ATP Turkey 1 Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Turkey 1 Discussion!


Share This...


Turkey 1 Event Details:

2004-04-12Clay
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey 1 draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJose Checa-Calvo (5) (ESP)Antonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)6-4 6-2 [H2H]
FJose Checa-Calvo (Q) (ESP)Hector Ruiz-Cadenas (2) (ESP)5-7 7-6(4) 7-5 [H2H]
FHector Ruiz-Cadenas (Q) (ESP)Ruben Merchan-Huecas (ESP)6-3 6-4 [H2H]
FSascha Kloer (Q) (GER)Solon Peppas (GRE)3-6 6-3 6-3 [H2H]
SFAntonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)Hector Ruiz-Cadenas (1) (ESP)7-6(8) 6-4 [H2H]
SFJose Checa-Calvo (5) (ESP)Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)6-1 6-1 [H2H]
SFJose Checa-Calvo (Q) (ESP)Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)6-2 1-6 6-3 [H2H]
SFHector Ruiz-Cadenas (2) (ESP)Alexander Markin (4) (RUS)6-3 6-2 [H2H]
SFHector Ruiz-Cadenas (Q) (ESP)German Puentes-Alcaniz (3) (ESP)6-1 6-2 [H2H]
SFRuben Merchan-Huecas (ESP)Alexander Markin (RUS)6-3 6-4 [H2H]
SFSascha Kloer (Q) (GER)Alexander Markin (8) (RUS)6-2 2-6 6-1 [H2H]
SFSolon Peppas (GRE)Andrey Cherkasov (7) (RUS)4-6 6-1 6-0 [H2H]
QFHector Ruiz-Cadenas (1) (ESP)Solon Peppas (6) (GRE)5-7 6-2 6-4 [H2H]
QFAntonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)German Puentes-Alcaniz (8) (ESP)6-1 6-3 [H2H]
QFRuben Merchan-Huecas (3) (ESP)Rok Jarc (7) (SLO)6-3 6-0 [H2H]
QFJose Checa-Calvo (5) (ESP)Andrey Cherkasov (RUS)4-6 6-4 6-3 [H2H]
QFJose Checa-Calvo (Q) (ESP)Sascha Kloer (1) (GER)6-1 6-4 [H2H]
QFRuben Merchan-Huecas (3) (ESP)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)5-7 6-4 6-3 [H2H]
QFAlexander Markin (4) (RUS)Rok Jarc (SLO)7-5 1-0 Retired[H2H]
QFHector Ruiz-Cadenas (2) (ESP)Gabriel Trifu (ROU)6-4 6-4 [H2H]
QFHector Ruiz-Cadenas (Q) (ESP)Timo Nieminen (1) (FIN)5-7 6-2 6-1 [H2H]
QFGerman Puentes-Alcaniz (3) (ESP)Daniel Schubert (GER)6-3 2-1 Retired[H2H]
QFAlexander Markin (RUS)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)6-4 7-5 [H2H]
QFRuben Merchan-Huecas (ESP)Sascha Kloer (SE) (GER)4-6 7-6(5) 6-4 [H2H]
QFAlexander Markin (8) (RUS)Timo Nieminen (1) (FIN)6-1 6-3 [H2H]
QFSascha Kloer (Q) (GER)Rok Jarc (Q) (SLO)6-3 4-6 6-4 [H2H]
QFAndrey Cherkasov (7) (RUS)Frank Condor-Fernandez (Q) (ESP)4-6 6-1 6-2 [H2H]
QFSolon Peppas (GRE)Ruben Merchan-Huecas (Q) (ESP)7-5 6-2 [H2H]
R16Hector Ruiz-Cadenas (1) (ESP)Andreas Fasching (AUT)6-4 7-6(0) [H2H]
R16Solon Peppas (6) (GRE)Gabriel Trifu (ROU)6-2 6-4 [H2H]
R16Antonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)Alexander Markin (4) (RUS)7-6(5) 7-5 [H2H]
R16German Puentes-Alcaniz (8) (ESP)Frank Condor-Fernandez (ESP)6-0 6-1 [H2H]
R16Rok Jarc (7) (SLO)Julian Gast (GER)6-1 6-1 [H2H]
R16Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Darko Madjarovski (YUG)6-1 6-4 [H2H]
R16Jose Checa-Calvo (5) (ESP)Timo Nieminen (FIN)6-4 6-4 [H2H]
R16Andrey Cherkasov (RUS)Sascha Kloer (2) (GER)7-6(2) 4-6 6-3 [H2H]
R16Sascha Kloer (1) (GER)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)6-1 7-5 [H2H]
