ATP Turkey F41 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F41 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F41 Futures Event Details:

2015-10-12Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F41 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FKirill Dmitriev (3) (RUS)Alex Molcan (WC) (SVK)6-2 0-6 6-4[H2H]
SFAlex Molcan (WC) (SVK)Ramkumar Ramanathan (1) (IND)6-4 3-0 Retired[H2H]
SFKirill Dmitriev (3) (RUS)Tim Van Rijthoven (NLD)7-5 6-3[H2H]
QFRamkumar Ramanathan (1) (IND)Anil Yuksel (TUR)WO[H2H]
QFAlex Molcan (WC) (SVK)Dusan Lojda (4) (CZE)7-6(3) 6-4[H2H]
QFKirill Dmitriev (3) (RUS)David Rice (8) (GBR)6-4 6-2[H2H]
QFTim Van Rijthoven (NLD)Martin Blasko (SVK)6-3 6-4[H2H]
R16Ramkumar Ramanathan (1) (IND)Robert Galloway (USA)6-3 6-1[H2H]
R16Anil Yuksel (TUR)Mate Delic (7) (CRO)1-6 7-6(5) 6-4[H2H]
R16Dusan Lojda (4) (CZE)Elmar Ejupovic (GER)7-6(4) 6-4[H2H]
R16Alex Molcan (WC) (SVK)Haadin Bava (IND)1-6 6-3 6-2[H2H]
R16David Rice (8) (GBR)Lenny Hampel (AUT)6-1 6-1[H2H]
R16Kirill Dmitriev (3) (RUS)Marek Semjan (SVK)6-1 6-2[H2H]
R16Martin Blasko (SVK)Pascal Brunner (5) (AUT)6-3 Retired[H2H]
R16Tim Van Rijthoven (NLD)Bogdan Bobrov (RUS)6-0 4-6 6-1[H2H]
R32Ramkumar Ramanathan (1) (IND)Sander Gille (BEL)6-4 4-6 6-2[H2H]
R32Robert Galloway (USA)Sarp Agabigun (TUR)6-2 6-4[H2H]
R32Anil Yuksel (TUR)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-2 6-2[H2H]
R32Mate Delic (7) (CRO)Gokberk Ergeneman (WC) (TUR)6-1 6-2[H2H]
R32Dusan Lojda (4) (CZE)Muhammet Haylaz (TUR)6-4 6-4[H2H]
R32Elmar Ejupovic (GER)Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU)6-1 6-3[H2H]
R32Haadin Bava (IND)Barkin Yalcinkale (TUR)6-2 6-0[H2H]
R32Alex Molcan (WC) (SVK)Altug Celikbilek (TUR)6-3 6-3[H2H]
R32David Rice (8) (GBR)Stanislav Korshunov (RUS)6-0 1-0 Retired[H2H]
R32Lenny Hampel (AUT)Luca Margaroli (SUI)7-6(8) 7-5[H2H]
R32Marek Semjan (SVK)Masaki Osafune (WC) (JPN)7-6(6) 2-6 7-6(1)[H2H]
R32Kirill Dmitriev (3) (RUS)Julian Ocleppo (ITA)6-4 6-3[H2H]
R32Pascal Brunner (5) (AUT)Enrico Dalla Valle (ITA)6-2 7-5[H2H]
R32Martin Blasko (SVK)Konstantin Gerlakh (RUS)6-4 6-0[H2H]
R32Bogdan Bobrov (RUS)Johann Willems ()7-6(6) 6-1[H2H]
R32Tim Van Rijthoven (NLD)Dimitar Kuzmanov (2) (BUL)6-3 6-1[H2H]
Men's Doubles
FSarp Agabigun (3) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
Kirill Dmitriev (1) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
6-4 6-4
SFKirill Dmitriev (1) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
Pascal Brunner (4) (AUT)
Dusan Lojda (CZE)
WO
SFSarp Agabigun (3) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
Robert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
6-0 6-1
QFKirill Dmitriev (1) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
Alan Bzarov (WC) (RUS)
Sergey Shipilov ()
6-3 6-4
QFPascal Brunner (4) (AUT)
Dusan Lojda (CZE)
Enrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
WO
QFSarp Agabigun (3) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
Durukan Durmus (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
6-3 2-6 10-7
QFRobert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
Altug Celikbilek (2) (TUR)
Sander Gille (BEL)
6-2 6-3
R16Kirill Dmitriev (1) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
Konstantin Gerlakh (RUS)
Stanislav Korshunov (RUS)
6-2 6-1
R16Alan Bzarov (WC) (RUS)
Sergey Shipilov ()
Tinotenda Chanakira (ZWE)
Alp Sentay (TUR)
6-4 6-1
R16Pascal Brunner (4) (AUT)
Dusan Lojda (CZE)
Sergei Lysov (WC) (RUS)
Aykhan Manafli (AZE)
6-0 6-0
R16Enrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU)
William Emanuel Birau (ROU)
7-5 5-7 10-3
R16Durukan Durmus (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
Martin Blasko (SVK)
Alex Molcan (SVK)
4-6 6-4 11-9
