ATP Turkey F2 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F2 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F2 Futures Event Details:

2015-01-12Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJose Pereira (6) (BRA)Alexey Vatutin (RUS)6-4 6-3[H2H]
SFAlexey Vatutin (RUS)Wilson Leite (BRA)6-1 4-6 10-7[H2H]
SFJose Pereira (6) (BRA)Artem Smirnov (2) (UKR)7-6(4) 5-7 10-8[H2H]
QFWilson Leite (BRA)Cem Ilkel (7) (TUR)5-7 6-2 10-3[H2H]
QFAlexey Vatutin (RUS)Riccardo Bellotti (ITA)3-6 7-5 10-8[H2H]
QFJose Pereira (6) (BRA)Duck Hee Lee ()2-6 7-6(10) 10-3[H2H]
QFArtem Smirnov (2) (UKR)Cheong-Eui Kim (5) (KOR)7-5 7-6(3)[H2H]
R16Wilson Leite (BRA)Yann Marti (1) (SUI)0-6 6-4 12-10[H2H]
R16Cem Ilkel (7) (TUR)Cristian Florentin Voinea (ROU)6-3 6-2[H2H]
R16Alexey Vatutin (RUS)Arata Onozawa (JPN)6-2 6-2[H2H]
R16Riccardo Bellotti (ITA)Hugo Nys (8) (FRA)4-6 6-1 10-7[H2H]
R16Jose Pereira (6) (BRA)Shuichi Sekiguchi (JPN)6-3 7-5[H2H]
R16Duck Hee Lee ()Zhe Li (3) (CHN)6-2 6-2[H2H]
R16Cheong-Eui Kim (5) (KOR)Clement Larriere (FRA)6-2 5-7 10-8[H2H]
R16Artem Smirnov (2) (UKR)Berk Iliescu (TUR)6-4 6-3[H2H]
R32Yann Marti (1) (SUI)Ferdun Shevkedov (WC) (BUL)6-1 7-5[H2H]
R32Wilson Leite (BRA)Nikita Kryvonos (USA)6-4 6-3[H2H]
R32Cristian Florentin Voinea (ROU)Gleb Alekseenko (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Cem Ilkel (7) (TUR)Thomas Brechemier (FRA)6-2 6-4[H2H]
R32Arata Onozawa (JPN)Miki Jankovic (4) (SRB)6-4 6-7(6) 6-0[H2H]
R32Alexey Vatutin (RUS)Efe Yurtacan (TUR)7-6(6) 2-6 6-3[H2H]
R32Riccardo Bellotti (ITA)Vladimir Uzhylovsky (UKR)7-6(3) 6-1[H2H]
R32Hugo Nys (8) (FRA)Alp Sentay (WC) (TUR)6-4 6-0[H2H]
R32Jose Pereira (6) (BRA)Paul Woerner (GER)6-3 7-6(6)[H2H]
R32Shuichi Sekiguchi (JPN)Yifan Wu (CHN)6-4 6-2[H2H]
R32Duck Hee Lee ()Mike Urbanija (SLO)6-3 6-1[H2H]
R32Zhe Li (3) (CHN)Leny Mitjana (FRA)6-3 6-1[H2H]
R32Cheong-Eui Kim (5) (KOR)Zhao Cai (CHN)5-7 6-4 6-1[H2H]
R32Clement Larriere (FRA)Cem Erturk (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Berk Iliescu (TUR)Oguzhan Ceylan (TUR)6-1 4-6 7-6(5)[H2H]
R32Artem Smirnov (2) (UKR)Masato Shiga (JPN)6-4 6-2[H2H]
Men's Doubles
FArtem Smirnov (3) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Cheong-Eui Kim (KOR)
Zhe Li (CHN)
6-3 6-0
SFCheong-Eui Kim (KOR)
Zhe Li (CHN)
Arata Onozawa (4) (JPN)
Shuichi Sekiguchi (JPN)
6-1 6-4
SFArtem Smirnov (3) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Duck Hee Lee ()
Chung Hyo Woo (KOR)
WO
QFCheong-Eui Kim (KOR)
Zhe Li (CHN)
Cem Ilkel (1) (TUR)
Efe Yurtacan (TUR)
7-5 6-2
