ATP Turkey F21 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F21 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F21 Futures Event Details:

2017-05-29Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F21 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJulien Cagnina (BEL)Miomir Kecmanovic (7) (SRB)6-3 6-4[H2H]
SFJulien Cagnina (BEL)Roberto Ortega-Olmedo (4) (ESP)3-6 6-2 6-3[H2H]
SFMiomir Kecmanovic (7) (SRB)Ivan Nedelko (3) (RUS)6-4 7-6(4)[H2H]
QFJulien Cagnina (BEL)Lloyd Harris (1) (RSA)3-6 6-1 7-6(5)[H2H]
QFRoberto Ortega-Olmedo (4) (ESP)Sergio Martos Gornes (ESP)6-2 6-2[H2H]
QFIvan Nedelko (3) (RUS)Christoph Negritu (GER)6-3 6-4[H2H]
QFMiomir Kecmanovic (7) (SRB)Ivan Gakhov (2) (RUS)6-4 6-2[H2H]
R16Lloyd Harris (1) (RSA)Maciej Smola (POL)6-2 6-4[H2H]
R16Julien Cagnina (BEL)Fernando Romboli (6) (BRA)6-3 6-4[H2H]
R16Roberto Ortega-Olmedo (4) (ESP)Duje Kekez (CRO)2-6 7-5 6-2[H2H]
R16Sergio Martos Gornes (ESP)Andrey Chepelev (RUS)6-3 6-1[H2H]
R16Christoph Negritu (GER)Maxime Chazal (5) (FRA)7-5 7-5[H2H]
R16Ivan Nedelko (3) (RUS)Christopher Diaz-Figueroa (GTM)7-6(2) 6-3[H2H]
R16Miomir Kecmanovic (7) (SRB)Cengiz AKSU (WC) (TUN)6-1 6-7(3) 7-6(2)[H2H]
R16Ivan Gakhov (2) (RUS)Pietro Rondoni (ITA)6-4 6-2[H2H]
R32Lloyd Harris (1) (RSA)Pavel Krainik (CAN)6-4 6-2[H2H]
R32Maciej Smola (POL)George Botezan (ROU)6-4 7-6(5)[H2H]
R32Julien Cagnina (BEL)Osmancan Soyler (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Fernando Romboli (6) (BRA)Dominic Weidinger (AUT)6-2 6-0[H2H]
R32Roberto Ortega-Olmedo (4) (ESP)Ivan Davydov (RUS)7-5 6-1[H2H]
R32Duje Kekez (CRO)Kento Yamada (JPN)6-1 6-4[H2H]
R32Sergio Martos Gornes (ESP)Thomas SCHWENCKE Lindqvist (WC) (DEN)6-4 6-0[H2H]
R32Andrey Chepelev (RUS)David Perez Sanz (8) (ESP)7-6(3) 6-1[H2H]
R32Maxime Chazal (5) (FRA)Dusty H. Boyer (USA)6-1 6-3[H2H]
R32Christoph Negritu (GER)Jonas Trinker (AUT)7-5 6-2[H2H]
R32Christopher Diaz-Figueroa (GTM)Jordan Correia (BRA)6-4 6-7(2) 6-4[H2H]
R32Ivan Nedelko (3) (RUS)Juan Carlos Saez (CHL)6-3 7-5[H2H]
R32Miomir Kecmanovic (7) (SRB)Carlos Boluda-Purkiss (ESP)7-5 6-2[H2H]
R32Cengiz AKSU (WC) (TUN)Hanyi Liu (WC) (_CH)6-2 6-1[H2H]
R32Pietro Rondoni (ITA)Ricardo Hocevar (BRA)3-6 6-4 6-3[H2H]
R32Ivan Gakhov (2) (RUS)Kirill Kivattsev (RUS)6-1 6-3[H2H]
Men's Doubles
FJordi Munoz-Abreu (1) ()
David Perez Sanz (ESP)
Ricardo Hocevar (BRA)
Juan Carlos Saez (CHL)
