ATP Turkey F10 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Turkey F10 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F10 Futures Event Details:

2015-03-09Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F10 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLeonardo Kirche (BRA)Oriol Roca Batalla (1) (ESP)2-6 7-6(2) 7-6(5)[H2H]
SFOriol Roca Batalla (1) (ESP)Maxime Chazal (FRA)7-5 7-6(5)[H2H]
SFLeonardo Kirche (BRA)Jose Pereira (6) (BRA)6-4 4-6 6-4[H2H]
QFOriol Roca Batalla (1) (ESP)Mikael Ymer (SWE)6-4 6-3[H2H]
QFMaxime Chazal (FRA)Nico Matic (GER)6-1 3-6 6-0[H2H]
QFLeonardo Kirche (BRA)Tom Schonenberg (GER)7-5 6-3[H2H]
QFJose Pereira (6) (BRA)Rafael Camilo (BRA)2-6 6-4 6-0[H2H]
R16Oriol Roca Batalla (1) (ESP)Vaclav Safranek (CZE)6-2 4-6 7-6(2)[H2H]
R16Mikael Ymer (SWE)Andrea Vavassori (ITA)6-2 6-3[H2H]
R16Nico Matic (GER)Gerard Granollers (3) (ESP)6-1 7-5[H2H]
R16Maxime Chazal (FRA)Andrei Stefan Apostol (ROU)5-7 6-3 7-5[H2H]
R16Leonardo Kirche (BRA)Riccardo Sinicropi (7) (ITA)6-0 4-6 6-2[H2H]
R16Tom Schonenberg (GER)Ivan Gakhov (RUS)4-6 6-3 6-4[H2H]
R16Jose Pereira (6) (BRA)Jose Checa-Calvo (ESP)3-6 6-1 7-5[H2H]
R16Rafael Camilo (BRA)Dusan Lojda (2) (CZE)6-2 Retired[H2H]
R32Oriol Roca Batalla (1) (ESP)Florian Reynet (FRA)4-6 6-4 6-3[H2H]
R32Vaclav Safranek (CZE)Arsenije Zlatanovic (SRB)1-6 6-3 6-1[H2H]
R32Mikael Ymer (SWE)Kevin Kaczynski (GER)6-1 6-3[H2H]
R32Andrea Vavassori (ITA)Bastian Trinker (5) (AUT)5-7 6-2 7-6(5)[H2H]
R32Gerard Granollers (3) (ESP)Riccardo Bonadio (ITA)7-5 6-1[H2H]
R32Nico Matic (GER)Tuna Altuna (WC) (TUR)6-2 7-5[H2H]
R32Maxime Chazal (FRA)Bogdan Didenko (WC) (UKR)6-1 6-1[H2H]
R32Andrei Stefan Apostol (ROU)Nicolas Reissig (8) (AUT)6-4 6-2[H2H]
R32Riccardo Sinicropi (7) (ITA)Lukas Jastraunig (AUT)6-2 7-5[H2H]
R32Leonardo Kirche (BRA)Jonas Trinker (AUT)6-3 6-1[H2H]
R32Tom Schonenberg (GER)Safak Saral (WC) (TUR)6-0 6-0[H2H]
R32Ivan Gakhov (RUS)Miljan Zekic (4) (SRB)6-1 6-3[H2H]
R32Jose Pereira (6) (BRA)Tomislav Jotovski ()6-4 6-2[H2H]
R32Jose Checa-Calvo (ESP)Alexander Lebedyn (UKR)7-6(3) 6-2[H2H]
R32Rafael Camilo (BRA)Berk Iliescu (WC) (TUR)6-0 6-1[H2H]
R32Dusan Lojda (2) (CZE)Francois-Arthur Vibert (FRA)6-1 6-2[H2H]
Men's Doubles
FMarc Fornell-Mestres (ESP)
Marco Neubau (ESP)
Rafael Camilo (BRA)
Eduardo Russi (BRA)
6-4 6-2
SFMarc Fornell-Mestres (ESP)
Marco Neubau (ESP)
Maxime Chazal (FRA)
Florian Reynet (FRA)
3-6 6-0 14-12
SFRafael Camilo (BRA)
Eduardo Russi (BRA)
Dusan Lojda (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
