ATP Turkey F2 Futures Draw (Men's) - 2016

Click Here To Join The Turkey F2 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F2 Futures Event Details:

2016-01-11Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FVadym Ursu (UKR)Mate Delic (3) (CRO)6-0 6-4[H2H]
SFVadym Ursu (UKR)Daniel Windahl (SWE)6-4 3-6 6-4[H2H]
SFMate Delic (3) (CRO)Altug Celikbilek (8) (TUR)6-2 6-3[H2H]
QFVadym Ursu (UKR)Nerman Fatic (BIH)6-2 6-4[H2H]
QFDaniel Windahl (SWE)Vadim Alekseenko (UKR)7-5 6-2[H2H]
QFMate Delic (3) (CRO)Jules Okala (FRA)5-1 Retired[H2H]
QFAltug Celikbilek (8) (TUR)Michal Konecny (2) (CZE)6-4 6-4[H2H]
R16Vadym Ursu (UKR)Tomislav Brkic (1) (BIH)7-6(4) 6-1[H2H]
R16Nerman Fatic (BIH)Tim Van Rijthoven (7) (NLD)6-7(4) 6-3 6-1[H2H]
R16Daniel Windahl (SWE)Fedor Chervyakov (RUS)6-0 7-5[H2H]
R16Vadim Alekseenko (UKR)Viktor Durasovic (5) (NOR)6-4 6-4[H2H]
R16Jules Okala (FRA)Domagoj Biljesko ()2-6 7-5 6-3[H2H]
R16Mate Delic (3) (CRO)Leny Mitjana (FRA)2-6 6-3 6-2[H2H]
R16Altug Celikbilek (8) (TUR)Hannes Wagner ()6-3 6-1[H2H]
R16Michal Konecny (2) (CZE)Gleb Alekseenko (UKR)6-3 6-1[H2H]
R32Tomislav Brkic (1) (BIH)Nicolas Ferrando (ARG)6-0 6-3[H2H]
R32Vadym Ursu (UKR)Yvo Panak (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Nerman Fatic (BIH)Luca Pancaldi (ITA)6-3 6-4[H2H]
R32Tim Van Rijthoven (7) (NLD)Ilya Vasilyev (RUS)6-4 7-5[H2H]
R32Fedor Chervyakov (RUS)Omar Giacalone (4) (ITA)6-3 7-6(6)[H2H]
R32Daniel Windahl (SWE)Muhammet Haylaz (WC) (TUR)6-1 6-1[H2H]
R32Vadim Alekseenko (UKR)Luca Margaroli (SUI)6-3 6-1[H2H]
R32Viktor Durasovic (5) (NOR)Lucas Renard (SWE)5-7 6-4 6-2[H2H]
R32Domagoj Biljesko ()Miliaan Niesten (6) (NLD)7-5 4-6 6-2[H2H]
R32Jules Okala (FRA)Anil Yuksel (WC) (TUR)7-6(3) 4-6 6-1[H2H]
R32Leny Mitjana (FRA)Sarp Agabigun (TUR)6-3 7-6(4)[H2H]
R32Mate Delic (3) (CRO)Fatih Taha Erun (WC) (TUR)6-0 6-1[H2H]
R32Altug Celikbilek (8) (TUR)Lucas Catarina ()3-6 6-2 6-4[H2H]
R32Hannes Wagner ()Barkin Yalcinkale (TUR)6-0 6-1[H2H]
R32Gleb Alekseenko (UKR)Kris Krawcewicz (AUT)3-6 6-3 7-6(5)[H2H]
R32Michal Konecny (2) (CZE)Efe Yurtacan (WC) (TUR)6-1 6-4[H2H]
Men's Doubles
FLucas Renard (SWE)
Daniel Windahl (SWE)
Muhammet Haylaz (4) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
6-4 6-1
SFMuhammet Haylaz (4) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
Luca Margaroli (1) (SUI)
Luca Pancaldi (ITA)
6-4 6-4
SFLucas Renard (SWE)
Daniel Windahl (SWE)
Domagoj Biljesko ()
Sora Fukuda (JPN)
6-2 6-4
QFLuca Margaroli (1) (SUI)
Luca Pancaldi (ITA)
Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
6-3 6-1
QFMuhammet Haylaz (4) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
Marcel Waloch (AUT)
Yahor Yatsyk (BLR)
3-6 6-2 10-7
QFLucas Renard (SWE)
Daniel Windahl (SWE)
Miliaan Niesten (NLD)
Tim Van Rijthoven (NLD)
7-5 3-6 10-7
QFDomagoj Biljesko ()
Sora Fukuda (JPN)
Daniel Uhlig (GER)
Hannes Wagner ()
6-3 5-7 10-8
R16Luca Margaroli (1) (SUI)
Luca Pancaldi (ITA)
Alp Sentay (WC) (TUR)
Barkin Yalcinkale (TUR)
7-6(5) 6-1
R16Gleb Alekseenko (UKR)
Vadim Alekseenko (UKR)
Lucas Catarina ()
Fedor Chervyakov (RUS)
7-5 0-6 10-8
R16Muhammet Haylaz (4) (TUR)
Anil Yuksel (TUR)
Tinotenda Chanakira (WC) (ZWE)
Oscar Hernandez Perez (ESP)
1-6 7-6(5) 10-4
R16Marcel Waloch (AUT)
Yahor Yatsyk (BLR)
Stefan Kraberger (WC) (AUT)
Harry Lim (AUS)
6-7(12) 7-6(3) 10-7
R16Lucas Renard (SWE)
Daniel Windahl (SWE)
Viktor Durasovic (NOR)
Paul Woerner (GER)
7-6(5) 7-6(3)
