ATP Turkey F46 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F46 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F46 Futures Event Details:

2017-12-04Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F46 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FTomislav Brkic (2) (BIH)Nikola Cacic (7) (SRB)7-6(2) 2-6 7-6(7)[H2H]
SFTomislav Brkic (2) (BIH)Cem Ilkel (3) (TUR)7-6(5) 6-3[H2H]
SFNikola Cacic (7) (SRB)Ivan Gakhov (5) (RUS)2-6 6-3 6-4[H2H]
QFTomislav Brkic (2) (BIH)Tak Khunn Wang (FRA)6-4 6-2[H2H]
QFNikola Cacic (7) (SRB)Albert Alcaraz Ivorra (SE) (ESP)7-6(0) 6-2[H2H]
QFCem Ilkel (3) (TUR)Lenny Hampel (6) (AUT)4-6 6-1 6-3[H2H]
QFIvan Gakhov (5) (RUS)Luca Vanni (1WC) (ITA)5-7 6-4 6-1[H2H]
R16Tomislav Brkic (2) (BIH)Calin Manda (q) (ROU)6-2 6-4[H2H]
R16Luca Vanni (1WC) (ITA)Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)6-2 6-1[H2H]
R16Nikola Cacic (7) (SRB)Dante Gennaro (ARG)6-4 6-2[H2H]
R16Tak Khunn Wang (FRA)Makoto Ochi (8) (JPN)6-3 6-2[H2H]
R16Cem Ilkel (3) (TUR)Claudio Fortuna (ITA)6-4 6-2[H2H]
R16Albert Alcaraz Ivorra (SE) (ESP)Shahin Khaledan (q) ()6-3 7-6(3)[H2H]
R16Ivan Gakhov (5) (RUS)Lucas Krainer (q) (AUT)6-3 6-3[H2H]
R16Lenny Hampel (6) (AUT)Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)6-3 6-4[H2H]
R32Tomislav Brkic (2) (BIH)Bogdan Bobrov (RUS)6-2 6-4[H2H]
R32Luca Vanni (1WC) (ITA)Alexander Erler (AUT)6-2 6-3[H2H]
R32Nikola Cacic (7) (SRB)Maciej Rajski (POL)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Shahin Khaledan (q) ()Maciej Smola (POL)4-6 6-3 6-4[H2H]
R32Tak Khunn Wang (FRA)Edris Fetisleam (q) (ROU)4-6 7-6(1) 6-1[H2H]
R32Claudio Fortuna (ITA)Vasile Antonescu (ROU)6-4 6-1[H2H]
R32Cem Ilkel (3) (TUR)Ergi Kirkin (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Dante Gennaro (ARG)Franco Ribero (WC) (ARG)6-4 6-2[H2H]
R32Albert Alcaraz Ivorra (SE) (ESP)Jan Choinski (4) (GER)6-7(5) 7-6(4) 7-6(4)[H2H]
R32Ivan Gakhov (5) (RUS)Luca Margaroli (SUI)1-6 6-1 6-0[H2H]
R32Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Samuel Bothwell (q) (IRL)6-2 6-2[H2H]
R32Lenny Hampel (6) (AUT)Peter Torebko (GER)6-1 7-5[H2H]
R32Calin Manda (q) (ROU)Peter Bothwell (IRL)6-4 7-5[H2H]
R32Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Bart Stevens (q) (NLD)4-6 6-4 6-1[H2H]
R32Makoto Ochi (8) (JPN)Antonio Massara (ITA)3-6 6-1 6-0[H2H]
R32Lucas Krainer (q) (AUT)Martins Rocens (WC) (LAT)7-6(1) 6-0[H2H]
Men's Doubles
FNikola Cacic (SRB)
Luca Margaroli (SUI)
Ivan Gakhov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
6-3 7-6(1)
