ATP Turkey 2 Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Turkey 2 Discussion!


Share This...


Turkey 2 Event Details:

2003-06-16Hard
OutdoorIstanbul, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey 2 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJiri Vencl (6) (CZE)Alexey Kedryuk (2) (KAZ)6-2 6-2 [H2H]
FAleksander Vlaski (YUG)Lazar Magdincev (6) (MKD)6-3 4-6 7-6(3) [H2H]
FAlexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Xavier Audouy (5) (FRA)6-2 6-4 [H2H]
FLaurent Gabail (Q) (FRA)Jakub Hasek (1) (CZE)6-2 6-3 [H2H]
SFJiri Vencl (6) (CZE)Lazar Magdincev (8) (MKD)6-7(8) 6-1 6-3 [H2H]
SFAlexey Kedryuk (2) (KAZ)Farrukh Dustov (Q) (UZB)7-6(0) 4-6 6-4 [H2H]
SFAleksander Vlaski (YUG)Alexey Kedryuk (1) (KAZ)6-4 6-4 [H2H]
SFLazar Magdincev (6) (MKD)Laurent Gabail (2) (FRA)6-3 6-7(3) 7-5 [H2H]
SFAlexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Aleksander Vlaski (YUG)6-4 6-1 [H2H]
SFXavier Audouy (5) (FRA)Laurent Gabail (Q) (FRA)6-1 6-1 [H2H]
SFJakub Hasek (1) (CZE)Jiri Vencl (6) (CZE)6-0 7-6(7) [H2H]
SFLaurent Gabail (Q) (FRA)Alexey Kedryuk (3Q) (KAZ)3-6 6-4 6-4 [H2H]
QFJiri Vencl (6) (CZE)Laurent Gabail (1) (FRA)6-4 4-1 Retired[H2H]
QFLazar Magdincev (8) (MKD)Xavier Audouy (4) (FRA)6-4 6-1 [H2H]
QFFarrukh Dustov (Q) (UZB)Robert Cheyne (Q) (NZL)6-3 6-2 [H2H]
QFAlexey Kedryuk (2) (KAZ)Evgueni Smirnov (RUS)7-5 6-0 [H2H]
QFAlexey Kedryuk (1) (KAZ)Benjamin Balleret (MON)7-6(3) 6-3 [H2H]
QFAleksander Vlaski (YUG)Farrukh Dustov (7) (UZB)6-3 6-2 [H2H]
QFLazar Magdincev (6) (MKD)Jiri Vencl (3) (CZE)6-4 6-3 [H2H]
QFLaurent Gabail (2) (FRA)Mattia Livraghi (ITA)6-3 6-1 [H2H]
QFAleksander Vlaski (YUG)Mattia Livraghi (ITA)7-5 6-3 [H2H]
QFAlexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Sarvar Ikramov (7) (UZB)6-2 6-1 [H2H]
QFXavier Audouy (5) (FRA)Ivan Cerovic (4) (CRO)6-4 6-4 [H2H]
QFLaurent Gabail (Q) (FRA)Lazar Magdincev (2) (MKD)6-4 6-2 [H2H]
QFJakub Hasek (1) (CZE)Benjamin Balleret (Q) (MON)6-4 2-6 6-0 [H2H]
QFJiri Vencl (6) (CZE)Ivan Cerovic (4) (CRO)6-3 7-6(2) [H2H]
QFAlexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Josef Nesticky (CZE)6-2 6-2 [H2H]
QFLaurent Gabail (Q) (FRA)Evgueni Smirnov (RUS)6-3 6-3 [H2H]
R16Laurent Gabail (1) (FRA)Roy Sichel (Q) (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R16Jiri Vencl (6) (CZE)Kiantki Thomas (USA)6-1 6-2 [H2H]
R16Xavier Audouy (4) (FRA)Ytai Abougzir (USA)6-4 7-6(5) [H2H]
R16Lazar Magdincev (8) (MKD)Alexei Ageev (RUS)6-2 6-0 [H2H]
R16Robert Cheyne (Q) (NZL)Michael Ouvarov (Q) (GBR)6-4 7-5 [H2H]
R16Farrukh Dustov (Q) (UZB)Murad Inoyatov (Q) (UZB)6-1 6-1 [H2H]
R16Evgueni Smirnov (RUS)Ergun Zorlu (TUR)2-6 6-3 6-1 [H2H]
R16Alexey Kedryuk (2) (KAZ)Harel Srugo (ISR)7-6(4) 6-1 [H2H]
R16Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Alexei Ageev (RUS)6-3 6-4 [H2H]
R16Benjamin Balleret (MON)Jakub Hasek (5) (CZE)6-7(2) 7-5 6-2 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (YUG)Xavier Audouy (4) (FRA)6-2 7-6(10) [H2H]
R16Farrukh Dustov (7) (UZB)Kiantki Thomas (USA)7-6(4) 6-3 [H2H]
R16Lazar Magdincev (6) (MKD)Harel Srugo (ISR)6-3 6-0 [H2H]
R16Jiri Vencl (3) (CZE)Michael Ouvarov (GBR)4-0 Retired[H2H]
