ATP Turkey F11 Futures Draw (Men's) - 2016

Click Here To Join The Turkey F11 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F11 Futures Event Details:

2016-03-14Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F11 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FKirill Dmitriev (3) (RUS)Dominic Weidinger (AUT)6-2 6-2[H2H]
SFKirill Dmitriev (3) (RUS)Claudio Fortuna (8) (ITA)6-3 7-6(4)[H2H]
SFDominic Weidinger (AUT)Nico Matic (6) (GER)6-4 2-6 6-4[H2H]
QFClaudio Fortuna (8) (ITA)Demian Raab ()6-1 6-0[H2H]
QFKirill Dmitriev (3) (RUS)Riccardo Bonadio (7) (ITA)6-2 6-2[H2H]
QFDominic Weidinger (AUT)Ronan Joncour (FRA)6-3 5-7 7-5[H2H]
QFNico Matic (6) (GER)Alexander Ward (2) (GBR)6-2 7-5[H2H]
R16Demian Raab ()Gerard Granollers (1) (ESP)6-3 6-2[H2H]
R16Claudio Fortuna (8) (ITA)Aria Harajchi ()6-0 6-1[H2H]
R16Kirill Dmitriev (3) (RUS)Franjo Raspudic (BIH)6-1 3-6 6-3[H2H]
R16Riccardo Bonadio (7) (ITA)Francois-Arthur Vibert (FRA)6-2 6-3[H2H]
R16Ronan Joncour (FRA)Gleb Alekseenko (UKR)6-1 6-4[H2H]
R16Dominic Weidinger (AUT)Aleksandar Lazov (4) (BUL)7-5 6-3[H2H]
R16Nico Matic (6) (GER)Marvin Netuschil (GER)6-7(5) 7-6(7) 7-5[H2H]
R16Alexander Ward (2) (GBR)Riccardo Sinicropi (ITA)2-6 6-1 6-1[H2H]
R32Gerard Granollers (1) (ESP)Oleksandr Bielinskyi (UKR)6-1 6-1[H2H]
R32Demian Raab ()Bogdan Bobrov (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Aria Harajchi ()Matteo Herrmann-zunic (GER)6-3 6-2[H2H]
R32Claudio Fortuna (8) (ITA)Dimitriy Voronin (RUS)6-4 6-3[H2H]
R32Kirill Dmitriev (3) (RUS)Dan Dowson (AUS)6-0 6-4[H2H]
R32Franjo Raspudic (BIH)Jerome Inzerillo (FRA)6-2 3-6 6-4[H2H]
R32Francois-Arthur Vibert (FRA)Gokberk Ergeneman (WC) (TUR)7-5 6-1[H2H]
R32Riccardo Bonadio (7) (ITA)Thomas Statzberger (AUT)4-6 7-5 7-6(4)[H2H]
R32Ronan Joncour (FRA)Cem Ilkel (5) (TUR)4-6 7-5 7-5[H2H]
R32Gleb Alekseenko (UKR)Michal Schmid (CZE)6-1 1-6 7-5[H2H]
R32Dominic Weidinger (AUT)Anton Desyatnik (RUS)6-0 6-3[H2H]
R32Aleksandar Lazov (4) (BUL)Cagatay Sami Soke (WC) (TUR)6-0 6-1[H2H]
R32Nico Matic (6) (GER)Elmar Ejupovic (GER)6-4 0-6 6-1[H2H]
R32Marvin Netuschil (GER)Delf Gohlke ()6-2 6-1[H2H]
R32Riccardo Sinicropi (ITA)Ergi Kirkin (WC) (TUR)6-4 6-0[H2H]
R32Alexander Ward (2) (GBR)Nerman Fatic (BIH)6-1 6-2[H2H]
Men's Doubles
FAleksandar Lazov (4) (BUL)
Michal Schmid (CZE)
Jerome Inzerillo (3) (FRA)
Francois-Arthur Vibert (FRA)
6-4 6-1
