ATP Turkey F30 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F30 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F30 Futures Event Details:

2017-08-14Clay
IndoorTUR
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F30 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FAlessandro Bega (1) (ITA)Tsung-Hua Yang (7) ()7-6(3) 3-6 7-5[H2H]
SFTsung-Hua Yang (7) ()Gabriel Donev ()6-2 6-2[H2H]
SFAlessandro Bega (1) (ITA)Viktor Durasovic (5) (NOR)7-6(2) 6-3[H2H]
QFTsung-Hua Yang (7) ()Matias Zukas (4) (ARG)3-6 6-1 6-2[H2H]
QFAlessandro Bega (1) (ITA)Mert Alkaya (q) (TUN)6-1 6-3[H2H]
QFViktor Durasovic (5) (NOR)Alexander Erler (AUT)3-6 7-6(7) 6-2[H2H]
QFGabriel Donev ()Fabrizio Ornago (6) (ITA)6-7(1) 6-3 7-5[H2H]
R16Tsung-Hua Yang (7) ()Yanki Erel (WC) (_TU)6-3 6-3[H2H]
R16Alessandro Bega (1) (ITA)Miki Jankovic (SRB)6-4 6-2[H2H]
R16Fabrizio Ornago (6) (ITA)Ergi Kirkin (WC) (TUR)6-0 7-6(2)[H2H]
R16Viktor Durasovic (5) (NOR)Mert Naci Turker (TUR)6-4 6-1[H2H]
R16Matias Zukas (4) (ARG)Marko Goles Babic (q) ()6-2 7-6(2)[H2H]
R16Gabriel Donev ()Cengiz AKSU (WC) (TUN)6-2 6-4[H2H]
R16Alexander Erler (AUT)Matteo DE Vincentis (q) (ITA)6-2 6-1[H2H]
R16Mert Alkaya (q) (TUN)Kazuma Kawachi (JPN)7-5 7-6(4)[H2H]
R32Tsung-Hua Yang (7) ()Sarp Agabigun (TUR)6-4 6-3[H2H]
R32Alessandro Bega (1) (ITA)Fernando Bogajo (SE) (ESP)3-6 6-3 6-0[H2H]
R32Fabrizio Ornago (6) (ITA)Bogdan Bobrov (RUS)6-3 7-5[H2H]
R32Miki Jankovic (SRB)Sergio Martos Gornes (ESP)6-2 6-3[H2H]
R32Marko Goles Babic (q) ()Andrea Bessire (q) (ITA)6-2 6-4[H2H]
R32Kazuma Kawachi (JPN)Nikola Cacic (8) (SRB)4-1 ret.[H2H]
R32Viktor Durasovic (5) (NOR)Martin Dimitrov (q) ()6-3 6-4[H2H]
R32Matias Zukas (4) (ARG)Igor Smilansky (ISR)7-6(6) 6-2[H2H]
R32Gabriel Donev ()Franco Agamenone (2) (ARG)6-2 7-5[H2H]
R32Mert Naci Turker (TUR)Eduardo Agustin Torre (ARG)6-2 6-1[H2H]
R32Alexander Erler (AUT)Riccardo Roberto (q) (ITA)6-1 6-3[H2H]
R32Matteo DE Vincentis (q) (ITA)Pol Toledo Bague (3) (ESP)7-6(5) 6-4[H2H]
R32Ergi Kirkin (WC) (TUR)Bartosz Wojnar (q) (POL)3-6 6-3 6-1[H2H]
R32Cengiz AKSU (WC) (TUN)Stamatis Kapiris (q) (GRE)6-2 3-6 6-3[H2H]
R32Mert Alkaya (q) (TUN)Tommy Bennett (WC) (GBR)3-6 7-5 6-1[H2H]
R32Yanki Erel (WC) (_TU)Alon Elia (ISR)6-4 4-6 6-4[H2H]
Men's Doubles
FFranco Agamenone (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Sergio Martos Gornes (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