R16Jose Checa-Calvo (Q) (ESP)Antonio Baldellou-Esteva (Q) (ESP)6-4 6-4 [H2H]
R16Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Iouri Barkov (Q) (FIN)6-3 6-3 [H2H]
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)German Puentes-Alcaniz (6) (ESP)6-1 6-3 [H2H]
R16Rok Jarc (SLO)Timo Nieminen (8) (FIN)6-3 6-3 [H2H]
R16Alexander Markin (4) (RUS)Jorge Garcia-Marin (Q) (ESP)6-4 6-0 [H2H]
R16Gabriel Trifu (ROU)Solon Peppas (5) (GRE)2-6 6-1 7-5 [H2H]
R16Hector Ruiz-Cadenas (2) (ESP)Darko Madjarovski (YUG)3-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Timo Nieminen (1) (FIN)Gabriel Trifu (Q) (ROU)6-2 6-1 [H2H]
R16Hector Ruiz-Cadenas (Q) (ESP)Andrey Cherkasov (7) (RUS)7-6(5) 7-6(3) [H2H]
R16German Puentes-Alcaniz (3) (ESP)Rok Jarc (Q) (SLO)3-6 7-5 6-2 [H2H]
R16Daniel Schubert (GER)Boy Wijnmalen (8) (NED)7-6(2) 6-0 [H2H]
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Ergun Zorlu (WC) (TUR)6-2 6-2 [H2H]
R16Alexander Markin (RUS)Alberto Soriano-Maldonado (ESP)7-6(4) 6-4 [H2H]
R16Sascha Kloer (SE) (GER)Frank Condor-Fernandez (Q) (ESP)6-4 1-6 6-2 [H2H]
R16Ruben Merchan-Huecas (ESP)Andreas Fasching (Q) (AUT)6-2 6-4 [H2H]
R16Timo Nieminen (1) (FIN)Mikhail Elgin (LL) (RUS)6-4 0-6 7-5 [H2H]
R16Alexander Markin (8) (RUS)Alberto Soriano-Maldonado (ESP)6-7(6) 6-1 6-3 [H2H]
R16Sascha Kloer (Q) (GER)Darko Madjarovski (4) (YUG)6-3 6-2 [H2H]
R16Rok Jarc (Q) (SLO)Stian Boretti (5) (NOR)6-0 4-6 6-4 [H2H]
R16Andrey Cherkasov (7) (RUS)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)7-5 6-4 [H2H]
R16Frank Condor-Fernandez (Q) (ESP)German Puentes-Alcaniz (3) (ESP)6-3 6-3 [H2H]
R16Solon Peppas (GRE)Marco Mirnegg (6) (AUT)6-1 7-5 [H2H]
R16Ruben Merchan-Huecas (Q) (ESP)Sebastian Linda (GER)6-4 6-2 [H2H]
R32Hector Ruiz-Cadenas (1) (ESP)Bye
R32Andreas Fasching (AUT)Marco Mirnegg (AUT)6-2 7-5 [H2H]
R32Gabriel Trifu (ROU)Iouri Barkov (FIN)6-4 7-6(10) [H2H]
R32Solon Peppas (6) (GRE)Bye
R32Alexander Markin (4) (RUS)Bye
R32Antonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)Cesar Ferrer-Victoria (ESP)3-0 Retired[H2H]
R32Frank Condor-Fernandez (ESP)Boy Wijnmalen (NED)6-7(9) 6-1 6-3 [H2H]
R32German Puentes-Alcaniz (8) (ESP)Bye
R32Rok Jarc (7) (SLO)Bye
R32Julian Gast (GER)Haluk Akkoyun (TUR)4-6 6-3 6-1 [H2H]
R32Darko Madjarovski (YUG)Jorge Garcia-Marin (ESP)6-1 6-1 [H2H]
R32Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Bye
R32Jose Checa-Calvo (5) (ESP)Bye
R32Timo Nieminen (FIN)Ergun Zorlu (TUR)2-6 6-4 6-2 [H2H]
R32Andrey Cherkasov (RUS)Alberto Soriano-Maldonado (ESP)6-7(3) 6-4 6-4 [H2H]
R32Sascha Kloer (2) (GER)Bye
R32Sascha Kloer (1) (GER)Frank Condor-Fernandez (ESP)7-6(5) 7-5 [H2H]
R32Haluk Akkoyun (WC) (TUR)Matej Bocko (Q) (SVK)6-2 6-4 [H2H]
R32Jose Checa-Calvo (Q) (ESP)Murat-Berk Atilla (WC) (TUR)6-2 6-1 [H2H]
R32Antonio Baldellou-Esteva (Q) (ESP)Andrey Cherkasov (7) (RUS)6-3 7-6(4) [H2H]
R32Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Boy Wijnmalen (NED)6-3 6-1 [H2H]
R32Iouri Barkov (Q) (FIN)Ergun Zorlu (TUR)6-0 4-6 6-3 [H2H]
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Halil Ekici (WC) (TUR)6-0 6-0 [H2H]
