ATP Yugoslavia Draw (Men's) - 2000

Click Here To Join The Yugoslavia Discussion!


Share This...


Yugoslavia Event Details:

2000-08-21Clay
OutdoorZajecar, Yugoslavia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Yugoslavia draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAleksander Slovic (7) (YUG)Relja Dulic-Fiser (3) (YUG)7-6(5) 6-1 [H2H]
FVladimir Pavicevic (3) (YUG)Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)6-1 7-5 [H2H]
FMartin Bartonek (6) (CZE)Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)7-5 7-5 [H2H]
FMartin Bartonek (6) (CZE)Vladimir Pavicevic (Q) (YUG)6-4 6-2 [H2H]
SFRelja Dulic-Fiser (3) (YUG)Eduardo Bergmann (Q) (BRA)6-2 6-2 [H2H]
SFAleksander Slovic (7) (YUG)Marc Canovas-Martos (4) (ESP)6-4 7-5 [H2H]
SFVladimir Pavicevic (3) (YUG)Eduardo Bergmann (7) (BRA)6-2 6-4 [H2H]
SFRelja Dulic-Fiser (2) (YUG)Aleksander Slovic (4) (YUG)6-2 6-0 [H2H]
SFMartin Bartonek (6) (CZE)Vladimir Pavicevic (SE) (YUG)5-7 7-5 6-2 [H2H]
SFRelja Dulic-Fiser (2) (YUG)Marc Canovas-Martos (3) (ESP)6-2 6-2 [H2H]
SFVladimir Pavicevic (Q) (YUG)Marton Ott (5) (HUN)6-2 6-0 [H2H]
SFMartin Bartonek (6) (CZE)Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)6-4 7-5 [H2H]
QFEduardo Bergmann (Q) (BRA)Aleksander Vlaski (8) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
QFRelja Dulic-Fiser (3) (YUG)Janko Tipsarevic (YUG)3-6 6-3 6-2 [H2H]
QFMarc Canovas-Martos (4) (ESP)Rodrigo Ribeiro (BRA)6-4 6-4 [H2H]
QFAleksander Slovic (7) (YUG)Vladimir Pavicevic (2) (YUG)0-6 6-2 6-2 [H2H]
QFEduardo Bergmann (7) (BRA)Martin Bartonek (1) (CZE)7-5 6-3 [H2H]
QFVladimir Pavicevic (3) (YUG)Tibor Szathmary (HUN)6-0 6-4 [H2H]
QFAleksander Slovic (4) (YUG)Aleksander Vlaski (YUG)6-2 7-5 [H2H]
QFRelja Dulic-Fiser (2) (YUG)Boris Pashanski (8) (YUG)2-6 7-5 6-2 [H2H]
QFVladimir Pavicevic (SE) (YUG)Aleksander Vlaski (Q) (YUG)6-4 6-7(7) 6-4 [H2H]
QFMartin Bartonek (6) (CZE)Aleksander Manojlovic (Q) (YUG)6-4 5-7 6-1 [H2H]
QFMarc Canovas-Martos (3) (ESP)Aleksander Slovic (YUG)6-4 7-6(5) [H2H]
QFRelja Dulic-Fiser (2) (YUG)Boris Pashanski (Q) (YUG)3-6 6-3 4-0 Retired[H2H]
QFVladimir Pavicevic (Q) (YUG)Boris Pashanski (WC) (YUG)6-3 6-2 [H2H]
QFMarton Ott (5) (HUN)Marc Canovas-Martos (3) (ESP)6-2 2-1 Retired[H2H]
QFMartin Bartonek (6) (CZE)Fred Hemmes (NED)1-6 7-5 6-2 [H2H]
QFRelja Dulic-Fiser (2) (YUG)Laszlo Fono (HUN)6-1 6-1 [H2H]
R16Eduardo Bergmann (Q) (BRA)Jiri Vencl (Q) (CZE)6-0 6-4 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (8) (YUG)Zoltan Nagy (Q) (HUN)6-2 3-6 6-3 [H2H]
R16Relja Dulic-Fiser (3) (YUG)Zoltan Boroczky (HUN)6-3 6-4 [H2H]
R16Janko Tipsarevic (YUG)Marton Ott (5) (HUN)6-3 6-3 [H2H]
R16Rodrigo Ribeiro (BRA)Daniel Dios-Zetterlind (ESP)6-4 5-1 Retired[H2H]
R16Marc Canovas-Martos (4) (ESP)Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)6-3 6-4 [H2H]
R16Aleksander Slovic (7) (YUG)Igor Fejzula (LL) (YUG)6-1 6-4 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (2) (YUG)Laszlo Fono (HUN)6-2 6-3 [H2H]
R16Martin Bartonek (1) (CZE)Zoltan Boroczky (HUN)7-6(5) 6-2 [H2H]
R16Eduardo Bergmann (7) (BRA)Sergi Arumi-Romeu (ESP)7-5 6-4 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (3) (YUG)Rodrigo Ribeiro (BRA)6-3 6-3 [H2H]
R16Tibor Szathmary (HUN)Marton Ott (6) (HUN)7-5 6-7(5) 6-4 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (YUG)Marc Canovas-Martos (5) (ESP)7-5 6-1 [H2H]
R16Aleksander Slovic (4) (YUG)Laszlo Fono (HUN)6-4 6-2 [H2H]
R16Boris Pashanski (8) (YUG)Janko Tipsarevic (YUG)7-5 6-4 [H2H]
R16Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)Igor Fejzula (YUG)6-1 6-2 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (SE) (YUG)Vladimir Platenik (1) (SVK)6-1 6-4 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (Q) (YUG)Janko Tipsarevic (WC) (YUG)6-3 1-6 6-4 [H2H]
