ATP Turkey F40 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F40 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F40 Futures Event Details:

2015-10-05Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F40 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FTim Van Rijthoven (NLD)Ramkumar Ramanathan (1) (IND)6-3 4-6 6-4[H2H]
SFRamkumar Ramanathan (1) (IND)Cem Ilkel (6) (TUR)6-4 6-0[H2H]
SFTim Van Rijthoven (NLD)Dmitry Popko (2) (KAZ)3-6 7-6(9) 6-1[H2H]
QFRamkumar Ramanathan (1) (IND)Alexandre Folie (5) (BEL)7-6(3) 6-3[H2H]
QFCem Ilkel (6) (TUR)Pascal Brunner (4) (AUT)7-6(8) 4-6 6-1[H2H]
QFTim Van Rijthoven (NLD)Luca Margaroli (SUI)6-3 3-6 6-3[H2H]
QFDmitry Popko (2) (KAZ)Lucas Miedler (8) (AUT)6-3 6-2[H2H]
R16Ramkumar Ramanathan (1) (IND)Thomas Statzberger (AUT)6-1 1-6 6-4[H2H]
R16Alexandre Folie (5) (BEL)Patrik Fabian (SVK)WO[H2H]
R16Pascal Brunner (4) (AUT)Sander Gille (BEL)1-6 6-3 7-5[H2H]
R16Cem Ilkel (6) (TUR)Elmar Ejupovic (GER)7-6(5) 7-5[H2H]
R16Tim Van Rijthoven (NLD)Lloyd Harris (7) (RSA)6-3 7-5[H2H]
R16Luca Margaroli (SUI)Yuanfeng Li (CHN)7-5 7-6(5)[H2H]
R16Lucas Miedler (8) (AUT)David Pamminger (AUT)7-5 7-6(3)[H2H]
R16Dmitry Popko (2) (KAZ)Lenny Hampel (AUT)4-6 6-2 6-2[H2H]
R32Ramkumar Ramanathan (1) (IND)Robbie Mudge (USA)6-3 6-2[H2H]
R32Thomas Statzberger (AUT)Robert Galloway (USA)6-2 6-1[H2H]
R32Patrik Fabian (SVK)Ken Onishi (JPN)6-4 3-6 6-3[H2H]
R32Alexandre Folie (5) (BEL)Martin Blasko (SVK)7-6(4) 6-4[H2H]
R32Pascal Brunner (4) (AUT)Tinotenda Chanakira (WC) (ZWE)6-1 6-0[H2H]
R32Sander Gille (BEL)Haadin Bava (IND)7-5 6-3[H2H]
R32Elmar Ejupovic (GER)Patrik Nema (SVK)6-3 6-4[H2H]
R32Cem Ilkel (6) (TUR)Joshua Luck ()6-4 6-0[H2H]
R32Lloyd Harris (7) (RSA)Alex Molcan (WC) (SVK)6-2 6-3[H2H]
R32Tim Van Rijthoven (NLD)Marek Semjan (SVK)6-4 6-3[H2H]
R32Luca Margaroli (SUI)Lukas Klein (WC) (SVK)6-4 6-7(5) 7-6(5)[H2H]
R32Yuanfeng Li (CHN)Kirill Dmitriev (3) (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Lucas Miedler (8) (AUT)Julian Ocleppo (ITA)7-6(1) 6-4[H2H]
R32David Pamminger (AUT)Isaac Frost (AUS)3-0 Retired[H2H]
R32Lenny Hampel (AUT)Yu Zongbing (CHN)6-2 6-3[H2H]
R32Dmitry Popko (2) (KAZ)Bogdan Bobrov (RUS)6-1 6-4[H2H]
Men's Doubles
FEnrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Pascal Brunner (3) (AUT)
Lucas Miedler (AUT)
6-3 7-5
SFPascal Brunner (3) (AUT)
Lucas Miedler (AUT)
Tuna Altuna (1) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
6-2 6-1
SFEnrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Kirill Dmitriev (2) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
7-6(4) 3-6 10-6
QFTuna Altuna (1) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
Sander Gille (BEL)
Marek Semjan (SVK)
5-7 6-4 10-8
QFPascal Brunner (3) (AUT)
Lucas Miedler (AUT)
Bogdan Bobrov (RUS)
Lenny Hampel (AUT)
6-2 6-2
QFEnrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Martin Blasko (4) (SVK)
Patrik Fabian (SVK)
WO
QFKirill Dmitriev (2) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
Jannis Liniger (SUI)
Johann Willems ()
7-6(5) 7-6(6)
R16Tuna Altuna (1) (TUR)
Ramkumar Ramanathan (IND)
David Pamminger (AUT)
Thomas Statzberger (AUT)
6-3 6-3
R16Sander Gille (BEL)
Marek Semjan (SVK)
Yuanfeng Li (CHN)
Joshua Luck ()
6-2 6-2
R16Pascal Brunner (3) (AUT)
Lucas Miedler (AUT)
Lukas Klein (WC) (SVK)
Alex Molcan (SVK)
6-2 6-3
R16Bogdan Bobrov (RUS)
Lenny Hampel (AUT)
Tinotenda Chanakira (ZWE)
Maximiliano Colorado (USA)
6-3 7-6(4)
R16Enrico Dalla Valle (ITA)
Julian Ocleppo (ITA)
Igor Saveljic (WC) (MNE)
Ivan Saveljic (MNE)
6-1 6-1
R16Martin Blasko (4) (SVK)
Patrik Fabian (SVK)
Haadin Bava (IND)
