ATP Turkey F43 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F43 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F43 Futures Event Details:

2017-11-13Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F43 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLaurent Rochette (q) (FRA)Riccardo Bonadio (5) (ITA)7-6(3) 1-0 ret.[H2H]
SFLaurent Rochette (q) (FRA)Jordi Samper-Montana (4) (ESP)7-5 6-3[H2H]
SFRiccardo Bonadio (5) (ITA)Alexander Lazov (1) (BUL)2-6 7-6(7) 7-6(5)[H2H]
QFLaurent Rochette (q) (FRA)Tomislav Jotovski (7) ()7-6(5) 6-3[H2H]
QFAlexander Lazov (1) (BUL)Pietro Rondoni (6) (ITA)6-4 6-2[H2H]
QFJordi Samper-Montana (4) (ESP)Pavel Krainik (CAN)6-1 6-1[H2H]
QFRiccardo Bonadio (5) (ITA)Mate Delic (3) (CRO)6-4 7-6(5)[H2H]
R16Laurent Rochette (q) (FRA)Neven Krivokuca (q) ()6-1 6-3[H2H]
R16Tomislav Jotovski (7) ()Moritz Trocker (q) (ITA)6-1 6-1[H2H]
R16Alexander Lazov (1) (BUL)Cing-Yang Meng ()6-3 6-1[H2H]
R16Jordi Samper-Montana (4) (ESP)Koray Kirci (q) (TUR)6-4 7-6(2)[H2H]
R16Pavel Krainik (CAN)Maciej Smola (POL)6-3 3-6 6-4[H2H]
R16Riccardo Bonadio (5) (ITA)Alexandar Lazarov (BUL)6-4 6-2[H2H]
R16Pietro Rondoni (6) (ITA)Takashi Saito (PR) (JPN)6-3 3-6 7-6(6)[H2H]
R16Mate Delic (3) (CRO)Boris Butulija (WC) (SRI)6-2 7-6(3)[H2H]
R32Laurent Rochette (q) (FRA)Vadim Alekseenko (UKR)6-4 6-3[H2H]
R32Tomislav Jotovski (7) ()Fariduni Hamid (WC) (TJK)6-1 6-2[H2H]
R32Alexander Lazov (1) (BUL)Pak Long Yeung (WC) (HKG)6-2 6-1[H2H]
R32Jordi Samper-Montana (4) (ESP)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Pavel Krainik (CAN)Andrey Chepelev (RUS)1-6 6-4 7-5[H2H]
R32Riccardo Bonadio (5) (ITA)Davide Galoppini (ITA)6-2 2-6 7-6(5)[H2H]
R32Maciej Smola (POL)Alexander Zhurbin (8) (RUS)6-1 6-3[H2H]
R32Pietro Rondoni (6) (ITA)Joel Cannell (GBR)6-3 3-6 7-5[H2H]
R32Mate Delic (3) (CRO)Liang-Yu Lin (q) (TPE)6-0 6-1[H2H]
R32Neven Krivokuca (q) ()Lenny Hampel (2) (AUT)6-7(3) 6-2 6-4[H2H]
R32Takashi Saito (PR) (JPN)Mert Naci Turker (q) (TUR)6-2 6-1[H2H]
R32Koray Kirci (q) (TUR)Tino Kovacic (q) (SLO)6-2 3-6 6-0[H2H]
R32Cing-Yang Meng ()Hong Kit Wong (HKG)6-3 2-6 6-3[H2H]
R32Boris Butulija (WC) (SRI)Mike Urbanija (SLO)6-4 3-1 def.[H2H]
R32Alexandar Lazarov (BUL)Corrado Summaria (ITA)6-4 6-3[H2H]
R32Moritz Trocker (q) (ITA)Cengiz AKSU (q) (TUN)7-5 6-1[H2H]
Men's Doubles
FRiccardo Bonadio (ITA)
Pietro Rondoni (ITA)
Pavel Krainik (CAN)
Maciej Smola (POL)
5-7 6-3 10-6
SFRiccardo Bonadio (ITA)
Pietro Rondoni (ITA)
Davide Galoppini (ITA)
Corrado Summaria (ITA)
6-2 6-2
SFPavel Krainik (CAN)
Maciej Smola (POL)
Mohsen Hossein Zade ()
Shahin Khaledan ()
6-3 6-0
QFRiccardo Bonadio (ITA)
Pietro Rondoni (ITA)
Mate Delic (CRO)
Neven Krivokuca ()
6-1 6-1
QFMohsen Hossein Zade ()
Shahin Khaledan ()
Marvin Greven ()
Koray Kirci (TUR)
7-6(2) 6-1
QFDavide Galoppini (ITA)
Corrado Summaria (ITA)
Laurent Rochette (FRA)
Mike Urbanija (SLO)
w/o
QFPavel Krainik (CAN)
Maciej Smola (POL)
Alexander Lazov (BUL)
Horst Rieder (ITA)
6-3 7-6(4)
R16Riccardo Bonadio (ITA)
Pietro Rondoni (ITA)
Vadim Alekseenko (UKR)
Tomislav Jotovski ()
7-6(5) 4-6 10-5
R16Mohsen Hossein Zade ()