R16Aleksander Manojlovic (Q) (YUG)Rodrigo Ribeiro (4) (BRA)6-1 4-6 6-4 [H2H]
R16Martin Bartonek (6) (CZE)Eduardo Bergmann (BRA)6-1 6-3 [H2H]
R16Aleksander Slovic (YUG)Marton Ott (5) (HUN)6-3 6-7(2) 6-2 [H2H]
R16Marc Canovas-Martos (3) (ESP)Riccardo Capannelli (ITA)6-3 6-1 [H2H]
R16Boris Pashanski (Q) (YUG)Daniel Dios-Zetterlind (7) (ESP)6-2 7-5 [H2H]
R16Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)Predrag Rusevski (Q) (MKD)6-3 6-1 [H2H]
R16Boris Pashanski (WC) (YUG)Zoltan Nagy (HUN)6-4 6-2 [H2H]
R16Vladimir Pavicevic (Q) (YUG)Tibor Szathmary (Q) (HUN)6-3 7-5 [H2H]
R16Marc Canovas-Martos (3) (ESP)Ioan-Bogdan Gauzin (Q) (ROU)6-2 6-2 [H2H]
R16Marton Ott (5) (HUN)Milos Koprivica (Q) (YUG)6-4 6-2 [H2H]
R16Martin Bartonek (6) (CZE)Jiri Vencl (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R16Fred Hemmes (NED)Riccardo Capannelli (ITA)6-3 6-0 [H2H]
R16Laszlo Fono (HUN)Zoltan Boroczky (8) (HUN)6-4 6-1 [H2H]
R16Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)Aleksander Slovic (YUG)3-6 6-4 7-6(4) [H2H]
R32Jiri Vencl (Q) (CZE)Martin Bartonek (1) (CZE)6-4 6-1 [H2H]
R32Eduardo Bergmann (Q) (BRA)Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)6-7(5) 6-4 6-1 [H2H]
R32Zoltan Nagy (Q) (HUN)Nikola Nikolic (WC) (YUG)6-1 6-0 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (8) (YUG)Dragos Macoveiciuc (WC) (ROU)6-3 6-0 [H2H]
R32Relja Dulic-Fiser (3) (YUG)Dusan Mihailovic (Q) (YUG)7-5 6-1 [H2H]
R32Zoltan Boroczky (HUN)Riccardo Capannelli (ITA)6-3 6-4 [H2H]
R32Janko Tipsarevic (YUG)Aleksander Manojlovic (YUG)6-3 6-0 [H2H]
R32Marton Ott (5) (HUN)Nikola Ciric (Q) (YUG)6-4 7-6(2) [H2H]
R32Rodrigo Ribeiro (BRA)Boris Pashanski (6) (YUG)4-6 6-2 6-2 [H2H]
R32Daniel Dios-Zetterlind (ESP)Fred Hemmes (NED)4-6 6-3 2-1 Retired[H2H]
R32Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)Aleksander Trifunovic (Q) (YUG)6-0 6-1 [H2H]
R32Marc Canovas-Martos (4) (ESP)Jiri Obluk (Q) (CZE)7-5 6-3 [H2H]
R32Aleksander Slovic (7) (YUG)Tibor Szathmary (HUN)6-1 6-7(4) 6-2 [H2H]
R32Igor Fejzula (LL) (YUG)Vladimir Platenik (SVK)6-4 6-1 [H2H]
R32Laszlo Fono (HUN)Ivan Radovanovic (WC) (YUG)7-5 6-2 [H2H]
R32Vladimir Pavicevic (2) (YUG)Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)6-3 6-4 [H2H]
R32Martin Bartonek (1) (CZE)Bye
R32Zoltan Boroczky (HUN)Aleksander Manojlovic (YUG)6-2 6-0 [H2H]
R32Sergi Arumi-Romeu (ESP)Dusan Mihailovic (Q) (YUG)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Eduardo Bergmann (7) (BRA)Bye
R32Vladimir Pavicevic (3) (YUG)Bye
R32Rodrigo Ribeiro (BRA)Zoltan Nagy (HUN)6-4 6-1 [H2H]
R32Tibor Szathmary (HUN)Riccardo Capannelli (ITA)5-7 7-6(7) 6-1 [H2H]
R32Marton Ott (6) (HUN)Bye
R32Marc Canovas-Martos (5) (ESP)Bye
R32Aleksander Vlaski (YUG)Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)6-3 6-2 [H2H]
R32Laszlo Fono (HUN)Vladimir Platenik (SVK)6-3 6-0 [H2H]
R32Aleksander Slovic (4) (YUG)Bye
R32Boris Pashanski (8) (YUG)Bye
R32Janko Tipsarevic (YUG)Daniel Dios-Zetterlind (ESP)6-1 4-2 Retired[H2H]
R32Igor Fejzula (YUG)Jiri Vencl (CZE)6-3 7-6(4) [H2H]
R32Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)Bye
R32Vladimir Platenik (1) (SVK)Nikola Ciric (Q) (YUG)6-3 4-6 6-1 [H2H]
R32Vladimir Pavicevic (SE) (YUG)Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)6-2 6-3 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (Q) (YUG)Or Dekel (ISR)7-5 6-1 [H2H]
R32Janko Tipsarevic (WC) (YUG)Zoltan Boroczky (8) (HUN)5-7 6-3 7-5 [H2H]
R32Rodrigo Ribeiro (4) (BRA)Iker Bilbao-Batiz (ESP)3-6 6-3 6-0 [H2H]
R32Aleksander Manojlovic (Q) (YUG)Igor Fejzula (YUG)6-3 6-3 [H2H]
