ATP Turkey F34 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F34 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F34 Futures Event Details:

2017-09-11Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F34 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FPatricio Heras (q) (ARG)Omar Giacalone (4) (ITA)6-1 6-2[H2H]
SFPatricio Heras (q) (ARG)Samuel Bensoussan (3) (FRA)6-2 6-2[H2H]
SFOmar Giacalone (4) (ITA)Dante Gennaro (ARG)1-6 6-2 6-3[H2H]
QFPatricio Heras (q) (ARG)Ken Onishi (8) (JPN)6-1 6-1[H2H]
QFOmar Giacalone (4) (ITA)Renta Tokuda (5) (JPN)6-7(2) 7-5 ret.[H2H]
QFDante Gennaro (ARG)Ilya Vasilyev (7) (RUS)6-3 6-4[H2H]
QFSamuel Bensoussan (3) (FRA)Antonio Massara (6) (ITA)6-4 6-0[H2H]
R16Patricio Heras (q) (ARG)Pierre Faivre (FRA)6-4 6-2[H2H]
R16Omar Giacalone (4) (ITA)Bastian Trinker (SE) (AUT)6-2 7-5[H2H]
R16Antonio Massara (6) (ITA)Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)6-4 6-1[H2H]
R16Dante Gennaro (ARG)Ivan Nedelko (1) (RUS)6-4 6-4[H2H]
R16Ken Onishi (8) (JPN)Anton Desyatnik (q) (RUS)6-4 6-7(6) 6-1[H2H]
R16Samuel Bensoussan (3) (FRA)Ronald Slobodchikov (RUS)6-1 6-1[H2H]
R16Ilya Vasilyev (7) (RUS)Peter Goldsteiner (AUT)2-6 6-3 6-3[H2H]
R16Renta Tokuda (5) (JPN)Shinta Fujii (JPN)6-2 6-3[H2H]
R32Shinta Fujii (JPN)Luca Gelhardt ()6-4 6-0[H2H]
R32Ivan Nedelko (1) (RUS)Sandro Kopp (q) (AUT)6-2 6-1[H2H]
R32Bastian Trinker (SE) (AUT)Victor Baluda (RUS)5-1 ret.[H2H]
R32Patricio Heras (q) (ARG)Alexandar Lazarov (2) (BUL)6-1 6-1[H2H]
R32Omar Giacalone (4) (ITA)Stefan Vujic (WC) (AUS)6-3 6-3[H2H]
R32Antonio Massara (6) (ITA)Marko Osmakcic (q) (SUI)6-3 6-0[H2H]
R32Peter Goldsteiner (AUT)Caio Silva (BRA)6-4 3-6 6-1[H2H]
R32Dante Gennaro (ARG)Oliver Mrose (q) ()6-3 7-5[H2H]
R32Ronald Slobodchikov (RUS)Sorin Andrei Iordache (q) (ROU)6-0 6-3[H2H]
R32Ken Onishi (8) (JPN)Jannis Kahlke (q) (GER)6-7(3) 7-6(1) 6-0[H2H]
R32Anton Desyatnik (q) (RUS)Thales Turini (BRA)5-7 6-2 6-3[H2H]
R32Samuel Bensoussan (3) (FRA)Artur Kulibaba (WC) (LAT)7-5 6-1[H2H]
R32Ilya Vasilyev (7) (RUS)Santiago Maresca ()6-1 6-3[H2H]
R32Renta Tokuda (5) (JPN)Saida'lo Saidkarimov (UZB)6-1 6-4[H2H]
R32Pierre Faivre (FRA)Timur Kiuamov (RUS)6-3 7-6(5)[H2H]
R32Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Sam Taylor (WC) (SWE)6-2 6-4[H2H]
Men's Doubles
FCaio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Samuel Bensoussan (FRA)
Santiago Maresca ()
4-6 7-6(2) 11-9
SFCaio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Peter Goldsteiner (AUT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
7-5 6-4
SFSamuel Bensoussan (FRA)
Santiago Maresca ()
Omar Giacalone (ITA)
Antonio Massara (ITA)
6-3 6-1
QFCaio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Louroi Martinez (SUI)
Nicolas Uryson (ARG)
6-1 6-3
QFOmar Giacalone (ITA)
Antonio Massara (ITA)
Dante Gennaro (ARG)
Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
7-6(1) 6-3
QFSamuel Bensoussan (FRA)
Santiago Maresca ()
Alexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
6-2 6-2
QFPeter Goldsteiner (AUT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Saida'lo Saidkarimov (UZB)
Naru Shirafuji (JPN)
2-6 6-1 10-3
R16Alexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Ivan Kalinin (RUS)
Artur Kulibaba (LAT)
6-2 6-1
R16Caio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Marko Osmakcic (SUI)
Antun Vidak (CRO)
