ATP Turkey F36 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F36 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F36 Futures Event Details:

2015-09-07Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F36 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMatija Pecotic (1) (CRO)Matteo Berrettini (5) (ITA)6-7(6) 7-6(4) 6-2[H2H]
SFMatija Pecotic (1) (CRO)Jorge Montero (8) (CHL)6-1 6-1[H2H]
SFMatteo Berrettini (5) (ITA)Hiroyasu Ehara (2) (JPN)6-4 6-4[H2H]
QFMatija Pecotic (1) (CRO)Barkin Yalcinkale (TUR)6-1 6-2[H2H]
QFJorge Montero (8) (CHL)Quentin Robert (FRA)6-2 6-2[H2H]
QFMatteo Berrettini (5) (ITA)Baptiste Crepatte (FRA)6-2 6-1[H2H]
QFHiroyasu Ehara (2) (JPN)Jaume Pla Malfeito (6) (ESP)WO[H2H]
R16Matija Pecotic (1) (CRO)Sarp Agabigun (TUR)6-0 6-3[H2H]
R16Barkin Yalcinkale (TUR)Lucas Catarina ()3-6 6-0 4-0 Retired[H2H]
R16Quentin Robert (FRA)Rigele Te (CHN)6-3 6-3[H2H]
R16Jorge Montero (8) (CHL)Oliver Mrose ()6-3 7-6(0)[H2H]
R16Matteo Berrettini (5) (ITA)Adrian Bodmer (SUI)6-2 6-2[H2H]
R16Baptiste Crepatte (FRA)Rodrigo Castro Aravena (WC) ()7-5 6-0[H2H]
R16Jaume Pla Malfeito (6) (ESP)Victor Poncelet (BEL)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Hiroyasu Ehara (2) (JPN)Timur Kiuamov (RUS)6-2 6-1[H2H]
R32Matija Pecotic (1) (CRO)Martin Beran (CAN)6-3 4-6 6-1[H2H]
R32Sarp Agabigun (TUR)Sefa Suluoglu (TUR)7-6(7) 6-3[H2H]
R32Lucas Catarina ()Alexander Boborykin (RUS)6-1 7-6(2)[H2H]
R32Barkin Yalcinkale (TUR)Artur Dubinski (7) (BLR)7-5 6-0[H2H]
R32Quentin Robert (FRA)Altug Celikbilek (4) (TUR)4-6 6-4 6-4[H2H]
R32Rigele Te (CHN)Weiqiang Zheng (CHN)6-3 6-3[H2H]
R32Oliver Mrose ()Mario Calmic (WC) (MDA)6-3 6-0[H2H]
R32Jorge Montero (8) (CHL)Alexander Babanine (AUS)6-1 6-2[H2H]
R32Matteo Berrettini (5) (ITA)Gustavo Guerses (BRA)6-3 6-3[H2H]
R32Adrian Bodmer (SUI)Piotr Grynkowski (POL)7-5 3-0 Retired[H2H]
R32Rodrigo Castro Aravena (WC) ()Efe Yurtacan (TUR)6-3 5-7 6-2[H2H]
R32Baptiste Crepatte (FRA)Anil Yuksel (3) (TUR)2-6 6-1 7-6(0)[H2H]
R32Jaume Pla Malfeito (6) (ESP)Andrei Plotniy (RUS)6-7(5) 6-0 6-4[H2H]
R32Victor Poncelet (BEL)Lorenzo Apostolico (ITA)6-4 6-0[H2H]
R32Timur Kiuamov (RUS)Muhammet Haylaz (TUR)3-6 6-4 6-3[H2H]
R32Hiroyasu Ehara (2) (JPN)Fatih Taha Erun (TUR)6-0 6-0[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Gustavo Guerses (2) (BRA)
Jorge Montero (CHL)
6-7(2) 6-4 [10-7]
SFAlexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Rigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
6-3 4-6 10-5
SFGustavo Guerses (2) (BRA)
Jorge Montero (CHL)
Adrian Bodmer (SUI)
Oliver Mrose ()
6-4 6-0
QFAlexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Sarp Agabigun (1) (TUR)
Altug Celikbilek (TUR)
3-6 6-4 10-8
QFRigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
Sefa Suluoglu (3) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
6-3 6-2
QFAdrian Bodmer (SUI)
Oliver Mrose ()
Tuna Altuna (4) (TUR)
Andrei Plotniy (RUS)
7-6(2) 6-2
QFGustavo Guerses (2) (BRA)
Jorge Montero (CHL)
Muhammet Haylaz (TUR)
Dominik Recek (CZE)
6-4 6-1
R16Sarp Agabigun (1) (TUR)
Altug Celikbilek (TUR)
Baptiste Crepatte (FRA)
Antoine Fouche (FRA)
WO
R16Alexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Barkin Yalcinkale (TUR)
Efe Yurtacan (TUR)
6-0 6-2
R16Sefa Suluoglu (3) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
Anton Djamalov (UZB)
Fatih Taha Erun (TUR)
6-3 5-7 10-8
R16Rigele Te (CHN)
Weiqiang Zheng (CHN)
Maxim Dmitriev (RUS)
Maximilian Loescher (AUT)
6-1 6-0
R16Adrian Bodmer (SUI)
Oliver Mrose ()
Martin Beran (CAN)
Quentin Robert (FRA)