R32German Puentes-Alcaniz (6) (ESP)Sebastian Linda (GER)6-1 6-2 [H2H]
R32Timo Nieminen (8) (FIN)Daniel Schubert (GER)2-0 Retired[H2H]
R32Rok Jarc (SLO)Bart Van Delft (Q) (NED)6-3 5-7 7-5 [H2H]
R32Jorge Garcia-Marin (Q) (ESP)Marko Begovic (Q) (YUG)6-4 6-3 [H2H]
R32Alexander Markin (4) (RUS)Julian Gast (Q) (GER)6-1 6-1 [H2H]
R32Solon Peppas (5) (GRE)Andreas Fasching (AUT)6-3 1-6 6-4 [H2H]
R32Gabriel Trifu (ROU)Marco Mirnegg (AUT)6-1 6-3 [H2H]
R32Darko Madjarovski (YUG)Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)6-0 6-0 [H2H]
R32Hector Ruiz-Cadenas (2) (ESP)Alberto Soriano-Maldonado (ESP)6-2 6-3 [H2H]
R32Timo Nieminen (1) (FIN)Bart Van Delft (NED)3-6 6-1 6-2 [H2H]
R32Gabriel Trifu (Q) (ROU)Baris Ergun (WC) (TUR)6-3 6-1 [H2H]
R32Hector Ruiz-Cadenas (Q) (ESP)Solon Peppas (GRE)6-4 7-5 [H2H]
R32Andrey Cherkasov (7) (RUS)Mikhail Ledovskikh (RUS)3-6 6-0 6-3 [H2H]
R32German Puentes-Alcaniz (3) (ESP)Adam Vejmelka (Q) (CZE)7-5 6-4 [H2H]
R32Rok Jarc (Q) (SLO)Sebastian Linda (GER)6-3 6-2 [H2H]
R32Daniel Schubert (GER)Christopher Koderisch (GER)1-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Boy Wijnmalen (8) (NED)Matej Bocko (Q) (SVK)6-4 6-0 [H2H]
R32Ergun Zorlu (WC) (TUR)Stian Boretti (5) (NOR)3-1 Retired[H2H]
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Baris Erguden (WC) (TUR)6-1 6-3 [H2H]
R32Alberto Soriano-Maldonado (ESP)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)1-6 7-6(2) 7-5 [H2H]
R32Alexander Markin (RUS)Darko Madjarovski (4) (YUG)6-3 7-6(4) [H2H]
R32Sascha Kloer (SE) (GER)Marco Mirnegg (6) (AUT)6-2 5-7 6-3 [H2H]
R32Frank Condor-Fernandez (Q) (ESP)Antonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)0-6 6-4 7-6(2) [H2H]
R32Ruben Merchan-Huecas (ESP)Julian Gast (Q) (GER)6-3 7-6(4) [H2H]
R32Andreas Fasching (Q) (AUT)Laurent Recouderc (2) (FRA)7-6(4) 6-3 [H2H]
R32Timo Nieminen (1) (FIN)Gabriel Trifu (Q) (ROU)4-6 6-3 6-3 [H2H]
R32Mikhail Elgin (LL) (RUS)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)7-6(3) 1-6 6-1 [H2H]
R32Alberto Soriano-Maldonado (ESP)Antonio Baldellou-Esteva (PR) (ESP)6-2 6-4 [H2H]
R32Alexander Markin (8) (RUS)Baris Erguden (WC) (TUR)4-0 Retired[H2H]
R32Darko Madjarovski (4) (YUG)Daniel Schubert (GER)6-4 6-4 [H2H]
R32Sascha Kloer (Q) (GER)Boy Wijnmalen (NED)6-4 6-2 [H2H]
R32Rok Jarc (Q) (SLO)Christopher Koderisch (GER)7-6(2) 6-0 [H2H]
R32Stian Boretti (5) (NOR)Mikhail Ledovskikh (RUS)6-1 6-1 [H2H]
R32Andrey Cherkasov (7) (RUS)Baris Ergun (WC) (TUR)6-0 7-5 [H2H]
R32Cesar Ferrer-Victoria (ESP)Sebastian Jaeger (GER)6-4 5-7 6-3 [H2H]
R32Frank Condor-Fernandez (Q) (ESP)Alexander Flock (Q) (GER)6-3 3-6 6-1 [H2H]
R32German Puentes-Alcaniz (3) (ESP)Jose Checa-Calvo (Q) (ESP)6-3 6-1 [H2H]
R32Marco Mirnegg (6) (AUT)Bart Van Delft (NED)6-3 6-4 [H2H]
R32Solon Peppas (GRE)Jorge Garcia-Marin (Q) (ESP)6-4 6-0 [H2H]
R32Sebastian Linda (GER)Ergun Zorlu (WC) (TUR)6-3 6-3 [H2H]
R32Ruben Merchan-Huecas (Q) (ESP)Laurent Recouderc (2) (FRA)6-1 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FAntonio Baldellou-Esteva (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Rok Jarc (2) (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
