ATP Uzbekistan F3 Futures Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Uzbekistan F3 Futures Discussion!


Share This...


Uzbekistan F3 Futures Event Details:

2004-05-03Hard
OutdoorNamangan, Uzbekistan
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Uzbekistan F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJonathan Marray (7) ()Alexey Kedryuk (8) (KAZ)6-3 6-4[H2H]
SFJonathan Marray (7) ()Yu Jr. Wang (CHN)6-4 6-2[H2H]
SFAlexey Kedryuk (8) (KAZ)Jean-Julien Rojer (6) (NLD)6-3 6-3[H2H]
QFJonathan Marray (7) ()Konstantin Kremeshkov (WC) (RUS)6-3 6-3[H2H]
QFYu Jr. Wang (CHN)Prima Simpatiaji (IDN)6-1 6-0[H2H]
QFJean-Julien Rojer (6) (NLD)Sunil-Kumar Sipaeya (IND)1-6 6-3 6-2[H2H]
QFAlexey Kedryuk (8) (KAZ)Vadim Davletshin (RUS)6-4 6-3[H2H]
R16Konstantin Kremeshkov (WC) (RUS)Andrei Stoliarov (1) (RUS)6-3 6-2[H2H]
R16Jonathan Marray (7) ()Peng Sun (CHN)6-3 2-6 6-4[H2H]
R16Yu Jr. Wang (CHN)Orest Tereshchuk (4) (UKR)6-4 6-3[H2H]
R16Prima Simpatiaji (IDN)Vadim Kutsenko (5Q) (RUS)3-6 6-1 6-3[H2H]
R16Jean-Julien Rojer (6) (NLD)Pavel Lobanov (Q) (RUS)3-6 6-4 7-5[H2H]
R16Sunil-Kumar Sipaeya (IND)Mikhail Ledovskikh (Q) (RUS)7-5 7-6(4)[H2H]
R16Alexey Kedryuk (8) (KAZ)Dmitri Mazur (UZB)6-1 6-0[H2H]
R16Vadim Davletshin (RUS)Kirill Ivanov-Smolensky (RUS)6-7(6) 6-4 6-4[H2H]
R32Andrei Stoliarov (1) (RUS)Alexey Gavrilov (Q) (RUS)6-3 6-7(0) 6-3[H2H]
R32Konstantin Kremeshkov (WC) (RUS)Mikhail Elgin (RUS)7-5 6-1[H2H]
R32Peng Sun (CHN)Oleg Ogorodov (UZB)7-5 6-0[H2H]
R32Jonathan Marray (7) ()Dmitriy Makeyev (Q) (KAZ)5-7 6-2 6-2[H2H]
R32Orest Tereshchuk (4) (UKR)Murad Inoyatov (WC) (UZB)6-3 6-1[H2H]
R32Yu Jr. Wang (CHN)Denis Salimsakov (Q) (UZB)6-1 6-2[H2H]
R32Prima Simpatiaji (IDN)Dmitri Vlasov (RUS)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Vadim Kutsenko (5Q) (RUS)Andrey Merinov (Q) (RUS)7-6(0) 7-5[H2H]
R32Jean-Julien Rojer (6) (NLD)Sarvar Ikramov (WC) (UZB)7-6(2) 6-1[H2H]
R32Pavel Lobanov (Q) (RUS)Arsen Asanov (WC) (UZB)6-2 6-4[H2H]
R32Mikhail Ledovskikh (Q) (RUS)Febi Widhiyanto (IDN)1-6 7-6(2) 7-5[H2H]
R32Sunil-Kumar Sipaeya (IND)Raven Klaasen (3) (RSA)6-3 6-2[H2H]
R32Alexey Kedryuk (8) (KAZ)Daniel Kiernan ()7-5 6-4[H2H]
R32Dmitri Mazur (UZB)Timur Ganiev (Q) (UZB)6-4 1-6 7-5[H2H]
R32Kirill Ivanov-Smolensky (RUS)Pavel Ivanov (RUS)6-4 6-1[H2H]
R32Vadim Davletshin (RUS)Dmitry Ivanov (LL) (UZB)7-5 6-4[H2H]
Men's Doubles
FDaniel Kiernan (1) ()
Jonathan Marray ()
Alexey Kedryuk (3) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
6-4 6-3
SFDaniel Kiernan (1) ()
Jonathan Marray ()
Peng Sun (CHN)
Yu Jr. Wang (CHN)
6-2 6-4
SFAlexey Kedryuk (3) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
Mikhail Elgin (2) (RUS)
Dmitri Vlasov (RUS)
6-3 6-0
QFDaniel Kiernan (1) ()
Jonathan Marray ()
Vadim Kutsenko (RUS)
Oleg Ogorodov (UZB)
7-5 6-3
QFPeng Sun (CHN)
Yu Jr. Wang (CHN)
Raven Klaasen (4) (RSA)
Jean-Julien Rojer (NLD)
1-6 6-3 6-1
QFAlexey Kedryuk (3) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
Ajay Ramaswami (IND)
Sunil-Kumar Sipaeya (IND)
