ATP Ukraine 1 Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Ukraine 1 Discussion!


Share This...


Ukraine 1 Event Details:

2003-07-14Clay
Outdoor, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine 1 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FSergei Yaroshenko (3) (UKR)Alexander Markin (RUS)6-1 6-2 [H2H]
FMatwe Middelkoop (7) (NED)Aleksandr Yarmola (UKR)6-1 6-4 [H2H]
FSergei Yaroshenko (Q) (UKR)Dmitri Koch (4) (GER)4-6 6-3 6-1 [H2H]
FJose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)Tomasz Bednarek (Q) (POL)2-6 6-3 6-3 [H2H]
SFSergei Yaroshenko (3) (UKR)Tomasz Bednarek (5) (POL)6-1 6-2 [H2H]
SFAlexander Markin (RUS)Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (4) (ESP)7-6(4) 6-4 [H2H]
SFAleksandr Yarmola (UKR)Kevin Larock (Q) (BEL)6-3 6-7(3) 6-3 [H2H]
SFMatwe Middelkoop (7) (NED)Alexander Markin (Q) (RUS)6-2 6-4 [H2H]
SFDmitri Koch (4) (GER)Matwe Middelkoop (Q) (NED)6-2 6-0 [H2H]
SFSergei Yaroshenko (Q) (UKR)Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)6-0 6-1 [H2H]
SFJose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)Florian Nufer (GER)6-3 6-1 [H2H]
SFTomasz Bednarek (Q) (POL)Marius Zay (GER)6-4 6-4 [H2H]
QFTomasz Bednarek (5) (POL)Filip Aniola (POL)6-4 7-6(2) [H2H]
QFSergei Yaroshenko (3) (UKR)Marius Zay (8) (GER)6-3 6-2 [H2H]
QFArkaitz Manzarbeitia-Ugarte (4) (ESP)Bart Beks (NED)3-6 6-3 7-6(5) [H2H]
QFAlexander Markin (RUS)Kevin Larock (BEL)6-2 6-3 [H2H]
QFAleksandr Yarmola (UKR)Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (1) (ESP)6-4 6-2 [H2H]
QFKevin Larock (Q) (BEL)Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (5) (ESP)1-6 6-3 6-2 [H2H]
QFMatwe Middelkoop (7) (NED)John Thivolle (FRA)6-2 6-4 [H2H]
QFAlexander Markin (Q) (RUS)Mikhail Filima (8) (UKR)6-1 7-5 [H2H]
QFMatwe Middelkoop (Q) (NED)Nikolai Dyachok (5) (UKR)7-6(9) 6-7(1) 6-1 [H2H]
QFDmitri Koch (4) (GER)Filip Aniola (8) (POL)6-1 6-4 [H2H]
QFArkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)Mikhail Filima (7) (UKR)6-1 6-2 [H2H]
QFSergei Yaroshenko (Q) (UKR)Marius Zay (6) (GER)6-3 6-4 [H2H]
QFFlorian Nufer (GER)Stefano Dolce (ITA)6-4 7-5 [H2H]
QFJose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)Aleksandr Yarmola (UKR)6-3 6-4 [H2H]
QFTomasz Bednarek (Q) (POL)Mikhail Filima (UKR)6-4 2-6 7-5 [H2H]
QFMarius Zay (GER)Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)4-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Filip Aniola (POL)Matwe Middelkoop (1) (NED)7-5 6-0 [H2H]
R16Tomasz Bednarek (5) (POL)John Thivolle (FRA)6-3 4-6 7-5 [H2H]
R16Sergei Yaroshenko (3) (UKR)Mikhail Filima (UKR)7-5 6-1 [H2H]
R16Marius Zay (8) (GER)Sergei Bubka (UKR)6-4 6-3 [H2H]
R16Bart Beks (NED)Aleksandr Yarmola (6) (UKR)7-6(4) 4-6 6-1 [H2H]
R16Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (4) (ESP)Alexander Zavorotniy (UKR)3-6 6-3 6-4 [H2H]
R16Alexander Markin (RUS)Dmitri Koch (7) (GER)6-2 6-3 [H2H]
R16Kevin Larock (BEL)Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (2) (ESP)6-2 6-4 [H2H]
R16Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (1) (ESP)Alexander Zavorotniy (Q) (UKR)6-3 6-7(3) 6-4 [H2H]
R16Aleksandr Yarmola (UKR)Marius Zay (6) (GER)7-5 4-6 6-0 [H2H]
R16Kevin Larock (Q) (BEL)Sergei Bubka (UKR)7-5 1-6 6-2 [H2H]
R16Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (5) (ESP)Alexei Ageev (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R16Matwe Middelkoop (7) (NED)Filip Aniola (POL)6-2 6-1 [H2H]
