ATP Turkey F38 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F38 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F38 Futures Event Details:

2015-09-21Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F38 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FEdoardo Eremin (4) (ITA)Peter Heller (6) (GER)6-2 7-6(8)[H2H]
SFEdoardo Eremin (4) (ITA)Romain Barbosa (7) (PRT)6-4 7-5[H2H]
SFPeter Heller (6) (GER)Miliaan Niesten (NLD)7-5 6-1[H2H]
QFRomain Barbosa (7) (PRT)Liam Broady (1) (GBR)7-6(5) 7-5[H2H]
QFEdoardo Eremin (4) (ITA)Simon Friis Soendergaard ()6-2 6-2[H2H]
QFMiliaan Niesten (NLD)Kirill Dmitriev (3) (RUS)6-1 6-1[H2H]
QFPeter Heller (6) (GER)Ken Onishi (JPN)6-1 6-2[H2H]
R16Liam Broady (1) (GBR)Alexander Babanine (WC) (AUS)6-3 6-1[H2H]
R16Romain Barbosa (7) (PRT)Robert Galloway (USA)6-3 6-0[H2H]
R16Edoardo Eremin (4) (ITA)Weiqiang Zheng (CHN)6-2 6-3[H2H]
R16Simon Friis Soendergaard ()Daniel Dutra da Silva (5) (BRA)6-2 6-1[H2H]
R16Miliaan Niesten (NLD)Luca Keist (SUI)6-1 6-3[H2H]
R16Kirill Dmitriev (3) (RUS)Luke Bambridge ()6-2 4-6 7-6(4)[H2H]
R16Peter Heller (6) (GER)Delf Gohlke (WC) ()6-3 6-1[H2H]
R16Ken Onishi (JPN)Sefa Suluoglu (TUR)6-1 2-6 7-5[H2H]
R32Liam Broady (1) (GBR)Andrei Plotniy (RUS)7-5 6-2[H2H]
R32Alexander Babanine (WC) (AUS)Philip Orno (DNK)6-4 6-4[H2H]
R32Robert Galloway (USA)Kasper Elsvad (DEN)3-6 6-4 6-2[H2H]
R32Romain Barbosa (7) (PRT)Anil Yuksel (TUR)6-4 6-2[H2H]
R32Edoardo Eremin (4) (ITA)Rigele Te (CHN)6-7(2) 6-1 6-3[H2H]
R32Weiqiang Zheng (CHN)Tomas Papik (CZE)6-4 6-4[H2H]
R32Simon Friis Soendergaard ()Marc-Kevin Goellner (GER)6-2 6-0[H2H]
R32Daniel Dutra da Silva (5) (BRA)Mark Whitehouse (GBR)6-3 6-2[H2H]
R32Miliaan Niesten (NLD)Richard Gabb (8) ()6-4 6-0[H2H]
R32Luca Keist (SUI)Fatih Taha Erun (WC) (TUR)6-3 6-1[H2H]
R32Luke Bambridge ()Gokberk Ergeneman (TUR)6-4 6-3[H2H]
R32Kirill Dmitriev (3) (RUS)Tiago Cacao ()4-6 6-4 6-2[H2H]
R32Peter Heller (6) (GER)Jarryd Chaplin (AUS)6-1 6-2[H2H]
R32Delf Gohlke (WC) ()August Holmgren (DEN)6-0 6-3[H2H]
R32Ken Onishi (JPN)Shunrou Takeshima (JPN)6-2 6-2[H2H]
R32Sefa Suluoglu (TUR)Isaac Frost (AUS)4-6 6-4 6-3[H2H]
Men's Doubles
FRobert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
Kirill Dmitriev (RUS)
Andrei Plotniy (RUS)
1-6 6-4 [10-5]
SFRobert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
Luke Bambridge (1) ()
Liam Broady (GBR)
7-5 6-3
SFKirill Dmitriev (RUS)
Andrei Plotniy (RUS)
Jarryd Chaplin (2) (AUS)
Richard Gabb ()
7-5 3-6 10-5
QFLuke Bambridge (1) ()
Liam Broady (GBR)
Philip Orno (DNK)
Simon Friis Soendergaard ()
7-5 4-6 10-3
QFRobert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
Daniel Dutra da Silva (3) (BRA)
Edoardo Eremin (ITA)
WO
QFKirill Dmitriev (RUS)
Andrei Plotniy (RUS)
Mohammad Abid Ali Khan Akbar (WC) (PAK)
Aqeel Khan (PAK)
6-4 7-6(4)
QFJarryd Chaplin (2) (AUS)
Richard Gabb ()
Rigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
6-7(1) 6-3 11-9
R16Luke Bambridge (1) ()
Liam Broady (GBR)
Kasper Elsvad (WC) (DEN)
Peter Foersom (DEN)
6-1 6-2
R16Philip Orno (DNK)
Simon Friis Soendergaard ()
Aria Harajchi ()
Mark Whitehouse (GBR)
6-4 6-1
R16Daniel Dutra da Silva (3) (BRA)
Edoardo Eremin (ITA)
Fatih Taha Erun (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
6-4 6-2
R16Robert Galloway (WC) (USA)
Robbie Mudge (USA)
Yuanfeng Li (CHN)
Jan Zednik (CZE)
6-2 6-2
R16Kirill Dmitriev (RUS)
Andrei Plotniy (RUS)
Sagadat Ayap (KAZ)
Maxim Tybar (BLR)
6-1 6-2
R16Mohammad Abid Ali Khan Akbar (WC) (PAK)
