ATP Turkey F3 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Turkey F3 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F3 Futures Event Details:

2018-01-22Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FDimitar Kuzmanov (4) (BUL)Mate Delic (8) (CRO)6-3 6-4[H2H]
SFDimitar Kuzmanov (4) (BUL)Vaclav Safranek (1) (CZE)3-6 7-5 6-3[H2H]
SFMate Delic (8) (CRO)Cheong-Eui Kim (5) (KOR)6-4 5-7 6-1[H2H]
QFVaclav Safranek (1) (CZE)Altug Celikbilek (7) (TUR)6-3 6-1[H2H]
QFCheong-Eui Kim (5) (KOR)Tak Khunn Wang (FRA)2-6 6-4 6-4[H2H]
QFMate Delic (8) (CRO)Maxim Ratniuk (q) (UKR)7-5 6-2[H2H]
QFDimitar Kuzmanov (4) (BUL)Marc Sieber (6) (GER)2-6 7-5 7-5[H2H]
R16Maxim Ratniuk (q) (UKR)Ergi Kirkin (WC) (TUR)7-5 3-6 6-4[H2H]
R16Tak Khunn Wang (FRA)Lenny Hampel (2) (AUT)6-3 6-2[H2H]
R16Mate Delic (8) (CRO)Vitaly Kozyukov (RUS)6-3 7-6(0)[H2H]
R16Marc Sieber (6) (GER)Timur Kiuamov (RUS)4-6 6-1 6-3[H2H]
R16Dimitar Kuzmanov (4) (BUL)Gianluca Mager (ITA)6-3 6-1[H2H]
R16Altug Celikbilek (7) (TUR)Jung-Woong Na (q) ()6-2 6-3[H2H]
R16Vaclav Safranek (1) (CZE)Fran Zvonimir Zgombic (q) ()6-3 6-4[H2H]
R16Cheong-Eui Kim (5) (KOR)Muhammet Haylaz (LL) (TUR)6-3 6-0[H2H]
R32Altug Celikbilek (7) (TUR)Anil Yuksel (TUR)3-6 6-4 6-1[H2H]
R32Dimitar Kuzmanov (4) (BUL)Alexander Pavlioutchenkov (q) (RUS)6-1 6-0[H2H]
R32Fran Zvonimir Zgombic (q) ()Shahin Khaledan (q) ()7-6(5) 7-6(7)[H2H]
R32Muhammet Haylaz (LL) (TUR)Mousa Zayed (WC) ()6-3 6-3[H2H]
R32Cheong-Eui Kim (5) (KOR)Maxime Tabatruong (FRA)6-2 6-1[H2H]
R32Vaclav Safranek (1) (CZE)Nik Razborsek (SLO)6-1 6-3[H2H]
R32Ergi Kirkin (WC) (TUR)Igor Smilansky (ISR)6-3 6-2[H2H]
R32Vitaly Kozyukov (RUS)Kento Tagashira (WC) (JPN)6-2 6-1[H2H]
R32Mate Delic (8) (CRO)Milan Drinic (SRB)6-4 6-1[H2H]
R32Jung-Woong Na (q) ()Alon Elia (ISR)6-2 6-1[H2H]
R32Marc Sieber (6) (GER)Mubarak SHANNAN Zayid (WC) (QAT)7-6(3) 6-1[H2H]
R32Gianluca Mager (ITA)Patrik Niklas-Salminen (q) (FIN)6-3 6-2[H2H]
R32Timur Kiuamov (RUS)George Tsivadze (q) (GEO)6-3 6-1[H2H]
R32Lenny Hampel (2) (AUT)Nikita Mashtakov (q) (UKR)6-4 7-6(7)[H2H]
R32Tak Khunn Wang (FRA)Benjamin Lock (ZWE)3-6 6-4 6-3[H2H]
R32Maxim Ratniuk (q) (UKR)Antoine Escoffier (3) (FRA)7-6(1) 1-6 6-4[H2H]
Men's Doubles
FTimur Kiuamov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Benjamin Lock (ZWE)
Nik Razborsek (SLO)
6-2 6-1