6-4 6-3
R16Omar Giacalone (ITA)
Antonio Massara (ITA)
Michal Marko (SVK)
Dominik Sproch (SVK)
6-1 3-6 10-8
R16Dante Gennaro (ARG)
Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Kerim Han Bilgin (_TU)
Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)
6-2 6-4
R16Samuel Bensoussan (FRA)
Santiago Maresca ()
Pierre Faivre (FRA)
Luca Gelhardt ()
6-2 6-1
R16Saida'lo Saidkarimov (UZB)
Naru Shirafuji (JPN)
Daniel Garza (MEX)
Angel Peredo (MEX)
6-2 6-3
R16Peter Goldsteiner (AUT)
Ronald Slobodchikov (RUS)
Marvin Greven ()
Jannis Kahlke (GER)
6-3 7-6(5)
R16Louroi Martinez (SUI)
Nicolas Uryson (ARG)
Leonid Avramenko (RUS)
Alexander Mannapov (RUS)
0-6 7-6(2) 10-8
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Patricio Heras (q) (ARG)Jan Zednik (CZE)6-4 6-0[H2H]
Q1Jannis Kahlke (q) (GER)Jonas Trinker (AUT)6-1 6-1[H2H]
Q1Anton Desyatnik (q) (RUS)Naru Shirafuji (JPN)6-3 7-6(3)[H2H]
Q1Marko Osmakcic (q) (SUI)PHILIP Bachmaier (AUT)4-6 6-3 6-1[H2H]
Q1Oliver Mrose (q) ()Vazha Shubladze (GEO)6-3 6-2[H2H]
Q1Sorin Andrei Iordache (q) (ROU)Michal Marko (SVK)w/o[H2H]
Q1Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Luca Tomasetto (ITA)6-3 7-6(2)[H2H]
Q1Sandro Kopp (q) (AUT)Keisuke Numajiri (JPN)6-2 6-2[H2H]
Q2Patricio Heras (q) (ARG)Ivan Kalinin (RUS)6-2 4-1 ret.[H2H]
Q2Jannis Kahlke (q) (GER)Kerim Han Bilgin (_TU)6-4 6-3[H2H]
Q2Jan Zednik (CZE)Neil Oberleitner (AUT)6-1 6-1[H2H]
Q2Anton Desyatnik (q) (RUS)Nicolas Uryson (ARG)6-1 2-6 6-3[H2H]
Q2Keisuke Numajiri (JPN)Kanou Kikkawa (JPN)6-3 6-3[H2H]
Q2Jonas Trinker (AUT)Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX)6-4 6-2[H2H]
Q2Marko Osmakcic (q) (SUI)Bastien Kolly ()6-1 6-1[H2H]
Q2Oliver Mrose (q) ()Eric Caleguer (BRA)6-3 2-6 6-2[H2H]
Q2Michal Marko (SVK)Ren Nakamura (JPN)6-3 7-5[H2H]
Q2Sorin Andrei Iordache (q) (ROU)Emmanuel Luria (ISR)6-3 6-3[H2H]
Q2Felipe Meligeni Rodrigues Alves (q) (BRA)Dominik Sproch (SVK)6-3 6-1[H2H]
Q2Naru Shirafuji (JPN)Jesse Paul Krattiger (SUI)6-3 6-3[H2H]
Q2Luca Tomasetto (ITA)Louroi Martinez (SUI)6-3 6-2[H2H]
Q2Vazha Shubladze (GEO)Vital Flurin Leuch (LIE)6-4 6-3[H2H]
Q2Sandro Kopp (q) (AUT)Antun Vidak (CRO)1-6 6-4 6-1[H2H]
Q2PHILIP Bachmaier (AUT)Nikita Valentsev (RUS)4-6 7-5 6-2[H2H]
Q3Patricio Heras (q) (ARG)Alexander Boborykin (RUS)7-5 6-3[H2H]
Q3Dominik Sproch (SVK)Ahmet Onur Guney ()6-0 6-0[H2H]
Q3Anton Desyatnik (q) (RUS)Mauricio Resendiz Dominguez (MEX)6-1 6-2[H2H]
Q3Ren Nakamura (JPN)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-1 6-3[H2H]
Q3Oliver Mrose (q) ()Eitan Dray (ISR)6-0 6-0[H2H]
Q3Kanou Kikkawa (JPN)Noah Prehn (GER)6-4 6-2[H2H]
Q3Vital Flurin Leuch (LIE)Jack Oswald (GBR)6-2 6-0[H2H]
Q3Sorin Andrei Iordache (q) (ROU)Dietrich Dernowski ()6-2 6-0[H2H]
Q3Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX)Angel Peredo (MEX)6-0 6-0[H2H]
Q3Luca Tomasetto (ITA)Daiki Kato (JPN)6-3 3-6 6-0[H2H]
Q3Bastien Kolly ()Nikolas Lahky (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Louroi Martinez (SUI)Marvin Greven ()7-5 6-2[H2H]
Q3Emmanuel Luria (ISR)Patrik Jancovic (SVK)6-3 6-4[H2H]
Q3Nikita Valentsev (RUS)Danyil Chornous (UKR)7-5 5-7 6-3[H2H]
Q3Sandro Kopp (q) (AUT)Ruben Busch (_GE)6-2 6-1[H2H]
Q3Jesse Paul Krattiger (SUI)Leonid Avramenko (RUS)6-1 6-4[H2H]
Q3Kerim Han Bilgin (_TU)Laelson Rodrigues (BRA)6-4 6-3[H2H]
Q3Neil Oberleitner (AUT)Philip Hjorth (DEN)3-6 6-1 6-2[H2H]