ATP Turkey F10 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F10 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F10 Futures Event Details:

2017-03-13Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F10 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FVaclav Safranek (1) (CZE)Pedro Sakamoto (BRA)6-3 6-3[H2H]
SFVaclav Safranek (1) (CZE)Ivan Nedelko (7) (RUS)5-7 6-4 7-6(4)[H2H]
SFPedro Sakamoto (BRA)Kamil Majchrzak (2) (POL)3-6 7-6(8) 6-3[H2H]
QFVaclav Safranek (1) (CZE)Jay Clarke (GBR)3-6 6-2 7-5[H2H]
QFIvan Nedelko (7) (RUS)Cem Ilkel (4) (TUR)6-1 3-6 6-3[H2H]
QFPedro Sakamoto (BRA)Davide Galoppini (ITA)2-6 7-6(3) 6-4[H2H]
QFKamil Majchrzak (2) (POL)Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)6-2 6-0[H2H]
R16Vaclav Safranek (1) (CZE)Juan Ignacio Ameal ()7-6(4) 6-3[H2H]
R16Jay Clarke (GBR)Omar Salman (BEL)6-2 6-3[H2H]
R16Cem Ilkel (4) (TUR)Dragos Nicolae Madaras (ROU)4-6 6-3 6-1[H2H]
R16Ivan Nedelko (7) (RUS)Sander Gille (BEL)6-3 3-6 6-0[H2H]
R16Davide Galoppini (ITA)Ilya Vasilyev (RUS)6-1 6-2[H2H]
R16Pedro Sakamoto (BRA)Maxim Ratniuk (UKR)6-3 6-3[H2H]
R16Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Lukas Mugevicius (8) (LAT)6-4 6-1[H2H]
R16Kamil Majchrzak (2) (POL)Joran Vliegen (BEL)6-3 7-6(6)[H2H]
R32Vaclav Safranek (1) (CZE)Peter Goldsteiner (AUT)6-0 3-1 Retired[H2H]
R32Juan Ignacio Ameal ()Alexander Igoshin (RUS)6-7(5) 6-4 7-5[H2H]
R32Jay Clarke (GBR)Mariano Kestelboim (ARG)6-4 7-5[H2H]
R32Omar Salman (BEL)Alexandre Muller (5) (FRA)6-2 4-6 7-5[H2H]
R32Cem Ilkel (4) (TUR)Mauricio Echazu (PER)6-0 6-4[H2H]
R32Dragos Nicolae Madaras (ROU)Nerman Fatic (BIH)4-6 7-5 6-0[H2H]
R32Sander Gille (BEL)Kristian Lozan (RUS)6-2 6-2[H2H]
R32Ivan Nedelko (7) (RUS)Michal Schmid (CZE)2-6 6-3 6-4[H2H]
R32Davide Galoppini (ITA)Marvin Netuschil (6) (GER)6-4 7-5[H2H]
R32Ilya Vasilyev (RUS)Oezen Usakli (WC) (TUN)6-3 6-3[H2H]
R32Maxim Ratniuk (UKR)Santiago Fa Rodriguez Taverna (ARG)6-4 6-2[H2H]
R32Pedro Sakamoto (BRA)Clement Geens (3) (BEL)6-3 6-3[H2H]
R32Lukas Mugevicius (8) (LAT)Jordi Walder (_GE)7-5 6-1[H2H]
R32Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Cengiz AKSU (WC) (TUN)6-2 6-4[H2H]
R32Joran Vliegen (BEL)David Juras (WC) (SVK)6-3 4-6 6-2[H2H]
R32Kamil Majchrzak (2) (POL)Roberto Preka (WC) (GBR)6-0 6-2[H2H]
Men's Doubles
FTuna Altuna (4) (TUR)
Cem Ilkel (TUR)
Sander Gille (1) (BEL)
Joran Vliegen (BEL)
0-6 6-2 [10-8]
SFSander Gille (1) (BEL)
Joran Vliegen (BEL)
Kamil Majchrzak (POL)
Goran Markovic (SRB)
