ATP Ukraine F3 Futures Draw (Men's) - 2011

Click Here To Join The Ukraine F3 Futures Discussion!


Share This...


Ukraine F3 Futures Event Details:

2011-03-14Hard
IndoorCherkasy, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FArtem Smirnov (1) (UKR)Karlis Lejnieks (2) (LAT)7-6(5) 6-7(2) 7-6(4) [H2H]
SFArtem Smirnov (1) (UKR)Leonard Stakhovsky (LL) (UKR)6-3 6-4 [H2H]
SFKarlis Lejnieks (2) (LAT)Grzegorz Panfil (3) (POL)6-2 6-3 [H2H]
QFArtem Smirnov (1) (UKR)Gleb Alekseenko (6) (UKR)6-3 6-2 [H2H]
QFLeonard Stakhovsky (LL) (UKR)Andrei Levine (Q) (RUS)7-5 1-6 7-6(5) [H2H]
QFGrzegorz Panfil (3) (POL)Ivan Anikanov (UKR)7-5 7-6(3) [H2H]
QFKarlis Lejnieks (2) (LAT)Vladyslav Manafov (WC) (UKR)6-2 6-7(6) 6-3 [H2H]
R16Artem Smirnov (1) (UKR)Tilen Zitnik (WC) (SLO)6-3 6-3 [H2H]
R16Gleb Alekseenko (6) (UKR)Vladyslav Klymenko (Q) (UKR)7-5 5-7 6-3 [H2H]
R16Andrei Levine (Q) (RUS)Roman Tudoreanu (MDA)6-3 6-1 [H2H]
R16Leonard Stakhovsky (LL) (UKR)Stanislav Poplavskyy (8) (UKR)7-5 7-5 [H2H]
R16Ivan Anikanov (UKR)Milos Sekulic (5) (SWE)6-7(4) 7-6(6) 6-1 [H2H]
R16Grzegorz Panfil (3) (POL)Vadim Alekseenko (UKR)3-6 6-3 7-6(13) [H2H]
R16Vladyslav Manafov (WC) (UKR)Nikolai Fidirko (7) (BLR)4-6 7-6(4) 6-4 [H2H]
R16Karlis Lejnieks (2) (LAT)Ilya Lebedev (Q) (RUS)7-5 6-4 [H2H]
R32Artem Smirnov (1) (UKR)Maksim Malyshev (WC) (UKR)6-3 1-6 6-3 [H2H]
R32Tilen Zitnik (WC) (SLO)Matteo Marfia (ITA)7-5 6-4 [H2H]
R32Vladyslav Klymenko (Q) (UKR)Yaraslau Shyla (Q) (BLR)5-7 6-3 7-5 [H2H]
R32Gleb Alekseenko (6) (UKR)Oleg Dolgosheyev (Q) (UKR)6-0 6-3 [H2H]
R32Roman Tudoreanu (MDA)Andrei Vasilevski (4) (BLR)4-6 7-6(3) 6-3 [H2H]
R32Andrei Levine (Q) (RUS)Dmytro Petrov (Q) (UKR)6-4 5-7 6-4 [H2H]
R32Leonard Stakhovsky (LL) (UKR)Denys Mylokostov (WC) (UKR)6-4 6-7(5) 7-6(9) [H2H]
R32Stanislav Poplavskyy (8) (UKR)Stefan Borg (SWE)4-6 7-5 6-2 [H2H]
R32Milos Sekulic (5) (SWE)Robert Godlewski (POL)6-3 4-6 6-4 [H2H]
R32Ivan Anikanov (UKR)Danila Arsenov (RUS)6-4 5-3 Retired[H2H]
R32Vadim Alekseenko (UKR)Alexandr Kushakov (LL) (UKR)6-4 6-2 [H2H]
R32Grzegorz Panfil (3) (POL)Tom Kocevar-Desman (SLO)7-6(9) 6-1 [H2H]
R32Nikolai Fidirko (7) (BLR)Dzmitry Zhyrmont (BLR)6-2 6-1 [H2H]
R32Vladyslav Manafov (WC) (UKR)Vitali Reshetnikov (RUS)6-3 5-7 6-4 [H2H]
R32Ilya Lebedev (Q) (RUS)Vladzimir Kruk (Q) (BLR)6-1 6-3 [H2H]
R32Karlis Lejnieks (2) (LAT)Maxim Dubarenco (Q) (MDA)6-4 6-0 [H2H]
Men's Doubles
FRok Jarc (SLO)
Tom Kocevar-Desman (SLO)
Ivan Anikanov (2) (UKR)
Grzegorz Panfil (POL)
6-3 7-6(4)
SFRok Jarc (SLO)
Tom Kocevar-Desman (SLO)