R16Mattia Livraghi (ITA)Ivan Cerovic (8) (CRO)7-5 6-7(2) 7-6(5) [H2H]
R16Laurent Gabail (2) (FRA)Ergun Zorlu (TUR)6-3 6-0 [H2H]
R16Aleksander Vlaski (YUG)Jakub Hasek (1) (CZE)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R16Mattia Livraghi (ITA)Harel Srugo (PR) (ISR)3-6 3-1 Retired[H2H]
R16Alexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Robert Cheyne (NZL)6-4 3-6 6-1 [H2H]
R16Sarvar Ikramov (7) (UZB)Ergun Zorlu (Q) (TUR)6-4 6-3 [H2H]
R16Xavier Audouy (5) (FRA)Ytai Abougzir (USA)6-3 6-2 [H2H]
R16Ivan Cerovic (4) (CRO)Roy Sichel (ISR)6-3 6-2 [H2H]
R16Laurent Gabail (Q) (FRA)Alexei Ageev (8) (RUS)6-4 6-1 [H2H]
R16Lazar Magdincev (2) (MKD)Kiantki Thomas (USA)6-1 6-4 [H2H]
R16Jakub Hasek (1) (CZE)Mikhail Ledovskikh (LL) (RUS)6-4 6-4 [H2H]
R16Benjamin Balleret (Q) (MON)Xavier Audouy (5) (FRA)5-7 6-4 6-4 [H2H]
R16Ivan Cerovic (4) (CRO)Farrukh Dustov (UZB)6-3 6-4 [H2H]
R16Jiri Vencl (6) (CZE)Harel Srugo (PR) (ISR)4-6 6-3 6-3 [H2H]
R16Josef Nesticky (CZE)Baris Ergun (Q) (TUR)6-2 6-2 [H2H]
R16Alexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Kiantki Thomas (USA)6-3 6-4 [H2H]
R16Laurent Gabail (Q) (FRA)Ytai Abougzir (USA)6-4 6-3 [H2H]
R16Evgueni Smirnov (RUS)Lazar Magdincev (2) (MKD)6-1 3-6 7-6(1) [H2H]
R32Laurent Gabail (1) (FRA)Sarvar Ikramov (UZB)6-7(6) 6-1 6-2 [H2H]
R32Roy Sichel (Q) (ISR)Dillon Brozyna (Q) (USA)6-4 6-3 [H2H]
R32Kiantki Thomas (USA)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)6-4 6-1 [H2H]
R32Jiri Vencl (6) (CZE)Iram Peled (Q) (ISR)6-4 6-4 [H2H]
R32Xavier Audouy (4) (FRA)Baris Erguden (WC) (TUR)7-5 6-1 [H2H]
R32Ytai Abougzir (USA)Benjamin Balleret (MON)6-3 1-6 6-3 [H2H]
R32Alexei Ageev (RUS)Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)6-4 6-1 [H2H]
R32Lazar Magdincev (8) (MKD)Erhan Oral (WC) (TUR)6-2 6-1 [H2H]
R32Michael Ouvarov (Q) (GBR)Ivan Cerovic (5) (CRO)1-6 7-6(5) 6-3 [H2H]
R32Robert Cheyne (Q) (NZL)Mattia Livraghi (ITA)7-6(3) 6-3 [H2H]
R32Farrukh Dustov (Q) (UZB)Mikhail Ledovskikh (RUS)7-6(6) 6-1 [H2H]
R32Murad Inoyatov (Q) (UZB)Jakub Hasek (3) (CZE)7-5 6-1 [H2H]
R32Evgueni Smirnov (RUS)Aleksander Vlaski (7) (YUG)4-6 6-2 6-4 [H2H]
R32Ergun Zorlu (TUR)Dmitriy Makeyev (Q) (KAZ)6-0 6-2 [H2H]
R32Harel Srugo (ISR)Baris Ergun (TUR)6-2 5-7 6-3 [H2H]
R32Alexey Kedryuk (2) (KAZ)Josef Nesticky (CZE)6-2 4-6 6-2 [H2H]
R32Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Bye
R32Alexei Ageev (RUS)Evgueni Smirnov (RUS)7-5 2-6 6-3 [H2H]
R32Benjamin Balleret (MON)Mikhail Ledovskikh (RUS)6-1 7-6(3) [H2H]
R32Jakub Hasek (5) (CZE)Bye
R32Xavier Audouy (4) (FRA)Bye
R32Aleksander Vlaski (YUG)Robert Cheyne (NZL)6-2 6-4 [H2H]
R32Kiantki Thomas (USA)Roy Sichel (ISR)7-6(6) 6-3 [H2H]
R32Farrukh Dustov (7) (UZB)Bye
R32Lazar Magdincev (6) (MKD)Bye
R32Harel Srugo (ISR)Josef Nesticky (CZE)6-3 6-7(2) 6-0 [H2H]
R32Michael Ouvarov (GBR)Sarvar Ikramov (UZB)6-3 2-6 6-2 [H2H]
R32Jiri Vencl (3) (CZE)Bye
R32Ivan Cerovic (8) (CRO)Bye
R32Mattia Livraghi (ITA)Ytai Abougzir (USA)6-4 6-2 [H2H]
R32Ergun Zorlu (TUR)Baris Ergun (TUR)6-4 6-2 [H2H]
R32Laurent Gabail (2) (FRA)Bye
R32Jakub Hasek (1) (CZE)Murad Inoyatov (UZB)6-3 6-3 [H2H]
R32Aleksander Vlaski (YUG)Farrukh Dustov (UZB)6-3 4-6 6-1 [H2H]