SFIvan Gakhov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Alexander Erler (AUT)
Oleg Prihodko (UKR)
6-4 6-3
SFNikola Cacic (SRB)
Luca Margaroli (SUI)
Vasile Antonescu (ROU)
Peter Torebko (GER)
6-1 6-4
QFIvan Gakhov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Albert Alcaraz Ivorra (ESP)
Tak Khunn Wang (FRA)
6-4 6-2
QFNikola Cacic (SRB)
Luca Margaroli (SUI)
Darko Bojanovic (BIH)
Makoto Ochi (JPN)
6-3 6-2
QFVasile Antonescu (ROU)
Peter Torebko (GER)
Shahin Khaledan ()
Maciej Smola (POL)
6-3 6-3
QFAlexander Erler (AUT)
Oleg Prihodko (UKR)
Claudio Fortuna (ITA)
Antonio Massara (ITA)
1-6 7-5 10-1
R16Claudio Fortuna (ITA)
Antonio Massara (ITA)
Lenny Hampel (AUT)
Ergi Kirkin (TUR)
5-7 7-5 10-4
R16Ivan Gakhov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Dante Gennaro (ARG)
Diego Hidalgo (ECU)
6-7(5) 7-5 10-6
R16Nikola Cacic (SRB)
Luca Margaroli (SUI)
Samuel Tell Gurary ()
Artem Karamalak ()
6-2 6-2
R16Darko Bojanovic (BIH)
Makoto Ochi (JPN)
Berk Ilkel (_TU)
Cem Ilkel (TUR)
7-6(12) 6-4
R16Vasile Antonescu (ROU)
Peter Torebko (GER)
Peter Bothwell (IRL)
Samuel Bothwell (IRL)
6-1 3-6 10-4
R16Shahin Khaledan ()
Maciej Smola (POL)
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
Luca George Tatomir (ROU)
3-6 6-3 10-8
R16Alexander Erler (AUT)
Oleg Prihodko (UKR)
Bogdan Bobrov (RUS)
Alexander Mannapov (RUS)
7-5 7-5
R16Albert Alcaraz Ivorra (ESP)
Tak Khunn Wang (FRA)
Adam Chadaj (POL)
Patryk Krolik (POL)
6-1 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Shahin Khaledan (q) ()Bogdan Ionut Apostol (ROU)2-6 6-3 6-2[H2H]
Q1Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Razvan Bobleaga (ROU)6-2 6-4[H2H]
Q1Calin Manda (q) (ROU)Egor Matvievici (MDA)6-3 6-2[H2H]
Q1Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Michelangelo Endrizzi (ITA)6-2 6-0[H2H]
Q1Samuel Bothwell (q) (IRL)Dominik Nazaruk (POL)7-6(4) 6-3[H2H]
Q1Bart Stevens (q) (NLD)Cing-Yang Meng ()6-2 6-2[H2H]
Q1Edris Fetisleam (q) (ROU)Francisco Vittar (ARG)7-5 6-4[H2H]
Q1Lucas Krainer (q) (AUT)Razvan Marius Codescu (ROU)5-7 7-6(5) 6-4[H2H]
Q2Shahin Khaledan (q) ()Kaya Gore (TUR)6-2 6-4[H2H]
Q2Bogdan Ionut Apostol (ROU)Neil Oberleitner (AUT)6-2 6-7(4) 6-3[H2H]
Q2Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Gregorio Cordonnier (ARG)6-0 6-3[H2H]
Q2Michelangelo Endrizzi (ITA)Patryk Krolik (POL)6-4 6-2[H2H]
Q2Calin Manda (q) (ROU)Fabian Marozsan (HUN)5-7 6-2 6-3[H2H]
Q2Dominik Nazaruk (POL)Martin Atanasov ()6-2 6-2[H2H]
Q2Cing-Yang Meng ()Artur Kulibaba (LAT)6-2 3-6 6-3[H2H]