R32Eduardo Bergmann (BRA)Fred Hemmes (NED)6-0 7-6(5) [H2H]
R32Martin Bartonek (6) (CZE)Laszlo Fono (HUN)6-3 6-4 [H2H]
R32Marton Ott (5) (HUN)Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)6-3 7-5 [H2H]
R32Aleksander Slovic (YUG)Jiri Vencl (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R32Riccardo Capannelli (ITA)Vladimir Obradovic (WC) (YUG)7-6(8) 3-3 Retired[H2H]
R32Marc Canovas-Martos (3) (ESP)Michele Scardigno (ITA)7-5 6-4 [H2H]
R32Daniel Dios-Zetterlind (7) (ESP)Dusan Mihailovic (Q) (YUG)6-3 6-3 [H2H]
R32Boris Pashanski (Q) (YUG)Zoltan Nagy (HUN)6-2 6-3 [H2H]
R32Predrag Rusevski (Q) (MKD)Ioan-Bogdan Gauzin (Q) (ROU)6-7(3) 6-4 6-0 [H2H]
R32Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)Zoran Randenovic (WC) (YUG)6-4 7-6(2) [H2H]
R32Boris Pashanski (WC) (YUG)Vladimir Platenik (1) (SVK)6-3 6-2 [H2H]
R32Zoltan Nagy (HUN)Eduardo Bergmann (BRA)1-6 6-1 6-2 [H2H]
R32Tibor Szathmary (Q) (HUN)Vladimir Obradovic (Q) (YUG)6-4 6-2 [H2H]
R32Vladimir Pavicevic (Q) (YUG)Daniel Dios-Zetterlind (7) (ESP)5-7 6-0 7-6(5) [H2H]
R32Marc Canovas-Martos (3) (ESP)Ivan Radovanovic (WC) (YUG)7-6(2) 6-1 [H2H]
R32Ioan-Bogdan Gauzin (Q) (ROU)Daniel Gelemanovic (WC) (SUI)6-0 6-0 [H2H]
R32Milos Koprivica (Q) (YUG)Or Dekel (ISR)6-3 6-4 [H2H]
R32Marton Ott (5) (HUN)Sergi Arumi-Romeu (Q) (ESP)2-6 6-4 6-2 [H2H]
R32Martin Bartonek (6) (CZE)Janko Tipsarevic (Q) (YUG)6-3 6-7(5) 7-5 [H2H]
R32Jiri Vencl (CZE)Iker Bilbao-Batiz (ESP)6-4 7-5 [H2H]
R32Fred Hemmes (NED)Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)6-4 6-4 [H2H]
R32Riccardo Capannelli (ITA)Rodrigo Ribeiro (4) (BRA)6-2 1-6 6-2 [H2H]
R32Zoltan Boroczky (8) (HUN)Michele Scardigno (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R32Laszlo Fono (HUN)Eliran Dooyev (ISR)6-2 6-3 [H2H]
R32Aleksander Slovic (YUG)Peter Leber (Q) (HUN)6-1 6-1 [H2H]
R32Relja Dulic-Fiser (2) (YUG)Igor Fejzula (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FZoltan Boroczky (4) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Martin Bartonek (1Q) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
6-3 5-7 6-4
FZoltan Boroczky (3) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Martin Bartonek (1) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
7-6(3) 6-3
FLaszlo Fono (HUN)
Marton Ott (HUN)
Zoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
7-6(6) 6-1
FMartin Bartonek (2) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Zoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
6-1 6-0
SFMartin Bartonek (1Q) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Eduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
6-2 6-3
SFZoltan Boroczky (4) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Laszlo Fono (2) (HUN)
Marton Ott (HUN)
6-4 4-6 6-2
SFMartin Bartonek (1) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Jiri Obluk (Q) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
6-3 6-1
SFZoltan Boroczky (3) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Eduardo Bergmann (2) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
6-4 6-2
SFZoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Milos Koprivica (YUG)
Zoltan Nagy (HUN)
6-7(1) 6-3 6-4
SFLaszlo Fono (HUN)
Marton Ott (HUN)
Martin Bartonek (2) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
WO
SFZoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Jiri Obluk (4) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
6-2 6-3
SFMartin Bartonek (2) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Eduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
6-2 6-3
QFMartin Bartonek (1Q) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Dusan Mihailovic (WC) (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
