ATP Uzbekistan F3 Futures Draw (Men's) - 1998

Click Here To Join The Uzbekistan F3 Futures Discussion!


Share This...


Uzbekistan F3 Futures Event Details:

1998-04-27Hard
OutdoorNamangan, Uzbekistan
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Uzbekistan F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGouichi Motomura (1) (JPN)Vadim Kutsenko (3) (RUS)6-4 7-5[H2H]
SFGouichi Motomura (1) (JPN)Ofer Sela (4) (ISR)6-3 6-4[H2H]
SFVadim Kutsenko (3) (RUS)Andrei Stoliarov (2) (RUS)6-1 7-5[H2H]
QFGouichi Motomura (1) (JPN)Denis Glazov (7) (RUS)6-1 6-2[H2H]
QFOfer Sela (4) (ISR)Irakli Labadze (GEO)6-2 6-4[H2H]
QFVadim Kutsenko (3) (RUS)Yu Zheng (Q) (CHN)6-2 7-6[H2H]
QFAndrei Stoliarov (2) (RUS)Yu-Wei Wang (8) (CHN)6-0 6-2[H2H]
R16Gouichi Motomura (1) (JPN)Lior Dahan (ISR)6-1 6-3[H2H]
R16Denis Glazov (7) (RUS)Ling Lu (Q) (CHN)3-6 6-1 6-1[H2H]
R16Ofer Sela (4) (ISR)Alexander Karpenko (Q) (UKR)6-2 6-1[H2H]
R16Irakli Labadze (GEO)Dmitriy Tomashevich (5) (UZB)6-4 2-6 6-4[H2H]
R16Yu Zheng (Q) (CHN)Alexey Gavrilov (6) (RUS)6-3 1-6 7-6[H2H]
R16Vadim Kutsenko (3) (RUS)Timur Ganiev (WC) (UZB)6-4 5-7 6-2[H2H]
R16Yu-Wei Wang (8) (CHN)Yu Zhang (CHN)6-1 6-4[H2H]
R16Andrei Stoliarov (2) (RUS)Artem Derepasko (RUS)6-3 7-6[H2H]
R32Gouichi Motomura (1) (JPN)Michael Kogan (ISR)6-4 6-3[H2H]
R32Lior Dahan (ISR)Jing-Zhu Yang (CHN)6-2 6-0[H2H]
R32Ling Lu (Q) (CHN)Timur Khankodjaev (WC) (UZB)3-6 7-5 6-1[H2H]
R32Denis Glazov (7) (RUS)Pavel Baranov (Q) (KAZ)6-4 6-2[H2H]
R32Ofer Sela (4) (ISR)Abdul-Hamid Makhkamov (WC) (UZB)6-3 6-2[H2H]
R32Alexander Karpenko (Q) (UKR)Anton Kokurin (WC) (UZB)6-1 6-3[H2H]
R32Irakli Labadze (GEO)Alexander Hizli (GER)6-3 6-1[H2H]
R32Dmitriy Tomashevich (5) (UZB)Stanislav Pribilov (RUS)6-0 6-1[H2H]
R32Alexey Gavrilov (6) (RUS)Andrei Toujnyi (Q) (RUS)6-3 6-2[H2H]
R32Yu Zheng (Q) (CHN)Artemi Tchernenko (RUS)6-2 4-6 6-2[H2H]
R32Timur Ganiev (WC) (UZB)Igor Sysoev (Q) (RUS)7-6 6-1[H2H]
R32Vadim Kutsenko (3) (RUS)Ben-Qiang Zhu (Q) (CHN)6-0 3-6 6-3[H2H]
R32Yu-Wei Wang (8) (CHN)Evgueni Plougarev (Q) (MDA)6-3 6-1[H2H]
R32Yu Zhang (CHN)Denis Yakimenko (UKR)7-6 6-4[H2H]
R32Artem Derepasko (RUS)Paolo Tabini (ITA)6-4 6-2[H2H]
R32Andrei Stoliarov (2) (RUS)Igor Kunitsyn (RUS)6-4 6-4[H2H]
Men's Doubles
FMichael Kogan (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
Yu Zheng (CHN)
Ben-Qiang Zhu (CHN)
6-4 6-4
SFYu Zheng (CHN)
Ben-Qiang Zhu (CHN)
Vladimir Bistryavichus (WC) (UZB)
Alexey Kedryuk (KAZ)
6-2 6-3
SFMichael Kogan (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
Timur Ganiev (UZB)
Irakli Labadze (GEO)
6-2 6-0
QFYu Zheng (CHN)
Ben-Qiang Zhu (CHN)
Ling Lu (Q) (CHN)
Yu Zhang (CHN)
6-4 6-3
QFVladimir Bistryavichus (WC) (UZB)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Andrei Stoliarov (3) (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
6-3 6-1
QFTimur Ganiev (UZB)
Irakli Labadze (GEO)
Artem Derepasko (4) (RUS)
Denis Yakimenko (UKR)
5-7 6-0 7-5
QFMichael Kogan (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
