ATP Turkey F37 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F37 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F37 Futures Event Details:

2017-10-02Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F37 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FPeter Torebko (GER)Mate Delic (7q) (CRO)6-2 6-2[H2H]
SFPeter Torebko (GER)Thomas Statzberger (8) (AUT)6-1 6-3[H2H]
SFMate Delic (7q) (CRO)Alessandro Petrone (5) (ITA)7-5 6-3[H2H]
QFPeter Torebko (GER)Duje Kekez (CRO)4-6 6-3 6-2[H2H]
QFAlessandro Petrone (5) (ITA)Davide Galoppini (ITA)6-2 6-7(2) 6-3[H2H]
QFMate Delic (7q) (CRO)Jeroen Vanneste (BEL)7-6(6) 6-4[H2H]
QFThomas Statzberger (8) (AUT)Sarp Agabigun (WC) (TUR)6-2 6-1[H2H]
R16Peter Torebko (GER)Pavel Nejedly (q) (CZE)2-6 7-6(3) 6-4[H2H]
R16Alessandro Petrone (5) (ITA)Nerman Fatic (BIH)5-7 6-1 6-2[H2H]
R16Jeroen Vanneste (BEL)Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)6-3 7-6(1)[H2H]
R16Duje Kekez (CRO)Bastian Trinker (PR) (AUT)1-6 7-6(9) 6-1[H2H]
R16Mate Delic (7q) (CRO)Ronald Slobodchikov (RUS)6-3 6-4[H2H]
R16Thomas Statzberger (8) (AUT)Robin Stanek (CZE)4-6 6-3 6-1[H2H]
R16Davide Galoppini (ITA)Gabriel Schmidt (q) (AUT)6-1 6-2[H2H]
R16Sarp Agabigun (WC) (TUR)Jose Olivares (DOM)7-5 1-6 6-4[H2H]
R32Peter Torebko (GER)Jonas Merckx (6) (BEL)6-1 6-2[H2H]
R32Bastian Trinker (PR) (AUT)Frederik Press (q) ()6-1 6-0[H2H]
R32Alessandro Petrone (5) (ITA)Sebastian Prechtel (GER)7-5 5-7 6-2[H2H]
R32Jeroen Vanneste (BEL)Ergi Kirkin (WC) (TUR)6-3 6-0[H2H]
R32Duje Kekez (CRO)Peter Nagy (3) (HUN)7-6(4) 6-4[H2H]
R32Mate Delic (7q) (CRO)Nicholas Horton (q) (AUS)7-6(5) 6-2[H2H]
R32Nerman Fatic (BIH)Omer Touchmair (WC) (ISR)6-1 6-1[H2H]
R32Robin Stanek (CZE)Alexander Igoshin (RUS)6-3 6-4[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (RUS)Marcelo Plaza (q) (CHL)6-4 0-6 6-4[H2H]
R32Thomas Statzberger (8) (AUT)Filippo Leonardi (ITA)0-6 6-2 6-1[H2H]
R32Davide Galoppini (ITA)Vit Kopriva (4) (CZE)6-3 3-6 6-2[H2H]
R32Sarp Agabigun (WC) (TUR)Juan Pablo Varillas (2) (_PE)6-2 7-6(3)[H2H]
R32Pavel Nejedly (q) (CZE)Caio Silva (BRA)6-4 6-4[H2H]
R32Jose Olivares (DOM)Cengiz AKSU (q) (TUN)6-3 6-3[H2H]
R32Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Marsel Ilhan (1) (TUR)6-3 1-6 6-4[H2H]
R32Gabriel Schmidt (q) (AUT)Tomas Liska (WC) (SVK)6-2 6-3[H2H]
Men's Doubles
FFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Caio Silva (BRA)