6-1 6-0
FAntonio Baldellou-Esteva (4) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Ruben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
6-2 5-7 7-5
FHaluk Akkoyun (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Antonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
6-3 7-6(4)
FAntonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Julian Gast (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
7-6(2) 6-1
SFAntonio Baldellou-Esteva (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Ruben Merchan-Huecas (1) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
6-2 6-2
SFRok Jarc (2) (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
Andreas Fasching (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
6-3 6-2
SFAntonio Baldellou-Esteva (4) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Andreas Fasching (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
7-5 6-2
SFRuben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
7-6(2) 6-3
SFAntonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Julian Gast (4) (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
WO
SFHaluk Akkoyun (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Rok Jarc (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
WO
SFAntonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Andreas Fasching (3) (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
6-3 6-1
SFJulian Gast (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
Ruben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
7-6(2) 6-2
QFRuben Merchan-Huecas (1) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Haluk Akkoyun (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
7-6(6) 7-6(3)
QFAntonio Baldellou-Esteva (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Pablo Galdon (WC) (ARG)
Alaatin-Bora Gerceker (TUR)
WO
QFAndreas Fasching (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Baris Erguden (WC) (TUR)
Baris Ergun (TUR)
6-1 7-5
QFRok Jarc (2) (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
Marko Begovic (Q) (YUG)
Aleksandar Grubin (YUG)
6-7(5) 7-6(7) 7-6(1)
QFAndreas Fasching (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Stian Boretti (1) (NOR)
Darko Madjarovski (YUG)
WO
QFAntonio Baldellou-Esteva (4) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Haluk Akkoyun (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
6-2 6-1
QFCesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
Sebastian Jaeger (3) (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
WO
QFRuben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Artem Derepasko (RUS)
Mikhail Elgin (RUS)
7-6(3) 4-6 7-5
QFAntonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
6-3 6-1
QFJulian Gast (4) (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
Andrey Cherkasov (RUS)
Boy Wijnmalen (NED)
7-6(6) 6-4
QFHaluk Akkoyun (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Andreas Fasching (3) (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
6-1 6-4
QFRok Jarc (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