R32Harel Srugo (PR) (ISR)Serkan-Akin Dilek (WC) (TUR)6-1 6-0 [H2H]
R32Mattia Livraghi (ITA)Jiri Vencl (6) (CZE)7-5 4-6 6-3 [H2H]
R32Alexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Evgueni Smirnov (RUS)6-3 6-3 [H2H]
R32Robert Cheyne (NZL)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)6-2 6-4 [H2H]
R32Ergun Zorlu (Q) (TUR)Iram Peled (Q) (ISR)6-3 6-1 [H2H]
R32Sarvar Ikramov (7) (UZB)Mikhail Ledovskikh (Q) (RUS)6-4 7-6(8) [H2H]
R32Xavier Audouy (5) (FRA)Josef Nesticky (CZE)6-1 3-6 6-4 [H2H]
R32Ytai Abougzir (USA)K. J. Weiss (WC) (USA)6-3 6-1 [H2H]
R32Roy Sichel (ISR)Andrei Somov (RUS)6-3 6-2 [H2H]
R32Ivan Cerovic (4) (CRO)Dekel Valtzer (ISR)7-5 6-7(14) 6-2 [H2H]
R32Alexei Ageev (8) (RUS)Baris Ergun (WC) (TUR)6-1 6-4 [H2H]
R32Laurent Gabail (Q) (FRA)Benjamin Balleret (Q) (MON)6-3 6-3 [H2H]
R32Kiantki Thomas (USA)Dennis Isaev (Q) (UZB)3-6 6-1 6-0 [H2H]
R32Lazar Magdincev (2) (MKD)Nicholas Monroe (Q) (USA)6-2 6-1 [H2H]
R32Jakub Hasek (1) (CZE)Nicholas Monroe (Q) (USA)6-1 6-4 [H2H]
R32Mikhail Ledovskikh (LL) (RUS)Ergun Zorlu (WC) (TUR)6-4 6-3 [H2H]
R32Benjamin Balleret (Q) (MON)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)6-3 6-2 [H2H]
R32Xavier Audouy (5) (FRA)Andrei Somov (Q) (RUS)5-7 6-3 6-4 [H2H]
R32Ivan Cerovic (4) (CRO)Aleksander Vlaski (YUG)7-6(10) 4-6 7-6(5) [H2H]
R32Farrukh Dustov (UZB)Robert Cheyne (NZL)7-5 7-6(2) [H2H]
R32Harel Srugo (PR) (ISR)Roy Sichel (ISR)6-4 6-1 [H2H]
R32Jiri Vencl (6) (CZE)Matan Shitrit (Q) (ISR)6-4 6-4 [H2H]
R32Baris Ergun (Q) (TUR)Alexei Ageev (8) (RUS)6-7(6) 6-3 6-1 [H2H]
R32Josef Nesticky (CZE)K. J. Weiss (WC) (USA)2-6 7-6(5) 6-1 [H2H]
R32Kiantki Thomas (USA)Murad Inoyatov (UZB)6-4 6-3 [H2H]
R32Alexey Kedryuk (3Q) (KAZ)Michael Ouvarov (Q) (GBR)4-6 6-2 6-2 [H2H]
R32Laurent Gabail (Q) (FRA)Sarvar Ikramov (7) (UZB)6-4 6-0 [H2H]
R32Ytai Abougzir (USA)Ishay Hadash (ISR)6-2 6-2 [H2H]
R32Evgueni Smirnov (RUS)Mattia Livraghi (ITA)6-1 4-6 7-5 [H2H]
R32Lazar Magdincev (2) (MKD)Baris Erguden (WC) (TUR)6-2 6-0 [H2H]
Men's Doubles
FXavier Audouy (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Ivan Cerovic (1) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-4 3-6 6-4
FXavier Audouy (1) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Ivan Cerovic (2) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
WO
FLazar Magdincev (3) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
Xavier Audouy (2) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
6-4 7-6(3)
FIvan Cerovic (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Jakub Hasek (1) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
7-6(2) 6-2
SFIvan Cerovic (1) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Luca Bonati (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
6-2 6-3
SFXavier Audouy (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Lazar Magdincev (2) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
7-6(5) 7-6(2)
SFXavier Audouy (1) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Dillon Brozyna (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
6-3 6-1
SFIvan Cerovic (2) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Luca Bonati (4) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
