ATP Ukraine F3 Futures Draw (Men's) - 2014

Click Here To Join The Ukraine F3 Futures Discussion!


Share This...


Ukraine F3 Futures Event Details:

2014-03-17Hard
IndoorCherkassy, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FArtem Smirnov (2) (UKR)Dmytro Badanov (SE) (UKR)6-2 4-6 6-2 [H2H]
SFDmytro Badanov (SE) (UKR)Marat Deviatiarov (UKR)6-4 6-2 [H2H]
SFArtem Smirnov (2) (UKR)Denys Molchanov (3) (UKR)7-6(4) 6-2 [H2H]
QFMarat Deviatiarov (UKR)Axel Michon (1) (FRA)6-3 3-6 6-2 [H2H]
QFDmytro Badanov (SE) (UKR)Dmytro Ishtuganov (Q) (UKR)6-0 1-0 Retired[H2H]
QFDenys Molchanov (3) (UKR)Lukas Ruepke (Q) (GER)6-3 7-5 [H2H]
QFArtem Smirnov (2) (UKR)Erik Chvojka (5) (CAN)6-4 6-3 [H2H]
R16Axel Michon (1) (FRA)Stanislav Poplavskyy (UKR)6-2 6-1 [H2H]
R16Marat Deviatiarov (UKR)Vladyslav Manafov (8) (UKR)6-1 6-4 [H2H]
R16Dmytro Badanov (SE) (UKR)Tobias Blomgren (SWE)6-3 7-6(3) [H2H]
R16Dmytro Ishtuganov (Q) (UKR)Vadim Alekseenko (6) (UKR)7-5 6-4 [H2H]
R16Lukas Ruepke (Q) (GER)Filip Veger (7) (CRO)6-4 6-3 [H2H]
R16Denys Molchanov (3) (UKR)Ervin Eleskovic (Q) (SWE)6-3 6-2 [H2H]
R16Erik Chvojka (5) (CAN)Pirmin Haenle (GER)7-6(4) 7-6(7) [H2H]
R16Artem Smirnov (2) (UKR)Maxim Ratniuk (Q) (UKR)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Axel Michon (1) (FRA)William Boe-Wiegaard (USA)6-4 6-2 [H2H]
R32Stanislav Poplavskyy (UKR)Pavel Musaiev (Q) (UKR)6-3 6-1 [H2H]
R32Marat Deviatiarov (UKR)Remi Boutillier (FRA)6-2 7-6(9) [H2H]
R32Vladyslav Manafov (8) (UKR)Sergei Bubka (WC) (UKR)7-5 7-6(3) [H2H]
R32Dmytro Badanov (SE) (UKR)Constant Lestienne (4) (FRA)6-0 6-4 [H2H]
R32Tobias Blomgren (SWE)Janis Podzus (LAT)7-5 7-5 [H2H]
R32Dmytro Ishtuganov (Q) (UKR)Alexander Cozbinov (Q) (MDA)6-3 6-4 [H2H]
R32Vadim Alekseenko (6) (UKR)Yuriy Kryvoy (Q) (UKR)6-3 6-3 [H2H]
R32Filip Veger (7) (CRO)Gleb Alekseenko (Q) (UKR)6-1 6-1 [H2H]
R32Lukas Ruepke (Q) (GER)Denis Milchenko (WC) (UKR)6-4 7-5 [H2H]
R32Ervin Eleskovic (Q) (SWE)Danyil Chornous (WC) (UKR)6-0 6-1 [H2H]
R32Denys Molchanov (3) (UKR)Ivan Anikanov (UKR)6-4 6-4 [H2H]
R32Erik Chvojka (5) (CAN)Florian Barth (GER)6-4 6-4 [H2H]
R32Pirmin Haenle (GER)Martins Podzus (LAT)6-3 6-3 [H2H]
R32Maxim Ratniuk (Q) (UKR)Bogdan Didenko (WC) (UKR)6-2 6-4 [H2H]
R32Artem Smirnov (2) (UKR)Vladimir Uzhylovsky (UKR)7-6(6) 1-0 Retired[H2H]
Men's Doubles
FVladyslav Manafov (2) (UKR)
Filip Veger (CRO)
Marat Deviatiarov (3) (UKR)
Pirmin Haenle (GER)
6-2 6-3
