ATP Turkey F20 Futures Draw (Men's) - 2017

Click Here To Join The Turkey F20 Futures Discussion!


Share This...


Turkey F20 Futures Event Details:

2017-05-22Clay
OutdoorTurkey
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Turkey F20 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMiomir Kecmanovic (3) (SRB)Alessandro Petrone (5) (ITA)6-0 6-4[H2H]
SFAlessandro Petrone (5) (ITA)Maciej Smola (POL)6-1 6-4[H2H]
SFMiomir Kecmanovic (3) (SRB)Pavel Krainik (CAN)6-2 6-4[H2H]
QFMaciej Smola (POL)Juan Martin (ARG)6-7(3) 6-1 6-2[H2H]
QFAlessandro Petrone (5) (ITA)Duje Kekez (CRO)6-4 7-6(0)[H2H]
QFMiomir Kecmanovic (3) (SRB)Mats Rosenkranz ()6-1 6-2[H2H]
QFPavel Krainik (CAN)Alexis Musialek (2) (FRA)1-6 7-6(7) 7-6(7)[H2H]
R16Juan Martin (ARG)David Perez Sanz (1) (ESP)7-5 5-7 6-4[H2H]
R16Maciej Smola (POL)Aria Harajchi ()6-2 6-1[H2H]
R16Duje Kekez (CRO)Hugo Dellien (4) ()2-6 6-3 6-4[H2H]
R16Alessandro Petrone (5) (ITA)Daniel Czepielewski ()6-1 6-4[H2H]
R16Mats Rosenkranz ()Sergio Martos Gornes (ESP)6-4 3-6 7-5[H2H]
R16Miomir Kecmanovic (3) (SRB)Manuel Pena Lopez (ARG)6-4 6-4[H2H]
R16Pavel Krainik (CAN)Ivan Davydov (7) (RUS)2-6 7-6(2) 7-5[H2H]
R16Alexis Musialek (2) (FRA)Jonas Trinker (AUT)6-2 6-1[H2H]
R32David Perez Sanz (1) (ESP)Frederik Press ()4-6 6-2 6-1[H2H]
R32Juan Martin (ARG)Anoosha Shahgholi ()6-1 6-0[H2H]
R32Aria Harajchi ()Hanyi Liu (WC) (_CH)6-2 6-4[H2H]
R32Maciej Smola (POL)Peter Bothwell (6) (IRL)6-2 6-3[H2H]
R32Hugo Dellien (4) ()Kristian Lozan (RUS)6-4 6-0[H2H]
R32Duje Kekez (CRO)Dusty H. Boyer (USA)7-6(1) 7-5[H2H]
R32Daniel Czepielewski ()Kaya Gore (WC) (TUR)6-4 6-4[H2H]
R32Alessandro Petrone (5) (ITA)Can Kaya (WC) (TUR)6-4 6-0[H2H]
R32Mats Rosenkranz ()Vadim Alekseenko (8) (UKR)6-4 6-4[H2H]
R32Sergio Martos Gornes (ESP)Lucas Catarina ()6-4 6-3[H2H]
R32Manuel Pena Lopez (ARG)Erik Holt-crossman (AUS)6-3 6-1[H2H]
R32Miomir Kecmanovic (3) (SRB)George Botezan (ROU)6-4 6-3[H2H]
R32Ivan Davydov (7) (RUS)Bastian Wagner (GER)7-6(5) 6-3[H2H]
R32Pavel Krainik (CAN)Nazar Khrustalev (WC) (RUS)6-3 6-1[H2H]
R32Jonas Trinker (AUT)Kirill Kivattsev (RUS)7-5 3-6 7-5[H2H]
R32Alexis Musialek (2) (FRA)Boris Butulija (SRI)6-3 6-2[H2H]
Men's Doubles
FSergio Martos Gornes (1) (ESP)
David Perez Sanz (ESP)
