ATP Uzbekistan Masters Draw (Men's) - 1994

Click Here To Join The Uzbekistan Masters Discussion!


Share This...


Uzbekistan Masters Event Details:

1994-04-30Clay
OutdoorTashkent, Uzbekistan
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Uzbekistan Masters draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FOleg Ogorodov (2) (UZB)Jan Kodes (CZE)6-2 3-6 6-3 [H2H]
FOleg Ogorodov (1) (UZB)Gerald Mandl (2) (AUT)7-5 6-4 [H2H]
FOleg Ogorodov (7) (UZB)Gerald Mandl (5) (AUT)6-3 6-3 [H2H]
FGerald Mandl (6) (AUT)Oleg Ogorodov (8) (UZB)6-4 7-5 [H2H]
SFJan Kodes (CZE)Daniel Fiala (Q) (CZE)6-2 6-1 [H2H]
SFOleg Ogorodov (2) (UZB)Sandro Della Piana (SUI)6-2 6-3 [H2H]
SFOleg Ogorodov (1) (UZB)Jan Weinzierl (4) (GER)7-6 7-6 [H2H]
SFGerald Mandl (2) (AUT)Jan Kodes (3) (CZE)3-6 6-1 6-2 [H2H]
SFOleg Ogorodov (7) (UZB)Oren Motevassel (Q) (ISR)6-3 6-0 [H2H]
SFGerald Mandl (5) (AUT)Jan Weinzierl (2) (GER)7-6 6-1 [H2H]
SFOleg Ogorodov (8) (UZB)Iurie Gorban (Q) (MDA)7-5 6-4 [H2H]
SFGerald Mandl (6) (AUT)Jan Weinzierl (2) (GER)6-1 6-4 [H2H]
QFJan Kodes (CZE)Stefan Leiner (AUT)6-3 6-4 [H2H]
QFDaniel Fiala (Q) (CZE)Lior Mor (ISR)2-6 7-5 6-1 [H2H]
QFSandro Della Piana (SUI)Oren Motevassel (4) (ISR)6-2 2-6 6-4 [H2H]
QFOleg Ogorodov (2) (UZB)Dmitriy Tomashevich (WC) (UZB)6-3 6-2 [H2H]
QFOleg Ogorodov (1) (UZB)Lior Mor (8) (ISR)6-0 1-6 6-0 [H2H]
QFJan Weinzierl (4) (GER)Sandro Della Piana (6) (SUI)5-7 6-0 6-0 [H2H]
QFJan Kodes (3) (CZE)Matthias A. Muller (GER)6-1 6-0 [H2H]
QFGerald Mandl (2) (AUT)Vasco Goncalves (7) (POR)7-6 6-4 [H2H]
QFOleg Ogorodov (7) (UZB)Lior Mor (ISR)2-6 6-2 6-3 [H2H]
QFOren Motevassel (Q) (ISR)Vasco Goncalves (3) (POR)7-5 6-3 [H2H]
QFGerald Mandl (5) (AUT)Pantelis Moschoutis (Q) (GRE)6-3 6-1 [H2H]
QFJan Weinzierl (2) (GER)Jan Kodes (8) (CZE)6-3 4-6 6-0 [H2H]
QFOleg Ogorodov (8) (UZB)Gary Henderson (1) (GBR)6-4 6-1 [H2H]
QFIurie Gorban (Q) (MDA)Oren Motevassel (WC) (ISR)6-4 6-4 [H2H]
QFGerald Mandl (6) (AUT)Vasco Goncalves (4) (POR)6-4 6-4 [H2H]
QFJan Weinzierl (2) (GER)Matthias A. Muller (7) (GER)7-5 3-6 6-1 [H2H]
R16Stefan Leiner (AUT)Gerald Mandl (1) (AUT)3-6 6-4 7-5 [H2H]
R16Jan Kodes (CZE)Francesco Zugarelli (Q) (ITA)7-5 6-2 [H2H]
R16Daniel Fiala (Q) (CZE)Jan Weinzierl (3) (GER)6-3 6-4 [H2H]
R16Lior Mor (ISR)Christoph Hoop (LL) (LIE)6-3 6-3 [H2H]
R16Sandro Della Piana (SUI)Vasco Goncalves (5) (POR)6-2 6-4 [H2H]
R16Oren Motevassel (4) (ISR)Vadim Kutsenko (WC) (RUS)6-3 6-1 [H2H]
R16Dmitriy Tomashevich (WC) (UZB)Matthias A. Muller (8) (GER)6-3 7-6 [H2H]
R16Oleg Ogorodov (2) (UZB)Daniel Merkert (Q) (GER)6-3 6-3 [H2H]
R16Oleg Ogorodov (1) (UZB)Christoph Hoop (LIE)6-3 6-4 [H2H]
R16Lior Mor (8) (ISR)Tal Harel Ben Simon (ISR)6-4 6-3 [H2H]
