ATP Ukraine F4 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Ukraine F4 Futures Discussion!


Share This...


Ukraine F4 Futures Event Details:

2006-06-05Clay
OutdoorGorlovka, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine F4 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAlexander Satschko (1) (GER)Bastian Knittel (2) (GER)6-2 6-3[H2H]
SFAlexander Satschko (1) (GER)Aleksandr Yarmola (5) (UKR)6-2 6-2[H2H]
SFBastian Knittel (2) (GER)Andrei Gorban ()6-4 7-6(12)[H2H]
QFAlexander Satschko (1) (GER)Pavel Katliarov (Q) (BLR)6-2 6-2[H2H]
QFAleksandr Yarmola (5) (UKR)Illya Marchenko (Q) (UKR)7-5 6-3[H2H]
QFAndrei Gorban ()Julien Gely (FRA)6-1 4-6 7-5[H2H]
QFBastian Knittel (2) (GER)Mikhail Elgin (RUS)4-6 7-5 7-6(8)[H2H]
R16Alexander Satschko (1) (GER)Mikhail Vasiliev (RUS)3-6 7-5 7-5[H2H]
R16Pavel Katliarov (Q) (BLR)Aleksandr Agafonov (WC) (UKR)7-6(6) 6-2[H2H]
R16Illya Marchenko (Q) (UKR)Dmytro Kamynin (WC) (UKR)6-2 7-5[H2H]
R16Aleksandr Yarmola (5) (UKR)Sergei Krotiouk (RUS)6-2 6-3[H2H]
R16Andrei Gorban ()Kirill Ivanov-Smolensky (7) (RUS)7-6(6) 6-2[H2H]
R16Julien Gely (FRA)Eric Scherer (3) (GER)7-6(7) 6-3[H2H]
R16Mikhail Elgin (RUS)Dmytro Petrov (Q) (UKR)6-0 6-4[H2H]
R16Bastian Knittel (2) (GER)Myles Blake (Q) ()6-1 6-0[H2H]
R32Alexander Satschko (1) (GER)Aleksandr Aksyonov (LL) (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Mikhail Vasiliev (RUS)Stefano Vukov (CRO)6-4 6-4[H2H]
R32Pavel Katliarov (Q) (BLR)Heiner Tadault (FRA)6-2 1-6 7-6(4)[H2H]
R32Aleksandr Agafonov (WC) (UKR)Nikolai Dyachok (6) (UKR)6-1 6-1[H2H]
R32Illya Marchenko (Q) (UKR)Aleksandr Nedovyesov (4) (UKR)6-4 6-1[H2H]
R32Dmytro Kamynin (WC) (UKR)Kirill Krioukov (RUS)6-2 4-6 6-4[H2H]
R32Sergei Krotiouk (RUS)Artem Smirnov (UKR)7-6(8) 6-3[H2H]
R32Aleksandr Yarmola (5) (UKR)Pavel Charnushin (Q) (BLR)6-1 6-1[H2H]
R32Kirill Ivanov-Smolensky (7) (RUS)Maksim Bakunin (Q) (UKR)6-3 1-6 6-0[H2H]
R32Andrei Gorban ()Mykhailo Zorin (WC) (UKR)6-2 6-0[H2H]
R32Julien Gely (FRA)Vadim Alekseenko (Q) (UKR)0-6 6-3 6-3[H2H]
R32Eric Scherer (3) (GER)Alexei Filenkov (RUS)6-1 6-2[H2H]
R32Mikhail Elgin (RUS)Vladislav Bondarenko (8) (UKR)6-4 6-4[H2H]
R32Dmytro Petrov (Q) (UKR)Ervand Gasparyan (RUS)6-3 6-3[H2H]
R32Myles Blake (Q) ()Ernest Zurabian (Q) (UKR)7-6(4) 6-3[H2H]
R32Bastian Knittel (2) (GER)Vasil Mladenov (WC) (BUL)6-1 6-0[H2H]
Men's Doubles
FMikhail Elgin (2) (RUS)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
Andrei Gorban ()
Ernest Zurabian (UKR)
7-6(4) 6-2
SFAndrei Gorban ()
Ernest Zurabian (UKR)
Aleksandr Aksyonov (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
2-6 6-4 6-3
