ATP Turkey F3 Futures Draw (Men's) - 2005

Click Here To Join The Turkey F3 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F3 Futures Event Details:

2005-06-20Hard
OutdoorIstanbul, Turkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FRadoslav Lukaev (BUL)Predrag Rusevski (Q) (MKD)6-2 6-3 [H2H]
SFRadoslav Lukaev (BUL)Radim Zitko (7) (CZE)5-1 Retired[H2H]
SFPredrag Rusevski (Q) (MKD)Amir Hadad (8) (ISR)6-3 2-6 7-5 [H2H]
QFRadoslav Lukaev (BUL)Marsel Khamdamov (Q) (UZB)6-3 6-2 [H2H]
QFRadim Zitko (7) (CZE)Lazar Magdincev (3) (MKD)7-5 6-2 [H2H]
QFAmir Hadad (8) (ISR)Alexey Kedryuk (4) (KAZ)6-4 6-4 [H2H]
QFPredrag Rusevski (Q) (MKD)Orest Tereshchuk (UKR)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R16Radoslav Lukaev (BUL)Jamie Baker (GBR)7-5 6-2 [H2H]
R16Marsel Khamdamov (Q) (UZB)Gilles Kremer (Q) (LUX)6-1 1-6 6-3 [H2H]
R16Lazar Magdincev (3) (MKD)Laurent Bram (Q) (LUX)6-2 6-1 [H2H]
R16Radim Zitko (7) (CZE)Olivier Vandewiele (FRA)7-6(1) 6-0 [H2H]
R16Amir Hadad (8) (ISR)Alexander Kudryavtsev (Q) (RUS)6-2 6-2 [H2H]
R16Alexey Kedryuk (4) (KAZ)Florent Scaccianoce (Q) (FRA)6-2 3-6 6-3 [H2H]
R16Orest Tereshchuk (UKR)Tom Rushby (GBR)2-6 6-2 6-3 [H2H]
R16Predrag Rusevski (Q) (MKD)Amit Inbar (LL) (ISR)6-3 6-0 [H2H]
R32Radoslav Lukaev (BUL)Todor Enev (1) (BUL)6-0 5-7 6-3 [H2H]
R32Jamie Baker (GBR)Matej Bocko (Q) (SVK)6-2 6-4 [H2H]
R32Marsel Khamdamov (Q) (UZB)Mikhail Ledovskikh (RUS)6-3 1-6 6-2 [H2H]
R32Gilles Kremer (Q) (LUX)Frank Moser (6) (GER)7-6(7) 7-5 [H2H]
R32Lazar Magdincev (3) (MKD)Michael Ouvarov (GBR)6-2 6-0 [H2H]
R32Laurent Bram (Q) (LUX)Matteo Gotti (ITA)7-5 6-2 [H2H]
R32Olivier Vandewiele (FRA)Pavel Lobanov (RUS)7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Radim Zitko (7) (CZE)Ishay Hadash (ISR)6-2 6-1 [H2H]
R32Amir Hadad (8) (ISR)Sergei Yaroshenko (UKR)6-4 6-0 [H2H]
R32Alexander Kudryavtsev (Q) (RUS)Haluk Akkoyun (WC) (TUR)6-0 6-2 [H2H]
R32Florent Scaccianoce (Q) (FRA)Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)7-6(3) 6-2 [H2H]
R32Alexey Kedryuk (4) (KAZ)Konstantin Kravchuk (RUS)7-6(7) 6-3 [H2H]
R32Tom Rushby (GBR)Dekel Valtzer (5) (ISR)6-1 7-6(4) [H2H]
R32Orest Tereshchuk (UKR)Baris Erguden (WC) (TUR)6-3 6-3 [H2H]
R32Predrag Rusevski (Q) (MKD)Ergun Zorlu (WC) (TUR)6-1 6-0 [H2H]
R32Amit Inbar (LL) (ISR)Evgueni Smirnov (2) (RUS)6-2 3-6 6-4 [H2H]
Men's Doubles
FLazar Magdincev (3) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Alexey Kedryuk (1) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