Peter Nagy (HUN)
Peter Torebko (GER)
6-4 6-3
SFPeter Nagy (HUN)
Peter Torebko (GER)
Alexander Igoshin (RUS)
Ronald Slobodchikov (RUS)
7-5 6-1
SFFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Caio Silva (BRA)
Vit Kopriva (CZE)
Robin Stanek (CZE)
6-2 6-2
QFVit Kopriva (CZE)
Robin Stanek (CZE)
Ergi Kirkin (TUR)
Marcelo Plaza (CHL)
6-1 6-3
QFAlexander Igoshin (RUS)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Nerman Fatic (BIH)
Davide Galoppini (ITA)
6-3 3-6 10-6
QFPeter Nagy (HUN)
Peter Torebko (GER)
Tomas Liska (SVK)
Pavel Nejedly (CZE)
2-6 6-1 12-10
QFFelipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Caio Silva (BRA)
Filippo Leonardi (ITA)
Alessandro Petrone (ITA)
6-0 6-4
R16Nerman Fatic (BIH)
Davide Galoppini (ITA)
Sarp Agabigun (TUR)
Tuna Altuna (TUR)
4-6 6-2 10-5
R16Vit Kopriva (CZE)
Robin Stanek (CZE)
Mate Delic (CRO)
Duje Kekez (CRO)
3-6 6-3 10-2
R16Alexander Igoshin (RUS)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Boris Butulija (SRI)
Nikola Ciric (SRB)
7-6(6) 6-3
R16Peter Nagy (HUN)
Peter Torebko (GER)
Sebastian Prechtel (GER)
Thomas Statzberger (AUT)
6-1 7-5
R16Tomas Liska (SVK)
Pavel Nejedly (CZE)
Evgeniy Babak (KGZ)
Daniils Batmanovs (LAT)
6-4 6-0
R16Filippo Leonardi (ITA)
Alessandro Petrone (ITA)
Vadim Alekseenko (UKR)
Dan Dowson (AUS)
7-6(2) 6-2
R16Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Caio Silva (BRA)
Jonas Merckx (BEL)
Jeroen Vanneste (BEL)
6-3 6-3
R16Ergi Kirkin (TUR)
Marcelo Plaza (CHL)
Nicholas Horton (AUS)
Jose Olivares (DOM)
3-6 6-2 10-6
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Marcelo Plaza (q) (CHL)Jordi Walder (_GE)6-3 6-0[H2H]
Q1Mate Delic (7q) (CRO)Dan Dowson (AUS)6-2 6-4[H2H]
Q1Nicholas Horton (q) (AUS)Naoki Takeda (JPN)6-2 3-2 ret.[H2H]
Q1Frederik Press (q) ()Philipp Schroll (AUT)7-6(8) 6-4[H2H]
Q1Pavel Nejedly (q) (CZE)Aria Harajchi ()5-7 7-6(5) 7-6(4)[H2H]
Q1Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Besir Durguti (MKD)6-4 6-1[H2H]
Q1Gabriel Schmidt (q) (AUT)Vazha Shubladze (GEO)6-7(1) 6-4 6-1[H2H]
Q1Cengiz AKSU (q) (TUN)Vadim Alekseenko (UKR)1-6 6-4 6-4[H2H]
Q2Vadim Alekseenko (UKR)Andrea Zanetti (ITA)7-5 5-7 6-4[H2H]
Q2Marcelo Plaza (q) (CHL)Federico Bertuccioli (ITA)4-1 ret.[H2H]
Q2Mate Delic (7q) (CRO)Alexey Aleshchev (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Naoki Takeda (JPN)Augusto Laranja (BRA)6-4 6-2[H2H]