R16Jan Weinzierl (4) (GER)Dmitriy Tomashevich (UZB)6-2 4-6 6-2 [H2H]
R16Sandro Della Piana (6) (SUI)Jonathan Erlich (ISR)6-2 6-4 [H2H]
R16Matthias A. Muller (GER)Oren Motevassel (5) (ISR)7-6 7-6 [H2H]
R16Jan Kodes (3) (CZE)Nir Welgreen (ISR)6-1 6-1 [H2H]
R16Vasco Goncalves (7) (POR)Francesco Zugarelli (ITA)6-1 6-2 [H2H]
R16Gerald Mandl (2) (AUT)Gary Henderson (GBR)6-3 3-1 Retired[H2H]
R16Lior Mor (ISR)Jonathan Erlich (ISR)6-3 7-5 [H2H]
R16Oleg Ogorodov (7) (UZB)Tal Harel Ben Simon (Q) (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R16Vasco Goncalves (3) (POR)Tomer Dank (Q) (ISR)6-1 6-0 [H2H]
R16Oren Motevassel (Q) (ISR)Matthias A. Muller (6) (GER)7-6 4-6 7-5 [H2H]
R16Gerald Mandl (5) (AUT)Stefan Leiner (AUT)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R16Pantelis Moschoutis (Q) (GRE)Sandro Della Piana (4) (SUI)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Jan Kodes (8) (CZE)Nir Welgreen (ISR)6-0 6-0 [H2H]
R16Jan Weinzierl (2) (GER)Corrado Tschabuschnig (Q) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R16Gary Henderson (1) (GBR)Tomer Dank (LL) (ISR)6-2 6-3 [H2H]
R16Oleg Ogorodov (8) (UZB)Jonathan Erlich (ISR)7-6 6-3 [H2H]
R16Iurie Gorban (Q) (MDA)Carlo Santoro (3) (ITA)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Oren Motevassel (WC) (ISR)Sandro Della Piana (5) (SUI)7-5 4-6 7-5 [H2H]
R16Gerald Mandl (6) (AUT)Pantelis Moschoutis (Q) (GRE)6-1 6-1 [H2H]
R16Vasco Goncalves (4) (POR)Lior Mor (ISR)6-1 6-3 [H2H]
R16Matthias A. Muller (7) (GER)Jan Kodes (CZE)7-6 1-6 6-1 [H2H]
R16Jan Weinzierl (2) (GER)Timur Ganiev (WC) (UZB)6-0 6-1 [H2H]
R32Gerald Mandl (1) (AUT)Jonathan Erlich (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R32Stefan Leiner (AUT)Alex Zaluznyj (Q) (GER)6-1 6-3 [H2H]
R32Francesco Zugarelli (Q) (ITA)Emiliano Paolini (Q) (ITA)6-3 6-3 [H2H]
R32Jan Kodes (CZE)Pantelis Moschoutis (7) (GRE)6-3 7-5 [H2H]
R32Jan Weinzierl (3) (GER)Tomer Dank (ISR)6-1 6-0 [H2H]
R32Daniel Fiala (Q) (CZE)Timur Ganiev (UZB)6-4 6-7 6-1 [H2H]
R32Christoph Hoop (LL) (LIE)Nir Welgreen (ISR)6-3 6-7 6-2 [H2H]
R32Lior Mor (ISR)Iurie Gorban (6) (MDA)6-3 6-3 [H2H]
R32Vasco Goncalves (5) (POR)Farhad Gulyamov (WC) (UZB)6-0 6-0 [H2H]
R32Sandro Della Piana (SUI)Jean-Louis Guillou (Q) (FRA)4-0 Retired[H2H]
R32Vadim Kutsenko (WC) (RUS)Oran Hecht (ISR)6-2 6-2 [H2H]
R32Oren Motevassel (4) (ISR)Gary Henderson (GBR)6-3 6-7 6-2 [H2H]
R32Matthias A. Muller (8) (GER)Shay Baranes (Q) (ISR)6-4 6-1 [H2H]
R32Dmitriy Tomashevich (WC) (UZB)Ganisher Rachmatullaeve (WC) (UZB)6-1 6-0 [H2H]
R32Daniel Merkert (Q) (GER)Corrado Tschabuschnig (ITA)6-2 6-1 [H2H]
R32Oleg Ogorodov (2) (UZB)Tal Harel Ben Simon (ISR)6-2 6-4 [H2H]
R32Oleg Ogorodov (1) (UZB)Bye
R32Christoph Hoop (LIE)Daniel Merkert (GER)7-6 6-3 [H2H]
