ATP Ukraine F3 Futures Draw (Men's) - 2007

Click Here To Join The Ukraine F3 Futures Discussion!


Share This...


Ukraine F3 Futures Event Details:

2007-06-11Clay
OutdoorCherkassy, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FIvan Sergeyev (1) (UKR)Mikhail Vasiliev (RUS)6-4 6-0 [H2H]
SFIvan Sergeyev (1) (UKR)Denis Molcianov (8) (MDA)6-3 6-1 [H2H]
SFMikhail Vasiliev (RUS)Aleksandr Yarmola (7) (UKR)6-3 6-2 [H2H]
QFIvan Sergeyev (1) (UKR)Artem Smirnov (UKR)6-2 6-7(5) 6-2 [H2H]
QFDenis Molcianov (8) (MDA)Deniss Pavlovs (4) (LAT)4-6 6-3 6-2 [H2H]
QFAleksandr Yarmola (7) (UKR)Franck Dalla-Santa (FRA)6-4 7-5 [H2H]
QFMikhail Vasiliev (RUS)Artur Chernov (RUS)6-3 6-4 [H2H]
R16Ivan Sergeyev (1) (UKR)Valery Rudnev (RUS)7-5 7-5 [H2H]
R16Artem Smirnov (UKR)Ivan Anikanov (UKR)7-6(7) 6-3 [H2H]
R16Deniss Pavlovs (4) (LAT)Carlos Calderon-Rodriguez (Q) (ESP)6-4 6-2 [H2H]
R16Denis Molcianov (8) (MDA)Laurent Montoisy (Q) (BEL)5-0 Retired[H2H]
R16Aleksandr Yarmola (7) (UKR)Vladimir Uzhylovsky (Q) (UKR)3-6 6-4 6-1 [H2H]
R16Franck Dalla-Santa (FRA)Martin Emmrich (GER)6-4 6-7(7) 6-3 [H2H]
R16Artur Chernov (RUS)Victor Kozin (Q) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R16Mikhail Vasiliev (RUS)Antoine Hamard (FRA)6-2 6-4 [H2H]
R32Ivan Sergeyev (1) (UKR)Vadim Alekseenko (Q) (UKR)7-6(4) 6-3 [H2H]
R32Valery Rudnev (RUS)Aleksandr Agafonov (WC) (UKR)6-2 6-1 [H2H]
R32Ivan Anikanov (UKR)Dmytro Kamynin (WC) (UKR)7-6(9) 6-4 [H2H]
R32Artem Smirnov (UKR)Goran Tosic (5) (YUG)4-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Deniss Pavlovs (4) (LAT)Philippe De Bonnevie (FRA)6-2 6-0 [H2H]
R32Carlos Calderon-Rodriguez (Q) (ESP)Maksim Bakunin (WC) (UKR)6-4 6-2 [H2H]
R32Laurent Montoisy (Q) (BEL)Anton Tsymbalov (Q) (KAZ)6-4 6-0 [H2H]
R32Denis Molcianov (8) (MDA)Artem Isaev (RUS)7-6(4) 6-1 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (7) (UKR)Nodar Itonishvili (Q) (GEO)6-4 5-7 6-4 [H2H]
R32Vladimir Uzhylovsky (Q) (UKR)Alexei Miller (Q) (RUS)6-4 6-2 [H2H]
R32Martin Emmrich (GER)George Khrikadze (WC) (GEO)3-6 6-3 6-1 [H2H]
R32Franck Dalla-Santa (FRA)Yuri Bezeruk (3) (AUS)6-4 4-6 7-6(3) [H2H]
R32Artur Chernov (RUS)Oleksandr Nedovyesov (6) (UKR)6-4 7-6(3) [H2H]
R32Victor Kozin (Q) (RUS)David-Philipp Stojan (SUI)7-6(7) 6-1 [H2H]
R32Mikhail Vasiliev (RUS)Andrei Ciumac (MDA)7-5 6-2 [H2H]
R32Antoine Hamard (FRA)Vladislav Bondarenko (2) (UKR)6-4 7-5 [H2H]
Men's Doubles
FOleksandr Nedovyesov (1) (UKR)
Deniss Pavlovs (LAT)
Aleksandr Agafonov (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-3 6-4
SFOleksandr Nedovyesov (1) (UKR)
Deniss Pavlovs (LAT)
Ivan Anikanov (UKR)
Vladyslav Klymenko (UKR)
6-2 3-6 6-1
