ATP Turkey F32 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F32 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F32 Futures Event Details:

2017-08-28Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F32 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJavier Marti (2) (ESP)Renta Tokuda (4) (JPN)7-6(5) 6-2[H2H]
SFJavier Marti (2) (ESP)Marc Sieber (3) (GER)w/o[H2H]
SFRenta Tokuda (4) (JPN)Bogdan Bobrov (RUS)6-3 6-3[H2H]
QFMarc Sieber (3) (GER)Wilson Leite (8) (BRA)6-3 6-2[H2H]
QFJavier Marti (2) (ESP)Timur Kiuamov (RUS)6-1 6-0[H2H]
QFBogdan Bobrov (RUS)Dante Gennaro (ARG)6-3 6-1[H2H]
QFRenta Tokuda (4) (JPN)Luca Gelhardt ()6-4 6-7(6) 6-3[H2H]
R16Marc Sieber (3) (GER)Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)6-3 7-5[H2H]
R16Javier Marti (2) (ESP)Victor Baluda (RUS)6-3 7-5[H2H]
R16Wilson Leite (8) (BRA)Matteo DE Vincentis (ITA)6-3 6-1[H2H]
R16Dante Gennaro (ARG)Luca Tomasetto (q) (ITA)6-4 6-3[H2H]
R16Bogdan Bobrov (RUS)Marsel Ilhan (1WC) (TUR)6-4 6-7(3) 6-2[H2H]
R16Luca Gelhardt ()Caio Silva (7) (BRA)4-6 7-5 6-3[H2H]
R16Timur Kiuamov (RUS)Ilya Vasilyev (5) (RUS)7-5 6-0[H2H]
R16Renta Tokuda (4) (JPN)Sandro Kopp (q) (AUT)7-5 6-1[H2H]
R32Marc Sieber (3) (GER)Horst Rieder (q) (ITA)6-1 6-1[H2H]
R32Marsel Ilhan (1WC) (TUR)Naru Shirafuji (JPN)6-4 6-1[H2H]
R32Javier Marti (2) (ESP)Soren Hess-Olesen (DNK)6-4 6-2[H2H]
R32Caio Silva (7) (BRA)Dmitry Mnushkin (q) (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Wilson Leite (8) (BRA)Stefanos Jelati (WC) (GRE)6-3 6-2[H2H]
R32Victor Baluda (RUS)Scott Duncan (q) (GBR)6-4 6-2[H2H]
R32Dante Gennaro (ARG)Franco Viu (q) (ARG)6-2 6-3[H2H]
R32Bogdan Bobrov (RUS)Or Grinberg (WC) (ISR)6-4 6-1[H2H]
R32Luca Gelhardt ()Conor Berg (USA)7-6(8) 6-2[H2H]
R32Timur Kiuamov (RUS)Robert Leck (q) (GBR)6-1 6-1[H2H]
R32Ilya Vasilyev (5) (RUS)Arturs Lazdins ()6-2 2-6 6-3[H2H]
R32Renta Tokuda (4) (JPN)Jonas Trinker (AUT)7-5 6-3[H2H]
R32Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Stanislav Bykov (WC) (KAZ)6-0 6-0[H2H]
R32Matteo DE Vincentis (ITA)Vital Flurin Leuch (q) (LIE)6-4 6-1[H2H]
R32Luca Tomasetto (q) (ITA)Thales Turini (6) (BRA)5-2 ret.[H2H]
R32Sandro Kopp (q) (AUT)Alon Elia (ISR)7-5 6-4[H2H]
Men's Doubles
FDaniel Garza (MEX)
Patricio Heras (ARG)
Caio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
6-4 7-5
SFCaio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Dante Gennaro (ARG)
Wilson Leite (BRA)
3-6 7-6(4) 10-6
SFDaniel Garza (MEX)
Patricio Heras (ARG)
Victor Baluda (RUS)
Ilya Vasilyev (RUS)
6-4 6-3
QFCaio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Arturs Lazdins ()
Dmitry Mnushkin (RUS)
7-6(5) 7-5
QFVictor Baluda (RUS)
Ilya Vasilyev (RUS)
Keisuke Numajiri (JPN)
Marc Sieber (GER)
6-7(5) 6-2 10-8
QFDante Gennaro (ARG)