R16John Thivolle (FRA)Tomasz Bednarek (3) (POL)6-2 6-1 [H2H]
R16Mikhail Filima (8) (UKR)Nikolai Dyachok (UKR)6-4 6-4 [H2H]
R16Alexander Markin (Q) (RUS)Sergei Yaroshenko (2) (UKR)6-0 7-5 [H2H]
R16Matwe Middelkoop (Q) (NED)Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)7-5 7-5 [H2H]
R16Nikolai Dyachok (5) (UKR)Michal Kwiecien (Q) (POL)6-3 6-2 [H2H]
R16Dmitri Koch (4) (GER)John Thivolle (Q) (FRA)7-6(2) 6-2 [H2H]
R16Filip Aniola (8) (POL)Dmitri Babenko (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R16Mikhail Filima (7) (UKR)Tomasz Bednarek (SE) (POL)6-4 4-6 6-0 [H2H]
R16Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)Riccardo Desto (3) (ITA)6-1 6-3 [H2H]
R16Marius Zay (6) (GER)Sergei Bubka (WC) (UKR)6-2 6-1 [H2H]
R16Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)Bart Beks (Q) (NED)WO[H2H]
R16Florian Nufer (GER)Nikolai Dyachok (UKR)6-4 6-3 [H2H]
R16Stefano Dolce (ITA)Sergei Bubka (WC) (UKR)6-4 6-4 [H2H]
R16Aleksandr Yarmola (UKR)Michael Ouvarov (GBR)6-4 6-1 [H2H]
R16Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)Dmitri Koch (7) (GER)7-5 7-5 [H2H]
R16Tomasz Bednarek (Q) (POL)Matwe Middelkoop (5Q) (NED)6-3 4-6 6-3 [H2H]
R16Mikhail Filima (UKR)Dmitri Babenko (RUS)6-2 6-3 [H2H]
R16Marius Zay (GER)Kevin Larock (BEL)6-1 6-0 [H2H]
R16Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)Dmitri Kotchetkov (WC) (RUS)6-4 6-4 [H2H]
R32Matwe Middelkoop (1) (NED)Bye
R32Filip Aniola (POL)Stefano Dolce (ITA)7-5 6-2 [H2H]
R32John Thivolle (FRA)Florian Nufer (GER)7-5 6-2 [H2H]
R32Tomasz Bednarek (5) (POL)Bye
R32Sergei Yaroshenko (3) (UKR)Bye
R32Mikhail Filima (UKR)Michael Ouvarov (GBR)6-4 6-3 [H2H]
R32Sergei Bubka (UKR)Riccardo Desto (ITA)7-5 3-6 6-3 [H2H]
R32Marius Zay (8) (GER)Bye
R32Aleksandr Yarmola (6) (UKR)Bye
R32Bart Beks (NED)Nikolai Dyachok (UKR)6-4 6-2 [H2H]
R32Alexander Zavorotniy (UKR)Alexei Ageev (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R32Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (4) (ESP)Bye
R32Dmitri Koch (7) (GER)Bye
R32Alexander Markin (RUS)Dmitri Kotchetkov (RUS)4-6 6-2 6-0 [H2H]
R32Kevin Larock (BEL)Dmitri Babenko (RUS)6-4 6-7(8) 7-5 [H2H]
R32Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (2) (ESP)Bye
R32Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (1) (ESP)Enrico Iannuzzi (Q) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R32Alexander Zavorotniy (Q) (UKR)Dmitriy Makeyev (Q) (KAZ)6-4 6-2 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (UKR)Aleksandr Aksyonov (WC) (UKR)6-3 0-6 6-2 [H2H]
R32Marius Zay (6) (GER)Florian Nufer (GER)6-3 6-2 [H2H]
R32Kevin Larock (Q) (BEL)Dmitri Koch (4) (GER)7-5 7-5 [H2H]
R32Sergei Bubka (UKR)Andrei Savchuk (WC) (UKR)6-1 6-3 [H2H]
R32Alexei Ageev (RUS)Dmitri Babenko (RUS)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (5) (ESP)Giampaolo Mauti (Q) (ITA)6-2 6-2 [H2H]
R32Matwe Middelkoop (7) (NED)Michael Ouvarov (GBR)6-1 6-3 [H2H]
R32Filip Aniola (POL)Andrey Tsekhovych (WC) (UKR)7-6(5) 6-2 [H2H]
R32John Thivolle (FRA)Riccardo Desto (ITA)7-6(4) 6-4 [H2H]
R32Tomasz Bednarek (3) (POL)Alexei Miller (Q) (RUS)3-6 7-6(2) 6-4 [H2H]
R32Mikhail Filima (8) (UKR)Dmytro Tolok (Q) (UKR)6-1 7-6(4) [H2H]
R32Nikolai Dyachok (UKR)Dmitri Kotchetkov (WC) (RUS)6-2 6-3 [H2H]
R32Alexander Markin (Q) (RUS)Bart Beks (NED)4-6 6-0 6-1 [H2H]
