ATP Turkey F11 Futures Draw (Men's) - 2009

Click Here To Join The Turkey F11 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F11 Futures Event Details:

2009-10-26Clay
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F11 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJesse Huta Galung (1) (NED)Andrei Mlendea (4) (ROU)6-1 6-1 [H2H]
SFJesse Huta Galung (1) (NED)Marco Mirnegg (AUT)6-2 6-2 [H2H]
SFAndrei Mlendea (4) (ROU)Matteo Trevisan (ITA)6-4 6-4 [H2H]
QFJesse Huta Galung (1) (NED)Igor Bujdo (Q) (POL)6-3 6-4 [H2H]
QFMarco Mirnegg (AUT)Marin Bradaric (CRO)4-6 6-2 6-3 [H2H]
QFAndrei Mlendea (4) (ROU)Dinko Halachev (Q) (BUL)6-2 6-3 [H2H]
QFMatteo Trevisan (ITA)Jan Mertl (2) (CZE)6-7(4) 6-4 6-2 [H2H]
R16Jesse Huta Galung (1) (NED)Tihomir Grozdanov (BUL)6-2 6-2 [H2H]
R16Igor Bujdo (Q) (POL)Alexandros Jakupovic (5) (GRE)3-6 6-3 6-4 [H2H]
R16Marin Bradaric (CRO)Lukas Weinhandl (Q) (AUT)6-0 6-3 [H2H]
R16Marco Mirnegg (AUT)Aleksander Slovic (6) (YUG)6-7(2) 6-1 7-6(0) [H2H]
R16Dinko Halachev (Q) (BUL)Henri Laaksonen (Q) (FIN)6-3 6-4 [H2H]
R16Andrei Mlendea (4) (ROU)Llaurentiu-Ady Gavrila (Q) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
R16Matteo Trevisan (ITA)Adrian-Marin Dancescu (Q) (ROU)6-4 6-4 [H2H]
R16Jan Mertl (2) (CZE)Roman Tudoreanu (MDA)6-4 6-3 [H2H]
R32Jesse Huta Galung (1) (NED)Carlos Boluda-Purkiss (Q) (ESP)6-0 1-6 6-4 [H2H]
R32Tihomir Grozdanov (BUL)Nuri Ersin Tarim (WC) (TUR)6-1 6-1 [H2H]
R32Igor Bujdo (Q) (POL)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)7-5 6-4 [H2H]
R32Alexandros Jakupovic (5) (GRE)Ivan Anikanov (UKR)7-6(1) 6-3 [H2H]
R32Marin Bradaric (CRO)Grzegorz Panfil (3) (POL)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Lukas Weinhandl (Q) (AUT)Vignesh Peranamallur (LL) (IND)6-4 6-4 [H2H]
R32Marco Mirnegg (AUT)Jan Blecha (Q) (CZE)6-4 Retired[H2H]
R32Aleksander Slovic (6) (YUG)Vaja Uzakov (UZB)6-1 6-0 [H2H]
R32Dinko Halachev (Q) (BUL)Thomas Cazes-Carrere (8) (FRA)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R32Henri Laaksonen (Q) (FIN)Martin Fafl (CZE)6-3 6-4 [H2H]
R32Llaurentiu-Ady Gavrila (Q) (ROU)Tuna Altuna (SE) (TUR)6-4 6-2 [H2H]
R32Andrei Mlendea (4) (ROU)Max Raditschnigg (AUT)6-2 6-3 [H2H]
R32Matteo Trevisan (ITA)Ivan Bjelica (7) (YUG)6-1 6-0 [H2H]
R32Adrian-Marin Dancescu (Q) (ROU)Baris Erguden (WC) (TUR)6-4 6-2 [H2H]
R32Roman Tudoreanu (MDA)Anil Yuksel (WC) (NED)6-3 6-3 [H2H]
R32Jan Mertl (2) (CZE)Zalan Klempa (LL) (SVK)6-2 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FLlaurentiu-Ady Gavrila (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
Werner Eschauer (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
7-6(6) 6-3
SFLlaurentiu-Ady Gavrila (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
Paris Gemouchidis (3) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
7-6(2) 6-3