Shahin Khaledan ()
Artem Strokan (RUS)
Alexander Zhurbin (RUS)
6-3 6-4
R16Mate Delic (CRO)
Neven Krivokuca ()
Joel Cannell (GBR)
Andrey Chepelev (RUS)
7-6(5) 7-5
R16Davide Galoppini (ITA)
Corrado Summaria (ITA)
Atilla Cavdar ()
Tino Kovacic (SLO)
6-1 6-1
R16Laurent Rochette (FRA)
Mike Urbanija (SLO)
Cing-Yang Meng ()
Takashi Saito (JPN)
6-4 6-1
R16Pavel Krainik (CAN)
Maciej Smola (POL)
Sefa Suluoglu (TUR)
Mert Naci Turker (TUR)
7-5 6-3
R16Alexander Lazov (BUL)
Horst Rieder (ITA)
Gleb Alekseenko (UKR)
Dmitry Myagkov ()
6-3 6-4
R16Marvin Greven ()
Koray Kirci (TUR)
Hong Kit Wong (HKG)
Pak Long Yeung (HKG)
6-4 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Laurent Rochette (q) (FRA)Gleb Alekseenko (UKR)6-1 6-3[H2H]
Q1Neven Krivokuca (q) ()Bang Shuo Yin (TPE)6-2 6-1[H2H]
Q1Mert Naci Turker (q) (TUR)Daniel Entelis (ISR)7-5 6-3[H2H]
Q1Koray Kirci (q) (TUR)James Allemby (GBR)6-1 6-3[H2H]
Q1Liang-Yu Lin (q) (TPE)Ruslan Khunarikov (RUS)6-4 6-3[H2H]
Q1Cengiz AKSU (q) (TUN)Vladislav Ivanov (RUS)3-6 6-4 6-1[H2H]
Q1Moritz Trocker (q) (ITA)Jesper Andi Jorgensen ()6-1 6-4[H2H]
Q1Tino Kovacic (q) (SLO)Yoan Georgiev (BUL)7-5 6-1[H2H]
Q2Gleb Alekseenko (UKR)Simon Yastremskiy (UKR)6-2 6-2[H2H]
Q2Laurent Rochette (q) (FRA)Yaron Guberman (ISR)6-1 6-3[H2H]
Q2James Allemby (GBR)Danyil Chornous (UKR)4-6 7-5 7-6(4)[H2H]
Q2Neven Krivokuca (q) ()Gleb Smolyakov (RUS)6-0 6-3[H2H]
Q2Mert Naci Turker (q) (TUR)Marvin Greven ()7-5 7-6(2)[H2H]
Q2Koray Kirci (q) (TUR)Shahin Khaledan ()6-3 6-4[H2H]
Q2Liang-Yu Lin (q) (TPE)Horst Rieder (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q2Jesper Andi Jorgensen ()Artem Strokan (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q2Cengiz AKSU (q) (TUN)Hassan Ndayishimiye (BDI)6-3 6-0[H2H]
Q2Ruslan Khunarikov (RUS)Ivan Randjelovic (BIH)5-7 6-0 6-3[H2H]
Q2Daniel Entelis (ISR)Onur Ernazci ()6-0 6-0[H2H]
Q2Vladislav Ivanov (RUS)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-1 6-0[H2H]
Q2Moritz Trocker (q) (ITA)Mümin Yilmaz (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q2Tino Kovacic (q) (SLO)Mikhail Minakov (RUS)6-1 4-6 6-4[H2H]
Q2Bang Shuo Yin (TPE)Albert Ionut Stefan (ROU)6-2 6-3[H2H]
Q2Yoan Georgiev (BUL)Venci Ivanov (BUL)6-2 6-1[H2H]
Q3Shahin Khaledan ()Goran Duquesne (BEL)6-2 6-2[H2H]
Q3Hassan Ndayishimiye (BDI)Dmitry Myagkov ()4-6 6-3 7-5[H2H]
Q3Gleb Smolyakov (RUS)Mustafa Goktug Suluk ()6-0 6-0[H2H]
Q3Danyil Chornous (UKR)Victor Haddad (MEX)6-3 6-2[H2H]
Q3Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)Atilla Cavdar ()6-0 6-3[H2H]
Q3Liang-Yu Lin (q) (TPE)Jan Zednik (CZE)7-5 3-6 6-2[H2H]
Q3Jesper Andi Jorgensen ()Linus Krohn (GER)6-3 6-2[H2H]
Q3Ruslan Khunarikov (RUS)Andrea Morlotti (ITA)6-2 6-2[H2H]
Q3Yaron Guberman (ISR)Charles Tzicas (BEL)1-6 6-1 6-2[H2H]
Q3Daniel Entelis (ISR)Mohsen Hossein Zade ()w/o[H2H]
Q3Simon Yastremskiy (UKR)Abdullah Emir Isik ()6-0 6-0[H2H]
Q3Moritz Trocker (q) (ITA)Guillaume Dermiens (BEL)6-2 7-6(3)[H2H]
Q3Tino Kovacic (q) (SLO)Preston Connor ()6-1 6-4[H2H]
Q3Venci Ivanov (BUL)Tarik Sehovic ()6-2 6-3[H2H]
Q3Bang Shuo Yin (TPE)Leonid Avramenko (RUS)6-2 6-1[H2H]