SFTimur Kiuamov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Cheong-Eui Kim (KOR)
Jung-Woong Na ()
6-4 6-4
SFBenjamin Lock (ZWE)
Nik Razborsek (SLO)
Altug Celikbilek (TUR)
Koray Kirci (TUR)
7-5 6-2
QFTimur Kiuamov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Muhammet Haylaz (TUR)
Nikita Mashtakov (UKR)
w/o
QFCheong-Eui Kim (KOR)
Jung-Woong Na ()
Vitaly Kozyukov (RUS)
Maxim Ratniuk (UKR)
6-0 6-2
QFAltug Celikbilek (TUR)
Koray Kirci (TUR)
Dmitry Myagkov ()
Ivan Ponomarenko (RUS)
6-2 6-4
QFBenjamin Lock (ZWE)
Nik Razborsek (SLO)
Vadim Alekseenko (UKR)
George Tsivadze (GEO)
6-1 6-2
R16Vitaly Kozyukov (RUS)
Maxim Ratniuk (UKR)
Antoine Escoffier (FRA)
Fran Zvonimir Zgombic ()
w/o
R16Timur Kiuamov (RUS)
Alexander Pavlioutchenkov (RUS)
Cengiz AKSU (TUN)
Mert Naci Turker (TUR)
7-5 7-6(4)
R16Muhammet Haylaz (TUR)
Nikita Mashtakov (UKR)
Lenny Hampel (AUT)
Tak Khunn Wang (FRA)
6-3 3-6 10-8
R16Dmitry Myagkov ()
Ivan Ponomarenko (RUS)
Tamerlan Evloev (RUS)
Vladimir Senchuk ()
6-4 6-3
R16Vadim Alekseenko (UKR)
George Tsivadze (GEO)
Gleb Alekseenko (UKR)
Nikolay Vylegzhanin (RUS)
6-3 7-6(2)
R16Cheong-Eui Kim (KOR)
Jung-Woong Na ()
Mubarak SHANNAN Zayid (QAT)
Mousa Zayed ()
6-1 6-0
R16Benjamin Lock (ZWE)
Nik Razborsek (SLO)
Ergi Kirkin (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
1-6 6-4 10-6
R16Altug Celikbilek (TUR)
Koray Kirci (TUR)
Alon Elia (ISR)
Igor Smilansky (ISR)
w/o
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1George Tsivadze (q) (GEO)Ivan Ponomarenko (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q1Jung-Woong Na (q) ()Ki Su Jung (KOR)6-1 6-2[H2H]
Q1Patrik Niklas-Salminen (q) (FIN)Vazha Shubladze (GEO)6-2 6-2[H2H]
Q1Shahin Khaledan (q) ()Koray Kirci (TUR)7-5 6-3[H2H]
Q1Alexander Pavlioutchenkov (q) (RUS)Cengiz AKSU (TUN)7-5 3-6 6-3[H2H]
Q1Fran Zvonimir Zgombic (q) ()Rimpei Kawakami (JPN)6-4 6-1[H2H]
Q1Nikita Mashtakov (q) (UKR)Muhammet Haylaz (LL) (TUR)6-4 5-7 6-3[H2H]
Q1Maxim Ratniuk (q) (UKR)Roberts Grinvalds (LAT)6-3 6-3[H2H]
Q2Vazha Shubladze (GEO)Nikolay Vylegzhanin (RUS)6-4 6-0[H2H]
Q2Patrik Niklas-Salminen (q) (FIN)Gleb Alekseenko (UKR)6-0 6-0[H2H]
Q2George Tsivadze (q) (GEO)Jesper Andi Jorgensen ()6-4 6-1[H2H]
Q2Maxim Ratniuk (q) (UKR)Danil Spasibo ()6-3 7-5[H2H]
Q2Muhammet Haylaz (LL) (TUR)Gustavs Lukstins ()6-1 7-5[H2H]
Q2Jung-Woong Na (q) ()Mohsen Hossein Zade ()6-2 6-0[H2H]
