ATP Turkey F51 Futures Draw (Men's) - 2016

Click Here To Join The Turkey F51 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F51 Futures Event Details:

2016-12-19Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F51 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGleb Sakharov (3) (FRA)Takanyi Garanganga (4) (ZWE)6-3 7-6(4)[H2H]
SFGleb Sakharov (3) (FRA)Dragos Dima (1) (ROU)6-2 6-2[H2H]
SFTakanyi Garanganga (4) (ZWE)Cem Ilkel (2) (TUR)6-4 6-1[H2H]
QFDragos Dima (1) (ROU)Bastian Wagner (8) (GER)7-5 6-1[H2H]
QFGleb Sakharov (3) (FRA)Alessandro Petrone (6) (ITA)6-4 6-0[H2H]
QFTakanyi Garanganga (4) (ZWE)Colin Van Beem (7) (NLD)6-4 6-3[H2H]
QFCem Ilkel (2) (TUR)Vadim Alekseenko (5) (UKR)6-3 6-0[H2H]
R16Dragos Dima (1) (ROU)Oleg Prihodko (UKR)6-1 6-3[H2H]
R16Bastian Wagner (8) (GER)Peter Bothwell (IRL)6-1 7-5[H2H]
R16Gleb Sakharov (3) (FRA)Tadas Babelis (LAT)6-2 2-6 6-1[H2H]
R16Alessandro Petrone (6) (ITA)Oleg Khotkov (UKR)6-4 6-0[H2H]
R16Colin Van Beem (7) (NLD)Shalva Dzhanashia (WC) (RUS)6-2 6-1[H2H]
R16Takanyi Garanganga (4) (ZWE)Vladyslav Orlov (UKR)6-3 6-2[H2H]
R16Vadim Alekseenko (5) (UKR)Alexander Lebedyn (UKR)4-6 7-5 6-3[H2H]
R16Cem Ilkel (2) (TUR)Yannick Verwater (NLD)6-1 6-3[H2H]
R32Dragos Dima (1) (ROU)Artem Strokan (WC) (RUS)6-0 6-0[H2H]
R32Oleg Prihodko (UKR)Olexiy Kolisnyk (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Peter Bothwell (IRL)Yanki Erel (WC) (_TU)6-4 6-2[H2H]
R32Bastian Wagner (8) (GER)Tadeas Paroulek (CZE)6-2 6-2[H2H]
R32Gleb Sakharov (3) (FRA)Robertas Vrzesinski (LTU)6-3 6-1[H2H]
R32Tadas Babelis (LAT)Marshall Tutu ()6-3 2-6 6-4[H2H]
R32Oleg Khotkov (UKR)Gleb Alekseenko (UKR)6-1 6-0[H2H]
R32Alessandro Petrone (6) (ITA)Domagoj Biljesko ()6-2 4-6 7-5[H2H]
R32Colin Van Beem (7) (NLD)Antoine Walch (FRA)7-5 6-2[H2H]
R32Shalva Dzhanashia (WC) (RUS)Alexandru Catalin Marasin (ROU)6-4 6-3[H2H]
R32Vladyslav Orlov (UKR)Cagatay Sami Soke (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Takanyi Garanganga (4) (ZWE)Dmitry Mnushkin (RUS)6-2 6-0[H2H]
R32Vadim Alekseenko (5) (UKR)Nicolas Barz (_GE)6-2 5-7 6-1[H2H]
R32Alexander Lebedyn (UKR)Simon Yastremskiy (UKR)6-3 4-6 6-0[H2H]
R32Yannick Verwater (NLD)Patrick Grigoriu (ROU)6-2 6-1[H2H]
R32Cem Ilkel (2) (TUR)Gabriel Donev ()6-0 3-0 Retired[H2H]
Men's Doubles
FYanki Erel (_TU)
Cem Ilkel (TUR)
Olexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
6-4 6-3
SFOlexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Shalva Dzhanashia (4) (RUS)
Colin Van Beem (NLD)
6-7(3) 6-4 10-5
SFYanki Erel (_TU)
Cem Ilkel (TUR)
Gokberk Ergeneman (TUR)
Berk Iliescu (TUR)
6-3 6-4
QFOlexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Domagoj Biljesko (1) ()
Vladyslav Orlov (UKR)
WO
QFShalva Dzhanashia (4) (RUS)