SFWerner Eschauer (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Martin Fafl (CZE)
Jan Mertl (CZE)
6-4 7-5
QFLlaurentiu-Ady Gavrila (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
Jesse Huta Galung (NED)
Evthimios Karaliolios (NED)
6-1 6-3
QFParis Gemouchidis (3) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Baris Erguden (WC) (TUR)
Ille Van Engelen (NED)
6-3 6-3
QFMartin Fafl (CZE)
Jan Mertl (CZE)
Thomas Cazes-Carrere (4) (FRA)
Matteo Trevisan (ITA)
6-4 6-2
QFWerner Eschauer (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Ivan Bjelica (2) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
6-4 7-6(2)
R16Llaurentiu-Ady Gavrila (ROU)
Andrei Mlendea (ROU)
Ivan Anikanov (1) (UKR)
Grzegorz Panfil (POL)
7-6(2) 5-7 [10-5]
R16Jesse Huta Galung (NED)
Evthimios Karaliolios (NED)
Haluk Akkoyun (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
7-6(5) 7-6(5)
R16Paris Gemouchidis (3) (GRE)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Arsen Asanov (UZB)
Roman Tudoreanu (MDA)
6-7(6) 6-3 [10-5]
R16Baris Erguden (WC) (TUR)
Ille Van Engelen (NED)
Tihomir Grozdanov (BUL)
Tzvetan Mihov (BUL)
7-6(1) 0-6 [10-6]
R16Martin Fafl (CZE)
Jan Mertl (CZE)
Alexei Filenkov (RUS)
Vaja Uzakov (UZB)
6-2 6-2
R16Thomas Cazes-Carrere (4) (FRA)
Matteo Trevisan (ITA)
Tuna Altuna (TUR)
Marin Bradaric (CRO)
3-6 6-3 [10-5]
R16Werner Eschauer (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Vignesh Peranamallur (IND)
Vikram Reddy B (IND)
6-2 6-2
R16Ivan Bjelica (2) (YUG)
Aleksander Slovic (YUG)
Tugay Koylu (WC) (TUR)
Anil Yuksel (NED)
6-3 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jan Blecha (CZE)Oleksiy Odazhyu (UKR)6-3 6-4 [H2H]
Q1Henri Laaksonen (FIN)Michael Linzer (2) (AUT)6-1 6-2 [H2H]
Q1Llaurentiu-Ady Gavrila (14) (ROU)Vignesh Peranamallur (3) (IND)6-2 6-3 [H2H]
Q1Dinko Halachev (12) (BUL)Zalan Klempa (SVK)6-3 6-4 [H2H]
Q1Lukas Weinhandl (AUT)Roman Kislyanskiy (15) (RUS)3-1 Retired[H2H]
Q1Igor Bujdo (POL)Arsen Asanov (6) (UZB)6-0 6-4 [H2H]
Q1Carlos Boluda-Purkiss (10) (ESP)Tzvetan Mihov (7) (BUL)6-4 6-1 [H2H]
Q1Adrian-Marin Dancescu (ROU)Sebastian Chylinski (POL)6-2 6-3 [H2H]
Q2Oleksiy Odazhyu (UKR)Catalin-Petre Nedelescu (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q2Jan Blecha (CZE)Gabor Montvai (HUN)6-2 6-4 [H2H]
Q2Michael Linzer (2) (AUT)Bogdan Andrii (ROU)6-3 6-2 [H2H]
Q2Henri Laaksonen (FIN)Tugay Koylu (WC) (TUR)6-3 6-2 [H2H]
Q2Vignesh Peranamallur (3) (IND)Maciej Rajski (A) (POL)6-4 7-5 [H2H]
Q2Llaurentiu-Ady Gavrila (14) (ROU)Marcus Weiglhofer (AUT)6-4 7-5 [H2H]
Q2Zalan Klempa (SVK)Alexei Filenkov (4) (RUS)6-4 6-7(4) 6-3 [H2H]
Q2Dinko Halachev (12) (BUL)Daniil Proskura (EST)6-1 6-2 [H2H]
Q2Lukas Weinhandl (AUT)Beka Komakhidze (RUS)0-6 6-1 6-1 [H2H]
Q2Roman Kislyanskiy (15) (RUS)Florin-Dimitrie Sorodoc (ROU)6-2 6-2 [H2H]
Q2Arsen Asanov (6) (UZB)Lucas Idestrom (SWE)6-4 3-6 7-5 [H2H]
