ATP Turkey F46 Futures Draw (Men's) - 2014

Click Here To Join The Turkey F46 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F46 Futures Event Details:

2014-12-22Hard
IndoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F46 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAldin Setkic (2) (BIH)Miki Jankovic (3) (SRB)6-1 7-6(1)[H2H]
SFMiki Jankovic (3) (SRB)Alexander Perfilov (RUS)6-4 6-4[H2H]
SFAldin Setkic (2) (BIH)Vadym Ursu (UKR)6-0 6-2[H2H]
QFAlexander Perfilov (RUS)David Pichler (AUT)6-2 6-4[H2H]
QFMiki Jankovic (3) (SRB)Baris Erguden (6) (TUR)6-4 6-7(7) 7-6(4)[H2H]
QFVadym Ursu (UKR)Fabien Reboul (FRA)7-5 6-3[H2H]
QFAldin Setkic (2) (BIH)Sebastian Ofner (AUT)6-0 Retired[H2H]
R16Alexander Perfilov (LL) (RUS)Enrique Lopez-Perez (1) (ESP)6-4 7-5[H2H]
R16David Pichler (AUT)Pirmin Haenle (8) (GER)6-1 6-2[H2H]
R16Miki Jankovic (3) (SRB)Sarp Agabigun (WC) (TUR)6-3 6-2[H2H]
R16Baris Erguden (6) (TUR)Alexander Igoshin (RUS)6-3 2-6 5-1 Retired[H2H]
R16Fabien Reboul (FRA)Anil Yuksel (TUR)6-2 6-0[H2H]
R16Vadym Ursu (UKR)Cem Ilkel (4WC) (TUR)6-4 7-6(3)[H2H]
R16Sebastian Ofner (Q) (AUT)Efe Yurtacan (TUR)6-0 6-2[H2H]
R16Aldin Setkic (2) (BIH)Jacob Adaktusson (SWE)6-3 1-6 6-1[H2H]
R32Enrique Lopez-Perez (1) (ESP)Lucas Renard (SWE)1-6 6-2 7-6(6)[H2H]
R32Alexander Perfilov (LL) (RUS)Denis Kapric (GER)6-4 6-2[H2H]
R32David Pichler (AUT)Mert Adanali (WC) (TUR)6-2 6-1[H2H]
R32Pirmin Haenle (8) (GER)Romain Bauvy (FRA)7-6(4) 3-6 6-2[H2H]
R32Miki Jankovic (3) (SRB)Igor Sobolta (UKR)6-3 6-4[H2H]
R32Sarp Agabigun (WC) (TUR)Gleb Alekseenko (UKR)6-1 6-1[H2H]
R32Alexander Igoshin (RUS)Elmar Ejupovic (GER)6-4 4-6 6-2[H2H]
R32Baris Erguden (6) (TUR)Tuna Altuna (TUR)6-1 7-5[H2H]
R32Anil Yuksel (TUR)Vadim Alekseenko (7) (UKR)7-5 6-0[H2H]
R32Fabien Reboul (FRA)Barkin Yalcinkale (TUR)6-4 7-5[H2H]
R32Vadym Ursu (Q) (UKR)Nerman Fatic (BIH)6-3 6-4[H2H]
R32Cem Ilkel (4WC) (TUR)Altug Celikbilek (WC) (TUR)6-4 6-2[H2H]
R32Efe Yurtacan (Q) (TUR)Dmytro Badanov (5) (UKR)6-3 6-2[H2H]
R32Sebastian Ofner (AUT)Muhammet Haylaz (Q) (TUR)6-2 7-5[H2H]
R32Jacob Adaktusson (SWE)Fedor Chervyakov (RUS)6-3 6-3[H2H]
R32Aldin Setkic (2) (BIH)Haluk Akkoyun (TUR)6-2 6-3[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Igoshin (RUS)
Alexander Perfilov (RUS)
Tuna Altuna (1) (TUR)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
7-5 6-4
SFTuna Altuna (1) (TUR)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
Baris Erguden (3) (TUR)
Aldin Setkic (BIH)
7-5 6-2
SFAlexander Igoshin (RUS)
Alexander Perfilov (RUS)
Jacob Adaktusson (4) (SWE)
Lucas Renard (SWE)
6-4 3-6 10-6
QFTuna Altuna (1) (TUR)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
WO
QFBaris Erguden (3) (TUR)
