ATP Ukraine F3 Futures Draw (Men's) - 2005

Click Here To Join The Ukraine F3 Futures Discussion!


Share This...


Ukraine F3 Futures Event Details:

2005-10-10Clay
OutdoorIllyichovsk, Ukraine
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Ukraine F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FPhotos Kallias (CYP)Lukas Lacko (SVK)6-3 5-7 6-1 [H2H]
SFPhotos Kallias (CYP)Pavol Cervenak (Q) (SVK)6-3 6-3 [H2H]
SFLukas Lacko (SVK)Aleksandr Yarmola (UKR)6-2 6-3 [H2H]
QFPavol Cervenak (Q) (SVK)Oleksandr Nedovyesov (8) (UKR)3-6 6-2 6-4 [H2H]
QFPhotos Kallias (CYP)Alexander Markin (3) (RUS)6-4 Retired[H2H]
QFAleksandr Yarmola (UKR)Laurent Recouderc (4) (FRA)7-5 6-0 [H2H]
QFLukas Lacko (SVK)Artem Smirnov (WC) (UKR)6-3 6-2 [H2H]
R16Pavol Cervenak (Q) (SVK)Denis Matsukevitch (1) (RUS)6-2 6-2 [H2H]
R16Oleksandr Nedovyesov (8) (UKR)Siarhei Betau (Q) (BLR)6-2 6-2 [H2H]
R16Alexander Markin (3) (RUS)Vasil Mladenov (WC) (BUL)6-1 6-0 [H2H]
R16Photos Kallias (CYP)Roman Kutac (CZE)2-6 6-1 6-2 [H2H]
R16Aleksandr Yarmola (UKR)Ivan Sergeyev (UKR)1-6 7-5 6-4 [H2H]
R16Laurent Recouderc (4) (FRA)Alexandr Dolgopolov (WC) (UKR)7-6(4) 6-3 [H2H]
R16Artem Smirnov (WC) (UKR)Denis Molcianov (Q) (MDA)6-4 6-4 [H2H]
R16Lukas Lacko (SVK)Mikhail Kukushkin (Q) (RUS)6-4 6-0 [H2H]
R32Denis Matsukevitch (1) (RUS)Valentin Kasatkin (RUS)6-1 6-4 [H2H]
R32Pavol Cervenak (Q) (SVK)Andriej Kapas (Q) (POL)6-4 7-6(2) [H2H]
R32Siarhei Betau (Q) (BLR)Nikolai Dyachok (UKR)1-6 6-3 7-5 [H2H]
R32Oleksandr Nedovyesov (8) (UKR)Sergei Bubka (UKR)7-6(4) 7-5 [H2H]
R32Alexander Markin (3) (RUS)Marius Zay (GER)6-4 6-3 [H2H]
R32Vasil Mladenov (WC) (BUL)Illya Marchenko (Q) (UKR)6-0 6-1 [H2H]
R32Photos Kallias (CYP)Maksim Bakunin (WC) (UKR)6-4 6-4 [H2H]
R32Roman Kutac (CZE)Jan Stancik (6) (SVK)3-6 6-1 6-3 [H2H]
R32Ivan Sergeyev (UKR)Teodor-Dacian Craciun (7) (ROU)6-2 4-6 6-4 [H2H]
R32Aleksandr Yarmola (UKR)Andrei Gorban (MDA)6-4 6-4 [H2H]
R32Alexandr Dolgopolov (WC) (UKR)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-4 6-4 [H2H]
R32Laurent Recouderc (4) (FRA)Ernest Zurabian (Q) (UKR)6-3 6-1 [H2H]
R32Denis Molcianov (Q) (MDA)Robert Godlewski (5) (POL)6-3 6-7(3) 7-5 [H2H]
R32Artem Smirnov (WC) (UKR)Dmitri Gurichev (Q) (UKR)6-1 6-2 [H2H]
R32Lukas Lacko (SVK)Konstantin Kravchuk (RUS)6-3 7-5 [H2H]
R32Mikhail Kukushkin (Q) (RUS)Sascha Kloer (2) (GER)5-1 Retired[H2H]
Men's Doubles
FSergei Bubka (4) (UKR)
Mikhail Filima (UKR)
Nikolai Dyachok (3) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
6-1 6-3
SFSergei Bubka (4) (UKR)
Mikhail Filima (UKR)
Ivan Anikanov (Q) (UKR)
Vladyslav Klymenko (UKR)
6-1 6-4
SFNikolai Dyachok (3) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
Gleb Alekseenko (WC) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-4 6-1
QFIvan Anikanov (Q) (UKR)
Vladyslav Klymenko (UKR)
Siarhei Betau (BLR)