Q2Igor Bujdo (POL)Ener Gursoy (WC) (TUR)7-6(2) 6-3 [H2H]
Q2Tzvetan Mihov (7) (BUL)Evthimios Karaliolios (NED)6-3 6-3 [H2H]
Q2Carlos Boluda-Purkiss (10) (ESP)Mike Urbanija (SLO)7-5 6-2 [H2H]
Q2Adrian-Marin Dancescu (ROU)Oleksandr Kazakov (WC) (UKR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Sebastian Chylinski (POL)Issam Haitham Taweel (SYR)7-6(5) 6-3 [H2H]
Q3Oleksiy Odazhyu (UKR)Paris Gemouchidis (9) (GRE)4-6 6-0 6-2 [H2H]
Q3Catalin-Petre Nedelescu (ROU)Nishank Mishra (IND)6-4 4-6 6-3 [H2H]
Q3Gabor Montvai (HUN)Kaan Senolsun (WC) (TUR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Jan Blecha (CZE)Vikram Reddy B (13) (IND)6-2 6-1 [H2H]
Q3Michael Linzer (2) (AUT)Piotr Gadomski (POL)6-3 7-5 [H2H]
Q3Bogdan Andrii (ROU)Valentin Mihai (ROU)4-6 6-4 6-0 [H2H]
Q3Tugay Koylu (WC) (TUR)Adam Majchrowicz (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Henri Laaksonen (FIN)Ilie-Aurelian Giurgiu (11) (ROU)7-6(2) 6-2 [H2H]
Q3Vignesh Peranamallur (3) (IND)Shendrit Deari (MKD)6-3 Retired[H2H]
Q3Maciej Rajski (A) (POL)David Mikula (SVK)6-0 6-2 [H2H]
Q3Marcus Weiglhofer (AUT)Korhan Ural Ates (WC) (TUR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Llaurentiu-Ady Gavrila (14) (ROU)Kacper Mularczyk (POL)6-1 6-4 [H2H]
Q3Alexei Filenkov (4) (RUS)Adam Novak (CZE)6-2 6-4 [H2H]
Q3Zalan Klempa (SVK)Vadim Lobanov (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Daniil Proskura (EST)Jonathan Greczula (SWE)6-4 6-4 [H2H]
Q3Dinko Halachev (12) (BUL)Akos Bartalos (SVK)6-0 6-1 [H2H]
Q3Lukas Weinhandl (AUT)Ergun Zorlu (5) (TUR)6-4 6-3 [H2H]
Q3Beka Komakhidze (RUS)Andreii Andriienko (UKR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Florin-Dimitrie Sorodoc (ROU)Alexander Tavkhelidze (GEO)3-6 7-5 6-2 [H2H]
Q3Roman Kislyanskiy (15) (RUS)Genia Gamazov (ISR)6-3 5-7 6-4 [H2H]
Q3Arsen Asanov (6) (UZB)Dor Amir (ISR)6-4 5-7 6-2 [H2H]
Q3Lucas Idestrom (SWE)Anton Rabinov (ISR)6-2 7-6(4) [H2H]
Q3Ener Gursoy (WC) (TUR)Shogafur Shofayziev (UZB)6-4 6-1 [H2H]
Q3Igor Bujdo (POL)Oleksiy Zhornyak (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Tzvetan Mihov (7) (BUL)Durukan Durmus (WC) (TUR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Evthimios Karaliolios (NED)Marcin Chlebowski (POL)6-2 6-0 [H2H]
Q3Mike Urbanija (SLO)Khachatur Khachatryan (ARM)6-4 6-2 [H2H]
Q3Carlos Boluda-Purkiss (10) (ESP)Barkin Yalcinkale (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Adrian-Marin Dancescu (ROU)Mateusz Szmigiel (8) (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Oleksandr Kazakov (WC) (UKR)Geoffrey Gehrke (WC) (USA)6-0 6-3 [H2H]
Q3Issam Haitham Taweel (SYR)Danish Ahmed (WC) (PAK)6-1 6-3 [H2H]
Q3Sebastian Chylinski (POL)Rafal Gozdur (16) (POL)6-4 2-6 6-4 [H2H]


What's your opinion on the ATP Turkey F11 Futures draw (Men's) 2009?
Who will win Turkey F11 Futures?