WO
SFAlexey Kedryuk (1) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
Bernard Parun (4) (GER)
Radim Zitko (CZE)
7-5 6-4
SFLazar Magdincev (3) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Konstantin Kravchuk (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
4-6 6-3 7-5
QFAlexey Kedryuk (1) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)
Esat Tanik (TUR)
6-2 7-5
QFBernard Parun (4) (GER)
Radim Zitko (CZE)
Yoav Ben Zvi (ISR)
Yoav Schab (ISR)
6-3 6-3
QFLazar Magdincev (3) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
David Corrie (GBR)
Tom Rushby (GBR)
7-5 6-3
QFKonstantin Kravchuk (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
Maxime Bonami (FRA)
Olivier Vandewiele (FRA)
6-2 6-3
R16Alexey Kedryuk (1) (KAZ)
Orest Tereshchuk (UKR)
Tuna Altuna (Q) (TUR)
Ilhan Mutlu (TUR)
6-4 6-3
R16Alaatin-Bora Gerceker (WC) (TUR)
Esat Tanik (TUR)
Mikael Ekman (LL) (SWE)
Martin Taipale (SWE)
6-4 6-2
R16Bernard Parun (4) (GER)
Radim Zitko (CZE)
Todor Enev (BUL)
Radoslav Lukaev (BUL)
WO
R16Yoav Ben Zvi (ISR)
Yoav Schab (ISR)
Alexei Filenkov (RUS)
Sergei Yaroshenko (UKR)
6-0 6-2
R16David Corrie (GBR)
Tom Rushby (GBR)
Syrym Abdukhalikov (KAZ)
Amit Inbar (ISR)
6-2 6-1
R16Lazar Magdincev (3) (MKD)
Predrag Rusevski (MKD)
Laurent Bram (Q) (LUX)
Gilles Kremer (LUX)
6-2 6-3
R16Maxime Bonami (FRA)
Olivier Vandewiele (FRA)
Sinan Goncu (WC) (TUR)
Adem Ozmeral (TUR)
6-2 6-2
R16Konstantin Kravchuk (2) (RUS)
Alexander Kudryavtsev (RUS)
Murat Kirtepe (WC) (TUR)
Eren Turkmenler (TUR)
6-3 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Matej Bocko (1) (SVK)Maxime Bonami (FRA)6-3 6-4 [H2H]
Q1Alexander Kudryavtsev (2) (RUS)Gregg Le Sueur (RSA)6-4 6-2 [H2H]
Q1Marsel Khamdamov (UZB)Amit Inbar (3) (ISR)6-2 6-7(4) 6-4 [H2H]
Q1David O'connell (IRL)Patrick Chucri (LIB)6-3 4-6 6-1 [H2H]
Q1Gilles Kremer (12) (LUX)David Corrie (5) (GBR)6-3 6-3 [H2H]
Q1Laurent Bram (LUX)Alex Miotto (6) (GBR)6-3 6-0 [H2H]
Q1Florent Scaccianoce (7) (FRA)Syrym Abdukhalikov (10) (KAZ)6-3 6-3 [H2H]
Q1Predrag Rusevski (MKD)Benoit Bottero (13) (FRA)6-1 6-1 [H2H]
Q2Matej Bocko (1) (SVK)Martin Taipale (SWE)6-4 3-6 6-3 [H2H]
Q2Maxime Bonami (FRA)Colin O'brien (IRL)6-4 6-2 [H2H]
Q2Alexander Kudryavtsev (2) (RUS)Tuna Altuna (TUR)7-6(5) 6-2 [H2H]
Q2Gregg Le Sueur (RSA)Lior Barbash (15) (ISR)6-2 6-3 [H2H]
Q2Amit Inbar (3) (ISR)Eren Turkmenler (TUR)6-0 6-1 [H2H]
Q2Marsel Khamdamov (UZB)Barry Fagan (IRL)6-3 7-5 [H2H]
Q2Patrick Chucri (LIB)Bernard Parun (4) (GER)6-2 6-2 [H2H]