6-4 6-3
SFJordi Munoz-Abreu (1) ()
David Perez Sanz (ESP)
Christoph Negritu (4) (GER)
Scott Puodziunas (AUS)
6-4 6-3
SFRicardo Hocevar (BRA)
Juan Carlos Saez (CHL)
Jose Daniel Bendeck (COL)
Dusty H. Boyer (USA)
7-6(2) 6-2
QFJordi Munoz-Abreu (1) ()
David Perez Sanz (ESP)
Paco Climent Gregori (ESP)
Ivan Davydov (RUS)
WO
QFChristoph Negritu (4) (GER)
Scott Puodziunas (AUS)
Kirill Kivattsev (WC) (RUS)
Maxim Turyev (RUS)
6-0 6-3
QFJose Daniel Bendeck (COL)
Dusty H. Boyer (USA)
Julien Cagnina (BEL)
Maxime Chazal (FRA)
7-6(7) 2-6 10-7
QFRicardo Hocevar (BRA)
Juan Carlos Saez (CHL)
George Botezan (ROU)
Julius Tverijonas (LAT)
WO
R16Jordi Munoz-Abreu (1) ()
David Perez Sanz (ESP)
Andrey Chepelev (WC) (RUS)
Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)
6-2 6-3
R16Paco Climent Gregori (ESP)
Ivan Davydov (RUS)
Gleb Alekseenko (UKR)
Ivan Nedelko (RUS)
6-3 6-4
R16Christoph Negritu (4) (GER)
Scott Puodziunas (AUS)
Gianluca Naso (ITA)
Pietro Rondoni (ITA)
6-4 4-6 10-3
R16Kirill Kivattsev (WC) (RUS)
Maxim Turyev (RUS)
Cengiz AKSU (WC) (TUN)
Osmancan Soyler (TUR)
6-4 6-2
R16Jose Daniel Bendeck (COL)
Dusty H. Boyer (USA)
Jordan Correia (BRA)
Sergio Martos Gornes (ESP)
3-6 6-3 10-7
R16Julien Cagnina (BEL)
Maxime Chazal (FRA)
Ivan Gakhov (3) (RUS)
Roberto Ortega-Olmedo (ESP)
6-4 3-6 10-4
R16George Botezan (ROU)
Julius Tverijonas (LAT)
Duje Kekez (CRO)
Nebojsa Peric (SRB)
4-6 6-1 11-9
R16Ricardo Hocevar (BRA)
Juan Carlos Saez (CHL)
Christopher Diaz-Figueroa (2) (GTM)
Fernando Romboli (BRA)
6-7(2) 6-2 14-12
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jordan Correia (1) (BRA)Ramy Labna (EGY)6-3 6-2[H2H]
Q1Duje Kekez (2) (CRO)Anoosha Shahgholi (13) ()6-2 6-3[H2H]
Q1Dusty H. Boyer (11) (USA)Pavel Filin (BLR)7-6(3) 2-6 6-4[H2H]
Q1George Botezan (4) (ROU)Erik Holt-crossman (AUS)6-3 6-2[H2H]
Q1Kirill Kivattsev (5) (RUS)Julius Tverijonas (10) (LAT)6-2 7-5[H2H]
Q1Andrey Chepelev (RUS)Paco Climent Gregori (6) (ESP)3-6 7-6(4) 7-6(3)[H2H]
Q1Jonas Trinker (AUT)Nebojsa Peric (7) (SRB)7-5 7-6(3)[H2H]
Q1Kento Yamada (15) (JPN)Jose Daniel Bendeck (8) (COL)6-4 6-4[H2H]
Q2Jordan Correia (1) (BRA)Dmitriy Ionov (RUS)6-0 6-0[H2H]
Q2Ramy Labna (EGY)Sercan Yesilova (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
Q2Duje Kekez (2) (CRO)Adriano Quinti ()6-2 6-1[H2H]
Q2Anoosha Shahgholi (13) ()Nazar Khrustalev (RUS)7-6(11) 6-2[H2H]
Q2Pavel Filin (BLR)Aria Harajchi (3) ()6-4 2-0 Retired[H2H]