R32Tal Harel Ben Simon (ISR)Iurie Gorban (MDA)7-5 6-1 [H2H]
R32Lior Mor (8) (ISR)Bye
R32Jan Weinzierl (4) (GER)Bye
R32Dmitriy Tomashevich (UZB)Daniel Fiala (CZE)7-5 6-2 [H2H]
R32Jonathan Erlich (ISR)Oran Hecht (ISR)6-3 7-6 [H2H]
R32Sandro Della Piana (6) (SUI)Bye
R32Oren Motevassel (5) (ISR)Bye
R32Matthias A. Muller (GER)Stefan Leiner (AUT)6-3 6-2 [H2H]
R32Nir Welgreen (ISR)Pantelis Moschoutis (GRE)6-0 6-2 [H2H]
R32Jan Kodes (3) (CZE)Bye
R32Vasco Goncalves (7) (POR)Bye
R32Francesco Zugarelli (ITA)Corrado Tschabuschnig (ITA)6-0 6-3 [H2H]
R32Gary Henderson (GBR)Tomer Dank (ISR)6-3 6-4 [H2H]
R32Gerald Mandl (2) (AUT)Bye
R32Lior Mor (ISR)Gary Henderson (1) (GBR)6-4 6-2 [H2H]
R32Jonathan Erlich (ISR)Sylvano Simone (USA)6-4 6-2 [H2H]
R32Tal Harel Ben Simon (Q) (ISR)Vadim Kutsenko (WC) (RUS)6-1 6-4 [H2H]
R32Oleg Ogorodov (7) (UZB)Timur Ganiev (WC) (UZB)6-0 6-1 [H2H]
R32Vasco Goncalves (3) (POR)Jean-Louis Guillou (Q) (FRA)6-2 6-2 [H2H]
R32Tomer Dank (Q) (ISR)Ganisher Rachmatullaeve (LL) (UZB)6-1 6-2 [H2H]
R32Oren Motevassel (Q) (ISR)Siggi Degler (GER)6-1 6-0 [H2H]
R32Matthias A. Muller (6) (GER)Farhad Gulyamov (WC) (UZB)6-3 7-6 [H2H]
R32Gerald Mandl (5) (AUT)Anton Ivanov (WC) (UZB)6-2 6-2 [H2H]
R32Stefan Leiner (AUT)Dmitriy Tomashevich (UZB)6-1 5-7 6-1 [H2H]
R32Pantelis Moschoutis (Q) (GRE)Oran Hecht (Q) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
R32Sandro Della Piana (4) (SUI)Daniel Fiala (CZE)6-1 6-0 [H2H]
R32Jan Kodes (8) (CZE)Daniel Merkert (GER)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Nir Welgreen (ISR)Iurie Gorban (SE) (MDA)7-5 7-5 [H2H]
R32Corrado Tschabuschnig (Q) (ITA)Francesco Zugarelli (Q) (ITA)6-3 6-0 [H2H]
R32Jan Weinzierl (2) (GER)Christoph Hoop (Q) (LIE)6-4 6-1 [H2H]
R32Gary Henderson (1) (GBR)Daniel Merkert (GER)7-5 7-6 [H2H]
R32Tomer Dank (LL) (ISR)Ari Strasberg (Q) (ISR)6-3 6-3 [H2H]
R32Jonathan Erlich (ISR)Farhad Gulyamov (WC) (UZB)6-4 2-6 7-5 [H2H]
R32Oleg Ogorodov (8) (UZB)Dmitriy Tomashevich (UZB)6-2 6-2 [H2H]
R32Carlo Santoro (3) (ITA)Shay Baranes (Q) (ISR)6-2 6-0 [H2H]
R32Iurie Gorban (Q) (MDA)Anton Ivanov (WC) (UZB)6-2 6-4 [H2H]
R32Oren Motevassel (WC) (ISR)Oran Hecht (Q) (ISR)6-4 6-4 [H2H]
R32Sandro Della Piana (5) (SUI)Tal Harel Ben Simon (Q) (ISR)7-5 7-6 [H2H]
R32Gerald Mandl (6) (AUT)Oleg Diachenko (Q) (UZB)6-0 6-0 [H2H]
R32Pantelis Moschoutis (Q) (GRE)Stefan Leiner (AUT)6-2 6-1 [H2H]
R32Lior Mor (ISR)Daniel Fiala (CZE)7-5 7-6 [H2H]
R32Vasco Goncalves (4) (POR)Ganisher Rachmatullaeve (Q) (UZB)6-1 6-1 [H2H]
R32Matthias A. Muller (7) (GER)Nir Welgreen (ISR)6-2 6-2 [H2H]
R32Jan Kodes (CZE)Sylvano Simone (USA)6-1 6-3 [H2H]
R32Timur Ganiev (WC) (UZB)Siggi Degler (GER)7-5 7-6 [H2H]
R32Jan Weinzierl (2) (GER)Corrado Tschabuschnig (Q) (ITA)6-2 6-0 [H2H]
