ATP Slovenia F3 Futures Draw (Men's) - 2003

Click Here To Join The Slovenia F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovenia F3 Futures Event Details:

2003-06-16Clay
OutdoorKoper, Slovenia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovenia F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FLadislav Svarc (2) (SVK)Sasa Tuksar (1LL) (CRO)6-2 6-4 [H2H]
SFSasa Tuksar (1LL) (CRO)Alejandro Vargas-Aboy (ESP)6-7(7) 6-0 6-2 [H2H]
SFLadislav Svarc (2) (SVK)Rainer Eitzinger (AUT)4-6 6-2 6-0 [H2H]
QFSasa Tuksar (1LL) (CRO)Alexander Satschko (LL) (GER)7-6(3) 6-2 [H2H]
QFAlejandro Vargas-Aboy (ESP)Konstantin Gruber (8) (AUT)6-7(0) 6-4 6-4 [H2H]
QFRainer Eitzinger (AUT)Ismar Gorcic (Q) (BIH)5-7 6-3 6-4 [H2H]
QFLadislav Svarc (2) (SVK)Matija Zgaga (SLO)6-4 7-6(5) [H2H]
R16Sasa Tuksar (1LL) (CRO)Rok Jarc (WC) (SLO)6-2 6-1 [H2H]
R16Alexander Satschko (LL) (GER)Diego Hartfield (7) (ARG)7-5 3-6 6-3 [H2H]
R16Alejandro Vargas-Aboy (ESP)Tomaz Berendijas (Q) (SLO)6-2 6-3 [H2H]
R16Konstantin Gruber (8) (AUT)Jordi Marse-Vidri (ESP)6-4 6-3 [H2H]
R16Ismar Gorcic (Q) (BIH)Mirko Pehar (CRO)6-3 7-6(5) [H2H]
R16Rainer Eitzinger (AUT)Jose-Antonio Sanchez-De Luna (SE) (ESP)7-5 6-4 [H2H]
R16Matija Zgaga (SLO)Marko Tkalec (5) (SLO)6-3 1-0 Retired[H2H]
R16Ladislav Svarc (2) (SVK)Frantisek Polyak (Q) (SVK)7-5 6-2 [H2H]
R32Sasa Tuksar (1LL) (CRO)Martin Slanar (AUT)1-6 6-3 7-5 [H2H]
R32Rok Jarc (WC) (SLO)Davide Scala (ITA)6-3 6-2 [H2H]
R32Alexander Satschko (LL) (GER)Matic Omerzel (Q) (SLO)2-6 6-3 6-2 [H2H]
R32Diego Hartfield (7) (ARG)Tobias Koeck (AUT)7-6(2) 6-2 [H2H]
R32Tomaz Berendijas (Q) (SLO)Mariusz Fyrstenberg (3) (POL)7-6(2) 6-2 [H2H]
R32Alejandro Vargas-Aboy (ESP)Markus Krimmer (Q) (GER)6-3 6-1 [H2H]
R32Jordi Marse-Vidri (ESP)Josko Topic (Q) (CRO)6-1 3-0 Retired[H2H]
R32Konstantin Gruber (8) (AUT)Stefan Imielski (Q) (GER)4-6 6-1 6-1 [H2H]
R32Ismar Gorcic (Q) (BIH)Ladislav Chramosta (6) (CZE)6-3 1-6 6-3 [H2H]
R32Mirko Pehar (CRO)Bostjan Osabnik (SLO)3-6 6-1 7-5 [H2H]
R32Jose-Antonio Sanchez-De Luna (SE) (ESP)Daniel Santl (WC) (SLO)6-4 6-0 [H2H]
R32Rainer Eitzinger (AUT)Ivan Esquerdo-Andreu (4) (ESP)6-2 2-6 6-3 [H2H]
R32Marko Tkalec (5) (SLO)Nejc Smole (WC) (SLO)6-2 6-7(7) 6-2 [H2H]
R32Matija Zgaga (SLO)Alberto Soriano-Maldonado (ESP)6-3 6-2 [H2H]