6-4 6-3
QFEduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
Milos Koprivica (YUG)
Antonello Magris (ITA)
6-4 6-2
QFZoltan Boroczky (4) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Fred Hemmes (NED)
Zoltan Nagy (HUN)
4-6 6-3 6-4
QFLaszlo Fono (2) (HUN)
Marton Ott (HUN)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Iker Bilbao-Batiz (ESP)
3-6 6-7(6) 6-1
QFMartin Bartonek (1) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Peter Leber (HUN)
Tibor Szathmary (HUN)
7-6(4) 5-7 6-2
QFJiri Obluk (Q) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
Marc Canovas-Martos (4) (ESP)
Fred Hemmes (NED)
WO
QFZoltan Boroczky (3) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Riccardo Capannelli (ITA)
Michele Scardigno (ITA)
6-1 6-4
QFEduardo Bergmann (2) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
Milos Koprivica (YUG)
Antonello Magris (ITA)
6-0 6-1
QFZoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Riccardo Capannelli (ITA)
6-7(9) 6-2 6-2
QFMilos Koprivica (YUG)
Zoltan Nagy (HUN)
Jiri Obluk (4) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
7-6(4) 1-6 6-3
QFLaszlo Fono (HUN)
Marton Ott (HUN)
Eduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
6-4 5-7 6-0
QFMartin Bartonek (2) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
6-3 6-2
QFZoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Aleksander Manojlovic (WC) (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
7-6(6) 6-3
QFJiri Obluk (4) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
Laszlo Fono (HUN)
Marton Ott (HUN)
7-6(3) 6-7(4) 6-2
QFEduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
Fred Hemmes (NED)
Zoltan Nagy (HUN)
WO
QFMartin Bartonek (2) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Aleksander Jerinkic (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
6-3 6-3
R16Martin Bartonek (1Q) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Alexei Filenkov (LL) (RUS)
Pavel Lobanov (RUS)
6-1 6-2
R16Dusan Mihailovic (WC) (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
Or Dekel (ISR)
Eliran Dooyev (ISR)
7-5 7-6(4)
R16Eduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
Zoran Randenovic (WC) (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
6-2 6-4
R16Milos Koprivica (YUG)
Antonello Magris (ITA)
Sebastian Schoellhorn (GER)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-2 4-6 6-4
R16Fred Hemmes (NED)
Zoltan Nagy (HUN)
Igor Fejzula (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
3-6 6-1 6-2
R16Zoltan Boroczky (4) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Jiri Obluk (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
6-2 7-5
R16Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Iker Bilbao-Batiz (ESP)
Janko Tipsarevic (WC) (YUG)
Goran Tosic (YUG)
6-1 4-6 6-1
R16Laszlo Fono (2) (HUN)
Marton Ott (HUN)
Riccardo Capannelli (ITA)
Michele Scardigno (ITA)
6-2 6-1
R16Martin Bartonek (1) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Kristian Mitrovski (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
6-2 6-0
R16Peter Leber (HUN)
Tibor Szathmary (HUN)
Marko Barisic (WC) (YUG)
Miljan Djokic (YUG)
6-1 6-4
R16Marc Canovas-Martos (4) (ESP)
Fred Hemmes (NED)
Aleksander Jerinkic (WC) (YUG)
Vladimir Obradovic (YUG)
6-2 6-3
R16Jiri Obluk (Q) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
Nikola Gnjatovic (YUG)
Nemanja Lalic (YUG)
6-2 6-3
R16Riccardo Capannelli (ITA)
Michele Scardigno (ITA)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Iker Bilbao-Batiz (ESP)
6-4 6-7(5) 6-4
R16Zoltan Boroczky (3) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Igor Fejzula (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