Men's Doubles
FOleg Ogorodov (2) (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Daniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
6-7 6-3 6-3
FJonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Vasco Goncalves (3) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
3-6 6-4 3-2 Default
FOleg Ogorodov (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Jean-Louis Guillou (4) (FRA)
Gary Henderson (GBR)
6-4 7-6
FDaniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Vasco Goncalves (2) (POR)
Carlo Santoro (ITA)
WO
SFDaniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Vasco Goncalves (4) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
4-6 6-4 6-4
SFOleg Ogorodov (2) (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Jonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
7-6 6-7 6-4
SFVasco Goncalves (3) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
Sandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
7-5 7-5
SFJonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Daniel Fiala (2) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
7-6 4-6 7-5
SFOleg Ogorodov (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Vasco Goncalves (3) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
6-3 6-3
SFJean-Louis Guillou (4) (FRA)
Gary Henderson (GBR)
Sandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
7-6 5-7 6-4
SFDaniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Stefan Leiner (AUT)
Jan Weinzierl (GER)
6-4 6-4
SFVasco Goncalves (2) (POR)
Carlo Santoro (ITA)
Oren Motevassel (ISR)
Nir Welgreen (ISR)
6-4 3-6 7-5
QFDaniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Iurie Gorban (MDA)
Oren Motevassel (ISR)
6-4 7-6
QFVasco Goncalves (4) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
Siggi Degler (GER)
Daniel Merkert (GER)
WO
QFJonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Emiliano Paolini (ITA)
Francesco Zugarelli (ITA)
7-5 6-3
QFOleg Ogorodov (2) (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Sandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
0-6 6-2 7-6
QFSandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
Oleg Ogorodov (1) (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
3-6 6-3 6-2
QFVasco Goncalves (3) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
Stefan Leiner (AUT)
Jan Weinzierl (GER)
6-1 6-4
QFJonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Jean-Louis Guillou (A) (FRA)
Emiliano Paolini (ITA)
6-2 6-4
QFDaniel Fiala (2) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Iurie Gorban (MDA)
Oren Motevassel (ISR)
6-1 7-6
QFOleg Ogorodov (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Daniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