Q2David O'connell (IRL)Mikael Ekman (9) (SWE)6-1 6-4 [H2H]
Q2David Corrie (5) (GBR)Esat Tanik (WC) (TUR)5-1 Retired[H2H]
Q2Gilles Kremer (12) (LUX)Victor Kolik (ISR)4-6 7-5 6-1 [H2H]
Q2Alex Miotto (6) (GBR)Almog Mashiach (ISR)7-6(5) 3-6 6-3 [H2H]
Q2Laurent Bram (LUX)Adem Ozmeral (WC) (TUR)6-4 6-3 [H2H]
Q2Florent Scaccianoce (7) (FRA)Yoav Ben Zvi (ISR)6-4 6-2 [H2H]
Q2Syrym Abdukhalikov (10) (KAZ)Ilhan Mutlu (TUR)6-4 6-4 [H2H]
Q2Predrag Rusevski (MKD)Artem Isaev (RUS)6-3 6-1 [H2H]
Q2Benoit Bottero (13) (FRA)Alexei Filenkov (RUS)6-3 6-1 [H2H]
Q3Matej Bocko (1) (SVK)Bye
Q3Martin Taipale (SWE)David Kvernadze (GEO)6-3 6-4 [H2H]
Q3Colin O'brien (IRL)Yoav Schab (ISR)5-7 6-2 6-3 [H2H]
Q3Maxime Bonami (FRA)Takanobu Fujii (16) (JPN)6-4 6-2 [H2H]
Q3Alexander Kudryavtsev (2) (RUS)Bye
Q3Tuna Altuna (TUR)Ali Ibshara (AUS)6-3 6-1 [H2H]
Q3Gregg Le Sueur (RSA)Artem Khrushchev (RUS)6-2 7-6(4) [H2H]
Q3Lior Barbash (15) (ISR)Alexei Milner (ISR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Amit Inbar (3) (ISR)Bye
Q3Eren Turkmenler (TUR)Ugras Taylan Batuk (TUR)6-1 6-2 [H2H]
Q3Barry Fagan (IRL)Mohammed Al Nabhani (OMA)5-7 6-2 6-2 [H2H]
Q3Marsel Khamdamov (UZB)Ervand Gasparyan (11) (RUS)6-2 6-3 [H2H]
Q3Bernard Parun (4) (GER)Bye
Q3Patrick Chucri (LIB)Andrey Tsekhovych (UKR)6-1 1-6 6-4 [H2H]
Q3David O'connell (IRL)Guillaume Bottero (FRA)6-2 6-7(5) 6-1 [H2H]
Q3Mikael Ekman (9) (SWE)Ugur Atalay (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3David Corrie (5) (GBR)Bye
Q3Esat Tanik (WC) (TUR)Andreas Eichenberger (SUI)6-2 7-5 [H2H]
Q3Victor Kolik (ISR)Georgi Choukhleb (RUS)6-4 6-3 [H2H]
Q3Gilles Kremer (12) (LUX)Sergiy Myropolsky (UKR)6-4 6-2 [H2H]
Q3Alex Miotto (6) (GBR)Bye
Q3Almog Mashiach (ISR)Murat Kirtepe (TUR)6-2 6-0 [H2H]
Q3Adem Ozmeral (WC) (TUR)Nuri Ersin Tarim (TUR)6-0 6-0 [H2H]
Q3Laurent Bram (LUX)Karim Alayli (14) (LIB)6-4 6-4 [H2H]
Q3Florent Scaccianoce (7) (FRA)Khalid Al Nabhani (OMA)0-6 6-2 6-3 [H2H]
Q3Yoav Ben Zvi (ISR)Sinan Goncu (WC) (TUR)6-1 6-1 [H2H]
Q3Ilhan Mutlu (TUR)Mustafa Gencsoy (WC) (TUR)7-5 6-0 [H2H]
Q3Syrym Abdukhalikov (10) (KAZ)Brad De Vet (AUS)6-3 7-5 [H2H]
Q3Predrag Rusevski (MKD)Alexander Pavlioutchenkov (8) (RUS)6-1 6-1 [H2H]
Q3Artem Isaev (RUS)Ofir Weintraub (ISR)6-2 6-2 [H2H]
Q3Alexei Filenkov (RUS)Sercan Sencan (TUR)6-0 6-1 [H2H]
Q3Benoit Bottero (13) (FRA)Murat Varol (TUR)6-0 6-1 [H2H]


What's your opinion on the ATP Turkey F3 Futures draw (Men's) 2005?
Who will win Turkey F3 Futures?