ATP Turkey F7 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F7 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F7 Futures Event Details:

2015-02-16Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F7 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDimitar Kuzmanov (4) (BUL)Marc Sieber (GER)7-5 6-3[H2H]
SFMarc Sieber (GER)Gleb Sakharov (3) (FRA)6-5 Retired[H2H]
SFDimitar Kuzmanov (4) (BUL)Dragos Dima (ROU)6-1 6-4[H2H]
QFMarc Sieber (GER)Robin Stanek (CZE)4-6 6-4 6-1[H2H]
QFGleb Sakharov (3) (FRA)Ruan Roelofse (6) (RSA)6-4 4-6 6-3[H2H]
QFDimitar Kuzmanov (4) (BUL)Cedrik-Marcel Stebe (GER)6-3 6-2[H2H]
QFDragos Dima (ROU)Martins Podzus (8) (LVA)6-4 1-0 Retired[H2H]
R16Robin Stanek (CZE)Aleksandre Metreveli (GEO)6-4 6-3[H2H]
R16Marc Sieber (GER)Evgeny Karlovskiy (RUS)6-2 3-6 6-4[H2H]
R16Gleb Sakharov (3) (FRA)Marat Deviatiarov (UKR)6-4 6-3[H2H]
R16Ruan Roelofse (6) (RSA)Franko Skugor (CRO)7-5 4-6 6-4[H2H]
R16Cedrik-Marcel Stebe (GER)Peter Kobelt (7) (USA)6-3 7-6(2)[H2H]
R16Dimitar Kuzmanov (4) (BUL)Lukas Mugevicius (LAT)6-1 6-3[H2H]
R16Martins Podzus (8) (LVA)Jonas Merckx (BEL)7-5 6-3[H2H]
R16Dragos Dima (ROU)Adam El Mihdawy (2) (USA)7-5 6-2[H2H]
R32Robin Stanek (CZE)Adrien Bossel (1) (SUI)6-0 6-0[H2H]
R32Aleksandre Metreveli (GEO)Fred Simonsson (SWE)6-2 7-6(0)[H2H]
R32Evgeny Karlovskiy (RUS)Ben Patael (ISR)7-6(4) 6-3[H2H]
R32Marc Sieber (GER)Tucker Vorster (5) (RSA)6-4 4-6 7-5[H2H]
R32Gleb Sakharov (3) (FRA)Miliaan Niesten (NLD)6-2 6-4[H2H]
R32Marat Deviatiarov (UKR)Aoran Wang (WC) (CHN)7-5 6-0[H2H]
R32Franko Skugor (CRO)Jeremy Jahn (GER)6-4 4-6 6-2[H2H]
R32Ruan Roelofse (6) (RSA)Vlad Victor Cornea (ROU)6-3 6-2[H2H]
R32Peter Kobelt (7) (USA)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-4 6-4[H2H]
R32Cedrik-Marcel Stebe (GER)Janis Podzus (LVA)6-3 6-2[H2H]
R32Lukas Mugevicius (LAT)Bowen Ouyang (CHN)6-3 6-4[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (4) (BUL)Altug Celikbilek (WC) (TUR)6-1 7-5[H2H]
R32Martins Podzus (8) (LVA)Tristan-Samuel Weissborn (AUT)6-2 6-4[H2H]
R32Jonas Merckx (BEL)Patrick Ciorcila (ROU)6-0 6-1[H2H]
R32Dragos Dima (ROU)Muhammet Haylaz (WC) (TUR)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Adam El Mihdawy (2) (USA)Antoine Hoang (FRA)6-0 6-4[H2H]
Men's Doubles
FMarat Deviatiarov (2) (UKR)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
Ruan Roelofse (1) (RSA)
Tucker Vorster (RSA)
7-6(5) 6-2
SFRuan Roelofse (1) (RSA)
Tucker Vorster (RSA)
Lucas Gomez (MEX)
Leonardo Kirche (BRA)
6-1 7-5
SFMarat Deviatiarov (2) (UKR)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