Aldin Setkic (BIH)
Fedor Chervyakov (RUS)
Ferdun Shevkedov (BUL)
6-2 6-2
QFJacob Adaktusson (4) (SWE)
Lucas Renard (SWE)
Sebastian Ofner (AUT)
David Pichler (AUT)
6-3 7-6(4)
QFAlexander Igoshin (RUS)
Alexander Perfilov (RUS)
Igor Sobolta (UKR)
Vadym Ursu (UKR)
WO
R16Tuna Altuna (1) (TUR)
Enrique Lopez-Perez (ESP)
Dmytro Badanov (UKR)
Anatoliy Petrenko (UKR)
6-1 7-5
R16Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Romain Bauvy (FRA)
Fabien Reboul (FRA)
6-3 6-2
R16Baris Erguden (3) (TUR)
Aldin Setkic (BIH)
Barkin Yalcinkale (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
6-2 6-2
R16Fedor Chervyakov (RUS)
Ferdun Shevkedov (BUL)
Sureyyakagan Tekkaya (WC) (TUR)
Cem Tolga Topac (TUR)
6-1 6-1
R16Sebastian Ofner (AUT)
David Pichler (AUT)
Nerman Fatic (BIH)
Miki Jankovic (SRB)
WO
R16Jacob Adaktusson (4) (SWE)
Lucas Renard (SWE)
Sarp Agabigun (WC) (TUR)
Efekan Bulbul (TUR)
6-2 6-3
R16Alexander Igoshin (RUS)
Alexander Perfilov (RUS)
Durukan Durmus (WC) (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
6-4 6-4
R16Igor Sobolta (UKR)
Vadym Ursu (UKR)
Cem Ilkel (2) (TUR)
Efe Yurtacan (TUR)
6-2 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Denis Kapric (9) (GER)Durukan Durmus (WC) (TUR)6-7(5) 6-3 7-6(3)[H2H]
Q1Muhammet Haylaz (11WC) (TUR)Fabian Van Der Lans (2) (NLD)7-6(4) 6-4[H2H]
Q1Romain Bauvy (3) (FRA)Song Eun Hong (KOR)6-1 6-1[H2H]
Q1Vadym Ursu (4) (UKR)Yahor Yatsyk (13) (BLR)7-5 6-4[H2H]
Q1Haluk Akkoyun (WC) (TUR)Atsushi Ushida (14) (JPN)7-5 6-3[H2H]
Q1Efe Yurtacan (6) (TUR)Si Wook Kwon (KOR)6-4 1-6 6-2[H2H]
Q1David Pichler (AUT)Ferdun Shevkedov (7) (BUL)6-2 6-2[H2H]
Q1Sebastian Ofner (8) (AUT)Alexander Perfilov (12) (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q2Durukan Durmus (WC) (TUR)Luka Zaninovic (1) (CRO)1-6 7-6(2) 6-3[H2H]
Q2Denis Kapric (9) (GER)Efekan Bulbul (TUR)6-4 6-3[H2H]
Q2Fabian Van Der Lans (2) (NLD)Fatih Taha Erun (WC) (TUR)6-4 1-6 7-6(3)[H2H]
Q2Muhammet Haylaz (11WC) (TUR)Mert Altinalev (TUR)6-2 6-4[H2H]
Q2Romain Bauvy (3) (FRA)Anatoliy Petrenko (UKR)6-1 6-0[H2H]
Q2Song Eun Hong (KOR)David Agung Susanto (10) (IDN)7-6(5) 7-6(1)[H2H]
Q2Vadym Ursu (4) (UKR)Bogdan Valiev (KAZ)6-2 6-2[H2H]
Q2Yahor Yatsyk (13) (BLR)Tianjia Guo (CHN)7-6(4) 6-3[H2H]
Q2Haluk Akkoyun (WC) (TUR)Danail Tarpov (5) (BUL)6-2 6-2[H2H]
Q2Atsushi Ushida (14) (JPN)Murat Gurel (WC) (TUR)6-4 6-3[H2H]
Q2Efe Yurtacan (6) (TUR)Mert Naci Turker (TUR)6-1 6-2[H2H]
Q2Si Wook Kwon (KOR)Vasil Shandarov (16) ()6-2 6-2[H2H]
Q2Ferdun Shevkedov (7) (BUL)Radoslav Shandarov ()6-3 6-2[H2H]
Q2David Pichler (AUT)Ji Ha Kim (15) (KOR)7-6(7) 6-4[H2H]
Q2Sebastian Ofner (8) (AUT)Berk Iliescu (TUR)6-1 6-2[H2H]
Q2Alexander Perfilov (12) (RUS)Fariduni Bakhodur (TJK)6-0 6-4[H2H]