Denis Molcianov (MDA)
4-6 6-3 7-6(3)
QFSergei Bubka (4) (UKR)
Mikhail Filima (UKR)
Maksim Bakunin (WC) (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
6-4 6-1
QFNikolai Dyachok (3) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
Alexandr Dolgopolov (UKR)
Ivan Sergeyev (UKR)
7-5 4-6 6-3
QFGleb Alekseenko (WC) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Roman Kutac (CZE)
Jan Subota (CZE)
6-1 6-1
R16Siarhei Betau (BLR)
Denis Molcianov (MDA)
Konstantin Kravchuk (1) (RUS)
Denis Matsukevitch (RUS)
7-5 7-6(4)
R16Ivan Anikanov (Q) (UKR)
Vladyslav Klymenko (UKR)
Aleksey Bessonov (BLR)
Aleksandr Vasilevski (BLR)
6-4 4-6 6-3
R16Sergei Bubka (4) (UKR)
Mikhail Filima (UKR)
Dmytro Brichek (UKR)
Illya Marchenko (UKR)
6-2 6-4
R16Maksim Bakunin (WC) (UKR)
Dmytro Kamynin (UKR)
Aleksandr Agafonov (UKR)
Ernest Zurabian (UKR)
7-6(5) 7-6(5)
R16Alexandr Dolgopolov (UKR)
Ivan Sergeyev (UKR)
Valentin Kasatkin (RUS)
Artem Khrushchev (RUS)
6-1 6-3
R16Nikolai Dyachok (3) (UKR)
Oleksandr Nedovyesov (UKR)
Vasil Mladenov (WC) (BUL)
Dmytro Petrov (UKR)
5-7 6-1 6-2
R16Roman Kutac (CZE)
Jan Subota (CZE)
Anton Bobytsky (UKR)
Artem Smirnov (UKR)
1-6 6-1 6-3
R16Gleb Alekseenko (WC) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Robert Godlewski (2) (POL)
Jan Stancik (SVK)
WO
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Mikhail Kukushkin (RUS)Marek Semjan (1) (SVK)6-1 6-4 [H2H]
Q1Denis Molcianov (2) (MDA)Anton Bobytsky (UKR)6-7(6) 6-1 6-0 [H2H]
Q1Andriej Kapas (POL)Kirill Savoskul (UKR)6-1 3-6 6-1 [H2H]
Q1Siarhei Betau (BLR)Sergey Rudenko (UKR)6-2 6-4 [H2H]
Q1Dmitri Gurichev (UKR)Dmitry Ivanov (UZB)4-6 6-3 6-3 [H2H]
Q1Illya Marchenko (UKR)Mikhail Ptukhin (6) (RUS)6-2 7-6(4) [H2H]
Q1Pavol Cervenak (7) (SVK)Pavel Charnushin (11) (BLR)6-0 6-3 [H2H]
Q1Ernest Zurabian (UKR)Vladimir Uzhylovsky (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Marek Semjan (1) (SVK)Dmytro Petrov (UKR)6-3 7-6(6) [H2H]
Q2Mikhail Kukushkin (RUS)Mark Mestan (GER)6-4 6-3 [H2H]
Q2Denis Molcianov (2) (MDA)Yuriy Kostyaev (WC) (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Anton Bobytsky (UKR)Aleksandr Aksyonov (UKR)2-6 6-2 6-3 [H2H]
Q2Andriej Kapas (POL)Jan Subota (3) (CZE)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q2Kirill Savoskul (UKR)Julian Svitolin (UKR)7-5 6-2 [H2H]
Q2Siarhei Betau (BLR)Andrey Tsekhovych (UKR)7-5 6-2 [H2H]
Q2Sergey Rudenko (UKR)Igor Khrushch (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Dmitri Gurichev (UKR)Georgy Morgoev (RUS)6-7(9) 7-6(4) 6-0 [H2H]
Q2Dmitry Ivanov (UZB)Gleb Alekseenko (UKR)0-6 6-2 6-0 [H2H]
Q2Mikhail Ptukhin (6) (RUS)Dmytro Brichek (UKR)6-3 5-7 6-1 [H2H]
Q2Illya Marchenko (UKR)Artem Khrushchev (WC) (RUS)6-2 6-3 [H2H]
Q2Pavol Cervenak (7) (SVK)Andrzej Grusiecki (POL)6-3 6-2 [H2H]
Q2Pavel Charnushin (11) (BLR)Roman Tudoreanu (MDA)7-5 6-1 [H2H]