7-5 6-3
SFLazar Magdincev (3) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
Luca Bonati (Q) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
6-3 3-6 6-3
SFXavier Audouy (2) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Robert Cheyne (NZL)
Harel Srugo (ISR)
6-3 7-6(2)
SFJakub Hasek (1) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Dillon Brozyna (Q) (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
6-2 2-6 6-0
SFIvan Cerovic (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Robert Cheyne (4) (NZL)
Harel Srugo (ISR)
7-5 6-3
QFIvan Cerovic (1) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Dillon Brozyna (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
6-1 5-7 7-5
QFLuca Bonati (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Baris Ergun (TUR)
Erhan Oral (TUR)
6-4 6-4
QFXavier Audouy (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Jakub Hasek (4) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
6-3 6-2
QFLazar Magdincev (2) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
Ytai Abougzir (USA)
Nicholas Monroe (USA)
4-6 6-3 6-0
QFXavier Audouy (1) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Robert Cheyne (NZL)
Harel Srugo (ISR)
6-2 6-2
QFDillon Brozyna (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
Lazar Magdincev (3) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
6-4 6-3
QFLuca Bonati (4) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Baris Ergun (TUR)
Erhan Oral (TUR)
4-6 7-6(3) 6-3
QFIvan Cerovic (2) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Jakub Hasek (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
7-6(5) 6-2
QFLuca Bonati (Q) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Farrukh Dustov (UZB)
Murad Inoyatov (UZB)
7-6(3) 6-4
QFLazar Magdincev (3) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
Doruk Baglan (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
6-3 7-6(1)
QFRobert Cheyne (NZL)
Harel Srugo (ISR)
Baris Ergun (WC) (TUR)
Erhan Oral (TUR)
7-5 6-3
QFXavier Audouy (2) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Ytai Abougzir (USA)
Nicholas Monroe (USA)
7-5 6-4
QFJakub Hasek (1) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Doruk Baglan (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
6-1 6-1
QFDillon Brozyna (Q) (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
Luca Bonati (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
6-3 6-3
QFRobert Cheyne (4) (NZL)
Harel Srugo (ISR)
Ishay Hadash (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
6-4 6-3
QFIvan Cerovic (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Baris Ergun (WC) (TUR)
Erhan Oral (TUR)
6-1 7-6(7)
R16Ivan Cerovic (1) (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Baris Erguden (WC) (TUR)
Mustafa Ulukan (TUR)
7-5 6-3
R16Dillon Brozyna (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
Ishay Hadash (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
6-4 6-2
R16Luca Bonati (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Robert Cheyne (3) (NZL)
Harel Srugo (ISR)
4-6 6-4 7-5
R16Baris Ergun (TUR)
Erhan Oral (TUR)