Stanislav Poplavskyy (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
6-3 6-7(2) [10-8]
SFIvan Anikanov (2) (UKR)
Grzegorz Panfil (POL)
Vitali Reshetnikov (4) (RUS)
Dzmitry Zhyrmont (BLR)
6-3 7-6(5)
QFRok Jarc (SLO)
Tom Kocevar-Desman (SLO)
Nikolai Fidirko (1) (BLR)
Andrei Vasilevski (BLR)
3-6 6-2 [10-8]
QFStanislav Poplavskyy (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
Gleb Alekseenko (3) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
7-6(3) 6-4
QFVitali Reshetnikov (4) (RUS)
Dzmitry Zhyrmont (BLR)
Vladzimir Kruk (BLR)
Yaraslau Shyla (BLR)
6-2 6-4
QFIvan Anikanov (2) (UKR)
Grzegorz Panfil (POL)
Vladimir Ivanov (EST)
Roman Tudoreanu (MDA)
6-2 7-6(5)
R16Nikolai Fidirko (1) (BLR)
Andrei Vasilevski (BLR)
Yurii Dzhavakian (WC) (UKR)
Yan Sabanin (RUS)
7-6(5) 6-4
R16Rok Jarc (SLO)
Tom Kocevar-Desman (SLO)
Maxim Dubarenco (WC) (MDA)
Vladyslav Manafov (UKR)
6-7(4) 7-6(5) [10-3]
R16Gleb Alekseenko (3) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Robert Godlewski (POL)
Maciej Smola (POL)
6-2 6-2
R16Stanislav Poplavskyy (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
Maksim Malyshev (WC) (UKR)
Oleksiy Odazhyu (UKR)
6-4 7-5
R16Vladzimir Kruk (BLR)
Yaraslau Shyla (BLR)
Soma Kesthely (NOR)
Tilen Zitnik (SLO)
6-4 6-4
R16Vitali Reshetnikov (4) (RUS)
Dzmitry Zhyrmont (BLR)
Stefan Borg (SWE)
Milos Sekulic (SWE)
6-1 6-2
R16Vladimir Ivanov (EST)
Roman Tudoreanu (MDA)
Ilya Lebedev (A) (RUS)
Denis Rybanov (RUS)
6-3 6-1
R16Ivan Anikanov (2) (UKR)
Grzegorz Panfil (POL)
Danila Arsenov (RUS)
Svyatoslav Knyazev (RUS)
7-6(5) 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Oleg Dolgosheyev (WC) (UKR)Pavlo Zhukov (UKR)7-6(6) 4-6 7-6(9) [H2H]
Q1Vladzimir Kruk (2) (BLR)Vasil Yehorov (UKR)6-3 7-5 [H2H]
Q1Vladyslav Klymenko (UKR)Vladyslav Ladygin (UKR)6-3 6-0 [H2H]
Q1Maxim Dubarenco (MDA)Soma Kesthely (4) (NOR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Ilya Lebedev (5) (RUS)Rok Jarc (11) (SLO)6-2 6-1 [H2H]
Q1Dmytro Petrov (UKR)Leonard Stakhovsky (10) (UKR)4-6 7-6(5) 6-4 [H2H]
Q1Yaraslau Shyla (7) (BLR)Alexandr Kushakov (9) (UKR)6-3 6-1 [H2H]
Q1Andrei Levine (8) (RUS)Emanuele Molina (13) (ITA)6-0 7-6(4) [H2H]
Q2Oleg Dolgosheyev (WC) (UKR)Vladimir Ivanov (1) (EST)6-2 6-1 [H2H]
Q2Pavlo Zhukov (UKR)Levan Mamtadzhi (WC) (RUS)6-3 7-5 [H2H]
Q2Vladzimir Kruk (2) (BLR)Pavel Kuzin (UKR)6-4 6-3 [H2H]
Q2Vasil Yehorov (UKR)Sergei Zabirko (UKR)6-2 7-6(0) [H2H]
Q2Vladyslav Klymenko (UKR)Luca Rovetta (3) (ITA)6-3 3-6 6-3 [H2H]
Q2Vladyslav Ladygin (UKR)Denis Rybanov (RUS)6-4 6-4 [H2H]