SFMikhail Elgin (2) (RUS)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
Vasil Mladenov (BUL)
Dmytro Petrov (UKR)
6-0 7-5
QFAndrei Gorban ()
Ernest Zurabian (UKR)
Maksim Bakunin (WC) (UKR)
Sergiy Myropolsky (UKR)
6-1 6-4
QFAleksandr Aksyonov (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
Alexei Filenkov (4) (RUS)
Sergei Krotiouk (RUS)
6-4 2-6 6-3
QFVasil Mladenov (BUL)
Dmytro Petrov (UKR)
Kirill Krioukov (RUS)
Timur Lomtatidze (RUS)
6-4 6-4
QFMikhail Elgin (2) (RUS)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
Egor Puntus (WC) (BLR)
Mykhailo Zorin (UKR)
6-1 6-4
R16Andrei Gorban ()
Ernest Zurabian (UKR)
Bastian Knittel (1) (GER)
Alexander Satschko (GER)
6-3 7-6(3)
R16Maksim Bakunin (WC) (UKR)
Sergiy Myropolsky (UKR)
Anton Bobytsky (WC) (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
7-6(5) 7-5
R16Alexei Filenkov (4) (RUS)
Sergei Krotiouk (RUS)
David Kvernadze (GEO)
Irakli Ushangishvili (GEO)
6-2 6-4
R16Aleksandr Aksyonov (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
Myles Blake ()
Ervand Gasparyan (RUS)
6-4 7-5
R16Kirill Krioukov (RUS)
Timur Lomtatidze (RUS)
Julien Gely (FRA)
Heiner Tadault (FRA)
6-2 1-6 6-1
R16Vasil Mladenov (BUL)
Dmytro Petrov (UKR)
Nikolai Dyachok (3) (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
7-6(2) 4-6 6-3
R16Egor Puntus (WC) (BLR)
Mykhailo Zorin (UKR)
Pavel Charnushin (BLR)
Dmitry Ivanov (UZB)
7-6(2) 6-3
R16Mikhail Elgin (2) (RUS)
Aleksandr Nedovyesov (UKR)
Vladislav Bondarenko (UKR)
Mikhail Vasiliev (RUS)
5-7 6-3 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Myles Blake (1) ()Vitali Reshetnikov (RUS)7-6(4) 5-7 6-3[H2H]
Q1Illya Marchenko (2) (UKR)Vladimir Uzhylovsky (UKR)6-2 6-3[H2H]
Q1Ernest Zurabian (3) (UKR)Yaroslav Markovych (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q1Dmytro Petrov (4) (UKR)Dmitry Ivanov (10) (UZB)2-6 6-0 6-2[H2H]
Q1Pavel Charnushin (9) (BLR)Maxim Atamanov (UKR)6-4 7-5[H2H]
Q1Pavel Katliarov (11) (BLR)Aleksandr Aksyonov (6) (UKR)7-5 6-2[H2H]
Q1Vadim Alekseenko (7) (UKR)Sergiy Myropolsky (UKR)4-6 7-5 6-1[H2H]
Q1Maksim Bakunin (8) (UKR)Stanislav Gotman (UKR)7-5 6-1[H2H]
Q2Myles Blake (1) ()Tymur Tkachenko (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q2Vitali Reshetnikov (RUS)Andrei Vasilevski (BLR)6-4 6-7(7) 7-6(3)[H2H]
Q2Illya Marchenko (2) (UKR)Anton Bobytsky (UKR)6-4 5-7 6-1[H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (UKR)Timur Lomtatidze (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Ernest Zurabian (3) (UKR)Matias Saenz (ARG)6-4 3-6 6-3[H2H]
Q2Yaroslav Markovych (UKR)Gleb Alekseenko (UKR)5-7 6-3 6-4[H2H]