7-6(3) 6-0
SFTuna Altuna (4) (TUR)
Cem Ilkel (TUR)
Alexander Igoshin (2) (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
6-2 6-4
QFSander Gille (1) (BEL)
Joran Vliegen (BEL)
Bogdan Didenko (WC) (UKR)
Vasil Yehorov (UKR)
7-5 6-1
QFKamil Majchrzak (POL)
Goran Markovic (SRB)
Alexandre Muller (FRA)
Omar Salman (BEL)
6-2 6-2
QFTuna Altuna (4) (TUR)
Cem Ilkel (TUR)
Ivan Nedelko (RUS)
Thomas Statzberger (AUT)
4-6 6-4 10-4
QFAlexander Igoshin (2) (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Igor Marcondes (BRA)
Pedro Sakamoto (BRA)
7-6(5) 6-4
R16Sander Gille (1) (BEL)
Joran Vliegen (BEL)
Marvin Netuschil (GER)
Dominic Weidinger (AUT)
6-4 6-3
R16Bogdan Didenko (WC) (UKR)
Vasil Yehorov (UKR)
Vaclav Safranek (CZE)
Michal Schmid (CZE)
6-3 6-4
R16Kamil Majchrzak (POL)
Goran Markovic (SRB)
Mariano Kestelboim (3) (ARG)
Lukas Mugevicius (LAT)
6-3 4-6 10-5
R16Alexandre Muller (FRA)
Omar Salman (BEL)
Kerim Han Bilgin (WC) (_TU)
Oezen Usakli (TUN)
6-4 6-2
R16Ivan Nedelko (RUS)
Thomas Statzberger (AUT)
Pedro Bernardi (BRA)
Mikhail Fufygin (RUS)
6-4 1-6 10-3
R16Tuna Altuna (4) (TUR)
Cem Ilkel (TUR)
Nerman Fatic (BIH)
Davide Galoppini (ITA)
6-3 3-6 10-6
R16Igor Marcondes (BRA)
Pedro Sakamoto (BRA)
Victor Baluda (RUS)
Ilya Vasilyev (RUS)
3-6 7-6(7) 10-4
R16Alexander Igoshin (2) (RUS)
Yan Sabanin (RUS)
Vlad Andrei Dumitru (WC) (ROU)
Dragos Nicolae Madaras (ROU)
6-2 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Sander Gille (1) (BEL)Savva Polukhin (16) (RUS)6-3 6-0[H2H]
Q1Jordi Walder (_GE)Igor Marcondes (2) (BRA)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q1Kristian Lozan (10) (RUS)Dominic Weidinger (3) (AUT)6-1 6-2[H2H]
Q1Mauricio Echazu (4) (PER)Simon Navarro (15) (CHL)7-5 1-6 6-4[H2H]
Q1Santiago Fa Rodriguez Taverna (9) (ARG)Mikhail Fufygin (5) (RUS)7-6(2) 6-4[H2H]
Q1Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Goran Markovic (14) (SRB)4-6 7-6(3) 6-3[H2H]
Q1Juan Ignacio Ameal (12) ()Thomas Statzberger (7) (AUT)6-4 6-2[H2H]
Q1Maxim Ratniuk (8) (UKR)Shalva Dzhanashia (13) (RUS)6-4 6-2[H2H]
Q2Sander Gille (1) (BEL)Ivan Kalinin (RUS)7-5 6-4[H2H]
Q2Savva Polukhin (16) (RUS)Vlad Andrei Dumitru (ROU)5-7 6-2 6-4[H2H]
Q2Igor Marcondes (2) (BRA)Alejo Vilaro (ARG)6-7(3) 6-3 7-6(6)[H2H]
Q2Jordi Walder (_GE)Vincent Jaensch-Mueller (11) ()6-4 6-4[H2H]
Q2Dominic Weidinger (3) (AUT)Artem Strokan (RUS)6-0 6-1[H2H]
Q2Kristian Lozan (10) (RUS)Alexandru Ionel Stroe (ROU)6-0 6-0[H2H]
Q2Mauricio Echazu (4) (PER)Vasil Shandarov ()6-1 6-2[H2H]