6-4 3-6 6-3
QFMikhail Elgin (2) (RUS)
Dmitri Vlasov (RUS)
Murad Inoyatov (UZB)
Dmitri Mazur (UZB)
6-2 3-6 6-1
R16Daniel Kiernan (1) ()
Jonathan Marray ()
Gafur Ishmatov (WC) (UZB)
David Kvernadze (GEO)
6-2 6-3
R16Vadim Kutsenko (RUS)
Oleg Ogorodov (UZB)
Deniss Pavlovs (Q) (LVA)
Yi-Ning Wang (CHN)
6-4 6-2
R16Raven Klaasen (4) (RSA)
Jean-Julien Rojer (NLD)
Vadim Davletshin (RUS)
Pavel Lobanov (RUS)
7-6(4) 6-3
R16Peng Sun (CHN)
Yu Jr. Wang (CHN)
Sarvar Ikramov (WC) (UZB)
Denis Istomin (UZB)
6-2 6-3
R16Ajay Ramaswami (IND)
Sunil-Kumar Sipaeya (IND)
Ervand Gasparyan (LL) (RUS)
Andrey Merinov (RUS)
6-3 7-5
R16Alexey Kedryuk (3) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
Arsen Asanov (WC) (UZB)
Marsel Khamdamov (UZB)
6-0 6-4
R16Murad Inoyatov (UZB)
Dmitri Mazur (UZB)
Prima Simpatiaji (IDN)
Febi Widhiyanto (IDN)
6-3 4-6 6-3
R16Mikhail Elgin (2) (RUS)
Dmitri Vlasov (RUS)
Alexey Gavrilov (RUS)
Mikhail Lifshits (RUS)
6-0 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vadim Kutsenko (1) (RUS)Dmitri Lomakin (16) (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q1Mikhail Ledovskikh (2) (RUS)Dmitry Ivanov (9) (UZB)6-4 4-6 6-2[H2H]
Q1Dmitriy Makeyev (KAZ)Kamil Uldanov (12) (RUS)7-5 6-2[H2H]
Q1Andrey Merinov (4) (RUS)Eduard Khan (13) (UZB)6-2 6-0[H2H]
Q1Pavel Lobanov (5) (RUS)Dmytro Tolok (15) (UKR)6-3 6-2[H2H]
Q1Timur Ganiev (UZB)Deniss Pavlovs (11) (LVA)6-2 6-4[H2H]
Q1Denis Salimsakov (UZB)Vladimir Nikolenko (UKR)7-6(5) 6-2[H2H]
Q1Alexey Gavrilov (8) (RUS)Dennis Isaev (10) (UZB)6-4 6-2[H2H]
Q2Vadim Kutsenko (1) (RUS)Akmal Sharipov (WC) (UZB)7-6(7) 6-3[H2H]
Q2Dmitri Lomakin (16) (RUS)Vladislav Shegai (UZB)6-1 6-3[H2H]
Q2Mikhail Ledovskikh (2) (RUS)Sergei Kwak (WC) (UZB)6-3 6-3[H2H]
Q2Dmitry Ivanov (9) (UZB)Rumil Galiev (WC) (UZB)6-1 6-0[H2H]
Q2Dmitriy Makeyev (KAZ)Ajay Ramaswami (3) (IND)3-6 6-3 6-2[H2H]
Q2Kamil Uldanov (12) (RUS)Ervand Gasparyan (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Andrey Merinov (4) (RUS)David Kvernadze (GEO)6-1 6-2[H2H]
Q2Eduard Khan (13) (UZB)Alexey Namazov (UZB)6-0 6-1[H2H]
Q2Pavel Lobanov (5) (RUS)Marsel Khamdamov (WC) (UZB)6-1 6-2[H2H]
Q2Dmytro Tolok (15) (UKR)Artem Naymushin (RUS)6-4 6-1[H2H]
Q2Timur Ganiev (UZB)Mikhail Lifshits (6) (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q2Deniss Pavlovs (11) (LVA)Denis Istomin (UZB)6-7(3) 6-2 7-6(2)[H2H]
Q2Vladimir Nikolenko (UKR)Alexander Kudryavtsev (7) (RUS)7-6(5) 7-6(4)[H2H]
Q2Denis Salimsakov (UZB)Gafur Ishmatov (14) (UZB)6-0 6-2[H2H]
Q2Alexey Gavrilov (8) (RUS)Donoyorjon Usmonov (WC) (UZB)6-2 6-1[H2H]
Q2Dennis Isaev (10) (UZB)Yevgeny Nigmatyanov (WC) (UZB)6-0 6-0[H2H]
Men's Doubles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Deniss Pavlovs (2) (LVA)
Yi-Ning Wang (CHN)
Ervand Gasparyan (1) (RUS)
Andrey Merinov (RUS)
7-6(9) 6-7(5) 6-4
Q2Ervand Gasparyan (1) (RUS)
Andrey Merinov (RUS)
Dennis Isaev (UZB)
Dmitry Ivanov (UZB)
6-0 6-4
Q2Deniss Pavlovs (2) (LVA)
Yi-Ning Wang (CHN)
Eduard Khan (WC) (UZB)
Akmal Sharipov (UZB)
6-3 6-3