Ruben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
6-2 7-5
QFAntonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Haluk Akkoyun (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
6-0 6-3
QFAndreas Fasching (3) (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
6-4 6-2
QFJulian Gast (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
Rok Jarc (4) (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
7-5 6-2
QFRuben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Andrey Cherkasov (RUS)
Vladimir Nifontov (RUS)
7-5 6-0
R16Ruben Merchan-Huecas (1) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
7-6(4) 4-6 6-0
R16Haluk Akkoyun (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Alexey Gavrilov (RUS)
Mikhail Lifshits (RUS)
7-6(4) 6-2
R16Pablo Galdon (WC) (ARG)
Alaatin-Bora Gerceker (TUR)
Alexander Markin (3) (RUS)
Laurent Recouderc (FRA)
WO
R16Antonio Baldellou-Esteva (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Bart Van Delft (NED)
Boy Wijnmalen (NED)
6-4 6-7(7) 6-4
R16Baris Erguden (WC) (TUR)
Baris Ergun (TUR)
Timo Nieminen (FIN)
Martin Rammal (FIN)
6-1 6-7(6) 7-6(4)
R16Andreas Fasching (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Christopher Koderisch (4) (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
6-3 6-4
R16Marko Begovic (Q) (YUG)
Aleksandar Grubin (YUG)
Julian Gast (GER)
Sebastian Linda (GER)
6-4 6-1
R16Rok Jarc (2) (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
Bastian Knittel (GER)
Daniel Schubert (GER)
6-4 6-0
R16Stian Boretti (1) (NOR)
Darko Madjarovski (YUG)
Matej Bocko (Q) (SVK)
Adam Vejmelka (CZE)
6-1 6-3
R16Andreas Fasching (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Julian Gast (GER)
Sebastian Linda (GER)
6-3 6-4
R16Antonio Baldellou-Esteva (4) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Bart Van Delft (NED)
Boy Wijnmalen (NED)
4-6 6-4 6-1
R16Haluk Akkoyun (WC) (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Timo Nieminen (FIN)
Martin Rammal (FIN)
6-2 6-1
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
Alexander Markin (RUS)
Laurent Recouderc (FRA)
6-7(3) 6-2 7-5
R16Sebastian Jaeger (3) (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
Andrey Cherkasov (WC) (RUS)
Vladimir Nifontov (RUS)
6-2 6-1
R16Artem Derepasko (RUS)
Mikhail Elgin (RUS)
Solon Peppas (GRE)
Louk Sorensen (GER)
6-2 6-4
R16Ruben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Baris Erguden (WC) (TUR)
Baris Ergun (TUR)
WO
R16Antonio Baldellou-Esteva (1) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Bye
R16Haluk Akkoyun (TUR)
Ergun Zorlu (TUR)
Sascha Kloer (GER)
Antti Tuomi (FIN)
6-4 6-4
R16Andreas Fasching (3) (AUT)
Marco Mirnegg (AUT)
Bye
R16Cesar Ferrer-Victoria (ESP)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
Bye
R16Julian Gast (GER)
Gabriel Trifu (ROU)
Bart Van Delft (NED)
Boy Wijnmalen (NED)
6-4 6-2
R16Rok Jarc (4) (SLO)
Darko Madjarovski (YUG)
Bye
R16Andrey Cherkasov (RUS)
Vladimir Nifontov (RUS)
Bye
R16Ruben Merchan-Huecas (2) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jorge Garcia-Marin (ESP)Mikhail Elgin (1) (RUS)6-7(2) 6-3 6-2 [H2H]