Q2Ki Su Jung (KOR)Patrik Rikl (CZE)w/o[H2H]
Q2Koray Kirci (TUR)Ashkan Shokoofi ()6-2 6-1[H2H]
Q2Shahin Khaledan (q) ()Anoosha Shahgholi ()6-1 6-2[H2H]
Q2Ivan Ponomarenko (RUS)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-2 6-3[H2H]
Q2Rimpei Kawakami (JPN)Vadim Alekseenko (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q2Fran Zvonimir Zgombic (q) ()Victor Ouvrard (FRA)4-6 7-5 6-2[H2H]
Q2Roberts Grinvalds (LAT)Alexandru Danes (FRA)6-3 6-3[H2H]
Q2Nikita Mashtakov (q) (UKR)Hyeong Don Kim (KOR)5-7 7-5 6-3[H2H]
Q2Cengiz AKSU (TUN)Dmitry Myagkov ()6-3 6-3[H2H]
Q2Alexander Pavlioutchenkov (q) (RUS)Tamerlan Evloev (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q3Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)Yusei Fukuoka (JPN)3-6 6-2 6-3[H2H]
Q3Jesper Andi Jorgensen ()Christopher Traut ()6-3 6-4[H2H]
Q3Vadim Alekseenko (UKR)Bulut Ozcelik (TUR)6-1 6-3[H2H]
Q3Rimpei Kawakami (JPN)Igor Solomatin (UKR)6-0 6-1[H2H]
Q3Victor Ouvrard (FRA)Felix Morck (SWE)6-3 6-2[H2H]
Q3Roberts Grinvalds (LAT)Nikolaj Katic ()6-0 6-4[H2H]
Q3Danil Spasibo ()Nabi Kustepe (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3Nikita Mashtakov (q) (UKR)Masayoshi Ono (JPN)6-7(4) 6-3 6-4[H2H]
Q3Hyeong Don Kim (KOR)Mohamed Adnaoui (MAR)6-2 4-6 6-1[H2H]
Q3Jung-Woong Na (q) ()Thomas Macleod (USA)6-0 6-0[H2H]
Q3Mohsen Hossein Zade ()Joshua Rose (GBR)7-5 6-3[H2H]
Q3Ivan Ponomarenko (RUS)Nedret Atakan Sezgin (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Gleb Alekseenko (UKR)Valentin DE Carvalho (FRA)6-2 6-4[H2H]
Q3Vazha Shubladze (GEO)Ran Amar (ISR)6-2 6-1[H2H]
Q3Alexandru Danes (FRA)Neil Oberleitner (AUT)7-6(1) 4-6 6-4[H2H]
Q3Gustavs Lukstins ()Amir Hossein Badi (IRL)6-3 2-6 6-2[H2H]
Q3Cengiz AKSU (TUN)Tolunay Sumer (TUR)6-0 6-4[H2H]
Q3Dmitry Myagkov ()Amal Sultanbekov (UZB)6-4 0-6 7-5[H2H]
Q3Tamerlan Evloev (RUS)Vladimir Senchuk ()6-1 6-4[H2H]
Q3Alexander Pavlioutchenkov (q) (RUS)Mert Naci Turker (TUR)2-6 7-6(4) 7-5[H2H]
Q3Shahin Khaledan (q) ()Cristian Florentin Voinea (ROU)3-1 ret.[H2H]
Q3Anoosha Shahgholi ()Oezen Usakli (TUN)6-4 3-6 6-4[H2H]
Q3Ashkan Shokoofi ()Artem Kukharenko (RUS)6-2 2-6 6-2[H2H]
Q3Koray Kirci (TUR)Aleksandre Metreveli (GEO)6-4 6-4[H2H]
Q3Nikolay Vylegzhanin (RUS)Vladislav Melnic (ROU)6-1 6-4[H2H]
Q3Ki Su Jung (KOR)Anze Loviscek ()5-0 ret.[H2H]