITA)Bye
Q4Milos Nikolic (AUS)Vanja Dobrijevic (WC) (YUG)6-2 7-5 [H2H]
Q4Zoran Randenovic (YUG)Bye
Q4Meir Deri (10) (ISR)Bye
Q4Ioan-Bogdan Gauzin (8) (ROU)Bye
Q4Radu-Marian Barbu (ROU)Bye
Q4Jose-Manuel Roman-Gomez (ESP)Bye
Q4Marko Jankovic (YUG)Bye
Q4Goran Stojanovic (YUG)Bye
Q4Dusan Mihailovic (YUG)Zoran Mihailovic (WC) (YUG)7-5 6-4 [H2H]
Q4Andrei Florea (ROU)Bye
Q4Goran Tosic (15) (YUG)Bye


What's your opinion on the ATP Yugoslavia draw (Men's) 2001?
Who will win Yugoslavia?