Q1Alexander Flock (2) (GER)Ishay Hadash (ISR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Pablo Galdon (WC) (ARG)6-4 6-2 [H2H]
Q1Jose Checa-Calvo (4) (ESP)Julian Gast (16) (GER)6-2 6-3 [H2H]
Q1Sascha Kloer (5) (GER)Andreas Fasching (11) (AUT)6-3 6-2 [H2H]
Q1Rok Jarc (SLO)Patrick Wolfler (AUT)7-5 6-3 [H2H]
Q1Frank Condor-Fernandez (10) (ESP)Luis-Javier Feo-Bernabe (7) (ESP)7-5 6-3 [H2H]
Q1Gabriel Trifu (8) (ROU)Adam Vejmelka (9) (CZE)6-2 7-6(9) [H2H]
Q1Rok Jarc (SLO)Jorge Garcia-Marin (WC) (ESP)6-3 6-1 [H2H]
Q1Matej Bocko (13) (SVK)Jose Checa-Calvo (2) (ESP)4-6 6-4 7-6(8) [H2H]
Q1Hector Ruiz-Cadenas (3) (ESP)Louk Sorensen (11) (GER)6-3 6-4 [H2H]
Q1Julian Gast (14) (GER)Luis-Javier Feo-Bernabe (4) (ESP)6-7(1) 6-1 6-3 [H2H]
Q1Adam Vejmelka (5) (CZE)Artem Derepasko (15) (RUS)6-1 5-7 6-4 [H2H]
Q1Gabriel Trifu (6) (ROU)Bastian Knittel (10) (GER)6-3 6-0 [H2H]
Q1Frank Condor-Fernandez (7) (ESP)Mikhail Lifshits (9) (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q1Andreas Fasching (8) (AUT)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-3 6-4 [H2H]
Q1Jose Checa-Calvo (1) (ESP)Sebastian Schluter (GER)6-2 6-3 [H2H]
Q1Julian Gast (2) (GER)Antti Tuomi (FIN)6-3 7-5 [H2H]
Q1Jorge Garcia-Marin (3) (ESP)Conrado Lopez-Carbajo (ESP)6-0 6-1 [H2H]
Q1Marko Begovic (YUG)Aleksandar Grubin (YUG)3-6 6-3 6-2 [H2H]
Q1Bart Van Delft (5) (NED)Ruslan Legar (ISR)6-0 6-1 [H2H]
Q1Antonio Baldellou-Esteva (6PR) (ESP)Georges Israel (FRA)4-6 6-1 6-4 [H2H]
Q1Matej Bocko (7) (SVK)Harutyun Sofyan (ARM)6-3 1-6 6-4 [H2H]
Q1Iouri Barkov (FIN)Marcin Szopa (POL)6-2 6-0 [H2H]
Q2Mikhail Elgin (1) (RUS)Mikhail Ptukhin (RUS)6-4 7-6(5) [H2H]
Q2Jorge Garcia-Marin (ESP)Andrei Somov (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q2Alexander Flock (2) (GER)Joscha Beutel (GER)6-2 6-3 [H2H]
Q2Ishay Hadash (ISR)Mikhail Lifshits (12) (RUS)6-1 6-2 [H2H]
Q2Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Marko Begovic (YUG)6-4 6-2 [H2H]
Q2Pablo Galdon (WC) (ARG)Louk Sorensen (14) (GER)6-4 7-5 [H2H]
Q2Jose Checa-Calvo (4) (ESP)Martin Emmrich (GER)4-6 6-4 6-2 [H2H]
Q2Julian Gast (16) (GER)Idam Rosenberg (PR) (ISR)6-2 6-1 [H2H]
Q2Sascha Kloer (5) (GER)Yoann Villar (BEL)6-3 6-2 [H2H]
Q2Andreas Fasching (11) (AUT)Georges Israel (FRA)7-5 6-4 [H2H]
Q2Rok Jarc (SLO)Hector Ruiz-Cadenas (6) (ESP)3-6 6-1 6-3 [H2H]
Q2Patrick Wolfler (AUT)Eric Scherer (15) (GER)5-7 6-3 7-5 [H2H]
Q2Luis-Javier Feo-Bernabe (7) (ESP)Martin Rammal (FIN)6-3 6-0 [H2H]
Q2Frank Condor-Fernandez (10) (ESP)Vladimir Nifontov (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q2Gabriel Trifu (8) (ROU)Marcin Domaszewicz (POL)6-0 6-2 [H2H]
Q2Adam Vejmelka (9) (CZE)Yassir Bouyahya (MAR)1-6 6-3 6-4 [H2H]
Q2Rok Jarc (SLO)Mikhail Elgin (1) (RUS)6-4 2-6 6-3 [H2H]
Q2Jorge Garcia-Marin (WC) (ESP)Moti Maaravi (ISR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Jose Checa-Calvo (2) (ESP)Martin Rammal (FIN)Default[H2H]
Q2Matej Bocko (13) (SVK)Ruslan Legar (ISR)6-1 6-3 [H2H]
Q2Hector Ruiz-Cadenas (3) (ESP)Joscha Beutel (GER)5-0 Retired[H2H]
