ATP Turkey F4 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Turkey F4 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F4 Futures Event Details:

2018-01-29Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F4 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FEnrique Lopez-Perez (1) (ESP)Dragos Dima (8) (ROU)6-2 6-3[H2H]
SFEnrique Lopez-Perez (1) (ESP)Flavio Cipolla (PR) (ITA)6-3 6-1[H2H]
SFDragos Dima (8) (ROU)Ivan Nedelko (2) (RUS)3-6 6-0 6-3[H2H]
QFEnrique Lopez-Perez (1) (ESP)Pavel Nejedly (CZE)6-3 6-1[H2H]
QFDragos Dima (8) (ROU)Ji Hoon Son (q) ()6-0 6-1[H2H]
QFIvan Nedelko (2) (RUS)Nikita Mashtakov (q) (UKR)7-5 6-3[H2H]
QFFlavio Cipolla (PR) (ITA)Nino Serdarusic (3) (CRO)6-3 6-3[H2H]
R16Ivan Nedelko (2) (RUS)Vasile Antonescu (ROU)6-4 6-2[H2H]
R16Nikita Mashtakov (q) (UKR)Alessandro Petrone (6) (ITA)6-2 6-3[H2H]
R16Pavel Nejedly (CZE)Pascal Brunner (7) (AUT)6-1 7-6(4)[H2H]
R16Dragos Dima (8) (ROU)Jung-Woong Na (q) ()6-2 6-3[H2H]
R16Flavio Cipolla (PR) (ITA)Timur Kiuamov (q) (RUS)6-3 6-2[H2H]
R16Nino Serdarusic (3) (CRO)Davide Galoppini (ITA)6-3 6-2[H2H]
R16Enrique Lopez-Perez (1) (ESP)Tak Khunn Wang (FRA)6-4 6-1[H2H]
R16Ji Hoon Son (q) ()Cheong-Eui Kim (4) (KOR)6-4 6-4[H2H]
R32Enrique Lopez-Perez (1) (ESP)Vadim Alekseenko (q) (UKR)6-4 6-0[H2H]
R32Pavel Nejedly (CZE)Mubarak SHANNAN Zayid (WC) (QAT)6-2 4-6 6-1[H2H]
R32Nino Serdarusic (3) (CRO)Wilson Leite (BRA)6-0 6-1[H2H]
R32Tak Khunn Wang (FRA)Tae-Woo Lee (KOR)6-0 6-3[H2H]
R32Flavio Cipolla (PR) (ITA)Fabrizio Ornago (5) (ITA)6-3 7-6(6)[H2H]
R32Davide Galoppini (ITA)Markos Kalovelonis (GRC)6-3 6-2[H2H]
R32Timur Kiuamov (q) (RUS)Oezen Usakli (WC) (TUN)6-2 6-1[H2H]
R32Dragos Dima (8) (ROU)Mikhail Korovin (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Vasile Antonescu (ROU)Vladislav Melnic (q) (ROU)7-6(6) 6-3[H2H]
R32Cheong-Eui Kim (4) (KOR)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Ji Hoon Son (q) ()Duje Kekez (CRO)6-1 6-4[H2H]
R32Alessandro Petrone (6) (ITA)Ilya Vasilyev (RUS)1-6 6-3 6-4[H2H]
R32Ivan Nedelko (2) (RUS)Kristian Lozan (RUS)6-1 6-1[H2H]
R32Nikita Mashtakov (q) (UKR)Mousa Zayed (WC) ()6-1 6-1[H2H]
R32Jung-Woong Na (q) ()Dan Dowson (q) (AUS)7-6(4) 5-7 6-2[H2H]
R32Pascal Brunner (7) (AUT)Maxim Ratniuk (q) (UKR)6-3 6-3[H2H]
Men's Doubles
FPascal Brunner (AUT)
Nino Serdarusic (CRO)
Flavio Cipolla (ITA)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
6-3 6-2
SFPascal Brunner (AUT)
Nino Serdarusic (CRO)
Dragos Dima (ROU)
Cheong-Eui Kim (KOR)
6-0 6-3
SFFlavio Cipolla (ITA)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
Sergio Luis Hernandez Ramirez (COL)
Nikita Mashtakov (UKR)
6-3 6-2
QFPascal Brunner (AUT)
Nino Serdarusic (CRO)
Vadim Alekseenko (UKR)
Vladislav Melnic (ROU)
3-6 6-3 10-5
QFDragos Dima (ROU)
Cheong-Eui Kim (KOR)
Vasile Antonescu (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
6-4 6-3
QFSergio Luis Hernandez Ramirez (COL)
Nikita Mashtakov (UKR)
Wilson Leite (BRA)
Tak Khunn Wang (FRA)
w/o
QFFlavio Cipolla (ITA)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
Timur Kiuamov (RUS)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-3 6-2
R16Vasile Antonescu (ROU)
Patrick Grigoriu (ROU)
Sefa Suluoglu (TUR)
Efe Yurtacan (TUR)
6-2 6-0
R16Dragos Dima (ROU)