6-3 4-6 7-5
R16Milos Koprivica (YUG)
Antonello Magris (ITA)
Martin Penev (BUL)
Zoran Randenovic (YUG)
6-4 6-3
R16Eduardo Bergmann (2) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
Nemanja Kontic (WC) (YUG)
Marjan Lacic (BIH)
6-2 6-2
R16Zoltan Boroczky (1) (HUN)
Relja Dulic-Fiser (YUG)
Bye
R16Aleksander Manojlovic (WC) (YUG)
Ivan Radovanovic (YUG)
Sergi Arumi-Romeu (ESP)
Riccardo Capannelli (ITA)
6-3 3-6 6-1
R16Jiri Obluk (4) (CZE)
Jiri Vencl (CZE)
Alexei Filenkov (RUS)
Pavel Lobanov (RUS)
6-2 6-4
R16Laszlo Fono (HUN)
Marton Ott (HUN)
Igor Fejzula (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
6-1 7-6(7)
R16Fred Hemmes (NED)
Zoltan Nagy (HUN)
Milos Koprivica (YUG)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-2 6-2
R16Eduardo Bergmann (3) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
Aleksandar Cvetkov (WC) (YUG)
Nikola Nikolic (YUG)
6-1 6-0
R16Aleksander Jerinkic (YUG)
Boris Pashanski (YUG)
Marko Jankovic (WC) (YUG)
Milan Mihailovic (YUG)
6-2 0-6 6-2
R16Martin Bartonek (2) (CZE)
Vladimir Platenik (SVK)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Janko Tipsarevic (YUG)Predrag Rusevski (1) (MKD)6-0 7-6(6) [H2H]
Q1Peter Leber (HUN)Jiri Obluk (CZE)4-6 6-4 6-2 [H2H]
Q1Vladimir Obradovic (3) (YUG)Aleksander Vlaski (YUG)6-2 5-7 6-4 [H2H]
Q1Milos Koprivica (YUG)Kristian Mitrovski (4) (MKD)3-6 7-5 6-3 [H2H]
Q1Sergi Arumi-Romeu (ESP)Goran Tosic (YUG)6-2 7-5 [H2H]
Q1Tibor Szathmary (HUN)Antonello Magris (ITA)6-7(3) 6-4 6-3 [H2H]
Q1Vladimir Pavicevic (WC) (YUG)Marko Strilic (YUG)6-7(4) 6-4 6-1 [H2H]
Q1Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Cedomir Jovanovski (MKD)4-6 6-0 6-4 [H2H]
Q1Dusan Mihailovic (YUG)Nemanja Kontic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q1Predrag Rusevski (2) (MKD)Tibor Szathmary (HUN)6-1 6-3 [H2H]
Q1Nikola Ciric (YUG)Diordie Uskokovic (YUG)7-6(1) 4-6 7-5 [H2H]
Q1Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Pavel Lobanov (RUS)6-2 3-6 6-2 [H2H]
Q1Aleksander Vlaski (YUG)Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)6-0 6-1 [H2H]
Q1Boris Pashanski (YUG)Aleksander Trifunovic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q1Aleksander Manojlovic (YUG)Petar Veselinovic (YUG)6-2 6-0 [H2H]
Q1Sergi Arumi-Romeu (ESP)Jiri Obluk (CZE)6-3 6-2 [H2H]
Q1Zoltan Nagy (1) (HUN)Nikola Vidovic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q1Jiri Vencl (2) (CZE)Milan Mihailovic (WC) (YUG)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q1Eduardo Bergmann (3) (BRA)David Savic (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q1Jiri Obluk (13) (CZE)Petar Kirilov (BUL)6-3 7-5 [H2H]
Q1Sergi Arumi-Romeu (5) (ESP)Eliran Dooyev (11) (ISR)6-0 6-4 [H2H]
Q1Aleksander Trifunovic (YUG)Nemanja Ivic (YUG)6-3 7-6(4) [H2H]
Q1Nikola Ciric (9) (YUG)Or Dekel (7) (ISR)6-3 6-4 [H2H]
Q1Dusan Mihailovic (10) (YUG)Igor Fejzula (8) (YUG)7-5 7-6(4) [H2H]
Q1Dusan Mihailovic (YUG)Milos Koprivica (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q2Predrag Rusevski (1) (MKD)Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)6-1 6-2 [H2H]
Q2Janko Tipsarevic (YUG)Pavel Lobanov (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q2Peter Leber (HUN)Sebastian Schoellhorn (GER)6-4 6-3 [H2H]
Q2Jiri Obluk (CZE)Pavle Zarkov (MKD)6-4 6-4 [H2H]
Q2Vladimir Obradovic (3) (YUG)Nenad Curcic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q2Aleksander Vlaski (YUG)Dragos Macoveiciuc (ROU)6-4 6-0 [H2H]
Q2Kristian Mitrovski (4) (MKD)Mitar Kustudija (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q2Milos Koprivica (YUG)Nikola Ciric (YUG)6-2 4-6 6-3 [H2H]
Q2Sergi Arumi-Romeu (ESP)Nikola Vidovic (YUG)6-7(5) 6-3 7-5 [H2H]