Q2Besir Durguti (MKD)Stefan Vujic (AUS)6-4 6-4[H2H]
Q2Nicholas Horton (q) (AUS)Rimpei Kawakami (JPN)6-3 6-2[H2H]
Q2Frederik Press (q) ()Jesper Andi Jorgensen ()6-3 6-3[H2H]
Q2Pavel Nejedly (q) (CZE)Tegbir Singh Hara (CAN)6-1 6-0[H2H]
Q2Aria Harajchi ()Daniils Batmanovs (LAT)6-1 6-0[H2H]
Q2Dan Dowson (AUS)Laelson Rodrigues (BRA)6-2 6-3[H2H]
Q2Philipp Schroll (AUT)Guillaume Dermiens (BEL)7-5 6-2[H2H]
Q2Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Alessandro Coppini (ITA)6-2 7-5[H2H]
Q2Gabriel Schmidt (q) (AUT)Marco Saffratti ()7-5 6-4[H2H]
Q2Cengiz AKSU (q) (TUN)Artur Kulibaba (LAT)7-5 6-3[H2H]
Q2Vazha Shubladze (GEO)Alexander Erler (AUT)6-4 4-6 6-0[H2H]
Q2Jordi Walder (_GE)Nicolas Zaidman (ARG)2-6 6-2 6-4[H2H]
Q3Augusto Laranja (BRA)Alexandros Dinopoulos ()6-2 6-1[H2H]
Q3Marcelo Plaza (q) (CHL)Boris Butulija (SRI)6-2 6-3[H2H]
Q3Naoki Takeda (JPN)Lorenzo Bresciani ()6-1 6-3[H2H]
Q3Besir Durguti (MKD)Aleksei Khomich (BLR)3-6 6-2 6-0[H2H]
Q3Nicholas Horton (q) (AUS)Nikolas Sanchez-izquierdo (ESP)6-3 6-4[H2H]
Q3Aria Harajchi ()Gleb Alekseenko (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q3Tegbir Singh Hara (CAN)Tahir Deniz Turgut (_TU)6-2 7-6(3)[H2H]
Q3Dan Dowson (AUS)Damir Khalilov ()6-2 6-1[H2H]
Q3Andrea Zanetti (ITA)Jhoel Quinonez ()6-3 6-3[H2H]
Q3Philipp Schroll (AUT)Ronald Gabas (SVK)6-0 1-0 ret.[H2H]
Q3Alexey Aleshchev (RUS)Ilia Tarsunov (BLR)6-1 6-1[H2H]
Q3Stefan Vujic (AUS)Goran Duquesne (BEL)6-3 6-4[H2H]
Q3Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Namazbek Diushembiev (_KG)6-1 6-2[H2H]
Q3Alessandro Coppini (ITA)Peter Vajda (SVK)7-6(4) 6-3[H2H]
Q3Gabriel Schmidt (q) (AUT)Daniel Rua (ARG)6-0 6-0[H2H]
Q3Federico Bertuccioli (ITA)David Gorsic ()w/o[H2H]
Q3Jesper Andi Jorgensen ()Alexandr Melnitskiy (RUS)6-1 6-1[H2H]
Q3Cengiz AKSU (q) (TUN)Pedro Muratori ()6-1 6-0[H2H]
Q3Vazha Shubladze (GEO)Bogdan Didenko (UKR)6-1 6-3[H2H]
Q3Nicolas Zaidman (ARG)Vasil Yehorov (UKR)6-4 7-6(8)[H2H]
Q3Guillaume Dermiens (BEL)Amad Ahmed (CAN)6-2 6-3[H2H]
Q3Jordi Walder (_GE)Pablo Andres PINA Ubilla (CHI)6-0 6-0[H2H]
Q3Artur Kulibaba (LAT)Osmancan Soyler (TUR)6-1 6-3[H2H]
Q3Daniils Batmanovs (LAT)Evgeniy Babak (KGZ)6-3 6-4[H2H]
Q3Rimpei Kawakami (JPN)Filip Brtnicky (CZE)3-6 6-0 ret.[H2H]
Q3Laelson Rodrigues (BRA)Pooria Asefzadeh ()6-1 6-1[H2H]
Q3Marco Saffratti ()Furkan Karabulut ()6-1 6-0[H2H]