Haluk Akkoyun (WC) (TUR)
Cagdas Ulukan (TUR)
6-3 6-2
R16Xavier Audouy (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Evgueni Smirnov (RUS)
Jiri Vencl (CZE)
6-1 7-6(3)
R16Jakub Hasek (4) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Sebastian Schluter (Q) (GER)
Christian Tempke (GER)
6-4 7-6(6)
R16Ytai Abougzir (USA)
Nicholas Monroe (USA)
Farrukh Dustov (UZB)
Murad Inoyatov (UZB)
6-4 4-6 6-3
R16Lazar Magdincev (2) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
Doruk Baglan (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
6-3 6-3
R16Farrukh Dustov (UZB)
Murad Inoyatov (UZB)
Jakub Hasek (1) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
6-3 7-6(3)
R16Luca Bonati (Q) (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Ishay Hadash (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
6-3 6-1
R16Lazar Magdincev (3) (MKD)
Kiantki Thomas (USA)
Sarvar Ikramov (UZB)
Dennis Isaev (UZB)
6-1 6-3
R16Doruk Baglan (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Benjamin Balleret (MON)
Roy Sichel (ISR)
6-4 6-2
R16Baris Ergun (WC) (TUR)
Erhan Oral (TUR)
Michael Ouvarov (GBR)
Andrei Somov (RUS)
6-1 6-2
R16Robert Cheyne (NZL)
Harel Srugo (ISR)
Evgueni Smirnov (4) (RUS)
Jiri Vencl (CZE)
6-4 6-3
R16Ytai Abougzir (USA)
Nicholas Monroe (USA)
Serkan-Akin Dilek (WC) (TUR)
Ilhan Mutlu (TUR)
6-4 6-2
R16Xavier Audouy (2) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
Ivan Cerovic (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
6-1 6-4
R16Jakub Hasek (1) (CZE)
Josef Nesticky (CZE)
Sarvar Ikramov (UZB)
Dennis Isaev (UZB)
6-4 6-4
R16Doruk Baglan (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Michael Ouvarov (GBR)
Andrei Somov (RUS)
6-4 6-2
R16Luca Bonati (ITA)
Mattia Livraghi (ITA)
Evgueni Smirnov (3) (RUS)
Jiri Vencl (CZE)
7-5 0-6 6-4
R16Dillon Brozyna (Q) (USA)
Carlos Gomez-Diaz (ARG)
Lazar Magdincev (MKD)
Roy Sichel (ISR)
5-7 6-2 6-3
R16Ishay Hadash (ISR)
Dekel Valtzer (ISR)
Daniel Boehner (GER)
Murad Inoyatov (UZB)
3-6 7-6(5) 6-2
R16Robert Cheyne (4) (NZL)
Harel Srugo (ISR)
Ytai Abougzir (USA)
Nicholas Monroe (USA)
6-3 6-2
R16Baris Ergun (WC) (TUR)
Erhan Oral (TUR)
Serkan-Akin Dilek (WC) (TUR)
Ilhan Mutlu (TUR)
6-4 6-4
R16Ivan Cerovic (CRO)
Aleksander Vlaski (YUG)
Xavier Audouy (2) (FRA)
Alexey Kedryuk (KAZ)
6-3 6-4
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Omer Abramovich (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q1Andrei Somov (2) (RUS)Lucian Budescu (ROU)6-4 6-3 [H2H]
Q1Benjamin Balleret (3) (MON)Tuna Altuna (TUR)6-3 6-0 [H2H]
Q1Matan Shitrit (ISR)Mikhail Ledovskikh (4) (RUS)6-3 6-4 [H2H]
Q1Laurent Gabail (FRA)Andrey Stepanov (UKR)WO[H2H]
Q1Nicholas Monroe (6) (USA)Serkan-Akin Dilek (TUR)6-2 6-2 [H2H]
Q1Michael Ouvarov (7) (GBR)Iram Peled (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Baris Ergun (10) (TUR)Ishay Hadash (8) (ISR)3-6 6-3 6-4 [H2H]
Q1Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Sebastian Schluter (GER)6-4 6-4 [H2H]
Q1Benjamin Balleret (2) (MON)Riccardo Ghedin (ITA)6-3 6-1 [H2H]
Q1Mikhail Ledovskikh (3) (RUS)Christian Tempke (GER)7-6(7) 6-4 [H2H]
Q1Nicholas Monroe (4) (USA)Alexei Belov (RUS)6-4 6-1 [H2H]