R32Sergei Yaroshenko (2) (UKR)Stefano Dolce (ITA)6-1 3-6 6-3 [H2H]
R32Matwe Middelkoop (Q) (NED)Vitali Chvets (1) (BLR)4-6 6-3 6-1 [H2H]
R32Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)Alexei Ageev (Q) (RUS)6-3 4-6 6-0 [H2H]
R32Michal Kwiecien (Q) (POL)Dmytro Tolok (WC) (UKR)6-3 6-4 [H2H]
R32Nikolai Dyachok (5) (UKR)Michael Ouvarov (GBR)6-2 7-5 [H2H]
R32Dmitri Koch (4) (GER)Dmytro Karnaukh (UKR)6-2 6-1 [H2H]
R32John Thivolle (Q) (FRA)Alexei Filenkov (RUS)6-1 6-2 [H2H]
R32Dmitri Babenko (RUS)Andrei Savchuk (WC) (UKR)6-4 6-4 [H2H]
R32Filip Aniola (8) (POL)Eduard Glukhov (UKR)6-0 6-2 [H2H]
R32Mikhail Filima (7) (UKR)Florian Nufer (GER)6-1 6-4 [H2H]
R32Tomasz Bednarek (SE) (POL)Aleksandr Yarmola (UKR)7-5 6-7(2) 7-6(4) [H2H]
R32Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)Dmitri Kotchetkov (WC) (RUS)6-4 6-3 [H2H]
R32Riccardo Desto (3) (ITA)Kevin Larock (BEL)6-4 1-6 6-4 [H2H]
R32Marius Zay (6) (GER)Giampaolo Mauti (Q) (ITA)6-0 6-2 [H2H]
R32Sergei Bubka (WC) (UKR)Alexey Sergeev (RUS)6-4 6-4 [H2H]
R32Bart Beks (Q) (NED)Stefano Dolce (ITA)7-6(5) 6-4 [H2H]
R32Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)Alexander Markin (2) (RUS)6-1 6-4 [H2H]
R32Nikolai Dyachok (UKR)Vitali Chvets (1) (BLR)6-1 5-7 6-4 [H2H]
R32Florian Nufer (GER)Alexander Zavorotniy (Q) (UKR)7-6(1) 6-2 [H2H]
R32Stefano Dolce (ITA)Dmytro Karnaukh (UKR)6-2 6-2 [H2H]
R32Sergei Bubka (WC) (UKR)Alexei Ageev (6Q) (RUS)6-4 6-3 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (UKR)John Thivolle (3Q) (FRA)4-6 6-2 6-3 [H2H]
R32Michael Ouvarov (GBR)Andrei Savchuk (WC) (UKR)7-6(4) 6-4 [H2H]
R32Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)Eduard Glukhov (UKR)6-2 6-1 [H2H]
R32Dmitri Koch (7) (GER)Filip Aniola (POL)6-4 6-4 [H2H]
R32Matwe Middelkoop (5Q) (NED)Alexei Filenkov (RUS)6-3 6-1 [H2H]
R32Tomasz Bednarek (Q) (POL)Alexey Sergeev (RUS)6-3 6-3 [H2H]
R32Dmitri Babenko (RUS)Josef Nesticky (LL) (CZE)6-4 6-4 [H2H]
R32Mikhail Filima (UKR)Alexander Markin (4) (RUS)6-1 7-5 [H2H]
R32Kevin Larock (BEL)Riccardo Desto (8) (ITA)6-2 6-3 [H2H]
R32Marius Zay (GER)Gvidas Sabeckis (Q) (LTU)3-6 6-4 6-1 [H2H]
R32Dmitri Kotchetkov (WC) (RUS)Dmytro Tolok (WC) (UKR)6-2 6-3 [H2H]
R32Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (Q) (ESP)Bart Beks (2Q) (NED)6-2 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FFilip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Dmitri Babenko (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
6-1 6-3
FDmitri Koch (4) (GER)
Gvidas Sabeckis (LTU)
Filip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
4-6 7-6(4) 6-4
FFilip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Bart Beks (4) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
7-6(4) 6-2
FBart Beks (2) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Filip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
7-5 6-3
SFFilip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Bart Beks (1) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
WO
SFDmitri Babenko (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
Dmytro Ishtuganov (WC) (UKR)
Vladimir Levin (UKR)
7-6(4) 6-7(4) 6-1
SFFilip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Mikhail Filima (WC) (UKR)
Alexander Karpenko (UKR)
6-1 6-2
SFDmitri Koch (4) (GER)
Gvidas Sabeckis (LTU)
Bart Beks (2) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
