ATP Turkey F3 Futures Draw (Men's) - 2011

Click Here To Join The Turkey F3 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F3 Futures Event Details:

2011-01-24Hard
OutdoorAntalya, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMarcin Gawron (4) (POL)Artem Smirnov (5) (UKR)7-5 5-7 6-4 [H2H]
SFArtem Smirnov (5) (UKR)Denis Molcianov (6) (MDA)6-7(5) 6-4 6-4 [H2H]
SFMarcin Gawron (4) (POL)Jamie Baker (2) (GBR)6-7(5) 6-3 7-6(5) [H2H]
QFDenis Molcianov (6) (MDA)David De Goede (Q) (NED)6-3 6-3 [H2H]
QFArtem Smirnov (5) (UKR)Dino Marcan (CRO)6-3 3-6 6-3 [H2H]
QFMarcin Gawron (4) (POL)Grzegorz Panfil (7) (POL)7-6(2) 7-6(5) [H2H]
QFJamie Baker (2) (GBR)David Rice (8) (GBR)6-3 6-3 [H2H]
R16David De Goede (Q) (NED)Aleksandr Agafonov (UKR)6-4 7-6(0) [H2H]
R16Denis Molcianov (6) (MDA)Jiri Skoloudik (CZE)6-2 6-3 [H2H]
R16Dino Marcan (CRO)Siarhei Betau (3) (BLR)3-6 6-4 7-5 [H2H]
R16Artem Smirnov (5) (UKR)Ilia Starkov (SE) (RUS)6-4 6-3 [H2H]
R16Grzegorz Panfil (7) (POL)Tihomir Grozdanov (BUL)6-2 6-3 [H2H]
R16Marcin Gawron (4) (POL)Piotr Gadomski (Q) (POL)6-3 6-1 [H2H]
R16David Rice (8) (GBR)Tuna Altuna (WC) (TUR)6-7(3) 6-1 7-5 [H2H]
R16Jamie Baker (2) (GBR)Kevin Botti (Q) (FRA)5-7 6-3 6-2 [H2H]
R32David De Goede (Q) (NED)Andrey Kumantsov (1) (RUS)7-6(4) 6-3 [H2H]
R32Aleksandr Agafonov (UKR)Gleb Alekseenko (UKR)3-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Jiri Skoloudik (CZE)Simon Cauvard (FRA)6-3 7-6(4) [H2H]
R32Denis Molcianov (6) (MDA)Jannick Lupescu (Q) (NED)6-1 6-0 [H2H]
R32Siarhei Betau (3) (BLR)Alp Golcuklu (WC) (TUR)6-4 6-1 [H2H]
R32Dino Marcan (CRO)Tyler Hochwalt (USA)6-1 2-0 Retired[H2H]
R32Ilia Starkov (SE) (RUS)Can Cetinel (WC) (TUR)6-1 6-4 [H2H]
R32Artem Smirnov (5) (UKR)Dorian Descloix (FRA)6-1 3-6 7-6(2) [H2H]
R32Grzegorz Panfil (7) (POL)Haluk Akkoyun (TUR)6-3 7-5 [H2H]
R32Tihomir Grozdanov (BUL)Tomislav Brkic (Q) (BIH)4-6 6-3 6-4 [H2H]
R32Piotr Gadomski (Q) (POL)Akash Wagh (Q) (IND)6-2 6-2 [H2H]
R32Marcin Gawron (4) (POL)George Von Massow (Q) (GER)6-2 6-4 [H2H]
R32David Rice (8) (GBR)Arsenije Zlatanovic (SCG)7-6(4) 7-5 [H2H]
R32Tuna Altuna (WC) (TUR)Durukan Durmus (WC) (TUR)6-1 6-0 [H2H]
R32Kevin Botti (Q) (FRA)Rafal Gozdur (Q) (POL)6-3 3-6 6-0 [H2H]
R32Jamie Baker (2) (GBR)Patrik Brydolf (SWE)7-6(2) 6-2 [H2H]