6-2 1-6 17-15
SFSergio Martos Gornes (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
Darko Bojanovic (BIH)
Alexander Erler (AUT)
6-0 6-1
SFFranco Agamenone (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Radoslav Shandarov ()
Vasil Shandarov ()
6-0 6-1
QFRadoslav Shandarov ()
Vasil Shandarov ()
Cengiz AKSU (TUN)
Yanki Erel (_TU)
4-6 6-3 11-9
QFSergio Martos Gornes (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
Gleb Alekseenko (UKR)
Miki Jankovic (SRB)
6-3 6-2
QFFranco Agamenone (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Bogdan Bobrov (RUS)
Courtney John Lock ()
6-3 6-3
QFDarko Bojanovic (BIH)
Alexander Erler (AUT)
Alessandro Bega (ITA)
Viktor Durasovic (NOR)
3-6 6-4 10-5
R16Radoslav Shandarov ()
Vasil Shandarov ()
Yuri Khachatryan (BUL)
Hristo Valeov (BUL)
6-4 5-7 10-7
R16Sergio Martos Gornes (ESP)
Pol Toledo Bague (ESP)
Giuliano Benedetti (ITA)
Matteo DE Vincentis (ITA)
7-5 6-2
R16Franco Agamenone (ARG)
Matias Zukas (ARG)
Kazuma Kawachi (JPN)
Mert Naci Turker (TUR)
7-5 6-2
R16Alessandro Bega (ITA)
Viktor Durasovic (NOR)
Martin Dimitrov ()
Stamatis Kapiris (GRE)
6-1 6-3
R16Cengiz AKSU (TUN)
Yanki Erel (_TU)
Tommy Bennett (GBR)
Ergi Kirkin (TUR)
6-4 7-5
R16Gleb Alekseenko (UKR)
Miki Jankovic (SRB)
Francesco Bessire (ITA)
Fernando Bogajo (ESP)
6-7(4) 7-6(5) 10-3
R16Darko Bojanovic (BIH)
Alexander Erler (AUT)
Andrea Bessire (ITA)
Bartosz Wojnar (POL)
6-1 6-3
R16Bogdan Bobrov (RUS)
Courtney John Lock ()
Mert Alkaya (TUN)
Ivan Korol (RUS)
6-2 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Bartosz Wojnar (q) (POL)Darko Bojanovic (BIH)4-6 7-5 6-3[H2H]
Q1Marko Goles Babic (q) ()Ivan Korol (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q1Martin Dimitrov (q) ()Alexandar Yordanov (BUL)6-7(2) 6-2 6-2[H2H]
Q1Riccardo Roberto (q) (ITA)Ottaviano Martini (ITA)6-4 6-2[H2H]
Q1Matteo DE Vincentis (q) (ITA)Vazha Shubladze (GEO)6-2 6-1[H2H]
Q1Stamatis Kapiris (q) (GRE)Giuliano Benedetti (ITA)6-3 6-2[H2H]
Q1Mert Alkaya (q) (TUN)Philip Sikman (GBR)6-2 6-0[H2H]
Q1Andrea Bessire (q) (ITA)Gleb Alekseenko (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q2Gleb Alekseenko (UKR)Atilla kaan Gone (TUN)6-2 6-0[H2H]
Q2Bartosz Wojnar (q) (POL)Gabriele Maria Noce (ITA)6-3 6-2[H2H]
Q2Marko Goles Babic (q) ()Franco Feitt (ARG)7-5 6-4[H2H]
Q2Philip Sikman (GBR)Rasim Metin (CYP)1-6 7-5 6-3[H2H]