3-6 7-6(2) 10-3
R16Tuna Altuna (4) (TUR)
Andrei Plotniy (RUS)
Lucas Catarina ()
Tinotenda Chanakira (ZWE)
WO
R16Muhammet Haylaz (TUR)
Dominik Recek (CZE)
Artur Dubinski (BLR)
Pavel Korenets (BLR)
6-3 6-1
R16Gustavo Guerses (2) (BRA)
Jorge Montero (CHL)
Ovunc Filiz (TUN)
Oezen Usakli (TUN)
6-1 6-0
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Matija Pecotic (1) (CRO)Cristopher Kohl ()6-3 7-6(9)[H2H]
Q1Efe Yurtacan (2) (TUR)Pavel Korenets (BLR)7-6(4) 6-3[H2H]
Q1Muhammet Haylaz (3) (TUR)Furkan Koc (_TU)6-3 6-3[H2H]
Q1Lorenzo Apostolico (ITA)Sefa Suluoglu (4) (TUR)6-3 1-6 6-3[H2H]
Q1Alexander Babanine (AUS)Piotr Grynkowski (12) (POL)6-3 6-3[H2H]
Q1Victor Poncelet (BEL)Tinotenda Chanakira (6) (ZWE)6-1 6-2[H2H]
Q1Quentin Robert (10) (FRA)Fatih Taha Erun (7) (TUR)6-2 6-3[H2H]
Q1Geronimo Barrios (11) ()Ivan Derepa (UKR)6-2 6-1[H2H]
Q2Matija Pecotic (1) (CRO)Oezen Usakli (TUN)6-1 6-1[H2H]
Q2Cristopher Kohl ()Scott Duncan (GBR)5-3 Retired[H2H]
Q2Efe Yurtacan (2) (TUR)Tristan Gunbie (GBR)6-3 6-2[H2H]
Q2Pavel Korenets (BLR)Ihsan Koc (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q2Muhammet Haylaz (3) (TUR)Antoine Fouche (FRA)6-4 7-6(4)[H2H]
Q2Furkan Koc (_TU)Ovunc Filiz (TUN)6-2 6-1[H2H]
Q2Sefa Suluoglu (4) (TUR)Yasin Berk Cebeci (_TU)6-0 6-2[H2H]
Q2Lorenzo Apostolico (ITA)Sercan Yesilova (WC) (TUR)6-0 6-3[H2H]
Q2Alexander Babanine (AUS)Keisuke Numajiri (5) (JPN)6-4 6-3[H2H]
Q2Piotr Grynkowski (12) (POL)Amar Kubat (BIH)6-2 6-0[H2H]
Q2Tinotenda Chanakira (6) (ZWE)Edward Harwood (GBR)6-0 6-3[H2H]
Q2Victor Poncelet (BEL)Dominik Recek (9) (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q2Fatih Taha Erun (7) (TUR)Maximilian Loescher (AUT)6-1 6-1[H2H]
Q2Quentin Robert (10) (FRA)Polat Gulcur (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q2Ivan Derepa (UKR)Pavel Selivanovsky (8) (RUS)6-1 6-0[H2H]
Q2Geronimo Barrios (11) ()Maxim Dmitriev (RUS)6-3 6-4[H2H]
Q3Matija Pecotic (1) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedOezen Usakli (TUN)Bye[H2H]
Q3Scott Duncan (GBR)Lukas Sanchez ()6-1 6-4[H2H]
Q3UndecidedCristopher Kohl ()Bye[H2H]
Q3Efe Yurtacan (2) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedTristan Gunbie (GBR)Bye[H2H]
Q3Pavel Korenets (BLR)Majid Abedini ()6-0 6-0[H2H]
Q3UndecidedIhsan Koc (_TU)Bye[H2H]
Q3Muhammet Haylaz (3) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAntoine Fouche (FRA)Bye[H2H]
Q3Furkan Koc (_TU)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedOvunc Filiz (TUN)Bye[H2H]
Q3Sefa Suluoglu (4) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedYasin Berk Cebeci (_TU)Bye[H2H]
Q3Lorenzo Apostolico (ITA)Anton Djamalov (UZB)6-2 6-0[H2H]
Q3UndecidedSercan Yesilova (WC) (TUR)Bye[H2H]
Q3Keisuke Numajiri (5) (JPN)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAlexander Babanine (AUS)Bye[H2H]
Q3Amar Kubat (BIH)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedPiotr Grynkowski (12) (POL)Bye[H2H]
Q3Tinotenda Chanakira (6) (ZWE)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedEdward Harwood (GBR)Bye[H2H]
Q3Victor Poncelet (BEL)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedDominik Recek (9) (CZE)Bye[H2H]
Q3Fatih Taha Erun (7) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMaximilian Loescher (AUT)Bye[H2H]
Q3Polat Gulcur (TUR)Yigit Aktas (_TU)6-0 Retired[H2H]
Q3UndecidedQuentin Robert (10) (FRA)Bye[H2H]
Q3Pavel Selivanovsky (8) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedIvan Derepa (UKR)Bye[H2H]
Q3Maxim Dmitriev (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedGeronimo Barrios (11) ()Bye[H2H]