ATP Turkey F20 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F20 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F20 Futures Event Details:

2015-05-18Hard
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F20 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FErik Crepaldi (2) (ITA)Daniel Cox (1) ()6-3 6-4[H2H]
SFDaniel Cox (1) ()Lorenzo Frigerio (ITA)4-6 6-0 3-0 Retired[H2H]
SFErik Crepaldi (2) (ITA)Federico Zeballos (4) ()6-4 6-1[H2H]
QFDaniel Cox (1) ()Dekel Bar (6) (ISR)6-2 6-3[H2H]
QFLorenzo Frigerio (ITA)David Rice (3) (GBR)6-2 6-1[H2H]
QFFederico Zeballos (4) ()Francesco Vilardo (ITA)6-2 6-3[H2H]
QFErik Crepaldi (2) (ITA)Nicolas Rosenzweig (FRA)6-4 6-2[H2H]
R16Daniel Cox (1) ()Fedor Chervyakov (RUS)3-6 6-4 6-2[H2H]
R16Dekel Bar (6) (ISR)Cagatay Sami Soke (WC) (TUR)7-5 6-3[H2H]
R16David Rice (3) (GBR)Constantin Belot (FRA)6-2 6-2[H2H]
R16Lorenzo Frigerio (ITA)Arthur Surreaux (5) (FRA)6-2 6-2[H2H]
R16Francesco Vilardo (ITA)Hugo Grenier (7) (FRA)7-6(5) 7-5[H2H]
R16Federico Zeballos (4) ()Mark Fynn (ZWE)6-4 6-1[H2H]
R16Nicolas Rosenzweig (FRA)Christopher Heyman (8) (BEL)4-6 7-5 6-1[H2H]
R16Erik Crepaldi (2) (ITA)Barkin Yalcinkale (TUR)6-3 6-0[H2H]
R32Daniel Cox (1) ()Sarp Agabigun (TUR)6-2 6-1[H2H]
R32Fedor Chervyakov (RUS)Stefan Frljanic (CAN)6-1 6-3[H2H]
R32Cagatay Sami Soke (WC) (TUR)Stanislav Skobelev (WC) (RUS)6-1 6-2[H2H]
R32Dekel Bar (6) (ISR)Baptiste Crepatte (FRA)6-4 6-1[H2H]
R32David Rice (3) (GBR)Simeon Rossier (SUI)6-3 3-6 6-2[H2H]
R32Constantin Belot (FRA)Antonio Campo (ITA)7-6(2) 6-4[H2H]
R32Lorenzo Frigerio (ITA)Fatih Taha Erun (TUR)6-0 6-3[H2H]
R32Arthur Surreaux (5) (FRA)Mateo Faber ()6-1 6-2[H2H]
R32Hugo Grenier (7) (FRA)Alp Sentay (WC) (TUR)6-3 6-2[H2H]
R32Francesco Vilardo (ITA)Tinotenda Chanakira (ZWE)6-1 6-4[H2H]
R32Mark Fynn (ZWE)Ferdun Shevkedov (BUL)6-3 6-4[H2H]
R32Federico Zeballos (4) ()Galo Barrezueta (ECU)6-1 6-2[H2H]
R32Christopher Heyman (8) (BEL)Piotr Grynkowski (POL)3-6 6-1 6-3[H2H]
R32Nicolas Rosenzweig (FRA)Julius Tverijonas (LAT)2-6 6-3 3-0 Retired[H2H]
R32Barkin Yalcinkale (TUR)Muhammet Haylaz (WC) (TUR)6-4 6-7(3) 6-0[H2H]
R32Erik Crepaldi (2) (ITA)Aria Harajchi ()6-3 6-1[H2H]
Men's Doubles
FJulius Tverijonas (LAT)
Federico Zeballos ()
Constantin Belot (4) (FRA)
Nicolas Rosenzweig (FRA)
6-3 6-3
SFJulius Tverijonas (LAT)
Federico Zeballos ()
Mark Fynn (1) (ZWE)
Arthur Surreaux (FRA)
6-2 6-7(5) 10-7
SFConstantin Belot (4) (FRA)
Nicolas Rosenzweig (FRA)
Lorenzo Frigerio (2) (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
6-1 6-4
QFMark Fynn (1) (ZWE)
Arthur Surreaux (FRA)
Baptiste Crepatte (FRA)
Simeon Rossier (SUI)
1-6 6-4 10-8
QFJulius Tverijonas (LAT)
Federico Zeballos ()
Dekel Bar (3) (ISR)
Christopher Heyman (BEL)
5-7 6-3 11-9
QFConstantin Belot (4) (FRA)
Nicolas Rosenzweig (FRA)
Aria Harajchi ()
Ferdun Shevkedov (BUL)
6-1 6-3
QFLorenzo Frigerio (2) (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Mert Adanali (TUR)
Barkin Yalcinkale (TUR)
6-2 6-4
R16Mark Fynn (1) (ZWE)
Arthur Surreaux (FRA)
Ivan Davydov (RUS)
Stanislav Skobelev (RUS)
WO
R16Baptiste Crepatte (FRA)
Simeon Rossier (SUI)
Sarp Agabigun (TUR)
Alp Sentay (TUR)
6-2 6-4
R16Dekel Bar (3) (ISR)
Christopher Heyman (BEL)
Matthew Hingley (WC) (GBR)
Davide Negrotti (ITA)
6-2 6-2
R16Julius Tverijonas (LAT)
Federico Zeballos ()
Galo Barrezueta (ECU)
Fatih Taha Erun (TUR)
6-0 6-2
R16Aria Harajchi ()
Ferdun Shevkedov (BUL)
