ATP Turkey F46 Futures Draw (Men's) - 2016

Click Here To Join The Turkey F46 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F46 Futures Event Details:

2016-11-14Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F46 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDmitry Popko (2) (KAZ)Victor Baluda (6) (RUS)Walkover[H2H]
SFVictor Baluda (6) (RUS)Jose Fco. Vidal Azorin (8) (ESP)6-3 6-0[H2H]
SFDmitry Popko (2) (KAZ)Francesco Ferrari (ITA)6-1 6-2[H2H]
QFVictor Baluda (6) (RUS)Nikola Milojevic (1) (SRB)6-4 7-6(1)[H2H]
QFJose Fco. Vidal Azorin (8) (ESP)Vladimir Uzhylovsky (UKR)1-6 6-2 6-4[H2H]
QFFrancesco Ferrari (ITA)Paul Woerner (GER)6-1 6-2[H2H]
QFDmitry Popko (2) (KAZ)Jack Wong (HKG)6-1 6-0[H2H]
R16Nikola Milojevic (1) (SRB)Yasha Zemel (ISR)6-3 6-4[H2H]
R16Victor Baluda (6) (RUS)Dan Dowson (AUS)6-1 6-4[H2H]
R16Vladimir Uzhylovsky (UKR)Vadim Alekseenko (UKR)2-6 6-3 6-3[H2H]
R16Jose Fco. Vidal Azorin (8) (ESP)Valentin Vacherot (FRA)6-2 6-2[H2H]
R16Francesco Ferrari (ITA)Filipp Kekercheni (5) (UKR)4-6 6-4 6-2[H2H]
R16Paul Woerner (GER)Mikhail Fufygin (RUS)7-5 6-1[H2H]
R16Jack Wong (HKG)Kirill Dmitriev (7) (RUS)6-7(4) 6-4 6-4[H2H]
R16Dmitry Popko (2) (KAZ)Ivan Kalinin (RUS)6-1 6-1[H2H]
R32Nikola Milojevic (1) (SRB)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-0 6-1[H2H]
R32Yasha Zemel (ISR)Danila Arsenov (RUS)6-4 3-6 7-6(6)[H2H]
R32Dan Dowson (AUS)Ciprian Alexandru Porumb (ROU)6-1 6-3[H2H]
R32Victor Baluda (6) (RUS)Dylan Gee (GBR)6-1 6-0[H2H]
R32Vadim Alekseenko (UKR)Vadym Ursu (4) (UKR)6-2 3-1 Retired[H2H]
R32Vladimir Uzhylovsky (UKR)Ivan Kosec (SVK)5-7 6-0 7-6(5)[H2H]
R32Valentin Vacherot (FRA)Mirko Martinez (SUI)6-1 6-3[H2H]
R32Jose Fco. Vidal Azorin (8) (ESP)Artur Kulibaba (WC) (LAT)6-4 4-6 6-4[H2H]
R32Filipp Kekercheni (5) (UKR)Andrei Levine (RUS)6-3 3-0 Retired[H2H]
R32Francesco Ferrari (ITA)Bogdan Bobrov (RUS)7-6(3) 6-7(5) 6-3[H2H]
R32Mikhail Fufygin (RUS)Andrej Glvac (SVK)6-4 6-4[H2H]
R32Paul Woerner (GER)David Pichler (3) (AUT)6-7(5) 7-6(5) 6-1[H2H]
R32Kirill Dmitriev (7) (RUS)Lucas Catarina ()6-4 7-5[H2H]
R32Jack Wong (HKG)Matteo Vialmin (WC) (SUI)6-3 6-3[H2H]
R32Ivan Kalinin (RUS)Andrey Yakovlev (WC) (RUS)3-6 6-3 5-3 Retired[H2H]
R32Dmitry Popko (2) (KAZ)Mert Naci Turker (TUR)7-6(0) 6-4[H2H]
Men's Doubles
FTuna Altuna (1) (TUR)
David Pichler (AUT)
Victor Baluda (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
4-6 7-6(4) [12-10]
SFTuna Altuna (1) (TUR)
David Pichler (AUT)
Mirko Martinez (SUI)
Matteo Vialmin (SUI)
6-7(6) 6-3 10-3
SFVictor Baluda (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Mikhail Fufygin (RUS)
Andrei Levine (RUS)
6-4 6-7(5) 10-7
QFTuna Altuna (1) (TUR)
David Pichler (AUT)
Vadim Alekseenko (UKR)
Stanislav Korshunov (RUS)
6-2 6-1
QFMirko Martinez (SUI)
Matteo Vialmin (SUI)
Andrej Glvac (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
6-4 7-6(5)
QFMikhail Fufygin (RUS)
Andrei Levine (RUS)
Danila Arsenov (WC) (RUS)
Anton Chekhov (RUS)
6-7(4) 6-2 10-8
QFVictor Baluda (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Vadym Ursu (2) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
6-4 6-2
R16Tuna Altuna (1) (TUR)
David Pichler (AUT)
Artsiom Dabryian (BLR)
Dan Dowson (AUS)
6-2 7-6(6)
R16Vadim Alekseenko (UKR)
Stanislav Korshunov (RUS)
S Mert Ozdemir (WC) (_TU)
Mert Naci Turker (TUR)
6-2 6-2
R16Mirko Martinez (SUI)
Matteo Vialmin (SUI)
Altug Celikbilek (4) (TUR)
Sefa Suluoglu (TUR)
7-5 6-2
R16Andrej Glvac (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
Lucas Catarina ()
Valentin Vacherot (FRA)
4-6 6-1 12-10
R16Mikhail Fufygin (RUS)
Andrei Levine (RUS)
Ciprian Alexandru Porumb (ROU)
Jack Wong (HKG)
6-2 6-4
R16Danila Arsenov (WC) (RUS)
Anton Chekhov (RUS)
Filipp Kekercheni (3) (UKR)