Q2Martin Dimitrov (q) ()Hristo Valeov (BUL)6-3 6-3[H2H]
Q2Darko Bojanovic (BIH)Ferdun Shevkedov (BUL)6-2 6-2[H2H]
Q2Ivan Korol (RUS)Yasser Bouchareb ()6-1 6-0[H2H]
Q2Riccardo Roberto (q) (ITA)Radoslav Shandarov ()7-5 7-6(4)[H2H]
Q2Matteo DE Vincentis (q) (ITA)Mehmet Ata Mol ()6-0 6-0[H2H]
Q2Stamatis Kapiris (q) (GRE)Berke Eser Coskun (_TU)4-1 ret.[H2H]
Q2Vazha Shubladze (GEO)Vasil Shandarov ()6-3 6-2[H2H]
Q2Ottaviano Martini (ITA)Alperen Sanater (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q2Alexandar Yordanov (BUL)Bulut Ozcelik (TUR)1-6 6-3 7-6(7)[H2H]
Q2Mert Alkaya (q) (TUN)Francesco Bessire (ITA)7-5 6-1[H2H]
Q2Giuliano Benedetti (ITA)Osmancan Soyler (TUR)7-5 6-2[H2H]
Q2Andrea Bessire (q) (ITA)Francesco Liucci (ITA)6-3 7-5[H2H]
Q3Gleb Alekseenko (UKR)Donovan Houston ()6-0 6-0[H2H]
Q3Bartosz Wojnar (q) (POL)Yoan Georgiev (BUL)7-6(5) 4-6 6-3[H2H]
Q3Gabriele Maria Noce (ITA)Yuri Khachatryan (BUL)6-1 6-1[H2H]
Q3Marko Goles Babic (q) ()Durukan Durmus (TUR)6-4 6-2[H2H]
Q3Yasser Bouchareb ()Christopher Daniels (USA)6-3 3-6 6-0[H2H]
Q3Ferdun Shevkedov (BUL)Darrshan Suresh ()6-2 6-2[H2H]
Q3Philip Sikman (GBR)Andrea Zanetti (ITA)6-2 6-7(4) 6-1[H2H]
Q3Vasil Shandarov ()Kaan Tuna (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Radoslav Shandarov ()Benjamin Zuckerman ()6-0 6-2[H2H]
Q3Darko Bojanovic (BIH)Kuzey Cekirge (_TU)6-0 6-3[H2H]
Q3Rasim Metin (CYP)Bogdan Fedortsov (UKR)6-4 6-2[H2H]
Q3Ivan Korol (RUS)Ioan Garbachkov (BUL)3-6 6-4 7-6(4)[H2H]
Q3Bulut Ozcelik (TUR)Prashant Sawant (IND)6-0 6-0[H2H]
Q3Osmancan Soyler (TUR)Gorkem Yuksel Inan (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q3Vazha Shubladze (GEO)Courtney John Lock ()6-4 6-4[H2H]
Q3Ottaviano Martini (ITA)Mustafa Deger Gokalp ()6-1 6-1[H2H]
Q3Atilla kaan Gone (TUN)Erbol Zhumaev (_KG)6-1 6-1[H2H]
Q3Alexandar Yordanov (BUL)Ege Dora Guler (_TU)6-2 6-0[H2H]
Q3Mert Alkaya (q) (TUN)Ekrem Can Sekercan (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Berke Eser Coskun (_TU)Luca Mancini (ITA)7-6(1) 6-1[H2H]
Q3Alperen Sanater (_TU)Talha Sabir (PAK)6-3 6-1[H2H]
Q3Giuliano Benedetti (ITA)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-0 2-6 6-4[H2H]
Q3Andrea Bessire (q) (ITA)Stefan Luckanov ()6-0 6-1[H2H]
Q3Francesco Liucci (ITA)Yasin Berk Cebeci (_TU)6-4 6-0[H2H]
Q3Hristo Valeov (BUL)Mattia Rossi (ITA)6-1 2-6 6-2[H2H]
Q3Mehmet Ata Mol ()Berkay Kusku ()6-3 3-6 6-4[H2H]