Q2Louk Sorensen (11) (GER)Pjotrs Necajevs (LAT)6-4 6-3 [H2H]
Q2Luis-Javier Feo-Bernabe (4) (ESP)Jiri Krkoska (CZE)7-6(7) 6-4 [H2H]
Q2Julian Gast (14) (GER)Vladimir Nifontov (RUS)6-1 6-0 [H2H]
Q2Adam Vejmelka (5) (CZE)Idam Rosenberg (PR) (ISR)6-1 6-2 [H2H]
Q2Artem Derepasko (15) (RUS)Harutyun Sofyan (ARM)6-1 6-2 [H2H]
Q2Gabriel Trifu (6) (ROU)Marcin Domaszewicz (POL)6-2 6-0 [H2H]
Q2Bastian Knittel (10) (GER)Luca Serena (ITA)6-3 7-6(3) [H2H]
Q2Frank Condor-Fernandez (7) (ESP)Pablo Galdon (WC) (ARG)6-3 6-3 [H2H]
Q2Mikhail Lifshits (9) (RUS)Jon Beaskoetxea-Etxabarr (ESP)6-1 6-0 [H2H]
Q2Andreas Fasching (8) (AUT)Ishay Hadash (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Marcel-Ioan Miron (ROU)Eric Scherer (12) (GER)6-4 6-4 [H2H]
Q2Jose Checa-Calvo (1) (ESP)Pjotrs Necajevs (LAT)6-1 6-3 [H2H]
Q2Sebastian Schluter (GER)Gokay Celik (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q2Julian Gast (2) (GER)Martin Rammal (FIN)6-2 6-2 [H2H]
Q2Antti Tuomi (FIN)Edgars Klavins (LAT)6-4 6-4 [H2H]
Q2Jorge Garcia-Marin (3) (ESP)Yoann Villar (BEL)6-4 6-2 [H2H]
Q2Conrado Lopez-Carbajo (ESP)Andrei Volodine (RUS)6-4 6-4 [H2H]
Q2Aleksandar Grubin (YUG)Mikhail Ledovskikh (4) (RUS)6-4 7-6(8) [H2H]
Q2Marko Begovic (YUG)Martin Emmrich (GER)3-6 6-2 6-4 [H2H]
Q2Bart Van Delft (5) (NED)Vladimir Nifontov (RUS)6-1 6-0 [H2H]
Q2Ruslan Legar (ISR)Petri Tiilikainen (FIN)6-2 6-1 [H2H]
Q2Antonio Baldellou-Esteva (6PR) (ESP)Jiri Krkoska (CZE)6-3 7-6(1) [H2H]
Q2Georges Israel (FRA)Mikhail Ptukhin (RUS)6-0 7-5 [H2H]
Q2Matej Bocko (7) (SVK)Dmitry Ivanchenko (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q2Harutyun Sofyan (ARM)Jon Beaskoetxea-Etxabarr (ESP)7-5 6-1 [H2H]
Q2Marcin Szopa (POL)Baris Ergun (8) (TUR)6-4 3-6 7-6(3) [H2H]
Q2Iouri Barkov (FIN)Marcin Domaszewicz (POL)6-4 6-4 [H2H]
Q3Mikhail Elgin (1) (RUS)Ara Harutyunyan (ARM)3-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Mikhail Ptukhin (RUS)Jon Beaskoetxea-Etxabarr (ESP)4-6 7-6(6) 6-3 [H2H]
Q3Andrei Somov (RUS)Ernest Erkeev (A) (RUS)7-5 6-1 [H2H]
Q3Jorge Garcia-Marin (ESP)Bastian Knittel (13) (GER)0-6 6-3 6-3 [H2H]
Q3Alexander Flock (2) (GER)Edgars Klavins (LAT)6-0 6-3 [H2H]
Q3Joscha Beutel (GER)Aleksandar Grubin (YUG)7-6(4) 7-5 [H2H]
Q3Ishay Hadash (ISR)Matej Bocko (SVK)6-4 6-3 [H2H]
Q3Mikhail Lifshits (12) (RUS)Matan Shitrit (ISR)2-6 6-3 7-5 [H2H]
Q3Ruben Merchan-Huecas (3) (ESP)Alexey Gavrilov (RUS)7-6(3) 6-3 [H2H]
Q3Marko Begovic (YUG)Marcel-Ioan Miron (ROU)6-2 6-3 [H2H]
Q3Pablo Galdon (WC) (ARG)Antti Tuomi (FIN)6-4 6-0 [H2H]
Q3Louk Sorensen (14) (GER)Christoph Steiner (AUT)5-7 6-3 6-0 [H2H]
Q3Jose Checa-Calvo (4) (ESP)Albert Ballesta-Coll (ESP)6-4 6-4 [H2H]
Q3Martin Emmrich (GER)Gokay Celik (WC) (TUR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Idam Rosenberg (PR) (ISR)Harutyun Sofyan (ARM)6-2 6-0 [H2H]
Q3Julian Gast (16) (GER)Armen Gomktsian (RUS)6-2 6-4 [H2H]
Q3Sascha Kloer (5) (GER)Sebastian Schluter (GER)6-1 6-4 [H2H]
Q3Yoann Villar (BEL)Ruslan Legar (ISR)5-7 6-3 6-2 [H2H]
Q3Georges Israel (FRA)Iouri Barkov (FIN)7-6(3) 6-4 [H2H]