Q2Dusty H. Boyer (11) (USA)Maxim Turyev (RUS)6-4 6-0[H2H]
Q2George Botezan (4) (ROU)Luke Stevenson (GBR)7-5 6-4[H2H]
Q2Erik Holt-crossman (AUS)Gleb Alekseenko (9) (UKR)6-4 6-4[H2H]
Q2Kirill Kivattsev (5) (RUS)Yahor Yatsyk (BLR)6-1 6-0[H2H]
Q2Julius Tverijonas (10) (LAT)James Allemby (GBR)6-3 6-2[H2H]
Q2Paco Climent Gregori (6) (ESP)Burak Bilgin (_TU)6-4 6-4[H2H]
Q2Andrey Chepelev (RUS)Juan Martin (12) (ARG)1-6 6-4 6-3[H2H]
Q2Nebojsa Peric (7) (SRB)Nathan Lavanchy ()6-3 6-1[H2H]
Q2Jonas Trinker (AUT)Oleg Koval (14) (UKR)6-1 6-4[H2H]
Q2Jose Daniel Bendeck (8) (COL)Ege Dora Guler (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q2Kento Yamada (15) (JPN)Can Kaya (TUR)6-0 6-2[H2H]
Q3Jordan Correia (1) (BRA)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedDmitriy Ionov (RUS)Bye[H2H]
Q3Ramy Labna (EGY)Ariel Ilarslan Russo (PAN)6-1 6-1[H2H]
Q3UndecidedSercan Yesilova (WC) (TUR)Bye[H2H]
Q3Duje Kekez (2) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAdriano Quinti ()Bye[H2H]
Q3Nazar Khrustalev (RUS)Owen Kirk (IRL)6-1 1-6 6-3[H2H]
Q3UndecidedAnoosha Shahgholi (13) ()Bye[H2H]
Q3Aria Harajchi (3) ()ByeBye[H2H]
Q3UndecidedPavel Filin (BLR)Bye[H2H]
Q3Maxim Turyev (RUS)Roman Garkavenko (RUS)7-5 6-3[H2H]
Q3UndecidedDusty H. Boyer (11) (USA)Bye[H2H]
Q3George Botezan (4) (ROU)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedLuke Stevenson (GBR)Bye[H2H]
Q3Erik Holt-crossman (AUS)Cagatay Sami Soke (WC) (TUR)6-4 6-4[H2H]
Q3UndecidedGleb Alekseenko (9) (UKR)Bye[H2H]
Q3Kirill Kivattsev (5) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedYahor Yatsyk (BLR)Bye[H2H]
Q3James Allemby (GBR)Nicolas Ferrando (ARG)7-5 6-4[H2H]
Q3UndecidedJulius Tverijonas (10) (LAT)Bye[H2H]
Q3Paco Climent Gregori (6) (ESP)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedBurak Bilgin (_TU)Bye[H2H]
Q3Andrey Chepelev (RUS)Venci Ivanov (BUL)6-1 6-1[H2H]
Q3UndecidedJuan Martin (12) (ARG)Bye[H2H]
Q3Nebojsa Peric (7) (SRB)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedNathan Lavanchy ()Bye[H2H]
Q3Jonas Trinker (AUT)Juan Bautista Otegui (ARG)7-6(2) 6-4[H2H]
Q3UndecidedOleg Koval (14) (UKR)Bye[H2H]
Q3Jose Daniel Bendeck (8) (COL)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedEge Dora Guler (_TU)Bye[H2H]
Q3Can Kaya (TUR)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-1 6-2[H2H]
Q3UndecidedKento Yamada (15) (JPN)Bye[H2H]