Q2Soma Kesthely (4) (NOR)Ivan Karasyov (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Maxim Dubarenco (MDA)Svyatoslav Knyazev (12) (RUS)6-1 6-2 [H2H]
Q2Ilya Lebedev (5) (RUS)Boris Melamed (WC) (GER)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q2Rok Jarc (11) (SLO)Yan Sabanin (RUS)7-6(2) 2-6 7-6(1) [H2H]
Q2Dmytro Petrov (UKR)Maciej Smola (6) (POL)7-6(4) 6-3 [H2H]
Q2Leonard Stakhovsky (10) (UKR)Denys Pume (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Yaraslau Shyla (7) (BLR)Yurii Dzhavakian (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Alexandr Kushakov (9) (UKR)Oleg Stepanenko (UKR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Andrei Levine (8) (RUS)Davit Khutsishvili (UKR)6-1 6-0 [H2H]
Q2Emanuele Molina (13) (ITA)Denis Milchenko (UKR)6-4 7-5 [H2H]
Q3Vladimir Ivanov (1) (EST)Bye
Q3Oleg Dolgosheyev (WC) (UKR)Bye
Q3Pavlo Zhukov (UKR)Vladyslav Yanchenko (UKR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Levan Mamtadzhi (WC) (RUS)Bye
Q3Vladzimir Kruk (2) (BLR)Bye
Q3Pavel Kuzin (UKR)Bye
Q3Sergei Zabirko (UKR)Andrei Novikov (BLR)6-4 6-7(6) 6-3 [H2H]
Q3Vasil Yehorov (UKR)Bye
Q3Luca Rovetta (3) (ITA)Bye
Q3Vladyslav Klymenko (UKR)Vasily Tkachenko (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q3Vladyslav Ladygin (UKR)Danylo Kalenichenko (WC) (UKR)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Denis Rybanov (RUS)Bye
Q3Soma Kesthely (4) (NOR)Bye
Q3Ivan Karasyov (UKR)Aliaksandr Pesniak (BLR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Maxim Dubarenco (MDA)Vsevolod Oliynyk (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Svyatoslav Knyazev (12) (RUS)Bye
Q3Ilya Lebedev (5) (RUS)Bye
Q3Boris Melamed (WC) (GER)Oleksiy Odazhyu (WC) (UKR)6-4 6-7(9) 6-4 [H2H]
Q3Yan Sabanin (RUS)Dmitriy Borodkin (KAZ)6-1 6-1 [H2H]
Q3Rok Jarc (11) (SLO)Bye
Q3Maciej Smola (6) (POL)Bye
Q3Dmytro Petrov (UKR)Artem Yatsenko (UKR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Denys Pume (UKR)Yaroslav Zubko (BLR)7-5 6-7(8) 6-3 [H2H]
Q3Leonard Stakhovsky (10) (UKR)Bye
Q3Yaraslau Shyla (7) (BLR)Bye
Q3Yurii Dzhavakian (UKR)Khrystyyan Shpilka (UKR)6-3 3-0 Retired[H2H]
Q3Oleg Stepanenko (UKR)Volodymyr Yeremenko (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Alexandr Kushakov (9) (UKR)Bye
Q3Andrei Levine (8) (RUS)Bye
Q3Davit Khutsishvili (UKR)Ilya Karachun (BLR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Denis Milchenko (UKR)Oleg Dovgan (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Emanuele Molina (13) (ITA)Bye


What's your opinion on the ATP Ukraine F3 Futures draw (Men's) 2011?
Who will win Ukraine F3 Futures?