Q3Andreas Fasching (11) (AUT)Anton Atlaskin (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Hector Ruiz-Cadenas (6) (ESP)Murat-Berk Atilla (WC) (TUR)6-1 6-3 [H2H]
Q3Rok Jarc (SLO)Moti Maaravi (ISR)2-6 6-2 6-1 [H2H]
Q3Patrick Wolfler (AUT)Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)6-4 7-5 [H2H]
Q3Eric Scherer (15) (GER)Marcin Szopa (POL)6-2 6-2 [H2H]
Q3Luis-Javier Feo-Bernabe (7) (ESP)Luca Serena (ITA)6-4 5-7 7-6(3) [H2H]
Q3Martin Rammal (FIN)Conrado Lopez-Carbajo (ESP)6-0 6-0 [H2H]
Q3Vladimir Nifontov (RUS)Halil Ekici (WC) (TUR)7-5 6-4 [H2H]
Q3Frank Condor-Fernandez (10) (ESP)Marc Pexa (GER)6-2 6-2 [H2H]
Q3Gabriel Trifu (8) (ROU)Jiri Krkoska (CZE)6-0 7-5 [H2H]
Q3Marcin Domaszewicz (POL)Clinton Thomson (AUS)7-6(7) 3-6 7-5 [H2H]
Q3Yassir Bouyahya (MAR)Can Akkoyun (WC) (TUR)1-6 6-1 6-1 [H2H]
Q3Adam Vejmelka (9) (CZE)Ralph Grambow (GER)7-6(5) 6-7(5) 6-2 [H2H]
Q3Mikhail Elgin (1) (RUS)Andrei Somov (RUS)6-3 6-2 [H2H]
Q3Rok Jarc (SLO)Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Moti Maaravi (ISR)Can Akkoyun (WC) (TUR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Jorge Garcia-Marin (WC) (ESP)Alexey Gavrilov (16) (RUS)6-3 6-4 [H2H]
Q3Jose Checa-Calvo (2) (ESP)Albert Ballesta-Coll (ESP)6-0 6-2 [H2H]
Q3Martin Rammal (FIN)Armen Gomktsian (RUS)6-2 3-6 6-1 [H2H]
Q3Ruslan Legar (ISR)Andrei Volodine (RUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Matej Bocko (13) (SVK)Alexander Stakheev (RUS)6-0 4-1 Retired[H2H]
Q3Hector Ruiz-Cadenas (3) (ESP)Aleksandar Grubin (YUG)4-6 6-1 6-1 [H2H]
Q3Joscha Beutel (GER)Mikhail Ptukhin (RUS)6-0 6-3 [H2H]
Q3Pjotrs Necajevs (LAT)Iouri Barkov (FIN)6-1 6-1 [H2H]
Q3Louk Sorensen (11) (GER)Valentine Dunenkov (WC) (RUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Luis-Javier Feo-Bernabe (4) (ESP)Patrick Wolfler (AUT)6-3 4-6 7-6(5) [H2H]
Q3Jiri Krkoska (CZE)Martin Emmrich (GER)6-1 6-3 [H2H]
Q3Vladimir Nifontov (RUS)Gokay Celik (WC) (TUR)6-0 6-3 [H2H]
Q3Julian Gast (14) (GER)Ara Harutyunyan (ARM)6-4 6-3 [H2H]
Q3Adam Vejmelka (5) (CZE)Georges Israel (FRA)6-2 6-2 [H2H]
Q3Idam Rosenberg (PR) (ISR)Edgars Klavins (LAT)6-1 6-1 [H2H]
Q3Harutyun Sofyan (ARM)Ernest Erkeev (RUS)6-2 6-1 [H2H]
Q3Artem Derepasko (15) (RUS)Clinton Thomson (AUS)6-0 6-1 [H2H]
Q3Gabriel Trifu (6) (ROU)Antti Tuomi (FIN)6-3 6-4 [H2H]
Q3Marcin Domaszewicz (POL)Conrado Lopez-Carbajo (ESP)6-2 6-2 [H2H]
Q3Luca Serena (ITA)Georgi Choukhleb (RUS)6-3 6-0 [H2H]
Q3Bastian Knittel (10) (GER)Matan Shitrit (ISR)7-6(5) 6-2 [H2H]
Q3Frank Condor-Fernandez (7) (ESP)Sebastian Schluter (GER)6-4 6-4 [H2H]
Q3Pablo Galdon (WC) (ARG)Marc Pexa (GER)6-2 6-1 [H2H]
Q3Jon Beaskoetxea-Etxabarr (ESP)Murat-Berk Atilla (WC) (TUR)7-6(3) 6-1 [H2H]
Q3Mikhail Lifshits (9) (RUS)Artur Chernov (RUS)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q3Andreas Fasching (8) (AUT)Anton Atlaskin (RUS)6-0 6-0 [H2H]
Q3Ishay Hadash (ISR)Halil Ekici (WC) (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Marcel-Ioan Miron (ROU)Yoann Villar (BEL)3-6 7-5 6-1 [H2H]
Q3Eric Scherer (12) (GER)Marko Begovic (YUG)6-2 6-4 [H2H]


What's your opinion on the ATP Turkey 1 draw (Men's) 2004?
Who will win Turkey 1?