R16Miliaan Niesten (NLD)
Tim Van Rijthoven (NLD)
Tomislav Brkic (3) (BIH)
Nerman Fatic (BIH)
4-6 6-3 10-8
R16Daniel Uhlig (GER)
Hannes Wagner ()
Fatih Taha Erun (TUR)
Efe Yurtacan (TUR)
6-4 6-4
R16Domagoj Biljesko ()
Sora Fukuda (JPN)
Sarp Agabigun (2) (TUR)
Altug Celikbilek (TUR)
7-6(4) 3-6 10-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Lucas Renard (13) (SWE)Vitaliy Sachko (1) (UKR)6-3 6-4[H2H]
Q1Daniel Windahl (2) (SWE)Frederik Press ()6-0 6-1[H2H]
Q1Domagoj Biljesko (9) ()Daniel Uhlig (3) (GER)4-6 6-4 6-4[H2H]
Q1Ilya Vasilyev (16) (RUS)Paul Woerner (4) (GER)3-6 6-2 7-5[H2H]
Q1Leny Mitjana (5) (FRA)Sora Fukuda (10) (JPN)4-6 6-3 7-5[H2H]
Q1Nicolas Ferrando (15) (ARG)Milan Drinic (SRB)6-4 4-6 6-4[H2H]
Q1Kris Krawcewicz (AUT)Alp Sentay (12) (TUR)6-3 6-3[H2H]
Q1Yvo Panak (11) (CZE)Piotr Grynkowski (8) (POL)7-5 2-6 6-4[H2H]
Q2Vitaliy Sachko (1) (UKR)Joshua Turnquest ()6-1 6-2[H2H]
Q2Lucas Renard (13) (SWE)Stefan Frljanic (CAN)5-7 6-2 6-1[H2H]
Q2Daniel Windahl (2) (SWE)Tinotenda Chanakira (ZWE)6-0 6-2[H2H]
Q2Frederik Press ()Daniel Svensson (14) (SWE)4-6 6-3 6-0[H2H]
Q2Daniel Uhlig (3) (GER)Polat Gulcur (TUR)6-2 6-1[H2H]
Q2Domagoj Biljesko (9) ()Dmitry Resnyanskiy (KAZ)6-0 6-4[H2H]
Q2Paul Woerner (4) (GER)Tolunay Sumer (TUR)6-3 2-0 Retired[H2H]
Q2Ilya Vasilyev (16) (RUS)Stefan Kraberger (AUT)6-3 6-2[H2H]
Q2Leny Mitjana (5) (FRA)Gennaro Orazzo (ITA)6-1 6-1[H2H]
Q2Sora Fukuda (10) (JPN)Simon Carr (IRL)6-2 6-4[H2H]
Q2Milan Drinic (SRB)Duje Delic (6) ()6-2 6-4[H2H]
Q2Nicolas Ferrando (15) (ARG)Emmanuel Luria (ISR)6-0 5-7 6-4[H2H]
Q2Kris Krawcewicz (AUT)Marcel Waloch (7) (AUT)6-3 3-6 6-3[H2H]
Q2Alp Sentay (12) (TUR)Noam Okala (FRA)6-0 6-2[H2H]
Q2Piotr Grynkowski (8) (POL)Majid Abedini ()6-0 6-0[H2H]
Q2Yvo Panak (11) (CZE)Can Oztuzun (TUR)6-3 6-4[H2H]
Q3Vitaliy Sachko (1) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Joshua Turnquest ()Marko Stosic ()WO[H2H]
Q3Stefan Frljanic (CAN)Roman Gigolaev (RUS)7-5 7-6(3)[H2H]
Q3UndecidedLucas Renard (13) (SWE)Bye[H2H]
Q3Daniel Windahl (2) (SWE)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedTinotenda Chanakira (ZWE)Bye[H2H]
Q3Frederik Press ()Vladimir Verhoglyadov (UKR)6-4 6-3[H2H]
Q3UndecidedDaniel Svensson (14) (SWE)Bye[H2H]
Q3Daniel Uhlig (3) (GER)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedPolat Gulcur (TUR)Bye[H2H]
Q3Dmitry Resnyanskiy (KAZ)Harry Lim (AUS)6-3 6-4[H2H]
Q3UndecidedDomagoj Biljesko (9) ()Bye[H2H]
Q3Paul Woerner (4) (GER)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedTolunay Sumer (TUR)Bye[H2H]
Q3Stefan Kraberger (AUT)Milos Zivancevic (_SR)6-0 6-0[H2H]
Q3UndecidedIlya Vasilyev (16) (RUS)Bye[H2H]
Q3Leny Mitjana (5) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedGennaro Orazzo (ITA)Bye[H2H]
Q3Simon Carr (IRL)Marius-Alexandru Petcu (ROU)7-5 6-1[H2H]
Q3UndecidedSora Fukuda (10) (JPN)Bye[H2H]
Q3Duje Delic (6) ()ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMilan Drinic (SRB)Bye[H2H]
Q3Emmanuel Luria (ISR)Mert Celik (_TU)6-3 6-1[H2H]
Q3UndecidedNicolas Ferrando (15) (ARG)Bye[H2H]
Q3Marcel Waloch (7) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedKris Krawcewicz (AUT)Bye[H2H]
Q3Noam Okala (FRA)Kutsal Korkmaz (TUR)7-5 6-3[H2H]
Q3UndecidedAlp Sentay (12) (TUR)Bye[H2H]
Q3Piotr Grynkowski (8) (POL)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMajid Abedini ()Bye[H2H]
Q3Can Oztuzun (TUR)Shannon Francis (_BA)6-2 6-2[H2H]
Q3UndecidedYvo Panak (11) (CZE)Bye[H2H]