Hugo Dellien ()
Julius Tverijonas (LAT)
7-5 6-4
SFSergio Martos Gornes (1) (ESP)
David Perez Sanz (ESP)
Kaya Gore (WC) (TUR)
Can Kaya (TUR)
6-2 6-4
SFHugo Dellien ()
Julius Tverijonas (LAT)
Ivan Davydov (4) (RUS)
Maciej Smola (POL)
6-4 6-0
QFSergio Martos Gornes (1) (ESP)
David Perez Sanz (ESP)
Pavel Filin (BLR)
Yahor Yatsyk (BLR)
7-5 7-5
QFKaya Gore (WC) (TUR)
Can Kaya (TUR)
Lucas Catarina ()
Alexis Musialek (FRA)
WO
QFIvan Davydov (4) (RUS)
Maciej Smola (POL)
Juan Martin (ARG)
Juan Bautista Otegui (ARG)
7-6(3) 4-6 10-6
QFHugo Dellien ()
Julius Tverijonas (LAT)
Duje Kekez (2) (CRO)
Nebojsa Peric (SRB)
6-3 6-3
R16Sergio Martos Gornes (1) (ESP)
David Perez Sanz (ESP)
Nazar Khrustalev (RUS)
Jonas Trinker (AUT)
6-2 6-4
R16Pavel Filin (BLR)
Yahor Yatsyk (BLR)
Nickolas Frisk (CHI)
Nathan Lavanchy ()
6-4 6-4
R16Lucas Catarina ()
Alexis Musialek (FRA)
Jose Daniel Bendeck (3) (COL)
Dusty H. Boyer (USA)
7-6(2) 6-4
R16Kaya Gore (WC) (TUR)
Can Kaya (TUR)
Venci Ivanov (WC) (BUL)
Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)
6-4 6-2
R16Juan Martin (ARG)
Juan Bautista Otegui (ARG)
George Botezan (ROU)
Aria Harajchi ()
6-4 6-1
R16Ivan Davydov (4) (RUS)
Maciej Smola (POL)
Vadim Alekseenko (UKR)
Kristian Lozan (RUS)
6-0 6-4
R16Hugo Dellien ()
Julius Tverijonas (LAT)
Kirill Kivattsev (RUS)
Dmitrii Morozov (RUS)
2-6 6-3 10-4
R16Duje Kekez (2) (CRO)
Nebojsa Peric (SRB)
Samuel Ferguson (GBR)
Luke Stevenson (GBR)
6-3 6-1
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Jonas Trinker (AUT)Nebojsa Peric (1) (SRB)7-6(3) 4-6 7-5[H2H]
Q1Juan Martin (ARG)Nickolas Frisk (CHI)6-0 6-2[H2H]
Q1Mats Rosenkranz (3) ()Yahor Yatsyk (BLR)6-4 6-3[H2H]
Q1Daniel Czepielewski ()Nathan Lavanchy ()6-1 6-3[H2H]
Q1Dusty H. Boyer (5) (USA)Dmitrii Morozov (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q1Boris Butulija (6) (SRI)Yoan Georgiev (BUL)6-4 6-0[H2H]
Q1Erik Holt-crossman (AUS)Oleg Koval (10) (UKR)6-1 6-3[H2H]
Q1Anoosha Shahgholi (9) ()Samuel Ferguson (8) (GBR)6-2 6-0[H2H]
Q2Nebojsa Peric (1) (SRB)Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)6-4 6-1[H2H]
Q2Jonas Trinker (AUT)Juan Bautista Otegui (ARG)7-6(1) 7-6(7)[H2H]
Q2Nickolas Frisk (CHI)Jose Daniel Bendeck (2) (COL)4-6 7-6(4) 6-2[H2H]