6-2 6-2
QFMaxime Chazal (FRA)
Florian Reynet (FRA)
Tuna Altuna (1) (TUR)
Gerard Granollers (ESP)
6-4 6-2
QFMarc Fornell-Mestres (ESP)
Marco Neubau (ESP)
Gokberk Ergeneman (TUR)
Berk Iliescu (TUR)
6-1 6-1
QFDusan Lojda (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
Felipe Assuncao Garla (WC) (BRA)
Safak Saral (TUR)
6-2 6-4
QFRafael Camilo (BRA)
Eduardo Russi (BRA)
Lukas Jastraunig (AUT)
Nicolas Reissig (AUT)
6-4 7-6(6)
R16Tuna Altuna (1) (TUR)
Gerard Granollers (ESP)
Yuriy Kryvoy (UKR)
Alexander Lebedyn (UKR)
6-0 7-6(4)
R16Maxime Chazal (FRA)
Florian Reynet (FRA)
Bastian Trinker (AUT)
Francois-Arthur Vibert (FRA)
6-4 6-0
R16Marc Fornell-Mestres (ESP)
Marco Neubau (ESP)
Leonardo Kirche (BRA)
Jose Pereira (BRA)
WO
R16Gokberk Ergeneman (TUR)
Berk Iliescu (TUR)
Tobias-Maximilian Dankl (WC) (GER)
Delf Gohlke ()
7-5 7-5
R16Felipe Assuncao Garla (WC) (BRA)
Safak Saral (TUR)
Tomislav Jotovski ()
Arsenije Zlatanovic (SRB)
WO
R16Dusan Lojda (CZE)
Vaclav Safranek (CZE)
Jose Checa-Calvo (3) (ESP)
Oriol Roca Batalla (ESP)
WO
R16Lukas Jastraunig (AUT)
Nicolas Reissig (AUT)
Andrei Stefan Apostol (ROU)
Bogdan Ionut Apostol (ROU)
6-1 6-1
R16Rafael Camilo (BRA)
Eduardo Russi (BRA)
Riccardo Bonadio (2) (ITA)
Riccardo Sinicropi (ITA)
WO
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Leonardo Kirche (1) (BRA)Bogdan Ionut Apostol (12) (ROU)6-3 1-6 6-1[H2H]
Q1Lukas Jastraunig (2) (AUT)Demian Raab (15) ()6-1 6-2[H2H]
Q1Nico Matic (3) (GER)Mathieu Perchicot (9) (FRA)6-1 2-0 Retired[H2H]
Q1Florian Reynet (4) (FRA)Alexander Lebedyn (10) (UKR)6-1 6-2[H2H]
Q1Andrei Stefan Apostol (5) (ROU)Gokberk Ergeneman (13) (TUR)6-2 6-1[H2H]
Q1Andrea Vavassori (ITA)Sam Taylor (SWE)6-0 6-3[H2H]
Q1Jonas Trinker (AUT)Dan Dowson (16) (AUS)6-2 4-6 6-0[H2H]
Q1Mikael Ymer (8) (SWE)Yuriy Kryvoy (11) (UKR)6-3 6-0[H2H]
Q2Leonardo Kirche (1) (BRA)Cosmin Ontica (ROU)6-3 6-3[H2H]
Q2Bogdan Ionut Apostol (12) (ROU)Mick Veldheer ()6-3 6-3[H2H]
Q2Lukas Jastraunig (2) (AUT)Patrik Brydolf (SWE)6-3 4-6 6-0[H2H]
Q2Demian Raab (15) ()Arvid Noren (SWE)6-3 6-1[H2H]
Q2Nico Matic (3) (GER)Eric Samuelsson (SWE)6-2 6-1[H2H]
Q2Mathieu Perchicot (9) (FRA)Eduardo Russi (BRA)6-2 6-4[H2H]
Q2Florian Reynet (4) (FRA)Erroll Lawrence (USA)6-1 6-1[H2H]
Q2Alexander Lebedyn (10) (UKR)Bruno Mardones (ESP)6-3 6-4[H2H]
Q2Andrei Stefan Apostol (5) (ROU)Arnaud Graisse (BEL)7-6(4) 6-2[H2H]
Q2Gokberk Ergeneman (13) (TUR)Sergey Baryshev (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q2Andrea Vavassori (ITA)Eduardo Nava (6) (USA)6-2 6-3[H2H]