SFAleksandr Agafonov (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Martin Emmrich (GER)
David-Philipp Stojan (SUI)
6-4 5-7 6-1
QFOleksandr Nedovyesov (1) (UKR)
Deniss Pavlovs (LAT)
Maksim Bakunin (UKR)
Ivan Sergeyev (UKR)
7-5 6-2
QFIvan Anikanov (UKR)
Vladyslav Klymenko (UKR)
Yuri Bezeruk (4) (AUS)
Mikhail Vasiliev (RUS)
7-6(4) 6-3
QFMartin Emmrich (GER)
David-Philipp Stojan (SUI)
Nodar Itonishvili (GEO)
George Khrikadze (GEO)
6-4 7-6(3)
QFAleksandr Agafonov (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Victor Kozin (2) (RUS)
Denis Molcianov (MDA)
1-6 7-5 6-3
R16Oleksandr Nedovyesov (1) (UKR)
Deniss Pavlovs (LAT)
Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-3 6-1
R16Maksim Bakunin (UKR)
Ivan Sergeyev (UKR)
Dmitri Gurichev (WC) (UKR)
Sergey Rudenko (UKR)
6-4 7-5
R16Yuri Bezeruk (4) (AUS)
Mikhail Vasiliev (RUS)
Carlos Calderon-Rodriguez (A) (ESP)
Enric Guaita-Pais (ESP)
6-7(2) 7-5 1-0 Retired
R16Ivan Anikanov (UKR)
Vladyslav Klymenko (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
6-1 6-2
R16Nodar Itonishvili (GEO)
George Khrikadze (GEO)
Andreii Andriienko (WC) (UKR)
Igor Sobolta (UKR)
6-4 6-0
R16Martin Emmrich (GER)
David-Philipp Stojan (SUI)
Anton Bobytsky (3) (UKR)
Goran Tosic (YUG)
6-2 7-6(3)
R16Aleksandr Agafonov (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Franck Dalla-Santa (FRA)
Antoine Hamard (FRA)
7-5 6-2
R16Victor Kozin (2) (RUS)
Denis Molcianov (MDA)
Dmytro Fedorchuk (WC) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
6-4 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alexei Miller (RUS)Vladyslav Klymenko (1) (UKR)6-2 7-5 [H2H]
Q1Anton Tsymbalov (KAZ)Nikolay Marinchenko (2) (RUS)6-2 6-1 [H2H]
Q1Victor Kozin (3) (RUS)Julien Dubail (BEL)7-6(4) 6-7(3) 6-4 [H2H]
Q1Nodar Itonishvili (4) (GEO)Igor Nikitin (UKR)6-0 7-6(4) [H2H]
Q1Laurent Montoisy (BEL)Dmytro Petrov (5) (UKR)1-6 6-4 6-0 [H2H]
Q1Carlos Calderon-Rodriguez (11) (ESP)Gleb Alekseenko (6) (UKR)6-3 7-5 [H2H]
Q1Vadim Alekseenko (12) (UKR)Enric Guaita-Pais (ESP)6-4 6-2 [H2H]
Q1Vladimir Uzhylovsky (10) (UKR)Oleksiy Zhornyak (8) (UKR)6-3 7-6(5) [H2H]
Q2Vladyslav Klymenko (1) (UKR)Vitaliy Moskalyuk (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Alexei Miller (RUS)Dmytro Fedorchuk (UKR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Nikolay Marinchenko (2) (RUS)Oleg Dolgosheyev (UKR)7-6(7) 6-3 [H2H]
Q2Anton Tsymbalov (KAZ)Denys Alyeksyeyev (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Victor Kozin (3) (RUS)Stanislav Gotman (UKR)6-4 7-6(4) [H2H]
Q2Julien Dubail (BEL)Dmitri Gurichev (UKR)7-6(1) 4-6 7-5 [H2H]
Q2Nodar Itonishvili (4) (GEO)Kirill Savoskul (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Igor Nikitin (UKR)Andreii Andriienko (UKR)6-4 6-1 [H2H]
