ATP Turkey F14 Futures Draw (Men's) - 2018

Click Here To Join The Turkey F14 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F14 Futures Event Details:

2018-04-09Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F14 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FNino Serdarusic (1) (CRO)Jaroslav Pospisil (CZE)6-2 2-6 6-3[H2H]
SFJaroslav Pospisil (CZE)Sebastian Baez (JE) (ARG)6-3 6-4[H2H]
SFNino Serdarusic (1) (CRO)Alexis Musialek (FRA)6-1 4-0 ret.[H2H]
QFAlexis Musialek (FRA)Thomas Statzberger (AUT)6-1 6-2[H2H]
QFJaroslav Pospisil (CZE)Marc Sieber (4) (GER)6-2 6-4[H2H]
QFSebastian Baez (JE) (ARG)Milan Drinic (q) (SRB)6-3 4-6 6-1[H2H]
QFNino Serdarusic (1) (CRO)Rudolf Molleker (_GE)2-6 6-3 6-1[H2H]
R16Marc Sieber (4) (GER)Jordan Correia Passos Do Carmo (q) (BRA)6-4 4-6 6-1[H2H]
R16Thomas Statzberger (AUT)Juan Pablo Paz (5) (ARG)7-6(4) 6-4[H2H]
R16Jaroslav Pospisil (CZE)Roberto Marcora (8) (ITA)6-1 6-2[H2H]
R16Alexis Musialek (FRA)Pascal Brunner (AUT)7-5 6-3[H2H]
R16Rudolf Molleker (_GE)Genaro Alberto Olivieri (ARG)6-2 6-0[H2H]
R16Sebastian Baez (JE) (ARG)Marsel Ilhan (2) (TUR)6-2 7-5[H2H]
R16Nino Serdarusic (1) (CRO)Orlando Luz (q) (BRA)6-3 6-1[H2H]
R16Milan Drinic (q) (SRB)Timur Kiuamov (q) (RUS)6-3 6-4[H2H]
R32Juan Pablo Paz (5) (ARG)Maxence Beauge (q) (FRA)6-3 6-2[H2H]
R32Timur Kiuamov (q) (RUS)Vitaliy Sachko (WC) (UKR)3-6 6-3 7-5[H2H]
R32Orlando Luz (q) (BRA)Tomas Lipovsek Puches (ARG)6-4 6-4[H2H]
R32Pascal Brunner (AUT)Leonid Mazo (WC) (RUS)6-0 6-3[H2H]
R32Jordan Correia Passos Do Carmo (q) (BRA)Benjamin Niv (WC) (BUL)6-0 6-3[H2H]
R32Rudolf Molleker (_GE)Pietro Rondoni (7) (ITA)4-6 7-6(4) 6-2[H2H]
R32Genaro Alberto Olivieri (ARG)Maxim Ratniuk (q) (UKR)7-6(3) 6-3[H2H]
R32Nino Serdarusic (1) (CRO)Andrey Chepelev (q) (RUS)6-1 6-2[H2H]
R32Jaroslav Pospisil (CZE)Muhammet Haylaz (WC) (TUR)6-3 6-1[H2H]
R32Thomas Statzberger (AUT)Vit Kopriva (CZE)4-6 6-1 7-5[H2H]
R32Roberto Marcora (8) (ITA)Francisco Vittar (q) (ARG)6-3 6-2[H2H]
R32Sebastian Baez (JE) (ARG)George Von Massow (GER)6-1 6-1[H2H]
R32Marsel Ilhan (2) (TUR)Thiago Seyboth Wild (BRA)6-4 7-5[H2H]
R32Alexis Musialek (FRA)Ignacio Monzon (LL) (ARG)7-6(5) 6-2[H2H]
R32Marc Sieber (4) (GER)Jeroen Vanneste (BEL)4-3 ret.[H2H]
R32Milan Drinic (q) (SRB)Clement Geens (6) (BEL)6-0 6-2[H2H]
Men's Doubles
FAlexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Pascal Brunner (AUT)
Marc Sieber (GER)
7-6(4) 4-6 10-8
SFAlexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Maxence Broville (FRA)