QFArata Onozawa (4) (JPN)
Shuichi Sekiguchi (JPN)
Riccardo Bellotti (ITA)
Masato Shiga (JPN)
7-5 6-3
QFArtem Smirnov (3) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Gleb Alekseenko (UKR)
Alexey Vatutin (RUS)
WO
QFDuck Hee Lee ()
Chung Hyo Woo (KOR)
Wilson Leite (2) (BRA)
Jose Pereira (BRA)
7-6(5) 6-1
R16Cem Ilkel (1) (TUR)
Efe Yurtacan (TUR)
Nik Razborsek (SLO)
Mike Urbanija (SLO)
6-3 7-6(5)
R16Cheong-Eui Kim (KOR)
Zhe Li (CHN)
Gokberk Ergeneman (TUR)
Berk Iliescu (TUR)
6-1 6-1
R16Arata Onozawa (4) (JPN)
Shuichi Sekiguchi (JPN)
Shahar Elbaz (ISR)
Nelson ROSO (AUS)
6-0 6-1
R16Riccardo Bellotti (ITA)
Masato Shiga (JPN)
Darko Jandric (SRB)
Miki Jankovic (SRB)
WO
R16Gleb Alekseenko (UKR)
Alexey Vatutin (RUS)
Majid Abedini ()
Cristian Florentin Voinea (ROU)
6-2 6-3
R16Artem Smirnov (3) (UKR)
Vladimir Uzhylovsky (UKR)
Alexandru Danes (FRA)
Leny Mitjana (FRA)
7-5 6-3
R16Duck Hee Lee ()
Chung Hyo Woo (KOR)
Zhao Cai (CHN)
Yifan Wu (CHN)
7-5 6-2
R16Wilson Leite (2) (BRA)
Jose Pereira (BRA)
Aria Harajchi ()
Clement Larriere (FRA)
6-3 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Yann Marti (1) (SUI)Sumet Srisangsitthisanti (THA)6-0 6-3[H2H]
Q1Miki Jankovic (2) (SRB)Shahar Elbaz (ISR)6-3 6-0[H2H]
Q1Riccardo Bellotti (3) (ITA)Sardor Pulatov (UZB)6-2 6-1[H2H]
Q1Vladimir Uzhylovsky (4) (UKR)Alexandru Danes (FRA)6-4 6-7(7) 6-4[H2H]
Q1Mike Urbanija (5) (SLO)Nik Razborsek (SLO)1-6 6-4 6-2[H2H]
Q1Gleb Alekseenko (6) (UKR)Yifan Wu (CHN)6-2 6-2[H2H]
Q1Cristian Florentin Voinea (9) (ROU)Thomas Brechemier (7) (FRA)6-4 1-6 7-6(2)[H2H]
Q1Clement Larriere (FRA)Timur Kiuamov (11) (RUS)6-3 6-1[H2H]
Q2Yann Marti (1) (SUI)David Kostner (ITA)6-2 6-0[H2H]
Q2Sumet Srisangsitthisanti (THA)Majid Abedini ()6-0 6-0[H2H]
Q2Miki Jankovic (2) (SRB)Oleg Kusakin (UKR)6-1 6-1[H2H]
Q2Shahar Elbaz (ISR)Nikolay Draganov ()6-2 6-1[H2H]
Q2Riccardo Bellotti (3) (ITA)Alexandros Kanaris ()6-2 6-1[H2H]
Q2Sardor Pulatov (UZB)Nelson ROSO (AUS)6-4 5-7 6-4[H2H]
Q2Vladimir Uzhylovsky (4) (UKR)Cihan Gundogdu (TUN)6-0 6-0[H2H]
Q2Alexandru Danes (FRA)Kevin Kralj ()6-4 6-3[H2H]
Q2Mike Urbanija (5) (SLO)Chung Hyo Woo (KOR)6-3 6-0[H2H]
Q2Nik Razborsek (SLO)Darko Jandric (10) (SRB)6-4 6-2[H2H]
Q2Gleb Alekseenko (6) (UKR)Ted Bachev ()6-4 6-1[H2H]
Q2Yifan Wu (CHN)Vasil Shandarov (12) ()6-4 7-6(7)[H2H]
Q2Thomas Brechemier (7) (FRA)Kavit Mehta (IND)6-0 6-0[H2H]
Q2Cristian Florentin Voinea (9) (ROU)Radoslav Shandarov ()6-2 7-5[H2H]
Q2Clement Larriere (FRA)Gokberk Ergeneman (8) (TUR)6-3 6-2[H2H]
Q2Timur Kiuamov (11) (RUS)Cheong Hwi KIM (KOR)6-0 6-1[H2H]