Q2Goran Tosic (YUG)Petar Veselinovic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q2Tibor Szathmary (HUN)Nemanja Lalic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q2Antonello Magris (ITA)Marco Savic (YUG)6-3 6-0 [H2H]
Q2Vladimir Pavicevic (WC) (YUG)Zoltan Rekedt (HUN)6-0 6-1 [H2H]
Q2Marko Strilic (YUG)Dusan Mihailovic (YUG)7-6(5) 6-3 [H2H]
Q2Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Nemanja Ivic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q2Cedomir Jovanovski (MKD)Miljan Djokic (YUG)6-2 Retired[H2H]
Q2Nemanja Kontic (YUG)Goran Tosic (YUG)6-3 5-7 7-6(3) [H2H]
Q2Dusan Mihailovic (YUG)Antonello Magris (ITA)6-2 6-1 [H2H]
Q2Predrag Rusevski (2) (MKD)Peter Leber (HUN)6-2 6-2 [H2H]
Q2Tibor Szathmary (HUN)Nikola Gnjatovic (YUG)6-4 7-5 [H2H]
Q2Nikola Ciric (YUG)Kristian Mitrovski (3) (MKD)6-4 6-7(9) 6-4 [H2H]
Q2Diordie Uskokovic (YUG)Miljan Djokic (YUG)6-1 6-2 [H2H]
Q2Pavel Lobanov (RUS)Marko Strilic (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q2Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Alexei Filenkov (RUS)6-1 6-2 [H2H]
Q2Aleksander Vlaski (YUG)Nenad Crnogorac (WC) (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q2Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)Marko Bundalo (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q2Aleksander Trifunovic (YUG)Vladimir Zdravkovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q2Boris Pashanski (YUG)Nikola Vidovic (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q2Aleksander Manojlovic (YUG)Ivan Radovanovic (YUG)6-4 7-6(3) [H2H]
Q2Petar Veselinovic (YUG)Marko Barisic (YUG)6-4 7-6(7) [H2H]
Q2Sergi Arumi-Romeu (ESP)Predrag Zdravkovic (WC) (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q2Jiri Obluk (CZE)Marco Risciglione (ITA)6-2 6-3 [H2H]
Q2Zoltan Nagy (1) (HUN)Alexei Filenkov (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q2Nikola Vidovic (YUG)Sebastian Schoellhorn (GER)6-2 6-1 [H2H]
Q2Jiri Vencl (2) (CZE)Marco Savic (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q2Milan Mihailovic (WC) (YUG)Vladimir Spasic (YUG)7-6(6) 6-1 [H2H]
Q2Eduardo Bergmann (3) (BRA)Nemanja Kontic (YUG)6-0 6-2 [H2H]
Q2David Savic (YUG)Aleksandar Cvetkov (YUG)6-4 6-0 [H2H]
Q2Petar Kirilov (BUL)Milos Koprivica (4) (YUG)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q2Jiri Obluk (13) (CZE)Nemanja Lalic (YUG)6-3 6-1 [H2H]
Q2Sergi Arumi-Romeu (5) (ESP)Ivan Gospavic (WC) (YUG)6-0 6-2 [H2H]
Q2Eliran Dooyev (11) (ISR)Pavel Lobanov (RUS)7-5 6-0 [H2H]
Q2Nemanja Ivic (YUG)Iker Bilbao-Batiz (6) (ESP)3-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2Aleksander Trifunovic (YUG)Zoran Randenovic (12) (YUG)3-6 6-1 6-4 [H2H]
Q2Or Dekel (7) (ISR)Dejan Dudic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q2Nikola Ciric (9) (YUG)Nenad Curcic (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q2Igor Fejzula (8) (YUG)Milos Pavlovic (YUG)6-2 6-0 [H2H]
Q2Dusan Mihailovic (10) (YUG)Goran Tosic (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q2Milos Koprivica (YUG)Bye
Q2Dusan Mihailovic (YUG)Nikola Ciric (YUG)3-6 7-6(3) 6-4 [H2H]
Q3Predrag Rusevski (1) (MKD)Zoran Randenovic (YUG)7-6(6) 3-0 Retired[H2H]
Q3Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)David Judin (YUG)6-3 7-6(4) [H2H]
Q3Janko Tipsarevic (YUG)Byron Kidd (GBR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Pavel Lobanov (RUS)Petar Kirilov (BUL)6-2 6-4 [H2H]
Q3Peter Leber (HUN)Dimitar Grabul (2) (MKD)7-6(4) 2-6 7-6(8) [H2H]
Q3Sebastian Schoellhorn (GER)Nebojsa Bumbic (YUG)4-6 6-2 6-0 [H2H]