6-4 6-3
QFVasco Goncalves (3) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
Timur Ganiev (UZB)
Anton Ivanov (UZB)
6-0 7-6
QFJean-Louis Guillou (4) (FRA)
Gary Henderson (GBR)
Emiliano Paolini (Q) (ITA)
Francesco Zugarelli (ITA)
6-3 7-6
QFSandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
Siggi Degler (2) (GER)
Daniel Merkert (GER)
6-1 6-1
QFDaniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Oleg Ogorodov (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
7-6 6-2
QFStefan Leiner (AUT)
Jan Weinzierl (GER)
Jean-Louis Guillou (FRA)
Gary Henderson (GBR)
0-6 6-4 6-4
QFOren Motevassel (ISR)
Nir Welgreen (ISR)
Jonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
7-5 3-6 6-1
QFVasco Goncalves (2) (POR)
Carlo Santoro (ITA)
Shay Baranes (Q) (ISR)
Iurie Gorban (MDA)
5-7 6-3 6-3
R16Daniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Timur Ganiev (UZB)
Aleksandr Ivanov (RUS)
7-6 7-5
R16Iurie Gorban (MDA)
Oren Motevassel (ISR)
Shay Baranes (ISR)
Tomer Dank (ISR)
6-4 6-3
R16Vasco Goncalves (4) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
Tal Harel Ben Simon (Q) (ISR)
Pantelis Moschoutis (GRE)
6-3 6-2
R16Siggi Degler (GER)
Daniel Merkert (GER)
Christoph Hoop (LIE)
Ari Strasberg (ISR)
6-4 6-3
R16Jonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Farhad Gulyamov (WC) (UZB)
Vadim Kutsenko (RUS)
6-3 4-6 6-3
R16Emiliano Paolini (ITA)
Francesco Zugarelli (ITA)
Jean-Louis Guillou (3) (FRA)
Gary Henderson (GBR)
6-2 6-2
R16Sandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
Stefan Leiner (AUT)
Jan Weinzierl (GER)
6-3 6-1
R16Oleg Ogorodov (2) (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Alexandre Metreveli (Q) (GEO)
Alex Zaluznyj (GER)
6-3 6-2
R16Daniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Stefan Leiner (AUT)
Jan Weinzierl (GER)
6-2 2-6 6-4
R16Oleg Ogorodov (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Tal Harel Ben Simon (ISR)
Pantelis Moschoutis (GRE)
6-1 6-2
R16Vasco Goncalves (3) (POR)
Matthias A. Muller (GER)
Jonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
7-5 7-6
R16Timur Ganiev (UZB)
Anton Ivanov (UZB)
Shay Baranes (Q) (ISR)
Ari Strasberg (ISR)
7-5 6-2
R16Emiliano Paolini (Q) (ITA)
Francesco Zugarelli (ITA)
Christoph Hoop (LIE)
Sylvano Simone (USA)
0-6 6-2 7-5
R16Jean-Louis Guillou (4) (FRA)
Gary Henderson (GBR)
Iurie Gorban (MDA)
Oren Motevassel (ISR)
6-3 7-6
R16Sandro Della Piana (SUI)
Nir Welgreen (ISR)
Farhad Gulyamov (WC) (UZB)
Vadim Kutsenko (RUS)
6-1 6-2
R16Siggi Degler (2) (GER)
Daniel Merkert (GER)
Oran Hecht (ISR)
Corrado Tschabuschnig (ITA)
7-5 6-3
R16Daniel Fiala (1) (CZE)
Jan Kodes (CZE)
Tomer Dank (ISR)
Tal Harel Ben Simon (ISR)
6-4 6-3
R16Oleg Ogorodov (UZB)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