Alexis Musialek (FRA)
6-4 5-7 10-7
SFPascal Brunner (AUT)
Marc Sieber (GER)
Maxim Ratniuk (UKR)
Vitaliy Sachko (UKR)
6-3 7-5
QFMaxence Broville (FRA)
Alexis Musialek (FRA)
Orlando Luz (BRA)
Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
7-6(6) 1-6 10-5
QFAlexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Vit Kopriva (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
6-4 6-2
QFPascal Brunner (AUT)
Marc Sieber (GER)
Sebastian Baez (ARG)
Juan Pablo Paz (ARG)
6-7(7) 6-4 10-8
QFMaxim Ratniuk (UKR)
Vitaliy Sachko (UKR)
Clement Geens (BEL)
Jeroen Vanneste (BEL)
w/o
R16Vit Kopriva (CZE)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Leonid Mazo (RUS)
Valery Rudnev (RUS)
6-4 6-2
R16Alexander Boborykin (RUS)
Timur Kiuamov (RUS)
Thiago Seyboth Wild (BRA)
Gilbert SOARES KLIER Junior (BRA)
7-6(1) 6-3
R16Orlando Luz (BRA)
Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)
Filip Bergevi (SWE)
George Von Massow (GER)
6-4 6-1
R16Maxence Broville (FRA)
Alexis Musialek (FRA)
Lucas Leivo (FIN)
Tommaso Spelta (ITA)
6-2 6-0
R16Sebastian Baez (ARG)
Juan Pablo Paz (ARG)
Karl Friberg (SWE)
Rudolf Molleker (_GE)
2-6 7-5 11-9
R16Maxim Ratniuk (UKR)
Vitaliy Sachko (UKR)
Olexiy Kolisnyk (UKR)
Alexander Lebedyn (UKR)
6-0 7-6(5)
R16Clement Geens (BEL)
Jeroen Vanneste (BEL)
Tomas Lipovsek Puches (ARG)
Genaro Alberto Olivieri (ARG)
6-3 6-4
R16Pascal Brunner (AUT)
Marc Sieber (GER)
Franco Ribero (ARG)
Francisco Vittar (ARG)
6-3 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Maxence Beauge (q) (FRA)Olexiy Kolisnyk (UKR)6-3 6-1[H2H]
Q1Orlando Luz (q) (BRA)Santiago Besada (ARG)2-6 6-3 6-1[H2H]
Q1Jordan Correia Passos Do Carmo (q) (BRA)Ignacio Monzon (LL) (ARG)3-6 6-4 6-2[H2H]
Q1Timur Kiuamov (q) (RUS)Maxence Broville (FRA)3-6 7-6(7) 6-2[H2H]
Q1Maxim Ratniuk (q) (UKR)Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)6-2 6-3[H2H]
Q1Milan Drinic (q) (SRB)Patryk Krolik (POL)6-2 6-3[H2H]
Q1Francisco Vittar (q) (ARG)Alexander Lebedyn (UKR)6-4 6-1[H2H]
Q1Andrey Chepelev (q) (RUS)Santiago Maresca ()6-2 4-1 ret.[H2H]
Q2Timur Kiuamov (q) (RUS)Danil Spasibo ()6-3 6-1[H2H]
Q2Ignacio Monzon (LL) (ARG)Niklas Schell (_GE)6-2 6-3[H2H]
Q2Jordan Correia Passos Do Carmo (q) (BRA)Valentin Vanta (ROU)6-0 6-1[H2H]
Q2Santiago Besada (ARG)Kittirat Kerdlaphee (THA)6-0 6-1[H2H]
Q2Orlando Luz (q) (BRA)Felipe Assuncao Garla (BRA)6-1 6-2[H2H]
Q2Maxence Beauge (q) (FRA)Morgan Johansson (SWE)6-0 6-1[H2H]
Q2Olexiy Kolisnyk (UKR)Aaron Schmid ()5-7 7-5 6-4[H2H]