Q3Pavle Zarkov (MKD)Alexei Filenkov (RUS)2-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Jiri Obluk (CZE)Milos Popovic (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q3Vladimir Obradovic (3) (YUG)Aleksander Manojlovic (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q3Nenad Curcic (YUG)Nikola Gnjatovic (YUG)2-6 6-3 6-0 [H2H]
Q3Aleksander Vlaski (YUG)Marjan Lacic (WC) (BIH)7-6(0) 3-6 7-5 [H2H]
Q3Dragos Macoveiciuc (ROU)Julian Kidd (GBR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Kristian Mitrovski (4) (MKD)Aleksander Trifunovic (YUG)3-6 7-5 6-1 [H2H]
Q3Mitar Kustudija (YUG)Nandor Farago (YUG)6-3 6-3 [H2H]
Q3Milos Koprivica (YUG)Vojislav Milovanovic (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q3Nikola Ciric (YUG)Milos Pavlovic (YUG)6-0 6-2 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (YUG)Marko Barisic (YUG)6-1 7-5 [H2H]
Q3Sergi Arumi-Romeu (ESP)David Savic (YUG)6-1 7-6(6) [H2H]
Q3Petar Veselinovic (YUG)Zsolt Tatar (HUN)WO[H2H]
Q3Goran Tosic (YUG)Ladislav Demeter (YUG)6-2 6-1 [H2H]
Q3Nemanja Lalic (YUG)Nikola Nikolic (YUG)6-2 6-4 [H2H]
Q3Tibor Szathmary (HUN)Dejan Dudic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q3Antonello Magris (ITA)Nebojsa Stojanovic (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q3Marco Savic (YUG)Miklos Rajda (YUG)6-2 6-3 [H2H]
Q3Zoltan Rekedt (HUN)Balint Hanko (HUN)6-3 6-0 [H2H]
Q3Vladimir Pavicevic (WC) (YUG)Nemanja Kontic (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q3Marko Strilic (YUG)Benjamin Martinez (ARG)6-0 6-2 [H2H]
Q3Dusan Mihailovic (YUG)Vladimir Zdravkovic (YUG)6-2 2-6 6-4 [H2H]
Q3Nemanja Ivic (YUG)Joseph Guluzian (SWE)6-0 6-1 [H2H]
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Oskar Soltic (YUG)6-4 6-3 [H2H]
Q3Cedomir Jovanovski (MKD)Dragan Macura (CRO)6-1 2-6 6-1 [H2H]
Q3Miljan Djokic (YUG)Gjorgi Krstevski (MKD)6-4 6-2 [H2H]
Q3Goran Tosic (YUG)Eliran Dooyev (1) (ISR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Nemanja Kontic (YUG)Marco Savic (YUG)6-4 7-6(4) [H2H]
Q3Antonello Magris (ITA)Byron Kidd (GBR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Dusan Mihailovic (YUG)Nemanja Lalic (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q3Predrag Rusevski (2) (MKD)Nemanja Ivic (YUG)6-7(5) 7-6(3) 6-4 [H2H]
Q3Peter Leber (HUN)Dragan Macura (CRO)6-1 6-2 [H2H]
Q3Nikola Gnjatovic (YUG)Cedomir Jovanovski (MKD)6-3 4-6 6-3 [H2H]
Q3Tibor Szathmary (HUN)Mitar Kustudija (YUG)6-1 6-4 [H2H]
Q3Kristian Mitrovski (3) (MKD)Nikola Nikolic (YUG)6-1 6-3 [H2H]
Q3Nikola Ciric (YUG)Srdjan Djordjevic (WC) (YUG)6-0 6-1 [H2H]
Q3Diordie Uskokovic (YUG)Nandor Farago (YUG)6-3 6-7(7) 6-2 [H2H]
Q3Miljan Djokic (YUG)Julian Kidd (GBR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Pavel Lobanov (RUS)Dimitar Grabul (4) (MKD)6-4 6-2 [H2H]
Q3Marko Strilic (YUG)Petar Kirilov (BUL)3-6 7-6(0) 7-6(4) [H2H]
Q3Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Halil Bruncevic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q3Alexei Filenkov (RUS)Martin Penev (BUL)6-3 6-3 [H2H]
Q3Aleksander Vlaski (YUG)Sebastian Schoellhorn (GER)4-6 6-0 6-1 [H2H]
Q3Nenad Crnogorac (WC) (YUG)David Judin (YUG)6-4 6-0 [H2H]
Q3Marko Bundalo (YUG)Daniel Gelemanovic (SUI)6-3 6-0 [H2H]
Q3Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)Dejan Dudic (YUG)1-6 6-4 6-4 [H2H]
Q3Aleksander Trifunovic (YUG)Ivan Andreev (MKD)6-1 6-0 [H2H]
Q3Vladimir Zdravkovic (YUG)Pavle Zarkov (MKD)6-4 6-1 [H2H]
Q3Nikola Vidovic (YUG)Milos Koprivica (YUG)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Boris Pashanski (YUG)David Savic (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q3Aleksander Manojlovic (YUG)Dragan Bisercic (WC) (YUG)6-1 6-2 [H2H]
Q3Ivan Radovanovic (YUG)Dragos Macoveiciuc (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q3Petar Veselinovic (YUG)Edis Fetic (YUG)6-2 6-0 [H2H]