SFAleksandar Lazov (4) (BUL)
Michal Schmid (CZE)
Claudio Fortuna (1) (ITA)
Riccardo Sinicropi (ITA)
6-2 3-6 10-3
SFJerome Inzerillo (3) (FRA)
Francois-Arthur Vibert (FRA)
Oleksandr Bielinskyi (UKR)
Ronan Joncour (FRA)
6-1 7-6(2)
QFClaudio Fortuna (1) (ITA)
Riccardo Sinicropi (ITA)
Ergi Kirkin (TUR)
Cagatay Sami Soke (TUR)
7-5 6-4
QFAleksandar Lazov (4) (BUL)
Michal Schmid (CZE)
Marvin Netuschil (GER)
Philipp Scholz (GER)
6-0 6-4
QFJerome Inzerillo (3) (FRA)
Francois-Arthur Vibert (FRA)
Peter Balla (HUN)
Riccardo Roberto (ITA)
7-5 6-1
QFOleksandr Bielinskyi (UKR)
Ronan Joncour (FRA)
Dan Dowson (2) (AUS)
Gerard Granollers (ESP)
6-4 6-2
R16Claudio Fortuna (1) (ITA)
Riccardo Sinicropi (ITA)
Bye
R16Ergi Kirkin (TUR)
Cagatay Sami Soke (TUR)
Riccardo Bonadio (ITA)
Fabio Colangelo (ITA)
6-2 1-6 11-9
R16Aleksandar Lazov (4) (BUL)
Michal Schmid (CZE)
Nerman Fatic (BIH)
Franjo Raspudic (BIH)
3-6 7-5 10-5
R16Marvin Netuschil (GER)
Philipp Scholz (GER)
Bogdan Bobrov (RUS)
Kirill Dmitriev (RUS)
6-3 1-6 10-6
R16Peter Balla (HUN)
Riccardo Roberto (ITA)
Gleb Alekseenko (UKR)
Nico Matic (GER)
1-6 7-6(2) 10-8
R16Jerome Inzerillo (3) (FRA)
Francois-Arthur Vibert (FRA)
Thomas Statzberger (AUT)
Dominic Weidinger (AUT)
6-3 7-6(3)
R16Oleksandr Bielinskyi (UKR)
Ronan Joncour (FRA)
Anton Desyatnik (RUS)
Vladislav Gorodetsky (UKR)
6-3 6-2
R16Undecided
Dan Dowson (2) (AUS)
Gerard Granollers (ESP)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Bogdan Bobrov (1) (RUS)Philipp Aleksanyan (RUS)7-5 4-6 6-1[H2H]
Q1Dominic Weidinger (2) (AUT)Peter Balla (HUN)6-4 6-1[H2H]
Q1Matteo Herrmann-zunic (GER)Cosmin Ontica (3) (ROU)2-6 6-4 6-3[H2H]
Q1Aria Harajchi (4) ()Riccardo Roberto (ITA)3-6 6-4 6-4[H2H]
Q1Delf Gohlke (5) ()Vladislav Gorodetsky (UKR)6-3 6-4[H2H]
Q1Thomas Statzberger (6) (AUT)Philipp Scholz (9) (GER)6-4 6-4[H2H]
Q1Oleksandr Bielinskyi (11) (UKR)Shunsuke Wakita (7) (JPN)6-2 6-4[H2H]
Q1Dimitriy Voronin (8) (RUS)Alexey Baryshev (10) (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q2Bogdan Bobrov (1) (RUS)Adriaan De Jager ()6-2 7-6(2)[H2H]
Q2Philipp Aleksanyan (RUS)Loic Payraudeau ()6-3 6-3[H2H]
Q2Dominic Weidinger (2) (AUT)Shinnosuke Hiramatsu (JPN)6-2 6-2[H2H]
Q2Peter Balla (HUN)Mijo Miskic (AUT)6-3 6-2[H2H]
Q2Cosmin Ontica (3) (ROU)Kutsal Korkmaz (TUR)6-4 6-0[H2H]
Q2Matteo Herrmann-zunic (GER)Dani Andres Rodrigues Acosta (VEN)WO[H2H]