Matthias A. Muller (GER)
Sylvano Simone (USA)
6-3 6-4
R16Jean-Louis Guillou (FRA)
Gary Henderson (GBR)
Siggi Degler (3) (GER)
Daniel Merkert (GER)
6-3 6-4
R16Stefan Leiner (AUT)
Jan Weinzierl (GER)
Oran Hecht (ISR)
Ari Strasberg (ISR)
6-4 6-1
R16Oren Motevassel (ISR)
Nir Welgreen (ISR)
Timur Ganiev (WC) (UZB)
Anton Ivanov (UZB)
6-1 6-2
R16Jonathan Erlich (ISR)
Lior Mor (ISR)
Sandro Della Piana (4) (SUI)
Gerald Mandl (AUT)
7-6 6-2
R16Shay Baranes (Q) (ISR)
Iurie Gorban (MDA)
Emiliano Paolini (LL) (ITA)
Francesco Zugarelli (ITA)
7-5 7-6
R16Vasco Goncalves (2) (POR)
Carlo Santoro (ITA)
Christoph Hoop (Q) (LIE)
Alexandre Metreveli (GEO)
7-5 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Oran Hecht (ISR)Arthur Osypian (TKM)6-0 6-1 [H2H]
Q1Corrado Tschabuschnig (ITA)Alexandre Metreveli (GEO)6-2 6-0 [H2H]
Q1Iurie Gorban (MDA)Vadim Kutsenko (RUS)6-1 2-6 6-3 [H2H]
Q1Shay Baranes (ISR)Tomer Dank (ISR)7-5 4-6 6-3 [H2H]
Q1Tal Harel Ben Simon (ISR)Christoph Hoop (LIE)6-2 4-6 7-6 [H2H]
Q1Ari Strasberg (ISR)Konstantin Tomashevich (UZB)6-3 6-2 [H2H]
Q1Oleg Diachenko (UZB)Ulugbek Musaev (UZB)6-3 7-6 [H2H]
Q1Pantelis Moschoutis (GRE)Emiliano Paolini (ITA)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q1Ganisher Rachmatullaeve (UZB)Anton Kokurin (UZB)6-2 6-0 [H2H]
Q1Oren Motevassel (1) (ISR)Alexei Nenashev (UZB)6-1 6-1 [H2H]
Q1Pantelis Moschoutis (2) (GRE)Ulugbek Musaev (16) (UZB)6-0 6-0 [H2H]
Q1Tomer Dank (3) (ISR)Konstantin Tomashevich (17WC) (UZB)6-4 6-4 [H2H]
Q1Christoph Hoop (15) (LIE)Shay Baranes (4) (ISR)3-6 6-3 6-2 [H2H]
Q1Francesco Zugarelli (ITA)Anton Kokurin (14WC) (UZB)6-0 6-0 [H2H]
Q1Corrado Tschabuschnig (6) (ITA)Alexandre Metreveli (13) (GEO)6-4 6-2 [H2H]
Q1Tal Harel Ben Simon (7) (ISR)Arthur Osypian (12) (TKM)6-0 6-1 [H2H]
Q1Jean-Louis Guillou (FRA)Emiliano Paolini (11) (ITA)5-7 6-2 6-2 [H2H]
Q1Oran Hecht (10) (ISR)Ganisher Rachmatullaeve (9WC) (UZB)7-5 6-2 [H2H]
Q1Emiliano Paolini (16) (ITA)Christoph Hoop (1) (LIE)6-4 6-3 [H2H]
Q1Shay Baranes (2) (ISR)Ulugbek Musaev (15) (UZB)6-0 6-1 [H2H]
Q1Alex Zaluznyj (GER)Sylvano Simone (3) (USA)WO[H2H]
Q1Daniel Fiala (4) (CZE)Andrey Pavlov (RUS)6-4 6-4 [H2H]
Q1Siggi Degler (5) (GER)Alexander Volkov (WC) (UZB)6-2 6-4 [H2H]
Q1Daniel Merkert (6) (GER)Arthur Osypian (11) (TKM)6-1 6-0 [H2H]
Q1Jean-Louis Guillou (7) (FRA)Ari Strasberg (10) (ISR)6-4 6-3 [H2H]
Q1Francesco Zugarelli (9) (ITA)Alexey Filatov (UZB)6-1 6-1 [H2H]
Q2Arthur Osypian (TKM)Bye
Q2Oran Hecht (ISR)Alexey Filatov (UZB)6-4 6-2 [H2H]
Q2Corrado Tschabuschnig (ITA)Bye
Q2Alexandre Metreveli (GEO)Nick Bikoderov (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q2Vadim Kutsenko (RUS)Bye