R32Frantisek Polyak (Q) (SVK)Nejc Podkrajsek (WC) (SLO)2-6 6-2 6-2 [H2H]
R32Ladislav Svarc (2) (SVK)Vjekoslav Skenderovic (Q) (YUG)1-6 6-3 7-5 [H2H]
Men's Doubles
FTomaz Berendijas (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Jordi Marse-Vidri (3) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
7-5 6-7(5) 6-3
SFTomaz Berendijas (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Nikola Popovic (SLO)
Nejc Smole (SLO)
6-4 6-2
SFJordi Marse-Vidri (3) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Ivan Esquerdo-Andreu (2) (ESP)
Diego Hartfield (ARG)
WO
QFNikola Popovic (SLO)
Nejc Smole (SLO)
Ladislav Chramosta (1) (CZE)
Mirko Pehar (CRO)
WO
QFTomaz Berendijas (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Goran Belosevic (CRO)
Ivan Cinkus (CRO)
6-3 6-1
QFJordi Marse-Vidri (3) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Kamil Capkovic (SVK)
Frantisek Polyak (SVK)
WO
QFIvan Esquerdo-Andreu (2) (ESP)
Diego Hartfield (ARG)
Sasa Pirc (SLO)
Ales Plesnicar (ITA)
6-4 6-1
R16Ladislav Chramosta (1) (CZE)
Mirko Pehar (CRO)
Bye
R16Nikola Popovic (SLO)
Nejc Smole (SLO)
Andrej Moze (SLO)
Gregor Moze (SLO)
7-6(1) 6-2
R16Goran Belosevic (CRO)
Ivan Cinkus (CRO)
Nils Muschiol (4) (GER)
Alexander Satschko (GER)
6-3 7-5
R16Tomaz Berendijas (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Konstantin Gruber (AUT)
Martin Slanar (AUT)
6-4 6-3
R16Kamil Capkovic (SVK)
Frantisek Polyak (SVK)
Matjaz Jurman (SLO)
Matic Omerzel (SLO)
6-3 7-5
R16Jordi Marse-Vidri (3) (ESP)
Alberto Soriano-Maldonado (ESP)
Bye
R16Sasa Pirc (SLO)
Ales Plesnicar (ITA)
Luka Grdic (SLO)
Sandi Grom (SLO)
6-0 6-0
R16Ivan Esquerdo-Andreu (2) (ESP)
Diego Hartfield (ARG)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Stefan Imielski (16) (GER)Sasa Tuksar (1) (CRO)6-1 6-1 [H2H]
Q1Vjekoslav Skenderovic (2) (YUG)Yannis Vlachos (GRE)7-5 6-3 [H2H]
Q1Tomaz Berendijas (13) (SLO)Alexander Satschko (3) (GER)6-1 6-2 [H2H]
Q1Ismar Gorcic (4) (BIH)Kamil Capkovic (14) (SVK)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q1Markus Krimmer (GER)Anze Kapun (SLO)6-4 7-6(5) [H2H]
Q1Frantisek Polyak (SVK)Hector Tolosana-Berdiel (15) (ESP)7-5 6-2 [H2H]
Q1Matic Omerzel (SLO)Ante Andric (7) (CRO)6-2 6-4 [H2H]