Q2Simon Navarro (15) (CHL)Vasil Yehorov (UKR)6-4 6-2[H2H]
Q2Mikhail Fufygin (5) (RUS)Henrik TRASKIN (LTU)4-6 6-3 7-5[H2H]
Q2Santiago Fa Rodriguez Taverna (9) (ARG)Javier Naser ()6-3 6-4[H2H]
Q2Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Gaston-Arturo Grimolizzi (6) (ARG)7-6(3) 7-5[H2H]
Q2Goran Markovic (14) (SRB)Stanislav Korshunov (RUS)7-5 6-1[H2H]
Q2Thomas Statzberger (7) (AUT)Kerim Han Bilgin (_TU)6-1 6-1[H2H]
Q2Juan Ignacio Ameal (12) ()Gustavo DE OLIVEIRA Cruz (BRA)6-4 5-7 6-0[H2H]
Q2Maxim Ratniuk (8) (UKR)Caspar Kogel (SWE)6-0 6-1[H2H]
Q2Shalva Dzhanashia (13) (RUS)Antonio PRUNER Neto (BRA)6-1 6-1[H2H]
Q3Sander Gille (1) (BEL)ByeBye[H2H]
Q3Ivan Kalinin (RUS)Gokberk Ergeneman (TUR)WO[H2H]
Q3Vlad Andrei Dumitru (ROU)Berk Iliescu (TUR)2-6 6-4 2-2 Default[H2H]
Q3Savva Polukhin (16) (RUS)Bas Kingma (NLD)6-0 6-1[H2H]
Q3Igor Marcondes (2) (BRA)ByeBye[H2H]
Q3Alejo Vilaro (ARG)Dmitry Mnushkin (RUS)6-2 7-5[H2H]
Q3Jordi Walder (_GE)Charles FISCHER PINHEIRO DE B. Junior (BRA)6-0 6-3[H2H]
Q3UndecidedVincent Jaensch-Mueller (11) ()Bye[H2H]
Q3Dominic Weidinger (3) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3Artem Strokan (RUS)Burak Bilgin (_TU)7-5 6-2[H2H]
Q3Alexandru Ionel Stroe (ROU)Barlaham Zuluaga Gaviria (COL)6-4 Retired[H2H]
Q3UndecidedKristian Lozan (10) (RUS)Bye[H2H]
Q3Mauricio Echazu (4) (PER)ByeBye[H2H]
Q3Vasil Shandarov ()Burakcan Yýlmaz (_TU)6-1 6-0[H2H]
Q3Vasil Yehorov (UKR)Tolunay Sumer (TUR)6-2 7-5[H2H]
Q3Simon Navarro (15) (CHL)Anton Chekhov (RUS)6-1 7-5[H2H]
Q3Mikhail Fufygin (5) (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Henrik TRASKIN (LTU)Patrick Foley (GBR)6-0 6-3[H2H]
Q3Javier Naser ()Sorin Andrei Iordache (ROU)6-0 6-4[H2H]
Q3UndecidedSantiago Fa Rodriguez Taverna (9) (ARG)Bye[H2H]
Q3Gaston-Arturo Grimolizzi (6) (ARG)ByeBye[H2H]
Q3Felipe Meligeni Rodrigues Alves (BRA)Tadeas Paroulek (CZE)7-6(3) 6-4[H2H]
Q3Stanislav Korshunov (RUS)Bogdan Didenko (UKR)6-4 6-2[H2H]
Q3Goran Markovic (14) (SRB)Curtis Clarke (GBR)6-1 6-2[H2H]
Q3Thomas Statzberger (7) (AUT)ByeBye[H2H]
Q3Kerim Han Bilgin (_TU)Shobeir Nuurafshan (_IR)6-1 6-1[H2H]
Q3Gustavo DE OLIVEIRA Cruz (BRA)Nenad Vladusic (SRB)3-6 6-3 6-4[H2H]
Q3Juan Ignacio Ameal (12) ()Maksim Tikhomirov (USA)7-6(7) 6-3[H2H]
Q3Maxim Ratniuk (8) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Caspar Kogel (SWE)Umut Erkurt (_TU)6-2 6-1[H2H]
Q3Antonio PRUNER Neto (BRA)Tommaso Spelta (ITA)6-0 6-3[H2H]
Q3Shalva Dzhanashia (13) (RUS)Radoslav Shandarov ()6-1 6-0[H2H]