ATP Ukraine F3 Futures Draw (Men's) - 2008

Click Here To Join The Ukraine F3 Futures Discussion!


Share This...


Ukraine F3 Futures Event Details:

2008-06-16Clay
OutdoorIllichevsk, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FEvgeny Donskoy (8) (RUS)Denis Molcianov (3) (MDA)6-7(10) 7-6(5) 6-4 [H2H]
SFDenis Molcianov (3) (MDA)Ilya Belyaev (RUS)6-2 6-4 [H2H]
SFEvgeny Donskoy (8) (RUS)Vladislav Bondarenko (7) (UKR)7-5 6-4 [H2H]
QFIlya Belyaev (RUS)Artem Smirnov (1) (UKR)6-3 4-6 6-3 [H2H]
QFDenis Molcianov (3) (MDA)Aleksandr Yarmola (6) (UKR)6-4 6-1 [H2H]
QFVladislav Bondarenko (7) (UKR)Sergei Krotiouk (4) (RUS)0-6 6-0 6-4 [H2H]
QFEvgeny Donskoy (8) (RUS)Bogdan-Victor Leonte (2) (ROU)6-4 6-2 [H2H]
R16Artem Smirnov (1) (UKR)Aleksandr Agafonov (UKR)7-5 6-0 [H2H]
R16Ilya Belyaev (RUS)Vasil Mladenov (WC) (BUL)3-6 6-2 6-3 [H2H]
R16Denis Molcianov (3) (MDA)Nodar Itonishvili (GEO)6-4 6-2 [H2H]
R16Aleksandr Yarmola (6) (UKR)Carlos Calderon-Rodriguez (ESP)6-4 6-2 [H2H]
R16Vladislav Bondarenko (7) (UKR)Vadim Alekseenko (UKR)1-6 6-0 7-6(7) [H2H]
R16Sergei Krotiouk (4) (RUS)Enric Guaita-Pais (Q) (ESP)7-5 6-7(5) 6-0 [H2H]
R16Evgeny Donskoy (8) (RUS)Roman Tudoreanu (Q) (MDA)6-4 6-0 [H2H]
R16Bogdan-Victor Leonte (2) (ROU)Maksim Bakunin (Q) (UKR)6-1 6-2 [H2H]
R32Artem Smirnov (1) (UKR)Radu Albot (MDA)6-2 6-0 [H2H]
R32Aleksandr Agafonov (UKR)Denis Milchenko (Q) (UKR)6-0 6-1 [H2H]
R32Ilya Belyaev (RUS)Maxim Kanakov (Q) (RUS)6-4 6-1 [H2H]
R32Vasil Mladenov (WC) (BUL)Victor Kozin (5) (RUS)6-4 6-4 [H2H]
R32Denis Molcianov (3) (MDA)Andrei Ciumac (MDA)6-4 6-2 [H2H]
R32Nodar Itonishvili (GEO)Vyacheslav Lytvynenko (WC) (UKR)6-3 6-2 [H2H]
R32Carlos Calderon-Rodriguez (ESP)Sergei Yaroshenko (Q) (UKR)6-2 6-3 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (6) (UKR)Denys Pume (WC) (UKR)6-2 6-1 [H2H]
R32Vladislav Bondarenko (7) (UKR)Vitali Reshetnikov (RUS)6-0 6-4 [H2H]
R32Vadim Alekseenko (UKR)Andemir Karanashev (Q) (RUS)4-6 6-4 6-2 [H2H]
R32Enric Guaita-Pais (Q) (ESP)Gleb Alekseenko (UKR)6-3 6-2 [H2H]
R32Sergei Krotiouk (4) (RUS)Ervand Gasparyan (RUS)6-3 6-0 [H2H]
R32Evgeny Donskoy (8) (RUS)Ivan Anikanov (UKR)6-4 6-3 [H2H]
R32Roman Tudoreanu (Q) (MDA)Dmytro Petrov (Q) (UKR)6-3 6-0 [H2H]
R32Maksim Bakunin (Q) (UKR)Artem Pudovkin (WC) (RUS)6-3 7-5 [H2H]
R32Bogdan-Victor Leonte (2) (ROU)James Feaver (GBR)7-6(3) 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FDenis Molcianov (1) (MDA)
Artem Smirnov (UKR)
Evgeny Donskoy (2) (RUS)
Victor Kozin (RUS)
6-4 6-7(3) [12-10]
SFDenis Molcianov (1) (MDA)