Q2Dmytro Petrov (4) (UKR)Artem Isaev (RUS)6-0 6-2[H2H]
Q2Dmitry Ivanov (10) (UZB)Dmytro Badanov (UKR)6-1 6-3[H2H]
Q2Maxim Atamanov (UKR)Mikhail Ptukhin (5) (RUS)7-6(1) 6-4[H2H]
Q2Pavel Charnushin (9) (BLR)Kirill Savoskul (UKR)7-5 6-4[H2H]
Q2Aleksandr Aksyonov (6) (UKR)Egor Puntus (BLR)3-6 6-3 6-1[H2H]
Q2Pavel Katliarov (11) (BLR)Aleh Patapau (BLR)6-3 6-3[H2H]
Q2Vadim Alekseenko (7) (UKR)Ivan Karasyov (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q2Sergiy Myropolsky (UKR)Irakli Ushangishvili (13) (GEO)7-6(5) 6-2[H2H]
Q2Maksim Bakunin (8) (UKR)Denis Milchenko (UKR)6-4 6-1[H2H]
Q2Stanislav Gotman (UKR)David Kvernadze (12) (GEO)6-3 6-0[H2H]
Q3Myles Blake (1) ()ByeBye[H2H]
Q3Tymur Tkachenko (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Andrei Vasilevski (BLR)Dmitriy Kalenichenko (UKR)6-3 6-2[H2H]
Q3Vitali Reshetnikov (RUS)Edward Shcherbina (UKR)6-3 7-5[H2H]
Q3Illya Marchenko (2) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Anton Bobytsky (UKR)Aleksandr Mantrov (UKR)6-4 6-0[H2H]
Q3Vladimir Uzhylovsky (UKR)Alexandr Reypolskiy (UKR)0-6 6-3 6-2[H2H]
Q3Timur Lomtatidze (RUS)Ilia Kondratsky (UKR)6-3 6-3[H2H]
Q3Ernest Zurabian (3) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Matias Saenz (ARG)Mikhael Fedoseyev (UKR)3-6 6-2 6-2[H2H]
Q3Gleb Alekseenko (UKR)Artem Pogorelov (RUS)6-3 7-6(7)[H2H]
Q3Yaroslav Markovych (UKR)Igor Nikitin (UKR)7-6(4) 6-2[H2H]
Q3Dmytro Petrov (4) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Artem Isaev (RUS)Andrey Kolesnikov (UKR)6-1 6-1[H2H]
Q3Dmytro Badanov (UKR)Gio Navrozachvili (GEO)6-2 6-2[H2H]
Q3Dmitry Ivanov (10) (UZB)ByeBye[H2H]
Q3Mikhail Ptukhin (5) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Maxim Atamanov (UKR)Vladimir Levin (UKR)6-3 6-4[H2H]
Q3Kirill Savoskul (UKR)Maxim Geraskin (RUS)2-6 7-6(3) 6-3[H2H]
Q3Pavel Charnushin (9) (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Aleksandr Aksyonov (6) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Egor Puntus (BLR)Artur Bondar (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q3Aleh Patapau (BLR)Dmitry Gordienko (UKR)7-5 7-6(1)[H2H]
Q3Pavel Katliarov (11) (BLR)ByeBye[H2H]
Q3Vadim Alekseenko (7) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Ivan Karasyov (UKR)Dmytro Fedorchuk (UKR)6-0 6-2[H2H]
Q3Sergiy Myropolsky (UKR)Maxim Prasolov (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q3Irakli Ushangishvili (13) (GEO)ByeBye[H2H]
Q3Maksim Bakunin (8) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Denis Milchenko (UKR)Aleksandr Vasilevski (BLR)6-3 6-4[H2H]
Q3Stanislav Gotman (UKR)Nikolay Emelyanov (UKR)6-3 7-5[H2H]
Q3David Kvernadze (12) (GEO)ByeBye[H2H]