6-4 7-5
SFFilip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Aleksandr Aksyonov (WC) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
6-3 4-6 6-1
SFBart Beks (4) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Alexander Karpenko (2) (UKR)
Dmitri Koch (GER)
6-1 6-1
SFFilip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Dmitri Babenko (4) (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
7-5 6-4
SFBart Beks (2) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Alexander Karpenko (3) (UKR)
Dmitri Koch (GER)
6-2 6-1
QFBart Beks (1) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Dmitri Koch (GER)
Gvidas Sabeckis (LTU)
6-4 6-4
QFFilip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Nikolai Dyachok (4) (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-2 6-4
QFDmytro Ishtuganov (WC) (UKR)
Vladimir Levin (UKR)
Sergei Bubka (WC) (UKR)
Andrei Savchuk (UKR)
7-6(5) 1-6 6-3
QFDmitri Babenko (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
Alexander Karpenko (Q) (UKR)
Michal Kwiecien (POL)
6-2 6-4
QFMikhail Filima (WC) (UKR)
Alexander Karpenko (UKR)
Dmitri Babenko (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
3-6 6-3 7-5
QFFilip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Alexei Filenkov (RUS)
Alexander Markin (RUS)
6-4 6-2
QFDmitri Koch (4) (GER)
Gvidas Sabeckis (LTU)
Dmytro Karnaukh (Q) (UKR)
Dmitri Rachenko (UKR)
7-6(4) 6-2
QFBart Beks (2) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Michal Kwiecien (POL)
Michael Ouvarov (GBR)
6-1 6-1
QFFilip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Sergei Bubka (UKR)
John Thivolle (FRA)
4-6 7-5 6-3
QFAleksandr Aksyonov (WC) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
Dmitriy Makeyev (WC) (KAZ)
Andrei Savchuk (UKR)
6-2 6-0
QFBart Beks (4) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)
Dmitri Kotchetkov (RUS)
6-3 6-4
QFAlexander Karpenko (2) (UKR)
Dmitri Koch (GER)
Alexander Markin (RUS)
Alexei Miller (RUS)
6-1 6-2
QFFilip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Nikolai Dyachok (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-0 6-1
QFDmitri Babenko (4) (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
Sergei Bubka (UKR)
Dmytro Karnaukh (UKR)
6-4 6-7(5) 6-1
QFAlexander Karpenko (3) (UKR)
Dmitri Koch (GER)
Alexander Markin (RUS)
Andrei Savchuk (UKR)
6-4 6-2
QFBart Beks (2) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Dmitri Kotchetkov (RUS)
John Thivolle (FRA)
6-0 6-4
R16Bart Beks (1) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Alexei Miller (RUS)
Alexey Sergeev (RUS)
6-1 6-2
R16Dmitri Koch (GER)
Gvidas Sabeckis (LTU)
Kevin Larock (BEL)
John Thivolle (FRA)
6-3 6-4
R16Nikolai Dyachok (4) (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Carlos Conde-Iglesias (ESP)
Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (ESP)
6-4 6-0
R16Filip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Vitali Chvets (BLR)
Alexander Markin (RUS)
7-5 6-3
R16Sergei Bubka (WC) (UKR)
Andrei Savchuk (UKR)
Dmytro Karnaukh (UKR)
Dmitri Rachenko (UKR)
7-6(3) 3-6 7-5
R16Dmytro Ishtuganov (WC) (UKR)
Vladimir Levin (UKR)
Alexei Filenkov (3) (RUS)
Dmitri Kotchetkov (RUS)
6-4 5-7 7-6(3)
R16Dmitri Babenko (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
Vitali Bubka (WC) (UKR)
Dmitry Ivanov (UZB)
6-3 6-2
R16Alexander Karpenko (Q) (UKR)