Q2Sam Taylor (SWE)Roberto AFFONSO (14) (BRA)7-6(0) 6-1[H2H]
Q2Jonas Trinker (AUT)Michal Milko (7) (SVK)7-6(7) 6-3[H2H]
Q2Dan Dowson (16) (AUS)Adil Tleshov (KAZ)6-1 6-1[H2H]
Q2Mikael Ymer (8) (SWE)Sergio Barranco (ESP)6-4 6-2[H2H]
Q2Yuriy Kryvoy (11) (UKR)Davide Guerra (ITA)6-2 6-2[H2H]
Q3Leonardo Kirche (1) (BRA)David De Leon Elias (ESP)6-3 6-1[H2H]
Q3Cosmin Ontica (ROU)Marco Neubau (ESP)6-4 6-4[H2H]
Q3Mick Veldheer ()Philip Moebius (SWE)7-6(2) 6-2[H2H]
Q3Bogdan Ionut Apostol (12) (ROU)Thorben Michaelis ()6-3 6-4[H2H]
Q3Lukas Jastraunig (2) (AUT)Leonardo Pezzopane (ITA)6-1 6-0[H2H]
Q3Patrik Brydolf (SWE)Davide Negrotti (ITA)6-3 6-0[H2H]
Q3Arvid Noren (SWE)Federico Bronzetti (ITA)6-1 6-2[H2H]
Q3Demian Raab (15) ()Tobias-Maximilian Dankl (GER)6-2 6-2[H2H]
Q3Nico Matic (3) (GER)George Papageorgiou ()6-2 6-2[H2H]
Q3Eric Samuelsson (SWE)Antonio Miro (ESP)6-0 7-5[H2H]
Q3Eduardo Russi (BRA)Ramy Labna (EGY)6-4 6-2[H2H]
Q3Mathieu Perchicot (9) (FRA)Federico D'emilio (ITA)6-0 6-1[H2H]
Q3Florian Reynet (4) (FRA)Yiðit Hüseyin Baltacý (TUN)6-0 6-0[H2H]
Q3Erroll Lawrence (USA)Linus Bergevi (SWE)7-6(5) 6-2[H2H]
Q3Bruno Mardones (ESP)James Allemby (GBR)6-2 7-5[H2H]
Q3Alexander Lebedyn (10) (UKR)Fariduni Bakhodur (TJK)6-0 6-0[H2H]
Q3Andrei Stefan Apostol (5) (ROU)Omer Berk Gorgun (TUN)6-0 6-0[H2H]
Q3Arnaud Graisse (BEL)Uladzislau Zhuk (BLR)6-0 6-3[H2H]
Q3Sergey Baryshev (RUS)Dogukan Yurttas (TUR)6-0 6-1[H2H]
Q3Gokberk Ergeneman (13) (TUR)Luciano Vitali (ITA)6-4 6-2[H2H]
Q3Eduardo Nava (6) (USA)Christian Matic ()6-3 6-3[H2H]
Q3Andrea Vavassori (ITA)Scott Browne (AUS)6-4 6-0[H2H]
Q3Sam Taylor (SWE)Alexey Baryshev (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q3Roberto AFFONSO (14) (BRA)Andrey Tobolnov (RUS)6-7(7) 6-4 6-3[H2H]
Q3Michal Milko (7) (SVK)Halit Berke Mangaloglu (TUR)6-2 6-2[H2H]
Q3Jonas Trinker (AUT)Magnus Michaelis ()6-1 6-3[H2H]
Q3Adil Tleshov (KAZ)Cagkan Yilmaz (TUN)6-1 6-3[H2H]
Q3Dan Dowson (16) (AUS)Jonatan Lundstedt (SWE)7-5 6-3[H2H]
Q3Mikael Ymer (8) (SWE)Miron Shabani (MKD)6-0 6-0[H2H]
Q3Sergio Barranco (ESP)Daniel Appelgren (SWE)6-4 6-4[H2H]
Q3Davide Guerra (ITA)Axel Holm (SWE)7-5 6-4[H2H]
Q3Yuriy Kryvoy (11) (UKR)Felipe Assuncao Garla (BRA)6-2 6-2[H2H]
Q4Leonardo Kirche (1) (BRA)ByeBye[H2H]
Q4David De Leon Elias (ESP)ByeBye[H2H]
Q4Cosmin Ontica (ROU)ByeBye[H2H]
Q4Marco Neubau (ESP)Stanislav Nikulchikov (KAZ)6-0 6-0[H2H]
Q4Mick Veldheer ()Delf Gohlke ()6-3 7-5[H2H]
Q4UndecidedPhilip Moebius (SWE)Bye[H2H]