Q1Iram Peled (ISR)Michael Ouvarov (5) (GBR)7-6(3) 6-1 [H2H]
Q1Dennis Isaev (6) (UZB)Sinan Sudas (TUR)6-2 3-6 6-3 [H2H]
Q1Ergun Zorlu (7) (TUR)Barlas Balaban (WC) (TUR)6-2 6-4 [H2H]
Q1Laurent Gabail (FRA)Dmitriy Makeyev (KAZ)6-2 6-0 [H2H]
Q1Roy Sichel (1) (ISR)Riccardo Ghedin (15) (ITA)6-4 6-4 [H2H]
Q1Robert Cheyne (2) (NZL)K. J. Weiss (10) (USA)6-3 6-1 [H2H]
Q1Farrukh Dustov (3) (UZB)Sebastian Schluter (GER)6-4 3-6 6-1 [H2H]
Q1Dmitriy Makeyev (16) (KAZ)Nicholas Monroe (4) (USA)7-5 6-4 [H2H]
Q1Dillon Brozyna (USA)Serkan-Akin Dilek (12) (TUR)7-6(3) 6-2 [H2H]
Q1Michael Ouvarov (6) (GBR)Matan Shitrit (11) (ISR)6-4 6-3 [H2H]
Q1Iram Peled (7) (ISR)Ishay Hadash (14) (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q1Murad Inoyatov (8) (UZB)Dekel Valtzer (13) (ISR)7-6(3) 6-2 [H2H]
Q2Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Dmytro Tolok (UKR)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q2Omer Abramovich (ISR)Alexei Belov (RUS)4-6 7-5 6-4 [H2H]
Q2Andrei Somov (2) (RUS)Ilhan Mutlu (TUR)6-1 0-6 6-1 [H2H]
Q2Lucian Budescu (ROU)Brad Pomeroy (USA)6-4 6-4 [H2H]
Q2Benjamin Balleret (3) (MON)Christian Tempke (GER)6-0 7-6(4) [H2H]
Q2Tuna Altuna (TUR)Eren Turkmenler (TUR)7-6(2) 6-1 [H2H]
Q2Mikhail Ledovskikh (4) (RUS)Aleksandr Aksyonov (UKR)6-2 7-5 [H2H]
Q2Matan Shitrit (ISR)Denis Salimsakov (UZB)6-3 6-1 [H2H]
Q2Andrey Stepanov (UKR)Dekel Valtzer (5) (ISR)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Laurent Gabail (FRA)Yoav Ben Zvi (ISR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Nicholas Monroe (6) (USA)Riccardo Ghedin (ITA)6-1 7-6(4) [H2H]
Q2Serkan-Akin Dilek (TUR)Adrian Venturi (AUS)6-2 1-6 6-1 [H2H]
Q2Michael Ouvarov (7) (GBR)Cagdas Ulukan (TUR)6-3 6-1 [H2H]
Q2Iram Peled (ISR)Sebastian Schluter (GER)6-3 6-4 [H2H]
Q2Ishay Hadash (8) (ISR)Mustafa Gencsoy (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Baris Ergun (10) (TUR)Gabriel Strangberg (SWE)6-3 6-2 [H2H]
Q2Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Robert Green (GBR)6-3 6-3 [H2H]
Q2Sebastian Schluter (GER)Cem Eker (WC) (TUR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Benjamin Balleret (2) (MON)Dillon Brozyna (USA)6-2 6-2 [H2H]
Q2Riccardo Ghedin (ITA)Esat Tanik (WC) (TUR)6-1 6-4 [H2H]
Q2Mikhail Ledovskikh (3) (RUS)Mustafa Ulukan (TUR)6-2 6-2 [H2H]
Q2Christian Tempke (GER)Gabriel Strangberg (SWE)3-6 6-3 6-4 [H2H]
Q2Nicholas Monroe (4) (USA)Denis Salimsakov (UZB)6-3 6-4 [H2H]
Q2Alexei Belov (RUS)Volkan Savu (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Michael Ouvarov (5) (GBR)Saar Steele (ISR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Iram Peled (ISR)Omer Abramovich (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Dennis Isaev (6) (UZB)Mikhail Vasiliev (RUS)7-5 6-4 [H2H]
Q2Sinan Sudas (TUR)Luca Bonati (ITA)6-4 6-4 [H2H]
Q2Ergun Zorlu (7) (TUR)Adrian Venturi (AUS)6-2 7-5 [H2H]
Q2Barlas Balaban (WC) (TUR)Daniel Boehner (GER)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q2Dmitriy Makeyev (KAZ)Ishay Hadash (8) (ISR)6-1 6-4 [H2H]
Q2Laurent Gabail (FRA)Laurent Bondaz (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q2Roy Sichel (1) (ISR)Aleksandr Aksyonov (UKR)7-6(5) 6-4 [H2H]