Cheong-Eui Kim (KOR)
Fabrizio Ornago (ITA)
Alessandro Petrone (ITA)
6-1 6-4
R16Pascal Brunner (AUT)
Nino Serdarusic (CRO)
Mubarak SHANNAN Zayid (QAT)
Mousa Zayed ()
6-3 6-2
R16Sergio Luis Hernandez Ramirez (COL)
Nikita Mashtakov (UKR)
Davide Galoppini (ITA)
Duje Kekez (CRO)
2-6 6-3 10-3
R16Wilson Leite (BRA)
Tak Khunn Wang (FRA)
Markos Kalovelonis (GRC)
Ilya Vasilyev (RUS)
7-6(6) 6-4
R16Timur Kiuamov (RUS)
Maxim Ratniuk (UKR)
Masayoshi Ono (JPN)
Kento Tagashira (JPN)
6-2 6-2
R16Flavio Cipolla (ITA)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
Tae-Woo Lee (KOR)
Ji Sung Nam (KOR)
6-3 7-6(2)
R16Vadim Alekseenko (UKR)
Vladislav Melnic (ROU)
Mikhail Korovin (RUS)
Ivan Nedelko (RUS)
7-6(4) 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Timur Kiuamov (q) (RUS)Hyeong Don Kim (KOR)6-3 6-3[H2H]
Q1Maxim Ratniuk (q) (UKR)Cheong Hwi KIM (KOR)6-1 6-2[H2H]
Q1Ji Hoon Son (q) ()Sergio Luis Hernandez Ramirez (COL)6-2 6-3[H2H]
Q1Vadim Alekseenko (q) (UKR)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-7(5) 7-6(1) 6-1[H2H]
Q1Dan Dowson (q) (AUS)Ji Sung Nam (KOR)5-7 7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Jung-Woong Na (q) ()George Galenianos (GRE)6-2 6-1[H2H]
Q1Nikita Mashtakov (q) (UKR)Masayoshi Ono (JPN)6-4 6-0[H2H]
Q1Vladislav Melnic (q) (ROU)Rimpei Kawakami (JPN)7-5 6-3[H2H]
Q2Vadim Alekseenko (q) (UKR)Philipp Sikorski ()6-4 6-0[H2H]
Q2Ji Hoon Son (q) ()Thomas Macleod (USA)6-1 6-1[H2H]
Q2Sergio Luis Hernandez Ramirez (COL)Danil Spasibo ()6-1 6-0[H2H]
Q2Cheong Hwi KIM (KOR)Marco Moises (AUT)7-6(5) 6-3[H2H]
Q2Maxim Ratniuk (q) (UKR)Polat Gulcur (TUR)6-0 6-1[H2H]
Q2Hyeong Don Kim (KOR)Omer Ata Kalayicioglu ()6-1 6-0[H2H]
Q2Timur Kiuamov (q) (RUS)Kento Tagashira (JPN)6-1 6-0[H2H]
Q2Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)Aljaz Radinski (SLO)6-1 5-2 ret.[H2H]
Q2Ji Sung Nam (KOR)Sorin Andrei Iordache (ROU)6-2 6-4[H2H]
Q2Rimpei Kawakami (JPN)Jesper Andi Jorgensen ()4-6 6-4 6-2[H2H]
Q2Vladislav Melnic (q) (ROU)Bernie Schranz (AUT)7-5 6-0[H2H]
Q2Masayoshi Ono (JPN)Nenad Vladusic (SRB)1-6 6-2 6-3[H2H]
Q2Nikita Mashtakov (q) (UKR)Gokalp Ayar ()6-0 6-0[H2H]
Q2George Galenianos (GRE)Aria Harajchi ()6-7(3) 6-1 6-3[H2H]
Q2Jung-Woong Na (q) ()Matej Maruscak (SVK)4-6 7-6(4) 7-6(2)[H2H]
Q2Dan Dowson (q) (AUS)Vazha Shubladze (GEO)6-4 6-2[H2H]
Q3Philipp Sikorski ()Gokberk Saritas ()6-2 7-5[H2H]
Q3Thomas Macleod (USA)Ki Su Jung (KOR)2-2 ret.[H2H]
Q3Danil Spasibo ()Valentin DE Carvalho (FRA)6-2 6-2[H2H]
Q3Cheong Hwi KIM (KOR)Teoman Celik ()6-0 6-0[H2H]
Q3Polat Gulcur (TUR)Noah Prehn (GER)7-6(2) 3-6 7-5[H2H]
Q3Hyeong Don Kim (KOR)Emir Tamer ()6-0 6-0[H2H]
Q3Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)Atilla Cavdar ()7-5 6-4[H2H]
Q3Sorin Andrei Iordache (ROU)Berke Eser Coskun (_TU)6-1 6-2[H2H]
Q3Dan Dowson (q) (AUS)Yusei Fukuoka (JPN)6-4 6-1[H2H]
Q3Matej Maruscak (SVK)Berk Karabulut ()6-0 6-0[H2H]
Q3George Galenianos (GRE)Gorkem Yuksel Inan (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q3Gokalp Ayar ()Alihan Gultekin (_TU)6-2 2-1 ret.[H2H]
Q3Masayoshi Ono (JPN)Bulut Ozcelik (TUR)6-1 6-2[H2H]
Q3Bernie Schranz (AUT)Hanyi Liu (_CH)6-4 6-4[H2H]
Q3Jesper Andi Jorgensen ()Igor Solomatin (UKR)6-4 6-2[H2H]
Q3Kento Tagashira (JPN)Deniz Temel ()6-1 6-4[H2H]