Q2Ernest Zurabian (UKR)Yaroslav Sorokin (8) (UKR)6-2 7-6(2) [H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (UKR)Vadim Alekseenko (UKR)1-6 7-6(3) 6-2 [H2H]
Q3Marek Semjan (1) (SVK)Sergey Slipchenko (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Dmytro Petrov (UKR)Ivan Ivanov (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Mikhail Kukushkin (RUS)Serguey Zayka (WC) (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Mark Mestan (GER)Ilia Kondratsky (UKR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Denis Molcianov (2) (MDA)Dmytro Badanov (UKR)6-4 7-6(5) [H2H]
Q3Yuriy Kostyaev (WC) (UKR)Anton Yelshin (UKR)6-7(2) 6-0 6-2 [H2H]
Q3Aleksandr Aksyonov (UKR)Vitali Reshetnikov (RUS)6-4 Retired[H2H]
Q3Anton Bobytsky (UKR)Dmytro Kamynin (UKR)7-6(4) 4-6 6-4 [H2H]
Q3Jan Subota (3) (CZE)Vladyslav Klymenko (UKR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Andriej Kapas (POL)Yuriy Boyarinov (UKR)6-4 1-6 6-3 [H2H]
Q3Julian Svitolin (UKR)Roman Petrunin (WC) (RUS)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Kirill Savoskul (UKR)Aleksandr Vasilevski (BLR)6-2 2-6 7-6(5) [H2H]
Q3Siarhei Betau (BLR)Vladislav Bondarenko (4) (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Andrey Tsekhovych (UKR)Konstantin Kotov (WC) (UKR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Sergey Rudenko (UKR)Konstantin Kokarev (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q3Igor Khrushch (UKR)Igor Galiga (POL)6-3 6-2 [H2H]
Q3Dmitri Gurichev (UKR)Serguei Tarasevitch (5) (BLR)6-4 7-6(5) [H2H]
Q3Georgy Morgoev (RUS)Dariusz Kuligowski (GER)6-3 0-6 6-4 [H2H]
Q3Gleb Alekseenko (UKR)Stanislav Gotman (UKR)7-6(3) 6-1 [H2H]
Q3Dmitry Ivanov (UZB)Aliaksei Kandakou (9) (BLR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Mikhail Ptukhin (6) (RUS)Aleksandr Mantrov (UKR)7-5 6-2 [H2H]
Q3Dmytro Brichek (UKR)Igor Sobolta (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Artem Khrushchev (WC) (RUS)Aleksey Bessonov (BLR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Illya Marchenko (UKR)Aleksandr Agafonov (10) (UKR)6-4 7-6(4) [H2H]
Q3Pavol Cervenak (7) (SVK)Ivan Anikanov (UKR)6-4 6-1 [H2H]
Q3Andrzej Grusiecki (POL)Andrey Kolesnikov (UKR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Roman Tudoreanu (MDA)Dmytro Fedorchuk (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Pavel Charnushin (11) (BLR)Mykhailo Zorin (UKR)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Yaroslav Sorokin (8) (UKR)Pjotrs Necajevs (LAT)6-2 6-1 [H2H]
Q3Ernest Zurabian (UKR)Artun Klimenka (BLR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Vadim Alekseenko (UKR)Pavel Kuzin (UKR)6-3 6-1 [H2H]
Q3Vladimir Uzhylovsky (UKR)Vladimir Levin (12) (UKR)7-6(4) 7-5 [H2H]


What's your opinion on the ATP Ukraine F3 Futures draw (Men's) 2005?
Who will win Ukraine F3 Futures?