Q2Riccardo Ghedin (15) (ITA)Mustafa Ulukan (TUR)6-1 7-5 [H2H]
Q2Robert Cheyne (2) (NZL)Luca Bonati (ITA)6-1 6-0 [H2H]
Q2K. J. Weiss (10) (USA)Brad Pomeroy (USA)6-4 6-4 [H2H]
Q2Farrukh Dustov (3) (UZB)Lucian Budescu (ROU)6-1 6-1 [H2H]
Q2Sebastian Schluter (GER)Dennis Isaev (9) (UZB)6-4 6-0 [H2H]
Q2Nicholas Monroe (4) (USA)Christian Tempke (GER)6-4 6-4 [H2H]
Q2Dmitriy Makeyev (16) (KAZ)Emre Soysal (WC) (TUR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Dillon Brozyna (USA)Andrei Somov (5) (RUS)4-6 6-3 7-6(3) [H2H]
Q2Serkan-Akin Dilek (12) (TUR)Anil Unkaya (WC) (TUR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Michael Ouvarov (6) (GBR)Omer Abramovich (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Matan Shitrit (11) (ISR)Sercan Sencan (WC) (TUR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Iram Peled (7) (ISR)Vladislav Genrikhs (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q2Ishay Hadash (14) (ISR)Guvenc Ozkul (WC) (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Murad Inoyatov (8) (UZB)Robert Green (GBR)6-3 7-6(3) [H2H]
Q2Dekel Valtzer (13) (ISR)Dmytro Tolok (UKR)2-6 6-2 6-4 [H2H]
Q3Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Bye
Q3Dmytro Tolok (UKR)Mikhail Vasiliev (RUS)6-3 3-6 7-6(6) [H2H]
Q3Alexei Belov (RUS)Volkan Savu (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Omer Abramovich (ISR)Erhan Oral (TUR)6-2 6-4 [H2H]
Q3Andrei Somov (2) (RUS)Bye
Q3Ilhan Mutlu (TUR)Erdal Benbasat (TUR)6-3 6-1 [H2H]
Q3Brad Pomeroy (USA)Mustafa Ulukan (TUR)7-6(2) 6-2 [H2H]
Q3Lucian Budescu (ROU)Daniel Boehner (GER)6-2 6-2 [H2H]
Q3Benjamin Balleret (3) (MON)Bye
Q3Christian Tempke (GER)Saar Steele (ISR)6-1 3-6 6-1 [H2H]
Q3Tuna Altuna (TUR)Kerim Zafir (TUR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Eren Turkmenler (TUR)Murat Kirtepe (TUR)2-6 6-0 6-4 [H2H]
Q3Mikhail Ledovskikh (4) (RUS)Bye
Q3Aleksandr Aksyonov (UKR)Rifat Perahya (TUR)6-3 6-4 [H2H]
Q3Matan Shitrit (ISR)Alaatin-Bora Gerceker (TUR)6-0 6-2 [H2H]
Q3Denis Salimsakov (UZB)Robert Green (GBR)3-6 6-4 7-6(2) [H2H]
Q3Dekel Valtzer (5) (ISR)Bye
Q3Andrey Stepanov (UKR)Laurent Bondaz (ITA)7-5 6-1 [H2H]
Q3Yoav Ben Zvi (ISR)Alican Seren (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Laurent Gabail (FRA)Semih Evranli (TUR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Nicholas Monroe (6) (USA)Bye
Q3Riccardo Ghedin (ITA)Eyal Burstein (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Serkan-Akin Dilek (TUR)Ali-Riza Naibi (TUR)6-2 6-1 [H2H]
Q3Adrian Venturi (AUS)Dillon Brozyna (USA)6-7(5) 6-4 6-4 [H2H]
Q3Michael Ouvarov (7) (GBR)Bye
Q3Cagdas Ulukan (TUR)Orcun Seyrek (TUR)6-7(4) 6-3 6-2 [H2H]
Q3Sebastian Schluter (GER)Luca Bonati (ITA)7-6(3) 6-4 [H2H]
Q3Iram Peled (ISR)Dennis Isaev (9) (UZB)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q3Ishay Hadash (8) (ISR)Bye
Q3Mustafa Gencsoy (TUR)Can Akkoyun (TUR)7-5 2-1 Retired[H2H]
Q3Gabriel Strangberg (SWE)Vladislav Genrikhs (RUS)6-4 6-2 [H2H]
Q3Baris Ergun (10) (TUR)Dmitriy Makeyev (KAZ)6-4 6-4 [H2H]
Q3Alexey Kedryuk (1) (KAZ)Bye
Q3Robert Green (GBR)Matan Shitrit (ISR)6-2 6-4 [H2H]