Artem Smirnov (UKR)
Ilya Belyaev (3) (RUS)
Sergei Krotiouk (RUS)
7-5 6-4
SFEvgeny Donskoy (2) (RUS)
Victor Kozin (RUS)
Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
7-6(3) 6-2
QFDenis Molcianov (1) (MDA)
Artem Smirnov (UKR)
Aleksandr Agafonov (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
6-3 6-1
QFIlya Belyaev (3) (RUS)
Sergei Krotiouk (RUS)
Radu Albot (MDA)
Andrei Ciumac (MDA)
6-4 6-1
QFGleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Vladislav Bondarenko (UKR)
Dmytro Petrov (UKR)
6-3 7-5
QFEvgeny Donskoy (2) (RUS)
Victor Kozin (RUS)
Nodar Itonishvili (GEO)
George Khrikadze (GEO)
6-4 6-4
R16Denis Molcianov (1) (MDA)
Artem Smirnov (UKR)
Pavel Kuzin (UKR)
Vyacheslav Lytvynenko (UKR)
6-3 6-0
R16Aleksandr Agafonov (UKR)
Aleksandr Yarmola (UKR)
Dmytro Brichek (WC) (UKR)
Roman Tudoreanu (MDA)
6-2 6-1
R16Ilya Belyaev (3) (RUS)
Sergei Krotiouk (RUS)
Ivan Anikanov (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
7-5 1-6 [10-5]
R16Radu Albot (MDA)
Andrei Ciumac (MDA)
Andemir Karanashev (RUS)
Roman Kislyanskiy (RUS)
2-6 6-4 [10-8]
R16Vladislav Bondarenko (UKR)
Dmytro Petrov (UKR)
Ervand Gasparyan (RUS)
Artem Isaev (RUS)
WO
R16Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Bogdan-Victor Leonte (4) (ROU)
Vasil Mladenov (BUL)
1-6 6-2 [10-4]
R16Nodar Itonishvili (GEO)
George Khrikadze (GEO)
Denys Alyeksyeyev (A) (UKR)
Artem Tuvakov (UKR)
6-3 6-3
R16Evgeny Donskoy (2) (RUS)
Victor Kozin (RUS)
Maxim Kanakov (RUS)
Vitali Reshetnikov (RUS)
6-4 7-6(3)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Andemir Karanashev (1) (RUS)Stanislav Gotman (UKR)6-3 6-7(3) 6-4 [H2H]
Q1Denis Milchenko (UKR)Dmytro Kamynin (2) (UKR)7-5 7-6(6) [H2H]
Q1Sergei Yaroshenko (3) (UKR)Mikhail Karpol (CRO)7-6(6) 7-5 [H2H]
Q1Roman Tudoreanu (4) (MDA)Oleksiy Odazhyu (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q1Maksim Bakunin (5WC) (UKR)Dmytro Brichek (UKR)7-6(5) 6-3 [H2H]
Q1Dmytro Petrov (UKR)Yuriy Boyarinov (UKR)7-5 5-7 6-1 [H2H]
Q1Enric Guaita-Pais (7) (ESP)Ivan Derepa (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q1Maxim Kanakov (8) (RUS)Artem Isaev (10) (RUS)7-6(2) 6-1 [H2H]
Q2Andemir Karanashev (1) (RUS)Oleksiy Shyanovskyy (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Stanislav Gotman (UKR)Dmytro Nezhivoy (UKR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Dmytro Kamynin (2) (UKR)Fakhraddin Shirinov (AZE)6-1 6-4 [H2H]
Q2Denis Milchenko (UKR)Roman Kislyanskiy (RUS)4-6 7-5 6-3 [H2H]
Q2Sergei Yaroshenko (3) (UKR)Sergey Slipchenko (UKR)6-3 6-0 [H2H]