Men's Doubles
FPatrik Brydolf (SWE)
David Rice (GBR)
Igor Karpov (RUS)
Ilia Starkov (RUS)
3-6 6-1 [10-5]
SFIgor Karpov (RUS)
Ilia Starkov (RUS)
Gleb Alekseenko (UKR)
Jiri Skoloudik (CZE)
6-1 4-6 [10-3]
SFPatrik Brydolf (SWE)
David Rice (GBR)
Toni Androic (3) (CRO)
Dino Marcan (CRO)
6-3 6-2
QFIgor Karpov (RUS)
Ilia Starkov (RUS)
George Tsivadze (A) (GEO)
John Valenti (USA)
6-2 6-3
QFGleb Alekseenko (UKR)
Jiri Skoloudik (CZE)
Tihomir Grozdanov (BUL)
Efe Yurtacan (TUR)
6-1 3-6 [10-7]
QFToni Androic (3) (CRO)
Dino Marcan (CRO)
N.sriram Balaji (IND)
Akash Wagh (IND)
4-6 7-6(5) [10-0]
QFPatrik Brydolf (SWE)
David Rice (GBR)
Marcin Gawron (2) (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
6-4 6-4
R16George Tsivadze (A) (GEO)
John Valenti (USA)
Haluk Akkoyun (TUR)
Anil Yuksel (NED)
7-5 6-2
R16Igor Karpov (RUS)
Ilia Starkov (RUS)
Can Kiziltuna (WC) (TUR)
Sefa Suluoglu (TUR)
6-0 6-2
R16Tihomir Grozdanov (BUL)
Efe Yurtacan (TUR)
Aleksandr Agafonov (4) (UKR)
Andrei Ciumac (MDA)
6-1 6-2
R16Gleb Alekseenko (UKR)
Jiri Skoloudik (CZE)
Can Cetinel (TUR)
Alp Golcuklu (TUR)
6-2 6-3
R16N.sriram Balaji (IND)
Akash Wagh (IND)
Durukan Durmus (TUR)
Artem Smirnov (UKR)
7-5 2-6 [10-3]
R16Toni Androic (3) (CRO)
Dino Marcan (CRO)
Tuna Altuna (TUR)
Arsenije Zlatanovic (SCG)
6-1 6-4
R16Patrik Brydolf (SWE)
David Rice (GBR)
Piotr Gadomski (POL)
Rafal Gozdur (POL)
WO
R16Marcin Gawron (2) (POL)
Grzegorz Panfil (POL)
Can Altiner (WC) (TUR)
Sarp Laleli (TUR)
6-4 7-6(1)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1George Von Massow (GER)Alem Tleshov (KAZ)6-2 6-2 [H2H]
Q1Piotr Gadomski (2) (POL)George Tsivadze (GEO)6-4 7-5 [H2H]
Q1Tomislav Brkic (3) (BIH)N.sriram Balaji (16) (IND)6-4 6-4 [H2H]
Q1Kevin Botti (11) (FRA)Toni Androic (4) (CRO)6-3 6-2 [H2H]
Q1Jannick Lupescu (5) (NED)Viktor Galovic (12) (ITA)4-3 Retired[H2H]
Q1Rafal Gozdur (9) (POL)Edoardo Eremin (6) (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q1Akash Wagh (14) (IND)Sebastian Padure (ROU)7-5 6-4 [H2H]
Q1David De Goede (NED)Maik Burlage (13) (GER)7-6(2) 6-0 [H2H]
Q2Alem Tleshov (KAZ)Bye
Q2George Von Massow (GER)Thibault Venturino (15) (FRA)6-3 6-0 [H2H]
Q2Piotr Gadomski (2) (POL)Yahor Yatsyk (BLR)4-6 6-1 6-3 [H2H]