Q2Aria Harajchi (4) ()Nenad Vladusic (SRB)6-2 6-1[H2H]
Q2Riccardo Roberto (ITA)Omer Berk Gorgun (TUN)6-2 6-2[H2H]
Q2Delf Gohlke (5) ()Ricky DE Bruijn (NLD)6-1 6-1[H2H]
Q2Vladislav Gorodetsky (UKR)Taher Daifallah (AUT)6-1 6-0[H2H]
Q2Thomas Statzberger (6) (AUT)James Allemby (GBR)6-1 6-2[H2H]
Q2Philipp Scholz (9) (GER)Roman Gigolaev (RUS)6-2 6-2[H2H]
Q2Shunsuke Wakita (7) (JPN)Themi Sitzoukis (AUS)6-3 6-1[H2H]
Q2Oleksandr Bielinskyi (11) (UKR)Oezen Usakli (TUN)6-4 6-1[H2H]
Q2Dimitriy Voronin (8) (RUS)Oleksandr Varichenko (UKR)6-4 7-6(3)[H2H]
Q2Alexey Baryshev (10) (RUS)Peter Lang ()6-3 6-3[H2H]
Q3Bogdan Bobrov (1) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Adriaan De Jager ()Burak Bilgin (_TU)6-2 6-3[H2H]
Q3UndecidedPhilipp Aleksanyan (RUS)Bye[H2H]
Q3UndecidedLoic Payraudeau ()Bye[H2H]
Q3Dominic Weidinger (2) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3Shinnosuke Hiramatsu (JPN)Mario Nicosia (USA)6-0 1-0 Retired[H2H]
Q3UndecidedMijo Miskic (AUT)Bye[H2H]
Q3UndecidedPeter Balla (HUN)Bye[H2H]
Q3Cosmin Ontica (3) (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Kutsal Korkmaz (TUR)Erwin Francisco Lopez Martinez ()6-2 6-3[H2H]
Q3UndecidedDani Andres Rodrigues Acosta (VEN)Bye[H2H]
Q3UndecidedMatteo Herrmann-zunic (GER)Bye[H2H]
Q3Aria Harajchi (4) ()ByeBye[H2H]
Q3Nenad Vladusic (SRB)Emir Ari (_TU)6-0 6-0[H2H]
Q3Riccardo Roberto (ITA)Ramy Labna (EGY)6-4 1-6 6-1[H2H]
Q3UndecidedOmer Berk Gorgun (TUN)Bye[H2H]
Q3Delf Gohlke (5) ()ByeBye[H2H]
Q3Ricky DE Bruijn (NLD)Omer Emre Elmali (_TU)6-1 6-2[H2H]
Q3Vladislav Gorodetsky (UKR)Rick Tania (NLD)6-2 6-1[H2H]
Q3UndecidedTaher Daifallah (AUT)Bye[H2H]
Q3Thomas Statzberger (6) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3James Allemby (GBR)Nicolas Grandjean ()6-1 6-1[H2H]
Q3Roman Gigolaev (RUS)Mert Celik (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q3UndecidedPhilipp Scholz (9) (GER)Bye[H2H]
Q3Shunsuke Wakita (7) (JPN)ByeBye[H2H]
Q3Themi Sitzoukis (AUS)Killian Davanzo ()4-6 6-4 6-2[H2H]
Q3Oezen Usakli (TUN)Kemal Mert Aybar (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedOleksandr Bielinskyi (11) (UKR)Bye[H2H]
Q3Dimitriy Voronin (8) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Oleksandr Varichenko (UKR)Peter Orszagh (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q3Peter Lang ()Lucas Hoeglinger (AUT)6-0 6-0[H2H]
Q3UndecidedAlexey Baryshev (10) (RUS)Bye[H2H]