Q2Mikhail Karpol (CRO)Andreii Andriienko (UKR)6-0 6-3 [H2H]
Q2Roman Tudoreanu (4) (MDA)Denys Alyeksyeyev (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Oleksiy Odazhyu (UKR)Dmytro Badanov (UKR)7-5 6-2 [H2H]
Q2Maksim Bakunin (5WC) (UKR)Mikhail Bril (RUS)6-3 6-1 [H2H]
Q2Dmytro Brichek (UKR)Konstantin Batsuev (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Dmytro Petrov (UKR)Vladimir Uzhylovsky (6) (UKR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Yuriy Boyarinov (UKR)Konstantin Kotov (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q2Enric Guaita-Pais (7) (ESP)Ilie Babinciuc (MDA)6-1 2-6 6-3 [H2H]
Q2Ivan Derepa (UKR)George Khrikadze (9) (GEO)6-3 7-6(3) [H2H]
Q2Maxim Kanakov (8) (RUS)Ivan Karasyov (UKR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Artem Isaev (10) (RUS)Yuri Kalmutsky (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q3Andemir Karanashev (1) (RUS)Bye
Q3Oleksiy Shyanovskyy (UKR)Bye
Q3Stanislav Gotman (UKR)Vladimir Egorov (RUS)6-4 6-0 [H2H]
Q3Dmytro Nezhivoy (UKR)Bye
Q3Dmytro Kamynin (2) (UKR)Bye
Q3Fakhraddin Shirinov (AZE)Anton Kozak (UKR)6-1 7-6(4) [H2H]
Q3Roman Kislyanskiy (RUS)Bye
Q3Denis Milchenko (UKR)Bye
Q3Sergei Yaroshenko (3) (UKR)Bye
Q3Sergey Slipchenko (UKR)Fabrizio Spagnuolo (ITA)6-1 6-0 [H2H]
Q3Mikhail Karpol (CRO)Aleksandr Khivrenko (UKR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Andreii Andriienko (UKR)Bye
Q3Roman Tudoreanu (4) (MDA)Bye
Q3Denys Alyeksyeyev (UKR)Oleksandr Fabrykant (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Oleksiy Odazhyu (UKR)Kirill Savoskul (UKR)6-4 1-6 6-0 [H2H]
Q3Dmytro Badanov (UKR)Bye
Q3Maksim Bakunin (5WC) (UKR)Bye
Q3Mikhail Bril (RUS)Alexey Beskrovnyi (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Dmytro Brichek (UKR)Igor Sobolta (UKR)7-5 6-3 [H2H]
Q3Konstantin Batsuev (UKR)Bye
Q3Vladimir Uzhylovsky (6) (UKR)Bye
Q3Dmytro Petrov (UKR)Artem Tuvakov (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Yuriy Boyarinov (UKR)Evgeny Fedotkin (UKR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Konstantin Kotov (UKR)Bye
Q3Enric Guaita-Pais (7) (ESP)Bye
Q3Ilie Babinciuc (MDA)Bye
Q3Ivan Derepa (UKR)Pavel Kuzin (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q3George Khrikadze (9) (GEO)Bye
Q3Maxim Kanakov (8) (RUS)Bye
Q3Ivan Karasyov (UKR)Alexandr Reypolskiy (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Yuri Kalmutsky (RUS)Bye
Q3Artem Isaev (10) (RUS)Bye


What's your opinion on the ATP Ukraine F3 Futures draw (Men's) 2008?
Who will win Ukraine F3 Futures?