Paul Woerner (GER)
6-3 3-6 10-5
R16Victor Baluda (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Bogdan Bobrov (RUS)
Ivan Liutarevich (BLR)
6-1 6-2
R16Vadym Ursu (2) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Artur Kulibaba (WC) (LAT)
Alexander Mozgovoy (RUS)
6-1 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Vladimir Uzhylovsky (1) (UKR)Artsiom Dabryian (BLR)6-2 6-1[H2H]
Q1Dylan Gee (2) (GBR)Daniel Kossek (POL)6-1 6-3[H2H]
Q1Mert Naci Turker (TUR)Alexander Pavlioutchenkov (RUS)4-2 Retired[H2H]
Q1Francesco Ferrari (4) (ITA)Dragos Iarmil Torge (ROU)6-1 6-0[H2H]
Q1Danila Arsenov (5) (RUS)Oezen Usakli (TUN)6-1 6-1[H2H]
Q1Andrei Levine (6) (RUS)Alexander Mozgovoy (RUS)6-2 7-5[H2H]
Q1Andrej Glvac (SVK)Stanislav Korshunov (11) (RUS)7-6(6) 6-0[H2H]
Q1Ivan Kalinin (RUS)Patryk Krolik (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (1) (UKR)Amaury Delmas (FRA)7-6(5) 6-2[H2H]
Q2Artsiom Dabryian (BLR)Omer Berk Gorgun (WC) (TUN)6-1 6-1[H2H]
Q2Dylan Gee (2) (GBR)S Mert Ozdemir (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q2Daniel Kossek (POL)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)7-6(0) 6-4[H2H]
Q2Mert Naci Turker (TUR)Ivan Liutarevich (3) (BLR)6-1 6-3[H2H]
Q2Alexander Pavlioutchenkov (RUS)Ege Ertas (_TU)6-3 7-6(3)[H2H]
Q2Francesco Ferrari (4) (ITA)Ramy Labna (EGY)6-3 1-6 6-4[H2H]
Q2Dragos Iarmil Torge (ROU)Salih Can Akkus (_TU)6-0 6-2[H2H]
Q2Danila Arsenov (5) (RUS)Emiliano Franco Vecchia (ARG)6-3 7-5[H2H]
Q2Oezen Usakli (TUN)Mert Can Mermer (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q2Andrei Levine (6) (RUS)Nicolas Carlone (ITA)6-3 6-2[H2H]
Q2Alexander Mozgovoy (RUS)Nicolas Ferrando (10) (ARG)4-6 6-3 6-3[H2H]
Q2Andrej Glvac (SVK)Nikolay Kolobaev (7) (RUS)4-6 6-4 7-6(5)[H2H]
Q2Stanislav Korshunov (11) (RUS)James Allemby (GBR)6-4 7-6(6)[H2H]
Q2Patryk Krolik (POL)Darius Neica (8) (ROU)6-2 4-6 7-5[H2H]
Q2Ivan Kalinin (RUS)Max Colorado (9) (USA)6-3 6-3[H2H]
Q3Vladimir Uzhylovsky (1) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAmaury Delmas (FRA)Bye[H2H]
Q3Omer Berk Gorgun (WC) (TUN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedArtsiom Dabryian (BLR)Bye[H2H]
Q3Dylan Gee (2) (GBR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedS Mert Ozdemir (_TU)Bye[H2H]
Q3Daniel Kossek (POL)Kerim Han Bilgin (_TU)7-6(4) 7-5[H2H]
Q3UndecidedVincentiu Andrei Niculescu (ROU)Bye[H2H]
Q3Ivan Liutarevich (3) (BLR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMert Naci Turker (TUR)Bye[H2H]
Q3Alexander Pavlioutchenkov (RUS)Burakcan Yýlmaz (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3UndecidedEge Ertas (_TU)Bye[H2H]
Q3Francesco Ferrari (4) (ITA)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedRamy Labna (EGY)Bye[H2H]
Q3Dragos Iarmil Torge (ROU)Abdullah Yilmaz (TUR)6-1 6-2[H2H]
Q3UndecidedSalih Can Akkus (_TU)Bye[H2H]
Q3Danila Arsenov (5) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedEmiliano Franco Vecchia (ARG)Bye[H2H]
Q3Mert Can Mermer (_TU)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedOezen Usakli (TUN)Bye[H2H]
Q3Andrei Levine (6) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedNicolas Carlone (ITA)Bye[H2H]
Q3Alexander Mozgovoy (RUS)James Markiewicz (GBR)6-1 6-7(4) 6-0[H2H]
Q3UndecidedNicolas Ferrando (10) (ARG)Bye[H2H]
Q3Nikolay Kolobaev (7) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAndrej Glvac (SVK)Bye[H2H]
Q3James Allemby (GBR)Ekrem Can Sekercan (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3UndecidedStanislav Korshunov (11) (RUS)Bye[H2H]
Q3Darius Neica (8) (ROU)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedPatryk Krolik (POL)Bye[H2H]
Q3Ivan Kalinin (RUS)Eric Caleguer (BRA)6-1 6-4[H2H]
Q3UndecidedMax Colorado (9) (USA)Bye[H2H]