Michal Kwiecien (POL)
Josef Nesticky (2) (CZE)
Michael Ouvarov (GBR)
7-6(4) 6-4
R16Dmitri Babenko (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
Josef Nesticky (1) (CZE)
Michal Varsanyi (SVK)
7-6(4) 4-6 7-6(7)
R16Mikhail Filima (WC) (UKR)
Alexander Karpenko (UKR)
Andrei Savchuk (WC) (UKR)
Vyacheslav Sedoplatov (UKR)
6-7(4) 6-0 6-3
R16Filip Aniola (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Nikolai Dyachok (3) (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
3-6 6-2 6-2
R16Alexei Filenkov (RUS)
Alexander Markin (RUS)
Dmitri Kotchetkov (RUS)
Alexey Sergeev (RUS)
6-2 7-6(10)
R16Dmytro Karnaukh (Q) (UKR)
Dmitri Rachenko (UKR)
Kevin Larock (BEL)
John Thivolle (FRA)
6-4 3-6 6-2
R16Dmitri Koch (4) (GER)
Gvidas Sabeckis (LTU)
Sergei Bubka (WC) (UKR)
Vitali Bubka (UKR)
6-2 6-3
R16Michal Kwiecien (POL)
Michael Ouvarov (GBR)
Florian Nufer (GER)
Marius Zay (GER)
6-0 6-4
R16Bart Beks (2) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Riccardo Desto (ITA)
Stefano Dolce (ITA)
7-5 6-1
R16Filip Aniola (1) (POL)
Tomasz Bednarek (POL)
Bye
R16Sergei Bubka (UKR)
John Thivolle (FRA)
Dmitri Gurichev (WC) (UKR)
Andrey Tsekhovych (UKR)
6-4 6-4
R16Aleksandr Aksyonov (WC) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
Dmitri Babenko (3) (RUS)
Dmytro Tolok (UKR)
5-7 7-6(3) 6-4
R16Dmitriy Makeyev (WC) (KAZ)
Andrei Savchuk (UKR)
Riccardo Desto (ITA)
Stefano Dolce (ITA)
7-6(1) 6-2
R16Jose-Manuel Garcia-Rodriguez (ESP)
Dmitri Kotchetkov (RUS)
Harutyun Sofyan (ARM)
Yaroslav Sorokin (UKR)
6-2 3-6 7-6(2)
R16Bart Beks (4) (NED)
Matwe Middelkoop (NED)
Nikolai Dyachok (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-3 6-1
R16Alexander Markin (RUS)
Alexei Miller (RUS)
Dmytro Karnaukh (UKR)
Kevin Larock (BEL)
6-1 6-3
R16Alexander Karpenko (2) (UKR)
Dmitri Koch (GER)
Eduard Glukhov (UKR)
Michael Ouvarov (GBR)
6-2 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Bart Beks (1) (NED)Dmitri Sokolov (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q1John Thivolle (2) (FRA)Andrey Tsekhovych (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q1Matwe Middelkoop (3) (NED)Alexei Miller (RUS)6-1 5-7 6-0 [H2H]
Q1Alexei Ageev (4) (RUS)Yaroslav Sorokin (UKR)6-7(1) 6-3 7-5 [H2H]
Q1Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (5) (ESP)Igor Chorny (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q1Gvidas Sabeckis (LTU)Josef Nesticky (6) (CZE)2-6 6-2 6-1 [H2H]
Q1Tomasz Bednarek (7) (POL)Harutyun Sofyan (ARM)4-6 7-6(10) 6-4 [H2H]
Q1Alexander Zavorotniy (UKR)Dmitriy Makeyev (KAZ)4-6 6-4 6-2 [H2H]
Q1Bart Beks (1) (NED)Dmytro Ishtuganov (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q1Matwe Middelkoop (2) (NED)Sergei Nikishchikhin (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q1John Thivolle (3) (FRA)Alexei Miller (RUS)7-5 7-5 [H2H]
Q1Alexei Ageev (4) (RUS)Dmitriy Makeyev (KAZ)6-0 6-3 [H2H]
Q1Sergei Yaroshenko (5) (UKR)Alexander Zavorotniy (UKR)6-1 6-4 [H2H]
Q1Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (6) (ESP)Vladimir Lys (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q1Giampaolo Mauti (ITA)Josef Nesticky (7) (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Q1Michal Kwiecien (POL)Andrei Dernovskiy (9) (UKR)6-4 Retired[H2H]
Q1Kevin Larock (1) (BEL)Dmitri Gurichev (WC) (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q1Enrico Iannuzzi (ITA)Denis Milchenko (UKR)6-4 6-7(5) 6-3 [H2H]