Q2Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Maurizio Speziali (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q2Egor Matvievici (MDA)Daniel Cozma (ROU)6-4 2-6 6-0[H2H]
Q2Razvan Marius Codescu (ROU)Gabriel Evtimov ()6-1 7-5[H2H]
Q2Razvan Bobleaga (ROU)Luca George Tatomir (ROU)1-0 ret.[H2H]
Q2Francisco Vittar (ARG)Nicolo CRESPI (ITA)6-2 7-5[H2H]
Q2Samuel Bothwell (q) (IRL)Bartlomiej Maroszek (POL)6-1 6-2[H2H]
Q2Bart Stevens (q) (NLD)Carlo Alberto Fossati (ITA)6-0 5-7 7-6(5)[H2H]
Q2Edris Fetisleam (q) (ROU)Mateusz Piatek (POL)6-4 6-1[H2H]
Q2Lucas Krainer (q) (AUT)Oleg Prihodko (UKR)4-6 7-6(5) 6-2[H2H]
Q3Shahin Khaledan (q) ()James Allemby (GBR)6-1 6-2[H2H]
Q3Luca George Tatomir (ROU)Berk Ilkel (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q3Gregorio Cordonnier (ARG)Ilia Tarsunov (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q3Bogdan Ionut Apostol (ROU)Valentin Vanta (ROU)6-2 6-2[H2H]
Q3Alexandru Vasile Manole (q) (ROU)Matteo Herrmann-zunic (GER)6-0 6-4[H2H]
Q3Carlo Alberto Fossati (ITA)Mohsen Hossein Zade ()6-4 7-5[H2H]
Q3Michelangelo Endrizzi (ITA)Vitomir Markovic (SRB)6-2 6-4[H2H]
Q3Calin Manda (q) (ROU)Niels Leth Jargin ()6-1 6-0[H2H]
Q3Dominik Nazaruk (POL)Patrick Foley (GBR)6-1 6-0[H2H]
Q3Cing-Yang Meng ()Bruno Bernardini ()6-2 6-1[H2H]
Q3Jakob Johansson-Holm (q) (SWE)Dino Bonetta (_CR)6-3 6-0[H2H]
Q3Egor Matvievici (MDA)Horst Rieder (ITA)6-2 3-6 6-4[H2H]
Q3Kaya Gore (TUR)Bang Shuo Yin (TPE)4-6 7-6(8) 6-3[H2H]
Q3Oleg Prihodko (UKR)Samuel Tell Gurary ()6-0 6-1[H2H]
Q3Martin Atanasov ()Tudor Stefan Gheorghita (ROU)6-3 4-6 6-1[H2H]
Q3Gabriel Evtimov ()Danyil Chornous (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q3Razvan Marius Codescu (ROU)Durukan Durmus (TUR)6-0 6-3[H2H]
Q3Daniel Cozma (ROU)Alessio Ravanelli ()6-1 6-2[H2H]
Q3Razvan Bobleaga (ROU)Cosmin Ontica (ROU)6-0 6-2[H2H]
Q3Francisco Vittar (ARG)Almir Nokic (SWE)6-1 3-6 6-2[H2H]
Q3Samuel Bothwell (q) (IRL)Gorazd Srbljak (MKD)4-6 6-3 6-3[H2H]
Q3Nicolo CRESPI (ITA)Valentin DE Carvalho (FRA)7-5 6-2[H2H]
Q3Maurizio Speziali (ITA)Nikolaj Katic ()6-1 4-6 6-1[H2H]
Q3Patryk Krolik (POL)Mats Hermans ()7-6(2) 6-4[H2H]
Q3Bart Stevens (q) (NLD)Mihnea Lorin Stefan Turcu (ROU)7-5 6-2[H2H]
Q3Fabian Marozsan (HUN)Nabi Kustepe (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Bartlomiej Maroszek (POL)Bulut Ozcelik (TUR)6-0 6-3[H2H]
Q3Edris Fetisleam (q) (ROU)Valentin Dinca (ROU)6-0 7-5[H2H]
Q3Artur Kulibaba (LAT)Francesco Passaro (ITA)7-5 6-2[H2H]
Q3Mateusz Piatek (POL)Prashant Sawant (IND)6-0 6-0[H2H]
Q3Lucas Krainer (q) (AUT)Mihnea Bara (ROU)6-1 6-4[H2H]
Q3Neil Oberleitner (AUT)Jesper Andi Jorgensen ()6-2 7-5[H2H]