Q2George Tsivadze (GEO)Alexander Zhurbin (10) (RUS)6-1 6-3 [H2H]
Q2Tomislav Brkic (3) (BIH)Yurii Dzhavakian (UKR)6-0 6-2 [H2H]
Q2N.sriram Balaji (16) (IND)Igor Karpov (RUS)4-6 6-0 6-2 [H2H]
Q2Toni Androic (4) (CRO)Alexandr Kushakov (UKR)7-5 6-1 [H2H]
Q2Kevin Botti (11) (FRA)Sefa Suluoglu (WC) (TUR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Jannick Lupescu (5) (NED)Blake Mott (AUS)6-4 6-7(2) 6-0 [H2H]
Q2Viktor Galovic (12) (ITA)Anil Yuksel (NED)6-4 6-4 [H2H]
Q2Edoardo Eremin (6) (ITA)John Valenti (USA)6-4 6-3 [H2H]
Q2Rafal Gozdur (9) (POL)Burak Vardal (TUR)6-0 6-3 [H2H]
Q2Sebastian Padure (ROU)Andrei Ciumac (7) (MDA)6-4 6-4 [H2H]
Q2Akash Wagh (14) (IND)Sardor Pulatov (UZB)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2David De Goede (NED)Elie Rousset (8) (FRA)3-6 6-3 6-2 [H2H]
Q2Maik Burlage (13) (GER)Mert Dinc (TUR)6-1 7-5 [H2H]
Q3Alem Tleshov (KAZ)Bye
Q3George Von Massow (GER)Tim Focht (GER)6-2 6-4 [H2H]
Q3Thibault Venturino (15) (FRA)Bye
Q3Piotr Gadomski (2) (POL)Bye
Q3Yahor Yatsyk (BLR)Zlatozar Dimitrov (BUL)6-1 6-1 [H2H]
Q3George Tsivadze (GEO)Mujtaba Khan (CAN)6-0 6-0 [H2H]
Q3Alexander Zhurbin (10) (RUS)Bye
Q3Tomislav Brkic (3) (BIH)Bye
Q3Yurii Dzhavakian (UKR)Can Kiziltuna (TUR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Igor Karpov (RUS)Bye
Q3N.sriram Balaji (16) (IND)Bye
Q3Toni Androic (4) (CRO)Bye
Q3Alexandr Kushakov (UKR)Oleksiy Odazhyu (UKR)6-4 7-5 [H2H]
Q3Sefa Suluoglu (WC) (TUR)Efekan Senolsun (TUR)7-5 6-0 [H2H]
Q3Kevin Botti (11) (FRA)Bye
Q3Jannick Lupescu (5) (NED)Bye
Q3Blake Mott (AUS)Andreas Neykov (BUL)6-3 7-6(5) [H2H]
Q3Anil Yuksel (NED)Sarp Laleli (TUR)6-1 6-4 [H2H]
Q3Viktor Galovic (12) (ITA)Bye
Q3Edoardo Eremin (6) (ITA)Bye
Q3John Valenti (USA)Ruslan Rakhimov (RUS)6-1 7-6(7) [H2H]
Q3Burak Vardal (TUR)Sinan Kasap (TUR)6-1 7-5 [H2H]
Q3Rafal Gozdur (9) (POL)Bye
Q3Andrei Ciumac (7) (MDA)Bye
Q3Sebastian Padure (ROU)Emre Aydin (TUR)6-3 6-2 [H2H]
Q3Sardor Pulatov (UZB)Can Altiner (TUR)6-1 6-4 [H2H]
Q3Akash Wagh (14) (IND)Bye
Q3Elie Rousset (8) (FRA)Bye
Q3David De Goede (NED)Efe Yurtacan (WC) (TUR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Mert Dinc (TUR)Bye
Q3Maik Burlage (13) (GER)Bye


What's your opinion on the ATP Turkey F3 Futures draw (Men's) 2011?
Who will win Turkey F3 Futures?