Aqeel Khan (PAK)
Sefa Suluoglu (4) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
2-6 7-5 10-1
R16Rigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
Johannes Ingildsen ()
Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)
7-5 7-6(5)
R16Jarryd Chaplin (2) (AUS)
Richard Gabb ()
Michal Bisko (CZE)
Tomas Papik (CZE)
6-1 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1August Holmgren (DEN)Joseph Guluzian (SWE)6-0 6-0[H2H]
Q1Ken Onishi (2) (JPN)Johannes Ingildsen (12) ()6-4 6-4[H2H]
Q1Simon Friis Soendergaard (3) ()Maxim Tybar (15) (BLR)6-7(5) 7-6(10) 6-1[H2H]
Q1Philip Orno (4) (DNK)Sefa Suluoglu (9) (TUR)7-6(6) 6-4[H2H]
Q1Marc-Kevin Goellner (GER)Max Schnur (USA)6-3 4-6 6-1[H2H]
Q1Kasper Elsvad (DEN)Alexander Somogyi (SVK)7-5 6-3[H2H]
Q1Robert Galloway (USA)Luca Giacomelli ()6-2 4-6 6-2[H2H]
Q1Luca Keist (13) (SUI)Yankel Zemel (8) (ISR)6-2 4-3 Retired[H2H]
Q2UndecidedJoseph Guluzian (SWE)[H2H]
Q2August Holmgren (DEN)Ivan Derepa (UKR)6-0 6-3[H2H]
Q2Ken Onishi (2) (JPN)Andrey Pechkin (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Johannes Ingildsen (12) ()Peter Foersom (DEN)6-0 6-3[H2H]
Q2Simon Friis Soendergaard (3) ()Robbie Mudge (USA)6-2 6-0[H2H]
Q2Maxim Tybar (15) (BLR)Martin Poplawski (SUI)6-4 6-0[H2H]
Q2Philip Orno (4) (DNK)Yanik Kaelin ()6-3 6-1[H2H]
Q2Sefa Suluoglu (9) (TUR)Atilla kaan Gone (TUN)6-0 6-1[H2H]
Q2Max Schnur (USA)Yuanfeng Li (5) (CHN)2-6 6-3 6-4[H2H]
Q2Marc-Kevin Goellner (GER)Aria Harajchi (11) ()6-3 6-3[H2H]
Q2Alexander Somogyi (SVK)Sagadat Ayap (6) (KAZ)6-1 Retired[H2H]
Q2Kasper Elsvad (DEN)Michal Bisko (14) (CZE)7-6(3) 6-7(4) 7-6(5)[H2H]
Q2Luca Giacomelli ()Muhammet Haylaz (7) (TUR)6-4 0-6 6-2[H2H]
Q2Robert Galloway (USA)Jan Zednik (10) (CZE)6-3 6-2[H2H]
Q2Yankel Zemel (8) (ISR)Simon Buergi (SUI)6-1 6-2[H2H]
Q2Luca Keist (13) (SUI)Vazha Shubladze (GEO)6-2 6-2[H2H]
Q3UndecidedByeBye[H2H]
Q3UndecidedJoseph Guluzian (SWE)Bye[H2H]
Q3August Holmgren (DEN)Emmanuel Luria (ISR)6-2 6-2[H2H]
Q3UndecidedIvan Derepa (UKR)Bye[H2H]
Q3Ken Onishi (2) (JPN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAndrey Pechkin (RUS)Bye[H2H]
Q3Peter Foersom (DEN)Jan Philip Wenger (SUI)6-1 6-3[H2H]
Q3UndecidedJohannes Ingildsen (12) ()Bye[H2H]
Q3Simon Friis Soendergaard (3) ()ByeBye[H2H]
Q3Robbie Mudge (USA)Frederik Oervad ()6-3 2-6 6-1[H2H]
Q3Martin Poplawski (SUI)Nicolas Kuepfer (SUI)7-6(6) 3-6 6-3[H2H]
Q3UndecidedMaxim Tybar (15) (BLR)Bye[H2H]
Q3Philip Orno (4) (DNK)ByeBye[H2H]
Q3Yanik Kaelin ()Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)7-6(5) 7-6(5)[H2H]
Q3Atilla kaan Gone (TUN)Adrian Engel ()4-6 6-3 6-1[H2H]
Q3UndecidedSefa Suluoglu (9) (TUR)Bye[H2H]
Q3Yuanfeng Li (5) (CHN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMax Schnur (USA)Bye[H2H]
Q3Marc-Kevin Goellner (GER)Axel Holm (SWE)4-6 6-3 6-1[H2H]
Q3UndecidedAria Harajchi (11) ()Bye[H2H]
Q3Sagadat Ayap (6) (KAZ)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAlexander Somogyi (SVK)Bye[H2H]
Q3Kasper Elsvad (DEN)Edward Harwood (GBR)6-4 6-4[H2H]
Q3UndecidedMichal Bisko (14) (CZE)Bye[H2H]
Q3Muhammet Haylaz (7) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Luca Giacomelli ()Shahar Elbaz (ISR)6-0 6-1[H2H]
Q3Robert Galloway (USA)Tamir Katz (ISR)6-0 6-1[H2H]
Q3UndecidedJan Zednik (10) (CZE)Bye[H2H]
Q3Yankel Zemel (8) (ISR)ByeBye[H2H]
Q3Simon Buergi (SUI)Majid Abedini ()5-0 Default[H2H]
Q3Vazha Shubladze (GEO)Polat Gulcur (TUR)6-0 6-3[H2H]
Q3UndecidedLuca Keist (13) (SUI)Bye[H2H]