R16Sarp Agabigun (3) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
Fatih Taha Erun (TUR)
Barkin Yalcinkale (TUR)
6-3 4-6 10-3
R16Robert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
Bogdan Bobrov (RUS)
Jannis Liniger (SUI)
6-1 6-4
R16Altug Celikbilek (2) (TUR)
Sander Gille (BEL)
Haadin Bava (IND)
Yuanfeng Li (CHN)
6-4 7-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Kirill Dmitriev (1) (RUS)Duje Delic ()6-0 6-3[H2H]
Q1Mate Delic (2) (CRO)Robbie Mudge (USA)6-3 6-7(2) 6-1[H2H]
Q1Elmar Ejupovic (3) (GER)Robert Galloway (15) (USA)6-2 6-2[H2H]
Q1Stanislav Korshunov (4) (RUS)Yu Zongbing (CHN)6-4 6-4[H2H]
Q1Victor-Mugurel Anagnastopol (16) (ROU)Sergey Shipilov ()6-2 7-6(4)[H2H]
Q1Konstantin Gerlakh (RUS)Shunsuke Wakita (11) (JPN)6-4 6-1[H2H]
Q1Haadin Bava (IND)Lukas Klein (SVK)6-0 7-5[H2H]
Q1Muhammet Haylaz (8) (TUR)Johann Willems ()3-6 6-4 6-1[H2H]
Q2Kirill Dmitriev (1) (RUS)Patrik Nema (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q2Duje Delic ()Fatih Taha Erun (14) (TUR)6-3 6-2[H2H]
Q2Mate Delic (2) (CRO)Maxim Kravtsov (RUS)6-2 6-4[H2H]
Q2Robbie Mudge (USA)Joshua Luck (9) ()6-4 7-5[H2H]
Q2Elmar Ejupovic (3) (GER)Maximilian Flueggen ()6-2 6-0[H2H]
Q2Robert Galloway (15) (USA)Maximiliano Colorado (USA)7-6(4) 6-4[H2H]
Q2Stanislav Korshunov (4) (RUS)Robin Forster (LIE)6-0 6-4[H2H]
Q2Yu Zongbing (CHN)Alp Sentay (12) (TUR)6-4 5-7 7-6(0)[H2H]
Q2Sergey Shipilov ()Halit Berke Mangaloglu (5) (TUR)4-6 6-4 7-5[H2H]
Q2Victor-Mugurel Anagnastopol (16) (ROU)Jakob Johansson-Holm (SWE)7-6(3) 6-1[H2H]
Q2Konstantin Gerlakh (RUS)Yuanfeng Li (6) (CHN)6-4 7-5[H2H]
Q2Shunsuke Wakita (11) (JPN)Ivan Saveljic (MNE)6-3 6-4[H2H]
Q2Haadin Bava (IND)Jannis Liniger (7) (SUI)6-4 7-6(4)[H2H]
Q2Lukas Klein (SVK)Igor Saveljic (10) (MNE)6-2 6-2[H2H]
Q2Muhammet Haylaz (8) (TUR)Vit Kopriva (CZE)6-3 7-5[H2H]
Q2Johann Willems ()Shibo Du (CHN)6-3 6-2[H2H]
Q3Kirill Dmitriev (1) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Patrik Nema (SVK)Alan Bzarov (RUS)6-1 2-0 Retired[H2H]
Q3Duje Delic ()Arif Guliyev (AZE)6-0 6-0[H2H]
Q3UndecidedFatih Taha Erun (14) (TUR)Bye[H2H]
Q3Mate Delic (2) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3Maxim Kravtsov (RUS)Christian Meier (_LI)6-2 6-1[H2H]
Q3Robbie Mudge (USA)Stevan Labat ()6-2 6-1[H2H]
Q3Joshua Luck (9) ()Majid Abedini ()6-1 6-1[H2H]
Q3Elmar Ejupovic (3) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Maximilian Flueggen ()Gleb Smolyakov (RUS)7-5 6-2[H2H]
Q3Maximiliano Colorado (USA)Tim Schaefer (_GE)6-1 6-0[H2H]
Q3Robert Galloway (15) (USA)Durukan Durmus (TUR)6-0 6-1[H2H]
Q3Stanislav Korshunov (4) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Robin Forster (LIE)Kayra Kargin (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3Yu Zongbing (CHN)Iori Yoshida (JPN)6-1 6-2[H2H]
Q3UndecidedAlp Sentay (12) (TUR)Bye[H2H]
Q3Halit Berke Mangaloglu (5) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Sergey Shipilov ()Alexander Kjaergaard Rejnhold (WC) (DEN)6-1 6-3[H2H]
Q3Jakob Johansson-Holm (SWE)Aykhan Manafli (WC) (AZE)6-0 6-1[H2H]
Q3Victor-Mugurel Anagnastopol (16) (ROU)Sergei Lysov (RUS)6-1 6-2[H2H]
Q3Yuanfeng Li (6) (CHN)ByeBye[H2H]
Q3Konstantin Gerlakh (RUS)Ramon Weil ()6-2 6-2[H2H]
Q3Ivan Saveljic (MNE)William Emanuel Birau (ROU)6-4 6-1[H2H]
Q3Shunsuke Wakita (11) (JPN)Paul Voigt (_GE)6-0 6-3[H2H]
Q3Jannis Liniger (7) (SUI)ByeBye[H2H]
Q3Haadin Bava (IND)Mert Celik (_TU)6-0 6-2[H2H]
Q3Lukas Klein (SVK)Antoine Leduc (CAN)7-6(4) 7-6(7)[H2H]
Q3UndecidedIgor Saveljic (10) (MNE)Bye[H2H]
Q3Muhammet Haylaz (8) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Vit Kopriva (CZE)Vazha Shubladze (GEO)6-2 6-2[H2H]
Q3Shibo Du (CHN)Zack Mccourt (USA)6-3 6-3[H2H]
Q3Johann Willems ()Tinotenda Chanakira (13) (ZWE)6-4 6-4[H2H]