Q2Iurie Gorban (MDA)Francesco Zugarelli (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q2Shay Baranes (ISR)Bye
Q2Tomer Dank (ISR)Andrey Pavlov (WC) (RUS)3-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2Christoph Hoop (LIE)Bye
Q2Tal Harel Ben Simon (ISR)Bye
Q2Konstantin Tomashevich (UZB)Bye
Q2Ari Strasberg (ISR)Bye
Q2Ulugbek Musaev (UZB)Bye
Q2Oleg Diachenko (UZB)Bye
Q2Pantelis Moschoutis (GRE)Bye
Q2Emiliano Paolini (ITA)Bye
Q2Ganisher Rachmatullaeve (UZB)Bye
Q2Anton Kokurin (UZB)Bye
Q2Oren Motevassel (1) (ISR)Bye
Q2Alexei Nenashev (UZB)Alex Diachenko (UZB)6-3 6-3 [H2H]
Q2Pantelis Moschoutis (2) (GRE)Bye
Q2Ulugbek Musaev (16) (UZB)Bye
Q2Tomer Dank (3) (ISR)Bye
Q2Konstantin Tomashevich (17WC) (UZB)Bye
Q2Shay Baranes (4) (ISR)Andrey Pavlov (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q2Christoph Hoop (15) (LIE)Alexey Filatov (UZB)6-3 7-6 [H2H]
Q2Francesco Zugarelli (ITA)Ari Strasberg (5) (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Anton Kokurin (14WC) (UZB)Erik Umerov (UZB)6-0 6-0 [H2H]
Q2Corrado Tschabuschnig (6) (ITA)Alex Zaluznyj (GER)6-4 6-2 [H2H]
Q2Alexandre Metreveli (13) (GEO)Ulugbek Rachmatullaeve (UZB)6-1 6-1 [H2H]
Q2Tal Harel Ben Simon (7) (ISR)Abdul-Hamid Makhkamov (UZB)6-1 6-0 [H2H]
Q2Arthur Osypian (12) (TKM)Nick Bikoderov (RUS)6-3 6-1 [H2H]
Q2Jean-Louis Guillou (FRA)Oleg Diachenko (8WC) (UZB)6-2 6-3 [H2H]
Q2Emiliano Paolini (11) (ITA)Alexander Volkov (UZB)6-1 6-3 [H2H]
Q2Ganisher Rachmatullaeve (9WC) (UZB)Dmitri Yermakov (UZB)6-2 6-0 [H2H]
Q2Oran Hecht (10) (ISR)Vladimir Bistryavichus (UZB)6-0 6-0 [H2H]
Q2Christoph Hoop (1) (LIE)Ulugbek Rachmatullaeve (WC) (UZB)6-1 6-3 [H2H]
Q2Emiliano Paolini (16) (ITA)Nick Bikoderov (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q2Shay Baranes (2) (ISR)Denis Shuchinov (UZB)6-1 6-1 [H2H]
Q2Ulugbek Musaev (15) (UZB)Valera Matuhin (UZB)6-3 6-3 [H2H]
Q2Sylvano Simone (3) (USA)Dmitri Yermakov (WC) (UZB)6-0 6-1 [H2H]
Q2Alex Zaluznyj (GER)Konstantin Tomashevich (13) (UZB)6-4 6-2 [H2H]
Q2Daniel Fiala (4) (CZE)Anton Ivanov (WC) (UZB)6-2 6-4 [H2H]
Q2Andrey Pavlov (RUS)Alexandre Metreveli (14) (GEO)6-2 5-7 6-3 [H2H]
Q2Siggi Degler (5) (GER)Alexander Maltsev (UZB)6-1 6-0 [H2H]
Q2Alexander Volkov (WC) (UZB)Anton Kokurin (12) (UZB)7-5 6-3 [H2H]
Q2Daniel Merkert (6) (GER)Dmitry Vergazov (UZB)6-0 6-2 [H2H]
Q2Arthur Osypian (11) (TKM)Vladimir Bistryavichus (WC) (UZB)6-4 6-3 [H2H]
Q2Jean-Louis Guillou (7) (FRA)Abdul-Hamid Makhkamov (WC) (UZB)6-0 6-3 [H2H]
Q2Ari Strasberg (10) (ISR)Sergey Sherbinin (UZB)6-0 6-1 [H2H]
Q2Alexey Filatov (UZB)Oleg Diachenko (8) (UZB)6-3 6-4 [H2H]
Q2Francesco Zugarelli (9) (ITA)Boris Khaustov (UZB)6-0 6-0 [H2H]


What's your opinion on the ATP Uzbekistan Masters draw (Men's) 1994?
Who will win Uzbekistan Masters?