Q2Juan Martin (ARG)Venci Ivanov (BUL)6-1 6-0[H2H]
Q2Mats Rosenkranz (3) ()Alexander Jhun (GBR)3-6 6-3 6-1[H2H]
Q2Yahor Yatsyk (BLR)Vladislav Ivanov (RUS)3-6 7-5 6-4[H2H]
Q2Daniel Czepielewski ()Julius Tverijonas (4) (LAT)6-7(5) 7-6(7) 6-3[H2H]
Q2Nathan Lavanchy ()Ramy Labna (EGY)1-6 7-6(2) 6-1[H2H]
Q2Dusty H. Boyer (5) (USA)Jorge Abde Celis ()6-2 6-3[H2H]
Q2Dmitrii Morozov (RUS)Pavel Filin (BLR)5-7 6-2 6-2[H2H]
Q2Boris Butulija (6) (SRI)Tolunay Sumer (TUR)6-3 6-1[H2H]
Q2Yoan Georgiev (BUL)Kento Yamada (11) (JPN)6-3 7-5[H2H]
Q2Erik Holt-crossman (AUS)Kaloyan Dimitrov (7) (BUL)6-3 6-4[H2H]
Q2Oleg Koval (10) (UKR)Linus Krohn (GER)6-2 6-3[H2H]
Q2Samuel Ferguson (8) (GBR)Roman Garkavenko (RUS)6-2 6-3[H2H]
Q2Anoosha Shahgholi (9) ()Henrik TRASKIN (LTU)6-4 6-3[H2H]
Q3Nebojsa Peric (1) (SRB)ByeBye[H2H]
Q3Vincentiu Andrei Niculescu (ROU)ByeBye[H2H]
Q3Juan Bautista Otegui (ARG)Luke Stevenson (GBR)6-1 6-3[H2H]
Q3UndecidedJonas Trinker (AUT)Bye[H2H]
Q3Jose Daniel Bendeck (2) (COL)ByeBye[H2H]
Q3Nickolas Frisk (CHI)Andrey Chepelev (RUS)1-6 7-6(5) 6-4[H2H]
Q3Venci Ivanov (BUL)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedJuan Martin (ARG)Bye[H2H]
Q3Mats Rosenkranz (3) ()ByeBye[H2H]
Q3Alexander Jhun (GBR)Thomas SCHWENCKE Lindqvist (DEN)6-2 6-4[H2H]
Q3Vladislav Ivanov (RUS)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedYahor Yatsyk (BLR)Bye[H2H]
Q3Julius Tverijonas (4) (LAT)ByeBye[H2H]
Q3Daniel Czepielewski ()Samuel Bothwell (IRL)6-4 6-3[H2H]
Q3Nathan Lavanchy ()ByeBye[H2H]
Q3UndecidedRamy Labna (EGY)Bye[H2H]
Q3Dusty H. Boyer (5) (USA)ByeBye[H2H]
Q3Jorge Abde Celis ()Burakcan Yýlmaz (_TU)6-3 6-3[H2H]
Q3Pavel Filin (BLR)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedDmitrii Morozov (RUS)Bye[H2H]
Q3Boris Butulija (6) (SRI)ByeBye[H2H]
Q3Tolunay Sumer (TUR)Daiki Kato (JPN)6-2 6-1[H2H]
Q3Yoan Georgiev (BUL)Mohammad Mahdi Sohrabi ()6-2 6-2[H2H]
Q3UndecidedKento Yamada (11) (JPN)Bye[H2H]
Q3Kaloyan Dimitrov (7) (BUL)ByeBye[H2H]
Q3Erik Holt-crossman (AUS)Oleg Kossov (RUS)6-3 6-2[H2H]
Q3Linus Krohn (GER)Owen Kirk (IRL)7-6(6) 6-4[H2H]
Q3UndecidedOleg Koval (10) (UKR)Bye[H2H]
Q3Samuel Ferguson (8) (GBR)ByeBye[H2H]
Q3Roman Garkavenko (RUS)ByeBye[H2H]
Q3Henrik TRASKIN (LTU)ByeBye[H2H]
Q3UndecidedAnoosha Shahgholi (9) ()Bye[H2H]