Bar Tzuf Botzer (ISR)
Aleksandre Metreveli (GEO)
6-4 7-5
QFRuan Roelofse (1) (RSA)
Tucker Vorster (RSA)
Antoine Hoang (FRA)
Jonas Merckx (BEL)
5-7 6-4 10-5
QFLucas Gomez (MEX)
Leonardo Kirche (BRA)
Vlad Victor Cornea (ROU)
Dragos Dima (ROU)
6-2 6-4
QFBar Tzuf Botzer (ISR)
Aleksandre Metreveli (GEO)
Janis Podzus (LVA)
Martins Podzus (LVA)
3-6 7-6(5) 10-7
QFMarat Deviatiarov (2) (UKR)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
Xin Gao (CHN)
Bowen Ouyang (CHN)
4-6 6-2 10-8
R16Ruan Roelofse (1) (RSA)
Tucker Vorster (RSA)
Duje Delic (WC) ()
Neven Krivokuca ()
6-1 6-3
R16Antoine Hoang (FRA)
Jonas Merckx (BEL)
Patrick Ciorcila (ROU)
Robert Constantinovici (ROU)
6-4 6-3
R16Lucas Gomez (MEX)
Leonardo Kirche (BRA)
Evgeny Karlovskiy (3) (RUS)
Robin Stanek (CZE)
2-6 6-4 10-7
R16Vlad Victor Cornea (ROU)
Dragos Dima (ROU)
Alexander Bublik (RUS)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-4 6-4
R16Bar Tzuf Botzer (ISR)
Aleksandre Metreveli (GEO)
Tuna Altuna (WC) (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
7-5 4-6 10-8
R16Janis Podzus (LVA)
Martins Podzus (LVA)
Lukas Mugevicius (4) (LAT)
Sebastian Wagner (GER)
6-4 6-1
R16Xin Gao (CHN)
Bowen Ouyang (CHN)
Altug Celikbilek (WC) (TUR)
Sefa Suluoglu (TUR)
6-4 4-6 10-7
R16Marat Deviatiarov (2) (UKR)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
Jonathan Mridha (SWE)
Daniel Windahl (SWE)
7-6(4) 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vlad Victor Cornea (16) (ROU)Nik Razborsek (SLO)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q1Cedrik-Marcel Stebe (GER)Bowen Ouyang (2) (CHN)6-2 6-2[H2H]
Q1Fred Simonsson (WC) (SWE)Lucas Gomez (3) (MEX)6-2 6-4[H2H]
Q1Marc Sieber (GER)Ben Patael (ISR)6-1 6-3[H2H]
Q1Robin Stanek (5) (CZE)Daniel Appelgren (SWE)6-2 6-4[H2H]
Q1Tristan-Samuel Weissborn (6) (AUT)Xin Gao (9) (CHN)6-2 7-5[H2H]
Q1Jeremy Jahn (10) (GER)Kittiphong Wachiramanowong (7) (THA)6-1 6-2[H2H]
Q1Patrick Ciorcila (8) (ROU)Bar Tzuf Botzer (11) (ISR)6-2 7-6(5)[H2H]
Q2Nik Razborsek (SLO)Martin Mihal (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q2Vlad Victor Cornea (16) (ROU)Tinotenda Chanakira (ZWE)6-0 6-1[H2H]
Q2Bowen Ouyang (2) (CHN)Hannes Wagner ()6-3 7-6(4)[H2H]
Q2Cedrik-Marcel Stebe (GER)Maxim Ratniuk (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q2Lucas Gomez (3) (MEX)Joshua Paris (GBR)6-4 6-1[H2H]
Q2Fred Simonsson (WC) (SWE)Paul Woerner (GER)3-6 6-2 6-3[H2H]
Q2Marc Sieber (GER)Alexander Kuerschner ()6-4 7-5[H2H]
Q2Ben Patael (ISR)Alexander Bublik (12) (RUS)6-4 6-4[H2H]