Alexey Gavrilov (RUS)
Paolo Tabini (ITA)
6-2 4-6 6-1
R16Yu Zheng (CHN)
Ben-Qiang Zhu (CHN)
Vadim Kutsenko (1) (RUS)
Dmitriy Tomashevich (UZB)
6-3 6-7 7-6
R16Ling Lu (Q) (CHN)
Yu Zhang (CHN)
Timur Khankodjaev (UZB)
Anton Kokurin (UZB)
6-2 6-1
R16Andrei Stoliarov (3) (RUS)
Artemi Tchernenko (RUS)
Anton Ivanov (UZB)
Dmitri Mazur (UZB)
6-2 6-1
R16Vladimir Bistryavichus (WC) (UZB)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Alexander Karpenko (UKR)
Igor Sysoev (RUS)
7-6 6-1
R16Timur Ganiev (UZB)
Irakli Labadze (GEO)
Denis Glazov (RUS)
Vladimir Khibara (RUS)
6-3 6-3
R16Artem Derepasko (4) (RUS)
Denis Yakimenko (UKR)
Alexander Maltsev (WC) (UZB)
Ulugbek Musaev (UZB)
6-0 6-2
R16Alexey Gavrilov (RUS)
Paolo Tabini (ITA)
Abdul-Hamid Makhkamov (UZB)
Angus Martin (AUS)
6-3 6-3
R16Michael Kogan (2) (ISR)
Ofer Sela (ISR)
Sergey Sherbinin (WC) (UZB)
Konstantin Tomashevich (UZB)
6-0 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ling Lu (1) (CHN)Alexey Kedryuk (KAZ)6-3 7-6[H2H]
Q1Ben-Qiang Zhu (2) (CHN)Dmitri Mazur (UZB)2-6 6-0 6-1[H2H]
Q1Evgueni Plougarev (3) (MDA)Andrei Nossov (RUS)6-4 6-1[H2H]
Q1Igor Sysoev (RUS)Alexander Maltsev (WC) (UZB)6-0 6-1[H2H]
Q1Pavel Baranov (KAZ)Aviram Salomon (5) (ISR)6-4 7-5[H2H]
Q1Yu Zheng (6) (CHN)Sergey Sherbinin (WC) (UZB)6-2 6-2[H2H]
Q1Alexander Karpenko (7) (UKR)Dmitri Rachenko (UKR)6-0 6-1[H2H]
Q1Andrei Toujnyi (RUS)Konstantin Tomashevich (UZB)6-4 6-4[H2H]
Q2Ling Lu (1) (CHN)Nick Bikoderov (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q2Alexey Kedryuk (KAZ)Ulugbek Musaev (WC) (UZB)6-2 6-1[H2H]
Q2Ben-Qiang Zhu (2) (CHN)Alexander Sikanov (RUS)3-6 6-4 6-0[H2H]
Q2Dmitri Mazur (UZB)Mikhail Elgin (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q2Evgueni Plougarev (3) (MDA)Anton Ivanov (UZB)6-0 7-5[H2H]
Q2Andrei Nossov (RUS)Angus Martin (AUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Igor Sysoev (RUS)Dan Hanegby (4) (ISR)6-4 7-5[H2H]
Q2Alexander Maltsev (WC) (UZB)Alexandre Krylov (WC) (RUS)4-6 6-4 6-3[H2H]
Q2Aviram Salomon (5) (ISR)Denis Kurmatov (WC) (UZB)7-6 6-4[H2H]
Q2Pavel Baranov (KAZ)Dmitri Yermakov (UZB)7-6 6-3[H2H]
Q2Yu Zheng (6) (CHN)Oleg Ouchakov (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q2Sergey Sherbinin (WC) (UZB)Niyazbek Aliev (UZB)6-0 6-1[H2H]
Q2Alexander Karpenko (7) (UKR)Evgueni Karassev (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Dmitri Rachenko (UKR)Vladislav Lymar (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Konstantin Tomashevich (UZB)Vladimir Khibara (RUS)2-6 6-4 7-5[H2H]
Q2Andrei Toujnyi (RUS)Vladimir Bistryavichus (WC) (UZB)0-6 7-5 6-4[H2H]
Men's Doubles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Ling Lu (CHN)
Yu Zhang (CHN)
Stanislav Pribilov (RUS)
Alexander Sikanov (RUS)
7-6 6-4
Q2Stanislav Pribilov (RUS)
Alexander Sikanov (RUS)
Evgueni Karassev (RUS)
Igor Kunitsyn (RUS)
6-2 6-2
Q2Ling Lu (CHN)
Yu Zhang (CHN)
Andrei Nossov (RUS)
Aviram Salomon (ISR)
0-0 Retired