Q1Alexander Zavorotniy (3) (UKR)Harutyun Sofyan (13) (ARM)6-2 5-7 6-4 [H2H]
Q1Alexander Markin (4) (RUS)Sergei Volkov (WC) (UKR)6-0 2-6 6-1 [H2H]
Q1Alexei Miller (11) (RUS)Alexey Sergeev (5) (RUS)6-7(3) 6-3 6-4 [H2H]
Q1Dmitriy Makeyev (12) (KAZ)Alexei Filenkov (6) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q1Giampaolo Mauti (10) (ITA)Kirill Savoskul (UKR)6-2 6-4 [H2H]
Q1Dmytro Tolok (8) (UKR)Dmytro Ishtuganov (15) (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Bart Beks (1) (NED)Mikhail Ptukhin (RUS)6-4 6-2 [H2H]
Q2Dmitri Sokolov (UKR)Anton Yurkevich (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q2John Thivolle (2) (FRA)Ordan Van Der Werf (NED)6-1 6-2 [H2H]
Q2Andrey Tsekhovych (UKR)Vyacheslav Sedoplatov (UKR)6-4 6-0 [H2H]
Q2Matwe Middelkoop (3) (NED)Enrico Iannuzzi (ITA)4-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Alexei Miller (RUS)Vladimir Lys (UKR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Alexei Ageev (4) (RUS)Sergiy Chorny (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Yaroslav Sorokin (UKR)Dmitri Rachenko (UKR)6-7(6) 6-2 6-4 [H2H]
Q2Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (5) (ESP)Denis Milchenko (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Igor Chorny (UKR)Vitali Bubka (UKR)6-3 7-5 [H2H]
Q2Josef Nesticky (6) (CZE)Michal Varsanyi (SVK)6-2 7-6(6) [H2H]
Q2Gvidas Sabeckis (LTU)Dmytro Ishtuganov (UKR)4-6 6-3 6-2 [H2H]
Q2Tomasz Bednarek (7) (POL)Giampaolo Mauti (ITA)6-4 6-4 [H2H]
Q2Harutyun Sofyan (ARM)Jaroslav Milchenko (UKR)6-3 6-0 [H2H]
Q2Alexander Zavorotniy (UKR)Aleksandr Mantrov (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Dmitriy Makeyev (KAZ)Artem Shmalko (UKR)6-3 6-4 [H2H]
Q2Bart Beks (1) (NED)Vitali Bubka (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Dmytro Ishtuganov (UKR)Yaroslav Sorokin (UKR)6-7(4) 6-0 6-3 [H2H]
Q2Matwe Middelkoop (2) (NED)Gvidas Sabeckis (LTU)6-4 6-3 [H2H]
Q2Sergei Nikishchikhin (RUS)Julian Svitolin (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q2John Thivolle (3) (FRA)Aleksandr Aksyonov (UKR)6-1 7-6(6) [H2H]
Q2Alexei Miller (RUS)Andrea Roscioli (ITA)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q2Alexei Ageev (4) (RUS)Dmitry Ivanov (UZB)6-4 6-2 [H2H]
Q2Dmitriy Makeyev (KAZ)Harutyun Sofyan (ARM)6-4 6-2 [H2H]
Q2Sergei Yaroshenko (5) (UKR)Enrico Iannuzzi (ITA)6-4 6-4 [H2H]
Q2Alexander Zavorotniy (UKR)Denis Dobyshev (WC) (UKR)6-0 6-3 [H2H]
Q2Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (6) (ESP)Vyacheslav Sedoplatov (UKR)6-2 6-0 [H2H]
Q2Vladimir Lys (UKR)Artem Shmalko (UKR)6-2 6-0 [H2H]
Q2Josef Nesticky (7) (CZE)Dmitri Sokolov (UKR)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2Giampaolo Mauti (ITA)Carlos Conde-Iglesias (ESP)6-1 6-3 [H2H]
Q2Michal Kwiecien (POL)Ordan Van Der Werf (8) (NED)6-4 6-4 [H2H]
Q2Andrei Dernovskiy (9) (UKR)Fedor Malin (RUS)6-2 6-2 [H2H]
Q2Kevin Larock (1) (BEL)Andrea Roscioli (ITA)6-4 7-5 [H2H]
Q2Dmitri Gurichev (WC) (UKR)Yaroslav Sorokin (16) (UKR)6-4 7-5 [H2H]
Q2Enrico Iannuzzi (ITA)Michal Kwiecien (2) (POL)WO[H2H]
Q2Denis Milchenko (UKR)Gvidas Sabeckis (9) (LTU)WO[H2H]
Q2Alexander Zavorotniy (3) (UKR)Oleksandr Nedovyesov (WC) (UKR)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q2Harutyun Sofyan (13) (ARM)Sergey Storogev (UKR)6-1 6-4 [H2H]
