ATP Turkey F37 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F37 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F37 Futures Event Details:

2015-09-14Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F37 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FTom Jomby (1) (FRA)Alexander Boborykin (RUS)6-3 6-2[H2H]
SFTom Jomby (1) (FRA)Miliaan Niesten (7) (NLD)6-7(6) 7-6(2) 6-4[H2H]
SFAlexander Boborykin (RUS)Peter Heller (2) (GER)6-4 6-3[H2H]
QFTom Jomby (1) (FRA)Richard Gabb (5) ()2-6 6-2 7-6(3)[H2H]
QFMiliaan Niesten (7) (NLD)Daniel Dutra da Silva (3) (BRA)6-3 6-1[H2H]
QFAlexander Boborykin (RUS)Baptiste Crepatte (FRA)6-7(2) 7-6(6) 6-0[H2H]
QFPeter Heller (2) (GER)Weiqiang Zheng (CHN)7-6(7) 6-3[H2H]
R16Tom Jomby (1) (FRA)Tiago Cacao ()6-4 7-6(4)[H2H]
R16Richard Gabb (5) ()Artur Dubinski (BLR)6-0 3-0 Retired[H2H]
R16Daniel Dutra da Silva (3) (BRA)Yankel Zemel (ISR)6-7(9) 6-3 2-1 Retired[H2H]
R16Miliaan Niesten (7) (NLD)Ben Mclachlan (NZL)7-5 6-7(3) 6-4[H2H]
R16Baptiste Crepatte (FRA)Jarryd Chaplin (AUS)7-6(7) 7-6(7)[H2H]
R16Alexander Boborykin (RUS)Sarp Agabigun (TUR)3-6 7-5 6-1[H2H]
R16Weiqiang Zheng (CHN)Vadim Alekseenko (8) (UKR)6-3 6-3[H2H]
R16Peter Heller (2) (GER)Sagadat Ayap (KAZ)6-4 6-2[H2H]
R32Tom Jomby (1) (FRA)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Tiago Cacao ()Andrei Plotniy (RUS)7-5 3-6 7-5[H2H]
R32Artur Dubinski (BLR)Gleb Alekseenko (UKR)6-2 6-0[H2H]
R32Richard Gabb (5) ()Michal Bisko (CZE)6-1 6-0[H2H]
R32Daniel Dutra da Silva (3) (BRA)Shunrou Takeshima (JPN)6-2 7-6(4)[H2H]
R32Yankel Zemel (ISR)Tomas Papik (CZE)7-5 7-6(6)[H2H]
R32Ben Mclachlan (NZL)Lucas Catarina ()6-2 5-7 7-6(2)[H2H]
R32Miliaan Niesten (7) (NLD)Fatih Taha Erun (WC) (TUR)7-5 6-2[H2H]
R32Baptiste Crepatte (FRA)Mick Lescure (6) (FRA)6-4 7-5[H2H]
R32Jarryd Chaplin (AUS)Quentin Robert (FRA)7-6(3) 7-5[H2H]
R32Sarp Agabigun (TUR)Aleksey Sadovskiy (WC) (RUS)6-0 6-0[H2H]
R32Alexander Boborykin (RUS)Romain Barbosa (4) (PRT)6-4 6-4[H2H]
R32Vadim Alekseenko (8) (UKR)Rodrigo Castro Aravena (WC) ()4-6 6-1 6-0[H2H]
R32Weiqiang Zheng (CHN)Adrian Bodmer (SUI)5-7 6-3 6-0[H2H]
R32Sagadat Ayap (KAZ)Timur Kiuamov (RUS)6-2 1-0 Retired[H2H]
R32Peter Heller (2) (GER)Collin Johns (USA)6-1 3-6 6-3[H2H]
Men's Doubles
FTom Jomby (1) (FRA)
Mick Lescure (FRA)
Romain Barbosa (2) (PRT)
Peter Heller (GER)
6-3 6-3
SFTom Jomby (1) (FRA)
Mick Lescure (FRA)
Jarryd Chaplin (3) (AUS)
Ben Mclachlan (NZL)
2-6 7-6(5) 10-5
SFRomain Barbosa (2) (PRT)
Peter Heller (GER)
Rigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
6-3 4-6 10-6
QFTom Jomby (1) (FRA)
Mick Lescure (FRA)
Richard Gabb ()
Miliaan Niesten (NLD)
5-7 7-6(2) 10-5
QFJarryd Chaplin (3) (AUS)
Ben Mclachlan (NZL)
Pavel Korenets (WC) (BLR)
Maxim Tybar (BLR)
WO
QFRigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
Ken Onishi (JPN)
Shunrou Takeshima (JPN)
6-4 7-5
QFRomain Barbosa (2) (PRT)
Peter Heller (GER)
Tiago Cacao ()
Yankel Zemel (ISR)
WO
R16Tom Jomby (1) (FRA)
Mick Lescure (FRA)
Artur Dubinski (BLR)
Andrei Plotniy (RUS)
7-6(3) 6-2
R16Richard Gabb ()
Miliaan Niesten (NLD)
Collin Johns (WC) (USA)
Max Schnur (USA)
6-0 6-4
R16Jarryd Chaplin (3) (AUS)
Ben Mclachlan (NZL)
Edward Harwood (WC) (GBR)
Maximilian Loescher (AUT)
6-1 6-0
R16Pavel Korenets (WC) (BLR)
Maxim Tybar (BLR)
Sagadat Ayap (KAZ)
Jan Zednik (CZE)
6-3 6-4
R16Rigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-3 6-3
R16Ken Onishi (JPN)
Shunrou Takeshima (JPN)
Sarp Agabigun (4) (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
6-2 6-2
R16Tiago Cacao ()