Q2Dmytro Petrov (5) (UKR)Alexandre Lishenko (RUS)6-2 6-3 [H2H]
Q2Laurent Montoisy (BEL)Sergiy Myropolsky (9) (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Gleb Alekseenko (6) (UKR)Victor Snegov (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Carlos Calderon-Rodriguez (11) (ESP)Dmytro Ishtuganov (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q2Enric Guaita-Pais (ESP)Anton Bobytsky (7) (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Vadim Alekseenko (12) (UKR)Sergey Rudenko (UKR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Oleksiy Zhornyak (8) (UKR)Igor Sobolta (UKR)7-6(4) 3-6 7-6(4) [H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (10) (UKR)Artem Chebotarev (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Vladyslav Klymenko (1) (UKR)Bye
Q3Vitaliy Moskalyuk (UKR)Vladimir Romanchenko (UKR)6-4 7-5 [H2H]
Q3Dmytro Fedorchuk (UKR)Vladimir Ganelin (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Alexei Miller (RUS)Bye
Q3Nikolay Marinchenko (2) (RUS)Bye
Q3Oleg Dolgosheyev (UKR)Ivan Karasyov (UKR)7-5 3-6 6-4 [H2H]
Q3Anton Tsymbalov (KAZ)George Chantouria (GEO)6-4 7-5 [H2H]
Q3Denys Alyeksyeyev (UKR)Bye
Q3Victor Kozin (3) (RUS)Bye
Q3Stanislav Gotman (UKR)Yura Chernyak (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Julien Dubail (BEL)Artem Tuvakov (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Dmitri Gurichev (UKR)Bye
Q3Nodar Itonishvili (4) (GEO)Bye
Q3Kirill Savoskul (UKR)Yevgeniy Krotov (UKR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Igor Nikitin (UKR)Fakhraddin Shirinov (AZE)4-6 6-0 6-2 [H2H]
Q3Andreii Andriienko (UKR)Bye
Q3Dmytro Petrov (5) (UKR)Bye
Q3Alexandre Lishenko (RUS)Dmitriy Kalenichenko (UKR)5-7 6-0 6-3 [H2H]
Q3Laurent Montoisy (BEL)Harrison Keyser (AUS)6-3 6-4 [H2H]
Q3Sergiy Myropolsky (9) (UKR)Bye
Q3Gleb Alekseenko (6) (UKR)Bye
Q3Victor Snegov (UKR)Fabrizio Spagnuolo (ITA)6-4 6-3 [H2H]
Q3Dmytro Ishtuganov (UKR)Alexandr Reypolskiy (UKR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Carlos Calderon-Rodriguez (11) (ESP)Bye
Q3Anton Bobytsky (7) (UKR)Bye
Q3Enric Guaita-Pais (ESP)Alex Prepodobnyi (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Sergey Rudenko (UKR)Andrey Tsekhovych (UKR)7-5 6-1 [H2H]
Q3Vadim Alekseenko (12) (UKR)Bye
Q3Oleksiy Zhornyak (8) (UKR)Bye
Q3Igor Sobolta (UKR)Dmitry Sventitsky (RUS)6-4 6-3 [H2H]
Q3Artem Chebotarev (UKR)Andrey Kolesnikov (UKR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Vladimir Uzhylovsky (10) (UKR)Bye


What's your opinion on the ATP Ukraine F3 Futures draw (Men's) 2007?
Who will win Ukraine F3 Futures?