SFMarat Deviatiarov (3) (UKR)
Pirmin Haenle (GER)
Artem Smirnov (1) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
6-4 4-6 [10-8]
SFVladyslav Manafov (2) (UKR)
Filip Veger (CRO)
Tobias Blomgren (SWE)
Ervin Eleskovic (SWE)
6-2 4-6 [10-5]
QFArtem Smirnov (1) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Ivan Anikanov (UKR)
Stanislav Poplavskyy (UKR)
6-3 6-4
QFMarat Deviatiarov (3) (UKR)
Pirmin Haenle (GER)
Dmytro Ishtuganov (WC) (UKR)
Anatoly Lashkul (UKR)
6-4 6-4
QFTobias Blomgren (SWE)
Ervin Eleskovic (SWE)
Constant Lestienne (FRA)
Vasko Mladenov (BUL)
7-6(4) 6-4
QFVladyslav Manafov (2) (UKR)
Filip Veger (CRO)
Dmytro Badanov (UKR)
Igor Sobolta (UKR)
6-3 6-0
R16Artem Smirnov (1) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Srdjan Jakovljevic (SRB)
Mihail Khaldeev (RUS)
6-3 6-4
R16Ivan Anikanov (UKR)
Stanislav Poplavskyy (UKR)
Danyil Chornous (WC) (UKR)
Yurii Dzhavakian (UKR)
6-3 6-4
R16Marat Deviatiarov (3) (UKR)
Pirmin Haenle (GER)
Yuriy Kryvoy (UKR)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-4 6-2
R16Dmytro Ishtuganov (WC) (UKR)
Anatoly Lashkul (UKR)
Alexander Cozbinov (MDA)
Oleg Dovgan (UKR)
6-3 6-1
R16Constant Lestienne (FRA)
Vasko Mladenov (BUL)
Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-1 6-4
R16Tobias Blomgren (SWE)
Ervin Eleskovic (SWE)
William Boe-Wiegaard (4) (USA)
Erik Chvojka (CAN)
5-7 6-3 [11-9]
R16Dmytro Badanov (UKR)
Igor Sobolta (UKR)
Florian Barth (GER)
Lukas Ruepke (GER)
6-3 6-1
R16Vladyslav Manafov (2) (UKR)
Filip Veger (CRO)
Bogdan Didenko (WC) (UKR)
Alexander Lebedyn (UKR)
6-4 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Gleb Alekseenko (1) (UKR)Vasko Mladenov (BUL)1-6 7-5 7-6(5) [H2H]
Q1Yuriy Kryvoy (2) (UKR)Olexiy Kolisnyk (UKR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Lukas Ruepke (3) (GER)Dmitrii Baskov (WC) (MDA)6-4 6-2 [H2H]
Q1Alexander Cozbinov (MDA)Vladyslav Yanchenko (UKR)6-3 6-7(2) 6-2 [H2H]
Q1Maxim Ratniuk (5) (UKR)Egor Matvievici (MDA)6-4 6-3 [H2H]
Q1Ervin Eleskovic (6) (SWE)Khrystyyan Shpilka (UKR)6-3 6-0 [H2H]
Q1Pavel Musaiev (UKR)Leonid Chechel (UKR)0-6 6-0 7-6(2) [H2H]
Q1Dmytro Ishtuganov (UKR)Srdjan Jakovljevic (8) (SRB)7-6(4) 6-4 [H2H]
Q2Gleb Alekseenko (1) (UKR)Andrei Bahrushin (UKR)7-5 6-2 [H2H]
Q2Vasko Mladenov (BUL)Oleg Kusakin (UKR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Yuriy Kryvoy (2) (UKR)Alexander Lebedyn (UKR)6-2 6-4 [H2H]
Q2Olexiy Kolisnyk (UKR)Anatoly Lashkul (UKR)6-4 4-6 6-3 [H2H]