Yankel Zemel (ISR)
Alexander Boborykin (RUS)
Pavel Selivanovsky (RUS)
6-2 6-2
R16Romain Barbosa (2) (PRT)
Peter Heller (GER)
Fatih Taha Erun (TUR)
Sefa Suluoglu (TUR)
6-3 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Shunrou Takeshima (1) (JPN)Aria Harajchi (16) ()6-4 6-1[H2H]
Q1Tiago Cacao (2) ()Maxim Tybar (15) (BLR)4-6 6-3 6-4[H2H]
Q1Alexander Boborykin (9) (RUS)Rigele Te (3) (CHN)3-6 6-4 6-1[H2H]
Q1Michal Bisko (12) (CZE)Ken Onishi (4) (JPN)6-4 7-5[H2H]
Q1Sagadat Ayap (5) (KAZ)Emmanuel Luria (ISR)6-2 6-3[H2H]
Q1Adrian Bodmer (6) (SUI)Pierre Louis DODENS (SUI)6-1 3-2 Retired[H2H]
Q1Quentin Robert (11) (FRA)Muhammet Haylaz (7) (TUR)6-1 4-6 7-6(4)[H2H]
Q1Yankel Zemel (8) (ISR)Piotr Grynkowski (13) (POL)6-4 6-0[H2H]
Q2Shunrou Takeshima (1) (JPN)Gorkem Yuksel Inan (_TU)6-0 6-1[H2H]
Q2Aria Harajchi (16) ()Lorenzo Apostolico (ITA)7-6(3) 6-1[H2H]
Q2Tiago Cacao (2) ()Majid Abedini ()6-0 6-0[H2H]
Q2Maxim Tybar (15) (BLR)Vazha Shubladze (GEO)6-3 7-5[H2H]
Q2Rigele Te (3) (CHN)Maximilian Loescher (AUT)6-2 6-0[H2H]
Q2Alexander Boborykin (9) (RUS)Umut Teoman Ertas (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q2Ken Onishi (4) (JPN)Edward Harwood (GBR)6-0 6-0[H2H]
Q2Michal Bisko (12) (CZE)Ivan Derepa (UKR)6-2 5-7 6-3[H2H]
Q2Sagadat Ayap (5) (KAZ)Pavel Korenets (BLR)6-1 6-3[H2H]
Q2Emmanuel Luria (ISR)Pavel Selivanovsky (10) (RUS)6-3 6-3[H2H]
Q2Adrian Bodmer (6) (SUI)Atilla kaan Gone (TUN)6-1 6-0[H2H]
Q2Pierre Louis DODENS (SUI)Jan Zednik (14) (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q2Muhammet Haylaz (7) (TUR)Furkan Koc (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q2Quentin Robert (11) (FRA)Max Schnur (USA)6-4 6-2[H2H]
Q2Yankel Zemel (8) (ISR)Ihsan Koc (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q2Piotr Grynkowski (13) (POL)Polat Gulcur (TUR)6-2 6-4[H2H]
Q3Shunrou Takeshima (1) (JPN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedGorkem Yuksel Inan (_TU)Bye[H2H]
Q3Lorenzo Apostolico (ITA)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAria Harajchi (16) ()Bye[H2H]
Q3Tiago Cacao (2) ()ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMajid Abedini ()Bye[H2H]
Q3Vazha Shubladze (GEO)Sercan Yesilova (WC) (TUR)6-2 6-1[H2H]
Q3UndecidedMaxim Tybar (15) (BLR)Bye[H2H]
Q3Rigele Te (3) (CHN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMaximilian Loescher (AUT)Bye[H2H]
Q3Umut Teoman Ertas (TUR)Kayra Kargin (_TU)7-5 6-2[H2H]
Q3UndecidedAlexander Boborykin (9) (RUS)Bye[H2H]
Q3Ken Onishi (4) (JPN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedEdward Harwood (GBR)Bye[H2H]
Q3Ivan Derepa (UKR)Jan Kubicek (CZE)7-5 6-0[H2H]
Q3UndecidedMichal Bisko (12) (CZE)Bye[H2H]
Q3Sagadat Ayap (5) (KAZ)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedPavel Korenets (BLR)Bye[H2H]
Q3Emmanuel Luria (ISR)Eralp Ucar (_TU)6-2 6-2[H2H]
Q3UndecidedPavel Selivanovsky (10) (RUS)Bye[H2H]
Q3Adrian Bodmer (6) (SUI)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAtilla kaan Gone (TUN)Bye[H2H]
Q3Pierre Louis DODENS (SUI)Kutsal Korkmaz (TUR)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedJan Zednik (14) (CZE)Bye[H2H]
Q3Muhammet Haylaz (7) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedFurkan Koc (_TU)Bye[H2H]
Q3Max Schnur (USA)Tristan Gunbie (GBR)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedQuentin Robert (11) (FRA)Bye[H2H]
Q3Yankel Zemel (8) (ISR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedIhsan Koc (_TU)Bye[H2H]
Q3Polat Gulcur (TUR)Alexander Babanine (AUS)WO[H2H]
Q3UndecidedPiotr Grynkowski (13) (POL)Bye[H2H]