Colin Van Beem (NLD)
Venci Ivanov (BUL)
Yuri Khachatryan (BUL)
6-1 6-3
QFYanki Erel (_TU)
Cem Ilkel (TUR)
Tadas Babelis (LAT)
Robertas Vrzesinski (LTU)
7-5 6-3
QFGokberk Ergeneman (TUR)
Berk Iliescu (TUR)
Dragos Dima (2) (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
6-4 6-3
R16Domagoj Biljesko (1) ()
Vladyslav Orlov (UKR)
Dmitry Mnushkin (RUS)
Marshall Tutu ()
3-6 6-4 10-8
R16Olexiy Kolisnyk (UKR)
Oleg Prihodko (UKR)
Alexandru Catalin Marasin (ROU)
Tadeas Paroulek (CZE)
6-4 6-4
R16Shalva Dzhanashia (4) (RUS)
Colin Van Beem (NLD)
Carlos Kelaidis (WC) ()
Cagatay Sami Soke (TUR)
WO
R16Venci Ivanov (BUL)
Yuri Khachatryan (BUL)
Michal Kominek (POL)
Simon Yastremskiy (UKR)
WO
R16Tadas Babelis (LAT)
Robertas Vrzesinski (LTU)
Thomas Does ()
Artem Strokan (RUS)
6-1 6-3
R16Yanki Erel (_TU)
Cem Ilkel (TUR)
Gleb Alekseenko (3) (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
7-6(3) 5-7 10-5
R16Gokberk Ergeneman (TUR)
Berk Iliescu (TUR)
Oleg Khotkov (UKR)
Alexander Lebedyn (UKR)
6-3 6-4
R16Dragos Dima (2) (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
Guy Stokman (NLD)
Yannick Verwater (NLD)
6-3 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Antoine Walch (1) (FRA)Lucas Andriamasilalao (FRA)7-6(4) 2-6 7-5[H2H]
Q1Tadas Babelis (2) (LAT)Guy Stokman (NLD)6-4 1-6 6-4[H2H]
Q1Robertas Vrzesinski (3) (LTU)Can Iyiuyarlar (TUR)6-2 6-2[H2H]
Q1Alexandru Catalin Marasin (4) (ROU)Michal Kominek (POL)6-1 6-3[H2H]
Q1Tadeas Paroulek (5) (CZE)Thomas Does ()3-6 7-6(1) 7-6(1)[H2H]
Q1Nicolas Barz (_GE)Constantinos Papavasiliou (USA)6-0 6-1[H2H]
Q1Patrick Grigoriu (ROU)Carlos Kelaidis ()6-4 6-4[H2H]
Q1Yannick Verwater (NLD)Hugo Largo (ESP)6-2 6-0[H2H]
Q2Antoine Walch (1) (FRA)Mert Celik (_TU)6-1 6-3[H2H]
Q2Lucas Andriamasilalao (FRA)Venci Ivanov (BUL)6-3 6-0[H2H]
Q2Tadas Babelis (2) (LAT)Sercan Yesilova (WC) (TUR)6-0 6-1[H2H]
Q2Guy Stokman (NLD)Arda Albay (TUR)6-0 6-1[H2H]
Q2Robertas Vrzesinski (3) (LTU)Berk Iliescu (TUR)6-2 6-2[H2H]
Q2Can Iyiuyarlar (TUR)Kutsal Korkmaz (WC) (TUR)4-6 6-4 6-4[H2H]
Q2Alexandru Catalin Marasin (4) (ROU)Ryoto Tachi (JPN)6-4 6-0[H2H]
Q2Michal Kominek (POL)Abdullah Eren Kiran (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q2Tadeas Paroulek (5) (CZE)Maxim Baziyan (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q2Thomas Does ()Ulas Boran Ulusoy (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q2Constantinos Papavasiliou (USA)Luka Stojcevic (_SR)6-2 6-0[H2H]
Q2Nicolas Barz (_GE)Oezen Usakli (TUN)7-5 6-0[H2H]
Q2Patrick Grigoriu (ROU)Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)4-6 6-3 6-3[H2H]
Q2Carlos Kelaidis ()Yuri Khachatryan (BUL)6-4 6-1[H2H]
Q2Hugo Largo (ESP)Philip Sikman (GBR)6-3 6-1[H2H]
Q2Yannick Verwater (NLD)Alexandar Yordanov (BUL)6-1 6-3[H2H]