Q2Alexander Markin (4) (RUS)Vitali Bubka (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Sergei Volkov (WC) (UKR)Sergei Nikishchikhin (14) (RUS)6-3 6-4 [H2H]
Q2Alexey Sergeev (5) (RUS)Andrei Bezpaly (WC) (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Alexei Miller (11) (RUS)Fedor Malin (RUS)7-5 6-4 [H2H]
Q2Alexei Filenkov (6) (RUS)Vyacheslav Sedoplatov (UKR)6-2 6-4 [H2H]
Q2Dmitriy Makeyev (12) (KAZ)Igor Nikitin (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Kirill Savoskul (UKR)Eduard Glukhov (7) (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Giampaolo Mauti (10) (ITA)Artem Shmalko (UKR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Dmytro Tolok (8) (UKR)Dmitry Ivanov (UZB)7-5 6-1 [H2H]
Q2Dmytro Ishtuganov (15) (UKR)Anton Yurkevich (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Bart Beks (1) (NED)Sergei Nikishchikhin (RUS)6-2 7-6(5) [H2H]
Q3Mikhail Ptukhin (RUS)Vladimir Uzhylovsky (UKR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Dmitri Sokolov (UKR)Yaroslav Markovych (UKR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Anton Yurkevich (UKR)Mykola Kurochkin (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q3John Thivolle (2) (FRA)Sergey Sukhov (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q3Ordan Van Der Werf (NED)Alexander Karpenko (UKR)2-6 6-2 6-1 [H2H]
Q3Vyacheslav Sedoplatov (UKR)Dmytro Krylov (UKR)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q3Andrey Tsekhovych (UKR)Vladimir Nikolenko (UKR)6-3 7-6(2) [H2H]
Q3Matwe Middelkoop (3) (NED)Anton Velshin (UKR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Enrico Iannuzzi (ITA)Igor Nikitin (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Vladimir Lys (UKR)Egor Puntus (BLR)7-5 0-6 6-4 [H2H]
Q3Alexei Miller (RUS)Sergey Storogev (UKR)6-3 3-6 6-1 [H2H]
Q3Alexei Ageev (4) (RUS)Sergei Volkov (UKR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Sergiy Chorny (UKR)Ilya Kontamirov (UKR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Yaroslav Sorokin (UKR)Andrei Bezpaly (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Dmitri Rachenko (UKR)Hayk Tovmasyan (ARM)6-0 6-2 [H2H]
Q3Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (5) (ESP)Dmitriy Saliminskiy (UKR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Denis Milchenko (UKR)Alexey Finushin (UKR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Igor Chorny (UKR)Fedor Malin (RUS)6-4 2-6 6-1 [H2H]
Q3Vitali Bubka (UKR)Sergey Penin (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q3Josef Nesticky (6) (CZE)Alexander Akulich (BLR)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q3Michal Varsanyi (SVK)Oleksandr Nedovyesov (UKR)5-7 6-3 7-5 [H2H]
Q3Dmytro Ishtuganov (UKR)Kanstantsin Achapovski (BLR)6-3 6-3 [H2H]
Q3Gvidas Sabeckis (LTU)Michal Kwiecien (POL)6-1 6-7(2) 6-1 [H2H]
Q3Tomasz Bednarek (7) (POL)Igor Zhuravlev (RUS)6-1 6-0 [H2H]
Q3Giampaolo Mauti (ITA)Andrea Roscioli (ITA)6-2 7-6(5) [H2H]
Q3Jaroslav Milchenko (UKR)Vladimir Vacek (UKR)WO[H2H]
Q3Harutyun Sofyan (ARM)Dmitry Ivanov (UZB)6-3 6-2 [H2H]
Q3Aleksandr Mantrov (UKR)Ruslan Shohalilov (UZB)6-3 7-5 [H2H]
Q3Alexander Zavorotniy (UKR)Aleksandr Aksyonov (UKR)2-6 6-3 6-3 [H2H]
Q3Dmitriy Makeyev (KAZ)Nikolai Fidirko (BLR)2-6 6-0 6-1 [H2H]
Q3Artem Shmalko (UKR)Carlos Conde-Iglesias (ESP)6-3 6-2 [H2H]
Q3Bart Beks (1) (NED)Bye
Q3Vitali Bubka (UKR)Ruslan Shohalilov (UZB)4-6 6-2 6-0 [H2H]