Q2Lukas Ruepke (3) (GER)Pavlo Zhukov (UKR)6-4 6-1 [H2H]
Q2Dmitrii Baskov (WC) (MDA)Vasil Yehorov (UKR)6-1 3-6 7-5 [H2H]
Q2Alexander Cozbinov (MDA)Igor Sobolta (4) (UKR)6-4 4-6 7-6(5) [H2H]
Q2Vladyslav Yanchenko (UKR)Denys Gevel (UKR)6-3 3-6 6-2 [H2H]
Q2Maxim Ratniuk (5) (UKR)Vladyslav Ladygin (UKR)7-6(2) 6-2 [H2H]
Q2Egor Matvievici (MDA)Illya Filanchuk (UKR)6-1 7-5 [H2H]
Q2Ervin Eleskovic (6) (SWE)Maksim Malyshev (UKR)6-0 6-4 [H2H]
Q2Khrystyyan Shpilka (UKR)Dmytro Vyshyvanyuk (WC) (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Pavel Musaiev (UKR)Mihail Khaldeev (7) (RUS)6-4 6-4 [H2H]
Q2Leonid Chechel (UKR)Roman Boychuk (UKR)7-6(5) 7-6(11) [H2H]
Q2Srdjan Jakovljevic (8) (SRB)Maxim Bulat (MDA)6-3 6-4 [H2H]
Q2Dmytro Ishtuganov (UKR)Oleg Dovgan (9) (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Gleb Alekseenko (1) (UKR)Bye
Q3Andrei Bahrushin (UKR)Ivan Gaidur (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Vasko Mladenov (BUL)Bye
Q3Oleg Kusakin (UKR)Bye
Q3Yuriy Kryvoy (2) (UKR)Bye
Q3Alexander Lebedyn (UKR)Yurii Dzhavakian (UKR)6-1 3-6 6-3 [H2H]
Q3Anatoly Lashkul (UKR)Bye
Q3Olexiy Kolisnyk (UKR)Bye
Q3Lukas Ruepke (3) (GER)Bye
Q3Pavlo Zhukov (UKR)Aleksandr Malyshev (UKR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Dmitrii Baskov (WC) (MDA)Bye
Q3Vasil Yehorov (UKR)Bye
Q3Igor Sobolta (4) (UKR)Bye
Q3Alexander Cozbinov (MDA)Igor Karpovets (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Vladyslav Yanchenko (UKR)Ivan Derepa (UKR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Denys Gevel (UKR)Bye
Q3Maxim Ratniuk (5) (UKR)Bye
Q3Vladyslav Ladygin (UKR)Denis Eleskovic (SWE)6-3 6-3 [H2H]
Q3Illya Filanchuk (UKR)Mykyta Kurenkov (UKR)6-2 7-6(0) [H2H]
Q3Egor Matvievici (MDA)Bye
Q3Ervin Eleskovic (6) (SWE)Bye
Q3Maksim Malyshev (UKR)Stanislav Smirnov (UKR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Khrystyyan Shpilka (UKR)Oleg Stepanenko (UKR)6-4 6-3 [H2H]
Q3Dmytro Vyshyvanyuk (WC) (UKR)Bye
Q3Mihail Khaldeev (7) (RUS)Bye
Q3Pavel Musaiev (UKR)Oleksandr Chernov (UKR)6-3 6-0 [H2H]
Q3Leonid Chechel (UKR)Ivan Karasyov (UKR)7-6(0) 6-2 [H2H]
Q3Roman Boychuk (UKR)Bye
Q3Srdjan Jakovljevic (8) (SRB)Bye
Q3Maxim Bulat (MDA)Evgeniy Akhmadeev (UKR)7-6(2) 6-2 [H2H]
Q3Dmytro Ishtuganov (UKR)Alexander Todorov (GER)3-6 6-4 6-2 [H2H]
Q3Oleg Dovgan (9) (UKR)Bye


What's your opinion on the ATP Ukraine F3 Futures draw (Men's) 2014?
Who will win Ukraine F3 Futures?