Q3Sebastian Schluter (GER)Doruk Baglan (TUR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Cem Eker (WC) (TUR)Semih Evranli (TUR)6-3 6-1 [H2H]
Q3Benjamin Balleret (2) (MON)Bye
Q3Dillon Brozyna (USA)Cagdas Ulukan (TUR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Esat Tanik (WC) (TUR)Eyal Burstein (ISR)7-6(1) 6-1 [H2H]
Q3Riccardo Ghedin (ITA)Lucian Budescu (ROU)6-1 6-0 [H2H]
Q3Mikhail Ledovskikh (3) (RUS)Bye
Q3Mustafa Ulukan (TUR)Orcun Seyrek (TUR)6-3 4-6 6-2 [H2H]
Q3Christian Tempke (GER)Tuna Altuna (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Gabriel Strangberg (SWE)Sinan Soysal (WC) (TUR)6-0 6-3 [H2H]
Q3Nicholas Monroe (4) (USA)Bye
Q3Denis Salimsakov (UZB)Aleksandr Aksyonov (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Alexei Belov (RUS)Ali-Riza Naibi (TUR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Volkan Savu (TUR)Muhammad Khan (WC) (PAK)6-0 6-0 [H2H]
Q3Michael Ouvarov (5) (GBR)Bye
Q3Saar Steele (ISR)Eren Turkmenler (TUR)6-1 6-0 [H2H]
Q3Iram Peled (ISR)Ersin Kayim (WC) (TUR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Omer Abramovich (ISR)Ilhan Mutlu (TUR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Dennis Isaev (6) (UZB)Bye
Q3Mikhail Vasiliev (RUS)Murat Kirtepe (TUR)6-4 6-4 [H2H]
Q3Luca Bonati (ITA)Brad Pomeroy (USA)6-2 6-1 [H2H]
Q3Sinan Sudas (TUR)Mustafa Gencsoy (TUR)3-6 6-4 6-2 [H2H]
Q3Ergun Zorlu (7) (TUR)Bye
Q3Adrian Venturi (AUS)Vladislav Genrikhs (RUS)6-3 6-3 [H2H]
Q3Barlas Balaban (WC) (TUR)Sercan Sencan (WC) (TUR)7-6(5) 6-0 [H2H]
Q3Daniel Boehner (GER)Gokay Celik (WC) (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Ishay Hadash (8) (ISR)Rifat Perahya (TUR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Dmitriy Makeyev (KAZ)Alaatin-Bora Gerceker (TUR)6-2 6-4 [H2H]
Q3Laurent Bondaz (ITA)Dmytro Tolok (UKR)6-4 4-6 7-6(7) [H2H]
Q3Laurent Gabail (FRA)Baris Erguden (9) (TUR)6-1 6-4 [H2H]
Q3Roy Sichel (1) (ISR)Bye
Q3Aleksandr Aksyonov (UKR)Eyal Burstein (ISR)6-7(7) 6-4 6-2 [H2H]
Q3Mustafa Ulukan (TUR)Bye
Q3Riccardo Ghedin (15) (ITA)Bye
Q3Robert Cheyne (2) (NZL)Bye
Q3Luca Bonati (ITA)Mikhail Vasiliev (RUS)6-4 7-5 [H2H]
Q3Brad Pomeroy (USA)Bye
Q3K. J. Weiss (10) (USA)Bye
Q3Farrukh Dustov (3) (UZB)Bye
Q3Lucian Budescu (ROU)Barlas Balaban (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Sebastian Schluter (GER)Bye
Q3Dennis Isaev (9) (UZB)Bye
Q3Nicholas Monroe (4) (USA)Bye
Q3Christian Tempke (GER)Adrian Venturi (AUS)6-1 6-3 [H2H]
Q3Emre Soysal (WC) (TUR)Bye
Q3Dmitriy Makeyev (16) (KAZ)Bye
Q3Andrei Somov (5) (RUS)Bye
Q3Dillon Brozyna (USA)Sinan Sudas (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Anil Unkaya (WC) (TUR)Bye
Q3Serkan-Akin Dilek (12) (TUR)Bye
Q3Michael Ouvarov (6) (GBR)Bye
Q3Omer Abramovich (ISR)Doruk Baglan (TUR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Sercan Sencan (WC) (TUR)Bye
Q3Matan Shitrit (11) (ISR)Bye
Q3Iram Peled (7) (ISR)Bye
Q3Vladislav Genrikhs (RUS)Serhan Eren (WC) (TUR)6-2 6-3 [H2H]
Q3Guvenc Ozkul (WC) (TUR)Bye
Q3Ishay Hadash (14) (ISR)Bye
Q3Murad Inoyatov (8) (UZB)Bye
Q3Robert Green (GBR)Alexei Belov (RUS)7-5 7-5 [H2H]
Q3Dmytro Tolok (UKR)Bye
Q3Dekel Valtzer (13) (ISR)Bye


What's your opinion on the ATP Turkey 2 draw (Men's) 2003?
Who will win Turkey 2?