Q3Dmytro Ishtuganov (UKR)Aleksandr Vasiliev (WC) (UKR)6-2 4-6 6-2 [H2H]
Q3Yaroslav Sorokin (UKR)Aleksandr Mantrov (UKR)7-5 6-1 [H2H]
Q3Matwe Middelkoop (2) (NED)Bye
Q3Gvidas Sabeckis (LTU)Dmitri Rachenko (UKR)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q3Sergei Nikishchikhin (RUS)Dmytro Fedorchuk (WC) (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Julian Svitolin (UKR)Denis Milchenko (UKR)7-5 6-7(5) 6-0 [H2H]
Q3John Thivolle (3) (FRA)Bye
Q3Aleksandr Aksyonov (UKR)Michal Varsanyi (SVK)6-3 6-2 [H2H]
Q3Andrea Roscioli (ITA)Ilya Kontamirov (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Alexei Miller (RUS)Sergey Storogev (UKR)6-2 7-5 [H2H]
Q3Alexei Ageev (4) (RUS)Bye
Q3Dmitry Ivanov (UZB)Vladimir Nikolenko (UKR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Dmitriy Makeyev (KAZ)Alexander Karpenko (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Harutyun Sofyan (ARM)Steve Benisti (WC) (BEL)6-1 6-0 [H2H]
Q3Sergei Yaroshenko (5) (UKR)Bye
Q3Enrico Iannuzzi (ITA)Kirill Savoskul (UKR)6-1 6-4 [H2H]
Q3Denis Dobyshev (WC) (UKR)Igor Nikitin (UKR)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Alexander Zavorotniy (UKR)Andrey Tsekhovych (UKR)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q3Arkaitz Manzarbeitia-Ugarte (6) (ESP)Bye
Q3Vyacheslav Sedoplatov (UKR)Alexey Finushin (UKR)7-6(5) 7-5 [H2H]
Q3Artem Shmalko (UKR)Igor Heilik (WC) (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Vladimir Lys (UKR)Hayk Tovmasyan (ARM)6-1 6-0 [H2H]
Q3Josef Nesticky (7) (CZE)Bye
Q3Dmitri Sokolov (UKR)Jaroslav Milchenko (UKR)2-6 6-4 6-2 [H2H]
Q3Giampaolo Mauti (ITA)Yaroslav Markovych (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Carlos Conde-Iglesias (ESP)Vladimir Levin (WC) (UKR)6-2 7-5 [H2H]
Q3Ordan Van Der Werf (8) (NED)Bye
Q3Michal Kwiecien (POL)Vladimir Uzhylovsky (UKR)6-2 6-4 [H2H]
Q3Fedor Malin (RUS)Anton Yelshin (UKR)7-5 6-0 [H2H]
Q3Andrei Dernovskiy (9) (UKR)Anton Yurkevich (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Kevin Larock (1) (BEL)Bye
Q3Andrea Roscioli (ITA)Bye
Q3Dmitri Gurichev (WC) (UKR)Aleksandr Mantrov (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Yaroslav Sorokin (16) (UKR)Bye
Q3Michal Kwiecien (2) (POL)Bye
Q3Enrico Iannuzzi (ITA)Bye
Q3Denis Milchenko (UKR)Andrey Baysak (WC) (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Gvidas Sabeckis (9) (LTU)Bye
Q3Alexander Zavorotniy (3) (UKR)Bye
Q3Oleksandr Nedovyesov (WC) (UKR)Bye
Q3Sergey Storogev (UKR)Bye
Q3Harutyun Sofyan (13) (ARM)Bye
Q3Alexander Markin (4) (RUS)Bye
Q3Vitali Bubka (UKR)Andrei Zulinskiy (WC) (UKR)4-6 6-3 6-1 [H2H]
Q3Sergei Volkov (WC) (UKR)Bye
Q3Sergei Nikishchikhin (14) (RUS)Bye
Q3Alexey Sergeev (5) (RUS)Bye
Q3Andrei Bezpaly (WC) (UKR)Bye
Q3Fedor Malin (RUS)Julian Svitolin (UKR)4-6 7-6(15) 6-1 [H2H]
Q3Alexei Miller (11) (RUS)Bye
Q3Alexei Filenkov (6) (RUS)Bye
Q3Vyacheslav Sedoplatov (UKR)Anton Yelshin (UKR)6-1 7-5 [H2H]
Q3Igor Nikitin (UKR)Bye
Q3Dmitriy Makeyev (12) (KAZ)Bye
Q3Eduard Glukhov (7) (UKR)Bye
Q3Kirill Savoskul (UKR)Carlos Conde-Iglesias (ESP)7-5 7-5 [H2H]
Q3Artem Shmalko (UKR)Bye
Q3Giampaolo Mauti (10) (ITA)Bye
Q3Dmytro Tolok (8) (UKR)Bye
Q3Dmitry Ivanov (UZB)Alexander Karpenko (UKR)6-0 6-4 [H2H]
Q3Anton Yurkevich (UKR)Bye
Q3Dmytro Ishtuganov (15) (UKR)Bye


What's your opinion on the ATP Ukraine 1 draw (Men's) 2003?
Who will win Ukraine 1?