Q4UndecidedThorben Michaelis ()Bye[H2H]
Q4UndecidedBogdan Ionut Apostol (12) (ROU)Bye[H2H]
Q4Lukas Jastraunig (2) (AUT)ByeBye[H2H]
Q4Leonardo Pezzopane (ITA)ByeBye[H2H]
Q4Davide Negrotti (ITA)ByeBye[H2H]
Q4Patrik Brydolf (SWE)Rasmus Johnsson (SWE)6-0 6-2[H2H]
Q4Federico Bronzetti (ITA)Kohlman Lawrence (USA)6-3 6-1[H2H]
Q4UndecidedArvid Noren (SWE)Bye[H2H]
Q4UndecidedTobias-Maximilian Dankl (GER)Bye[H2H]
Q4UndecidedDemian Raab (15) ()Bye[H2H]
Q4Nico Matic (3) (GER)ByeBye[H2H]
Q4George Papageorgiou ()ByeBye[H2H]
Q4Antonio Miro (ESP)ByeBye[H2H]
Q4Eric Samuelsson (SWE)Jorge Blanco Guadalupe (ESP)6-7(5) 7-5 7-5[H2H]
Q4Eduardo Russi (BRA)Pavle Daljev (SRB)6-4 7-5[H2H]
Q4UndecidedRamy Labna (EGY)Bye[H2H]
Q4UndecidedFederico D'emilio (ITA)Bye[H2H]
Q4UndecidedMathieu Perchicot (9) (FRA)Bye[H2H]
Q4Florian Reynet (4) (FRA)ByeBye[H2H]
Q4Yiðit Hüseyin Baltacý (TUN)ByeBye[H2H]
Q4Erroll Lawrence (USA)ByeBye[H2H]
Q4Linus Bergevi (SWE)Jinghu Zhang (CHN)WO[H2H]
Q4Bruno Mardones (ESP)Ross-Tiree Wilson (GBR)6-3 6-0[H2H]
Q4UndecidedJames Allemby (GBR)Bye[H2H]
Q4UndecidedFariduni Bakhodur (TJK)Bye[H2H]
Q4UndecidedAlexander Lebedyn (10) (UKR)Bye[H2H]
Q4Andrei Stefan Apostol (5) (ROU)ByeBye[H2H]
Q4Omer Berk Gorgun (TUN)ByeBye[H2H]
Q4Uladzislau Zhuk (BLR)ByeBye[H2H]
Q4Arnaud Graisse (BEL)Marcos Sanz Gimenez (ESP)7-5 6-1[H2H]
Q4Sergey Baryshev (RUS)Majid Abedini ()6-0 6-2[H2H]
Q4UndecidedDogukan Yurttas (TUR)Bye[H2H]
Q4UndecidedLuciano Vitali (ITA)Bye[H2H]
Q4UndecidedGokberk Ergeneman (13) (TUR)Bye[H2H]
Q4Eduardo Nava (6) (USA)ByeBye[H2H]
Q4Christian Matic ()ByeBye[H2H]
Q4Scott Browne (AUS)ByeBye[H2H]
Q4Andrea Vavassori (ITA)ByeBye[H2H]
Q4Sam Taylor (SWE)Christian Samuelsson (SWE)5-7 7-5 6-4[H2H]
Q4UndecidedAlexey Baryshev (RUS)Bye[H2H]
Q4UndecidedAndrey Tobolnov (RUS)Bye[H2H]
Q4UndecidedRoberto AFFONSO (14) (BRA)Bye[H2H]
Q4Michal Milko (7) (SVK)ByeBye[H2H]
Q4Halit Berke Mangaloglu (TUR)ByeBye[H2H]
Q4Magnus Michaelis ()ByeBye[H2H]
Q4Jonas Trinker (AUT)Shobu Ijima (JPN)3-6 6-4 6-2[H2H]
Q4UndecidedCagkan Yilmaz (TUN)Bye[H2H]
Q4UndecidedAdil Tleshov (KAZ)Bye[H2H]
Q4UndecidedJonatan Lundstedt (SWE)Bye[H2H]
Q4UndecidedDan Dowson (16) (AUS)Bye[H2H]
Q4Mikael Ymer (8) (SWE)ByeBye[H2H]
Q4Miron Shabani (MKD)ByeBye[H2H]
Q4Sergio Barranco (ESP)ByeBye[H2H]
Q4Daniel Appelgren (SWE)Dimitriy Voronin (RUS)6-1 7-5[H2H]
Q4UndecidedDavide Guerra (ITA)Bye[H2H]
Q4UndecidedAxel Holm (SWE)Bye[H2H]
Q4UndecidedFelipe Assuncao Garla (BRA)Bye[H2H]
Q4UndecidedYuriy Kryvoy (11) (UKR)Bye[H2H]