Q2Maxence Broville (FRA)Matei Adrian Georgescu (ROU)6-4 6-3[H2H]
Q2Maxim Ratniuk (q) (UKR)Pelle Boerma ()6-2 6-4[H2H]
Q2Santiago Maresca ()Lucas Hellfritsch (_GE)6-3 7-5[H2H]
Q2Andrey Chepelev (q) (RUS)Tillmann Erdbories (GER)6-3 6-4[H2H]
Q2Alexander Lebedyn (UKR)Juan Pablo Cenoz ()6-3 6-1[H2H]
Q2Francisco Vittar (q) (ARG)Karl Friberg (SWE)6-2 3-6 6-2[H2H]
Q2Patryk Krolik (POL)Nicolas Xiviller ()7-5 6-2[H2H]
Q2Milan Drinic (q) (SRB)Christian Oliveira (BRA)4-6 7-5 6-1[H2H]
Q2Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Alberto Cammarata (ITA)6-3 6-1[H2H]
Q3Valentin Vanta (ROU)Nikola Slavic (SWE)6-0 6-3[H2H]
Q3Niklas Schell (_GE)Bulut Ozcelik (TUR)6-2 6-3[H2H]
Q3Ignacio Monzon (LL) (ARG)Franco Ribero (ARG)6-2 7-5[H2H]
Q3Timur Kiuamov (q) (RUS)Philip Wilbert Major ()6-1 6-1[H2H]
Q3Danil Spasibo ()Mauricio Resendiz Dominguez (MEX)6-2 6-4[H2H]
Q3Matei Adrian Georgescu (ROU)Nebojsa Milenkovic (SRB)4-6 6-0 6-3[H2H]
Q3Jordan Correia Passos Do Carmo (q) (BRA)Petr Kapuskin ()6-0 6-2[H2H]
Q3Santiago Besada (ARG)Ricardo David Mayagoitia (MEX)6-2 6-2[H2H]
Q3Kittirat Kerdlaphee (THA)Nabi Kustepe (_TU)6-0 1-0 ret.[H2H]
Q3Felipe Assuncao Garla (BRA)Bastien Kolly ()1-6 6-3 6-2[H2H]
Q3Orlando Luz (q) (BRA)Jim Walder (_GE)6-1 6-1[H2H]
Q3Maxence Beauge (q) (FRA)Leonard Von Hindte ()7-6(5) 6-4[H2H]
Q3Morgan Johansson (SWE)Lingxi Zhao (_CH)4-6 7-5 6-3[H2H]
Q3Aaron Schmid ()Alexey Kolchedantsev (RUS)6-2 6-1[H2H]
Q3Olexiy Kolisnyk (UKR)Tomas Charlos ()6-2 6-4[H2H]
Q3Maxence Broville (FRA)Marius Ruzgas (SWE)6-2 6-2[H2H]
Q3Maxim Ratniuk (q) (UKR)James Allemby (GBR)7-5 6-2[H2H]
Q3Lucas Hellfritsch (_GE)Niklas Guttau (_GE)6-4 6-3[H2H]
Q3Tillmann Erdbories (GER)Alexander Boborykin (RUS)0-6 7-6(4) 6-0[H2H]
Q3Andrey Chepelev (q) (RUS)Leonardo Sprovieri (ARG)6-3 6-1[H2H]
Q3Alexander Lebedyn (UKR)Kasper Elsvad (DEN)6-3 6-0[H2H]
Q3Juan Pablo Cenoz ()Ruben Busch (_GE)7-6(5) 6-1[H2H]
Q3Francisco Vittar (q) (ARG)David Beach ()6-0 3-0 ret.[H2H]
Q3Karl Friberg (SWE)Vitalii Shcherba (UKR)6-2 6-3[H2H]
Q3Nicolas Xiviller ()PHILIP Bachmaier (AUT)6-2 6-1[H2H]
Q3Patryk Krolik (POL)Viacheslav Yulik (RUS)6-4 6-7(3) 6-1[H2H]
Q3Christian Oliveira (BRA)Phongsapak Kerdlaphee (THA)6-0 6-1[H2H]
Q3Milan Drinic (q) (SRB)Yuri Khachatryan (BUL)6-1 6-2[H2H]
Q3Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Daniel Kossek (POL)6-0 6-0[H2H]
Q3Alberto Cammarata (ITA)Lewei Cai (_CH)6-2 6-1[H2H]
Q3Pelle Boerma ()Lucas Gessner (BRA)6-0 6-3[H2H]
Q3Santiago Maresca ()Aleksa Djerkovic (_SR)6-1 6-3[H2H]