Q2Robin Stanek (5) (CZE)Goncalo Andrade (WC) ()6-2 6-0[H2H]
Q2Daniel Appelgren (SWE)Sebastian Wagner (GER)6-1 6-4[H2H]
Q2Tristan-Samuel Weissborn (6) (AUT)Duje Delic ()6-2 6-2[H2H]
Q2Xin Gao (9) (CHN)Johan Nikles (SUI)6-2 6-1[H2H]
Q2Kittiphong Wachiramanowong (7) (THA)Daniel Uhlig (GER)3-6 6-3 6-1[H2H]
Q2Jeremy Jahn (10) (GER)Marin Mise ()6-3 6-1[H2H]
Q2Patrick Ciorcila (8) (ROU)Axel Holm (SWE)6-3 6-3[H2H]
Q2Bar Tzuf Botzer (11) (ISR)Jakob Johansson-Holm (SWE)6-3 6-0[H2H]
Q3Nik Razborsek (SLO)Johannes Haerteis (1) (GER)7-5 6-4[H2H]
Q3Martin Mihal (SVK)Cengiz AKSU (TUN)7-6(4) 6-0[H2H]
Q3Tinotenda Chanakira (ZWE)Alexander Mozgovoy (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q3Vlad Victor Cornea (16) (ROU)Christian Samuelsson (SWE)6-4 6-1[H2H]
Q3Bowen Ouyang (2) (CHN)Danyil Chornous (WC) (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q3Hannes Wagner ()Nazar Khrustalev (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q3Cedrik-Marcel Stebe (GER)Jonathan Mridha (SWE)6-3 6-4[H2H]
Q3Maxim Ratniuk (UKR)Felipe Assuncao Garla (BRA)6-3 1-6 6-2[H2H]
Q3Lucas Gomez (3) (MEX)Raphael Baltensperger ()7-6(4) 6-3[H2H]
Q3Joshua Paris (GBR)Kavit Mehta (IND)6-0 6-1[H2H]
Q3Fred Simonsson (WC) (SWE)Sarp Agabigun (TUR)6-4 7-6(5)[H2H]
Q3Paul Woerner (GER)Leonardo Kirche (13) (BRA)2-6 6-3 6-4[H2H]
Q3Marc Sieber (GER)Nerman Fatic (4) (BIH)6-3 6-1[H2H]
Q3Alexander Kuerschner ()Ricardo Gomes ()6-1 6-2[H2H]
Q3Ben Patael (ISR)Jose Antonio Lores Peniche (MEX)6-2 6-3[H2H]
Q3Alexander Bublik (12) (RUS)Egehan Sertkaya (WC) (TUR)6-1 6-3[H2H]
Q3Robin Stanek (5) (CZE)Milan Habrman (SVK)6-3 6-4[H2H]
Q3Goncalo Andrade (WC) ()Dimitri Bretting ()6-2 6-0[H2H]
Q3Daniel Appelgren (SWE)Robin Hao Nguy (WC) (HKG)3-6 6-2 6-3[H2H]
Q3Sebastian Wagner (GER)Zhaoyi Cao (15) (CHN)3-3 Retired[H2H]
Q3Tristan-Samuel Weissborn (6) (AUT)Tuna Altuna (TUR)6-0 6-4[H2H]
Q3Duje Delic ()Linus Bilfinger-Sanchez ()6-2 6-0[H2H]
Q3Johan Nikles (SUI)Artem Kapshuk (WC) (UKR)6-7(5) 6-1 6-1[H2H]
Q3Xin Gao (9) (CHN)Fatih Taha Erun (TUR)6-3 6-1[H2H]
Q3Kittiphong Wachiramanowong (7) (THA)Alp Sentay (WC) (TUR)6-0 6-1[H2H]
Q3Daniel Uhlig (GER)Maxim Tybar (BLR)1-6 7-6(3) 7-5[H2H]
Q3Marin Mise ()Majid Abedini (WC) ()6-1 6-0[H2H]
Q3Jeremy Jahn (10) (GER)Cheong Hwi KIM (KOR)6-0 6-1[H2H]
Q3Patrick Ciorcila (8) (ROU)Ammar LATIFOVIC (GER)6-3 6-3[H2H]
Q3Axel Holm (SWE)Mauricio Rivera Caballero (MEX)6-2 6-2[H2H]
Q3Jakob Johansson-Holm (SWE)Yu Hsiang CHIU (TPE)6-3 6-0[H2H]
Q3Bar Tzuf Botzer (11) (ISR)Robert Constantinovici (ROU)6-0 6-3[H2H]