Wilson Leite (BRA)
Luca Gelhardt ()
Jonas Trinker (AUT)
6-4 6-1
QFDaniel Garza (MEX)
Patricio Heras (ARG)
Conor Berg (USA)
Scott Duncan (GBR)
4-6 6-2 10-7
R16Caio Silva (BRA)
Thales Turini (BRA)
Alexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
6-3 6-1
R16Victor Baluda (RUS)
Ilya Vasilyev (RUS)
Stefano Battaglino (ITA)
Luca Tomasetto (ITA)
6-4 6-2
R16Arturs Lazdins ()
Dmitry Mnushkin (RUS)
Umut Akkoyun (_TU)
Mustafa Erdogan (TUN)
6-3 6-3
R16Luca Gelhardt ()
Jonas Trinker (AUT)
Bogdan Bobrov (RUS)
Alon Elia (ISR)
6-1 6-3
R16Dante Gennaro (ARG)
Wilson Leite (BRA)
Daiki Kato (JPN)
Naru Shirafuji (JPN)
6-3 6-1
R16Keisuke Numajiri (JPN)
Marc Sieber (GER)
Sandro Kopp (AUT)
Vital Flurin Leuch (LIE)
6-1 6-3
R16Daniel Garza (MEX)
Patricio Heras (ARG)
Stanislav Bykov (KAZ)
Kutsal Korkmaz (TUR)
6-0 6-1
R16Conor Berg (USA)
Scott Duncan (GBR)
Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Renta Tokuda (JPN)
6-3 3-6 10-7
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dmitry Mnushkin (q) (RUS)Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX)6-3 6-2[H2H]
Q1Scott Duncan (q) (GBR)Umut Akkoyun (_TU)3-6 6-3 6-0[H2H]
Q1Vital Flurin Leuch (q) (LIE)Dietrich Dernowski ()6-2 6-3[H2H]
Q1Franco Viu (q) (ARG)Stefano Battaglino (ITA)7-6(4) 6-3[H2H]
Q1Horst Rieder (q) (ITA)Alexey Dubinin (RUS)6-1 6-3[H2H]
Q1Robert Leck (q) (GBR)Hanyi Liu (_CH)6-2 6-3[H2H]
Q1Luca Tomasetto (q) (ITA)Kutsal Korkmaz (TUR)6-2 6-0[H2H]
Q1Sandro Kopp (q) (AUT)Jesper Andi Jorgensen ()6-2 1-6 6-3[H2H]
Q2Dmitry Mnushkin (q) (RUS)Filippo Mora (ITA)6-4 3-6 7-5[H2H]
Q2Scott Duncan (q) (GBR)Mustafa Erdogan (TUN)6-1 6-1[H2H]
Q2Vital Flurin Leuch (q) (LIE)Daiki Kato (JPN)7-6(5) 6-4[H2H]
Q2Franco Viu (q) (ARG)Jack Oswald (GBR)6-0 6-0[H2H]
Q2Horst Rieder (q) (ITA)Mert Guven Antal (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q2Robert Leck (q) (GBR)Alexander Boborykin (RUS)3-6 7-5 6-1[H2H]
Q2Cesar Antonio Gomez Diaz (MEX)Ege Dora Guler (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q2Luca Tomasetto (q) (ITA)Savriyan Danilov ()6-4 6-3[H2H]
Q2Dietrich Dernowski ()Nikita Valentsev (RUS)2-6 6-4 6-1[H2H]
Q2Jesper Andi Jorgensen ()Atilla Cavdar ()6-2 6-0[H2H]
Q2Kutsal Korkmaz (TUR)Angel Peredo (MEX)7-6(3) 6-2[H2H]
Q2Sandro Kopp (q) (AUT)Keisuke Numajiri (JPN)6-2 7-6(1)[H2H]
Q2Umut Akkoyun (_TU)Polat Gulcur (TUR)6-2 6-1[H2H]
Q2Stefano Battaglino (ITA)Vladislav Ivanov (RUS)6-1 7-6(4)[H2H]
Q2Hanyi Liu (_CH)Ivan Nedelko (RUS)w/o[H2H]
Q2Alexey Dubinin (RUS)Burak Bilgin (_TU)6-0 3-0 ret.[H2H]
Q3Jesper Andi Jorgensen ()Ruben Busch (_GE)6-3 6-2[H2H]
Q3Kutsal Korkmaz (TUR)Yaron Guberman (ISR)6-3 6-2[H2H]
Q3Umut Akkoyun (_TU)Gorkem Yuksel Inan (_TU)6-4 6-2[H2H]
Q3Alexey Dubinin (RUS)Cezar Catalin Chicosu (ROU)6-4 6-0[H2H]