Durukan Durmus (TUR)
Muhammet Haylaz (TUR)
2-6 6-4 11-9
R16Constantin Belot (4) (FRA)
Nicolas Rosenzweig (FRA)
Tuna Altuna (TUR)
Fedor Chervyakov (RUS)
1-6 7-6(4) 10-7
R16Mert Adanali (TUR)
Barkin Yalcinkale (TUR)
Stefan Frljanic (CAN)
Phillip Gresk (POL)
WO
R16Lorenzo Frigerio (2) (ITA)
Francesco Vilardo (ITA)
Daniil Klimov (WC) (GER)
Maxim Sabeshinskij ()
6-4 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Dekel Bar (1) (ISR)Mert Adanali (TUR)3-6 7-6(3) 6-2[H2H]
Q1Hugo Grenier (2) (FRA)Jean Daniel Kehyayan (BRA)6-1 6-0[H2H]
Q1Barkin Yalcinkale (3) (TUR)Davide Negrotti (ITA)6-2 6-2[H2H]
Q1Sarp Agabigun (4) (TUR)Daniil Klimov (GER)6-3 6-2[H2H]
Q1Stefan Frljanic (CAN)Tinotenda Chanakira (5) (ZWE)6-4 6-4[H2H]
Q1Piotr Grynkowski (POL)Phillip Gresk (6) (POL)7-5 6-1[H2H]
Q1Galo Barrezueta (7) (ECU)Maxim Sabeshinskij ()6-2 6-4[H2H]
Q1Fatih Taha Erun (9) (TUR)Ivan Davydov (8) (RUS)7-5 7-5[H2H]
Q2Dekel Bar (1) (ISR)Atilla kaan Gone (TUN)6-1 6-3[H2H]
Q2Mert Adanali (TUR)Polat Gulcur (TUR)6-0 6-2[H2H]
Q2Hugo Grenier (2) (FRA)Akinori Uchiumi (JPN)6-1 6-2[H2H]
Q2Jean Daniel Kehyayan (BRA)Majid Abedini ()6-2 6-1[H2H]
Q2Barkin Yalcinkale (3) (TUR)Cedric Rudolph ()6-2 6-1[H2H]
Q2Davide Negrotti (ITA)Gleb Smolyakov (RUS)6-1 6-7(2) 6-4[H2H]
Q2Sarp Agabigun (4) (TUR)Lucian Vespan (ROU)6-0 6-4[H2H]
Q2Daniil Klimov (GER)Andzei Toom (EST)6-2 7-6(5)[H2H]
Q2Tinotenda Chanakira (5) (ZWE)Andrei Molyak (RUS)6-3 6-0[H2H]
Q2Stefan Frljanic (CAN)Jovan Macic (MNE)6-1 6-1[H2H]
Q2Phillip Gresk (6) (POL)Ugo Santomenna (FRA)6-4 6-0[H2H]
Q2Piotr Grynkowski (POL)Oguzhan Ceylan (TUR)6-2 6-4[H2H]
Q2Galo Barrezueta (7) (ECU)Maxim Dmitriev (WC) (RUS)6-2 6-0[H2H]
Q2Maxim Sabeshinskij ()Oezen Usakli (TUN)6-3 6-2[H2H]
Q2Ivan Davydov (8) (RUS)Sasha Supruniuk (ARG)1-6 6-2 7-6(5)[H2H]
Q2Fatih Taha Erun (9) (TUR)Jordan Hefti ()6-1 6-2[H2H]
Q3Dekel Bar (1) (ISR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAtilla kaan Gone (TUN)Bye[H2H]
Q3Mert Adanali (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Polat Gulcur (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Hugo Grenier (2) (FRA)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAkinori Uchiumi (JPN)Bye[H2H]
Q3Jean Daniel Kehyayan (BRA)ByeBye[H2H]
Q3Majid Abedini ()ByeBye[H2H]
Q3Barkin Yalcinkale (3) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedCedric Rudolph ()Bye[H2H]
Q3Gleb Smolyakov (RUS)Ovunc Filiz (TUN)6-7(4) 6-4 6-2[H2H]
Q3Davide Negrotti (ITA)ByeBye[H2H]
Q3Sarp Agabigun (4) (TUR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedLucian Vespan (ROU)Bye[H2H]
Q3Daniil Klimov (GER)Matthew Hingley (GBR)6-3 6-1[H2H]
Q3Andzei Toom (EST)ByeBye[H2H]
Q3Tinotenda Chanakira (5) (ZWE)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAndrei Molyak (RUS)Bye[H2H]
Q3Stefan Frljanic (CAN)Durukan Durmus (TUR)6-2 6-2[H2H]
Q3Jovan Macic (MNE)ByeBye[H2H]
Q3Phillip Gresk (6) (POL)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedUgo Santomenna (FRA)Bye[H2H]
Q3Oguzhan Ceylan (TUR)ByeBye[H2H]
Q3Piotr Grynkowski (POL)ByeBye[H2H]
Q3Galo Barrezueta (7) (ECU)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedMaxim Dmitriev (WC) (RUS)Bye[H2H]
Q3Oezen Usakli (TUN)ByeBye[H2H]
Q3Maxim Sabeshinskij ()ByeBye[H2H]
Q3Ivan Davydov (8) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedSasha Supruniuk (ARG)Bye[H2H]
Q3Jordan Hefti ()Mehdi Naqvi (GBR)6-1 7-5[H2H]
Q3UndecidedFatih Taha Erun (9) (TUR)Bye[H2H]