Halit Berke Mangaloglu (TUR)
6-3 6-7(4) 10-8
R16Jannis Liniger (SUI)
Johann Willems ()
Robert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
1-6 6-1 10-8
R16Kirill Dmitriev (2) (RUS)
Luca Margaroli (SUI)
Victor-Mugurel Anagnastopol (ROU)
William Emanuel Birau (ROU)
7-6(4) 7-6(4)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yu Zongbing (CHN)Enrico Dalla Valle (1) (ITA)6-2 6-1[H2H]
Q1Haadin Bava (IND)Vazha Shubladze (GEO)6-2 6-2[H2H]
Q1Robert Galloway (USA)Ivan Saveljic (MNE)7-5 7-6(2)[H2H]
Q1Yuanfeng Li (4) (CHN)Masaki Osafune (JPN)7-5 6-0[H2H]
Q1Robbie Mudge (USA)Alan Bzarov (RUS)2-6 7-5 6-3[H2H]
Q1Thomas Statzberger (6) (AUT)Shunsuke Wakita (10) (JPN)6-3 6-1[H2H]
Q1David Pamminger (9) (AUT)Joshua Luck (7) ()6-2 6-1[H2H]
Q1Patrik Nema (SVK)Stevan Labat ()7-6(2) 6-2[H2H]
Q2Enrico Dalla Valle (1) (ITA)Maksim Zubkou (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q2Yu Zongbing (CHN)Maximiliano Colorado (16) (USA)6-2 6-1[H2H]
Q2Vazha Shubladze (GEO)Jan Kuncik (2) (CZE)5-7 5-0 Retired[H2H]
Q2Haadin Bava (IND)Maxim Kravtsov (14) (RUS)7-6(6) 6-1[H2H]
Q2Ivan Saveljic (MNE)Halit Berke Mangaloglu (3) (TUR)3-6 6-3 6-4[H2H]
Q2Robert Galloway (USA)William Emanuel Birau (13) (ROU)6-3 6-0[H2H]
Q2Yuanfeng Li (4) (CHN)Alexander Babanine (AUS)6-2 7-5[H2H]
Q2Masaki Osafune (JPN)Victor-Mugurel Anagnastopol (12) (ROU)7-5 6-0[H2H]
Q2Alan Bzarov (RUS)Jannis Liniger (5) (SUI)6-2 6-4[H2H]
Q2Robbie Mudge (USA)Andrei Ciumac (11) ()6-0 6-2[H2H]
Q2Thomas Statzberger (6) (AUT)Delf Gohlke ()7-6(6) 6-2[H2H]
Q2Shunsuke Wakita (10) (JPN)Iori Yoshida (JPN)6-3 6-2[H2H]
Q2Joshua Luck (7) ()Aria Harajchi ()6-4 3-0 Retired[H2H]
Q2David Pamminger (9) (AUT)Shibo Du (CHN)6-3 6-4[H2H]
Q2Stevan Labat ()Igor Saveljic (8) (MNE)6-2 6-4[H2H]
Q2Patrik Nema (SVK)Johann Willems (15) ()6-3 6-4[H2H]
Q3Enrico Dalla Valle (1) (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Maksim Zubkou (BLR)Mert Celik (_TU)6-0 6-1[H2H]
Q3Yu Zongbing (CHN)Robin Forster (LIE)7-6(0) 6-0[H2H]
Q3UndecidedMaximiliano Colorado (16) (USA)Bye[H2H]
Q3Jan Kuncik (2) (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Vazha Shubladze (GEO)SEBASTIAN Grau (_GE)6-3 6-3[H2H]
Q3Haadin Bava (IND)Axel Holm (SWE)6-1 6-3[H2H]
Q3UndecidedMaxim Kravtsov (14) (RUS)Bye[H2H]
Q3Halit Berke Mangaloglu (3) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Ivan Saveljic (MNE)Majid Abedini ()6-0 6-0[H2H]
Q3Robert Galloway (USA)Nelson ROSO (AUS)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedWilliam Emanuel Birau (13) (ROU)Bye[H2H]
Q3Yuanfeng Li (4) (CHN)ByeBye[H2H]
Q3Alexander Babanine (AUS)Yasin Berk Cebeci (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Masaki Osafune (JPN)Christopher Traut ()6-1 6-2[H2H]
Q3UndecidedVictor-Mugurel Anagnastopol (12) (ROU)Bye[H2H]
Q3Jannis Liniger (5) (SUI)ByeBye[H2H]
Q3Alan Bzarov (RUS)Christian Meier (_LI)6-4 3-6 6-3[H2H]
Q3Robbie Mudge (USA)Adrian Engel ()6-2 7-5[H2H]
Q3UndecidedAndrei Ciumac (11) ()Bye[H2H]
Q3Thomas Statzberger (6) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3Delf Gohlke ()Ilia Tarsunov (BLR)6-0 6-0[H2H]
Q3Iori Yoshida (JPN)Eduardo Russi (BRA)6-0 6-1[H2H]
Q3UndecidedShunsuke Wakita (10) (JPN)Bye[H2H]
Q3Joshua Luck (7) ()ByeBye[H2H]
Q3Aria Harajchi ()Sergey Shipilov ()6-2 7-6(7)[H2H]
Q3Shibo Du (CHN)Edward Harwood (GBR)6-3 6-0[H2H]
Q3UndecidedDavid Pamminger (9) (AUT)Bye[H2H]
Q3Igor Saveljic (8) (MNE)ByeBye[H2H]
Q3Stevan Labat ()Kayra Kargin (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Patrik Nema (SVK)Sercan Yesilova (WC) (TUR)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedJohann Willems (15) ()Bye[H2H]