Q3Marko Barisic (YUG)Milos Pavlovic (YUG)6-2 6-2 [H2H]
Q3Predrag Zdravkovic (WC) (YUG)Miklos Rajda (YUG)2-6 6-3 6-2 [H2H]
Q3Sergi Arumi-Romeu (ESP)Joseph Guluzian (SWE)6-0 6-0 [H2H]
Q3Marco Risciglione (ITA)Marko Pavkov (WC) (YUG)6-3 6-4 [H2H]
Q3Jiri Obluk (CZE)Nenad Curcic (YUG)7-6(4) 5-7 6-2 [H2H]
Q3Zoltan Nagy (1) (HUN)Bye
Q3Alexei Filenkov (RUS)Bye
Q3Nikola Vidovic (YUG)Petar Veselinovic (YUG)2-6 6-0 6-3 [H2H]
Q3Sebastian Schoellhorn (GER)Bye
Q3Jiri Vencl (2) (CZE)Bye
Q3Marco Savic (YUG)Bye
Q3Milan Mihailovic (WC) (YUG)Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)6-4 6-0 [H2H]
Q3Vladimir Spasic (YUG)Bye
Q3Eduardo Bergmann (3) (BRA)Bye
Q3Nemanja Kontic (YUG)Bye
Q3David Savic (YUG)Bye
Q3Aleksandar Cvetkov (YUG)Bye
Q3Milos Koprivica (4) (YUG)Bye
Q3Petar Kirilov (BUL)Bye
Q3Nemanja Lalic (YUG)Bye
Q3Jiri Obluk (13) (CZE)Bye
Q3Sergi Arumi-Romeu (5) (ESP)Bye
Q3Ivan Gospavic (WC) (YUG)Bye
Q3Pavel Lobanov (RUS)Nikola Gnjatovic (YUG)5-7 7-6(4) 6-0 [H2H]
Q3Eliran Dooyev (11) (ISR)Bye
Q3Iker Bilbao-Batiz (6) (ESP)Bye
Q3Nemanja Ivic (YUG)Bye
Q3Aleksander Trifunovic (YUG)Miklos Rajda (YUG)7-6(0) 6-1 [H2H]
Q3Zoran Randenovic (12) (YUG)Bye
Q3Or Dekel (7) (ISR)Bye
Q3Dejan Dudic (YUG)Bye
Q3Nenad Curcic (YUG)Bye
Q3Nikola Ciric (9) (YUG)Bye
Q3Igor Fejzula (8) (YUG)Bye
Q3Milos Pavlovic (YUG)Bye
Q3Goran Tosic (YUG)Bye
Q3Dusan Mihailovic (10) (YUG)Bye
Q4Predrag Rusevski (1) (MKD)Bye
Q4Zoran Randenovic (YUG)Bye
Q4Sasa Kutzki-Vojinovic (GER)Bye
Q4David Judin (YUG)Bye
Q4Byron Kidd (GBR)Bye
Q4Janko Tipsarevic (YUG)Marko Bundalo (YUG)6-2 6-1 [H2H]
Q4Petar Kirilov (BUL)Bye
Q4Pavel Lobanov (RUS)Bye
Q4Dimitar Grabul (2) (MKD)Bye
Q4Peter Leber (HUN)Bye
Q4Nebojsa Bumbic (YUG)Bye
Q4Sebastian Schoellhorn (GER)Bye
Q4Alexei Filenkov (RUS)Bye
Q4Pavle Zarkov (MKD)Csongor Barsi (SRB)7-6(6) 6-4 [H2H]
Q4Jiri Obluk (CZE)Bye
Q4Milos Popovic (YUG)Bye
Q4Vladimir Obradovic (3) (YUG)Bye
Q4Aleksander Manojlovic (YUG)Bye
Q4Nenad Curcic (YUG)Bye
Q4Nikola Gnjatovic (YUG)Goran Stojanovic (YUG)6-0 7-6(3) [H2H]
Q4Marjan Lacic (WC) (BIH)Bye
Q4Aleksander Vlaski (YUG)Diordie Uskokovic (WC) (YUG)6-4 6-1 [H2H]
Q4Julian Kidd (GBR)Bye
Q4Dragos Macoveiciuc (ROU)Bye
Q4Kristian Mitrovski (4) (MKD)Bye
Q4Aleksander Trifunovic (YUG)Bye
Q4Mitar Kustudija (YUG)Bye
Q4Nandor Farago (YUG)Dane Sijan (YUG)6-1 6-1 [H2H]
Q4Vojislav Milovanovic (YUG)Bye
Q4Milos Koprivica (YUG)Martin Penev (BUL)6-3 6-4 [H2H]
Q4Nikola Ciric (YUG)Bye
Q4Milos Pavlovic (YUG)Bye
Q4Marko Barisic (YUG)Bye
Q4Nikola Vidovic (YUG)Bye
Q4Sergi Arumi-Romeu (ESP)Bye
Q4David Savic (YUG)Atila Selesi (YUG)6-3 6-2 [H2H]
Q4Zsolt Tatar (HUN)Bye
Q4Petar Veselinovic (YUG)Marco Risciglione (ITA)6-3 6-1 [H2H]
Q4Ladislav Demeter (YUG)Bye
Q4Goran Tosic (YUG)Bye
Q4Nemanja Lalic (YUG)Bye
Q4Nikola Nikolic (YUG)Bye
Q4Tibor Szathmary (HUN)Bye
Q4Dejan Dudic (YUG)Edis Fetic (YUG)6-1 6-0 [H2H]
Q4Antonello Magris (ITA)Bye
Q4Nebojsa Stojanovic (YUG)Alexandros Siderakos (GRE)6-2 6-4 [H2H]
Q4Marco Savic (YUG)Bye
Q4Miklos Rajda (YUG)Bye
Q4Zoltan Rekedt (HUN)Bye
Q4Balint Hanko (HUN)Bye
Q4Nemanja Kontic (YUG)Bye
Q4Vladimir Pavicevic (WC) (YUG)Ivan Andreev (MKD)6-0 6-0 [H2H]
Q4Marko Strilic (YUG)Bye
Q4Benjamin Martinez (ARG)Dimitris Fakitsas (GRE)6-2 6-0 [H2H]
Q4Vladimir Zdravkovic (YUG)Bye
Q4Dusan Mihailovic (YUG)Bye
Q4Nemanja Ivic (YUG)Bye
Q4Joseph Guluzian (SWE)Bye
Q4Ioan-Bogdan Gauzin (ROU)Bye
Q4Oskar Soltic (YUG)Vladimir Spasic (YUG)6-2 7-5 [H2H]
Q4Cedomir Jovanovski (MKD)Bye
Q4Dragan Macura (CRO)Halil Bruncevic (YUG)6-0 6-0 [H2H]
Q4Gjorgi Krstevski (MKD)Bye
Q4Miljan Djokic (YUG)Bye


What's your opinion on the ATP Yugoslavia draw (Men's) 2000?
Who will win Yugoslavia?