Q1Josko Topic (CRO)Frank Condor-Fernandez (9) (ESP)4-6 6-3 6-4 [H2H]
Q2Sasa Tuksar (1) (CRO)Matjaz Jurman (SLO)5-7 6-1 6-0 [H2H]
Q2Stefan Imielski (16) (GER)Uros Kuhar (SLO)6-4 5-7 7-6(5) [H2H]
Q2Vjekoslav Skenderovic (2) (YUG)Pablo Santos-Gonzalez (ESP)6-4 6-1 [H2H]
Q2Yannis Vlachos (GRE)Goran Belosevic (12) (CRO)6-2 4-6 6-1 [H2H]
Q2Alexander Satschko (3) (GER)Kostyantyn Dmytrenko (UKR)6-0 6-0 [H2H]
Q2Tomaz Berendijas (13) (SLO)Gregor Moze (SLO)6-2 6-3 [H2H]
Q2Ismar Gorcic (4) (BIH)Kreso Zrinski (CRO)6-2 6-7(2) 6-4 [H2H]
Q2Kamil Capkovic (14) (SVK)Ales Plesnicar (WC) (ITA)6-1 7-6(6) [H2H]
Q2Anze Kapun (SLO)Bosko Simundza (5) (CRO)7-6(2) 6-2 [H2H]
Q2Markus Krimmer (GER)Rafael Schaerf (11) (AUT)6-1 6-1 [H2H]
Q2Frantisek Polyak (SVK)Nils Muschiol (6) (GER)6-3 1-6 6-3 [H2H]
Q2Hector Tolosana-Berdiel (15) (ESP)Luka Kukulic (CRO)7-5 3-6 6-3 [H2H]
Q2Ante Andric (7) (CRO)Alen Zivkovic (SLO)6-7(4) 6-4 1-0 Retired[H2H]
Q2Matic Omerzel (SLO)Miha Gregorc (10) (SLO)WO[H2H]
Q2Josko Topic (CRO)Kresimir Ritz (8) (CRO)6-4 7-6(4) [H2H]
Q2Frank Condor-Fernandez (9) (ESP)Marko Sabolcki (SLO)6-3 6-2 [H2H]
Q3Sasa Tuksar (1) (CRO)Bye
Q3Matjaz Jurman (SLO)Andrej Moze (SLO)7-6(4) 6-0 [H2H]
Q3Uros Kuhar (SLO)Igor Vlacic (SLO)6-0 6-2 [H2H]
Q3Stefan Imielski (16) (GER)Bye
Q3Vjekoslav Skenderovic (2) (YUG)Bye
Q3Pablo Santos-Gonzalez (ESP)Matjaz Pogacnik (SLO)6-2 6-0 [H2H]
Q3Yannis Vlachos (GRE)Anze Cevka (SLO)6-3 6-4 [H2H]
Q3Goran Belosevic (12) (CRO)Bye
Q3Alexander Satschko (3) (GER)Bye
Q3Kostyantyn Dmytrenko (UKR)Igor Bogomaz (UKR)7-6(1) 6-4 [H2H]
Q3Gregor Moze (SLO)Peter Kos (CRO)6-0 6-0 [H2H]
Q3Tomaz Berendijas (13) (SLO)Bye
Q3Ismar Gorcic (4) (BIH)Bye
Q3Kreso Zrinski (CRO)Jakub Ondrias (SVK)6-4 3-6 6-2 [H2H]
Q3Ales Plesnicar (WC) (ITA)Goran Devrnja (CRO)6-2 6-3 [H2H]
Q3Kamil Capkovic (14) (SVK)Bye
Q3Bosko Simundza (5) (CRO)Bye
Q3Anze Kapun (SLO)Jurij Menih (SLO)6-3 6-3 [H2H]
Q3Markus Krimmer (GER)Sandi Grom (SLO)6-0 6-1 [H2H]
Q3Rafael Schaerf (11) (AUT)Bye
Q3Nils Muschiol (6) (GER)Bye
Q3Frantisek Polyak (SVK)Samo Bradaskja (SLO)6-1 6-3 [H2H]
Q3Luka Kukulic (CRO)Mario Pezelj (CRO)6-2 6-2 [H2H]
Q3Hector Tolosana-Berdiel (15) (ESP)Bye
Q3Ante Andric (7) (CRO)Bye
Q3Alen Zivkovic (SLO)Jan Kubes (CZE)6-1 6-1 [H2H]
Q3Matic Omerzel (SLO)Yaroslav Sorokin (UKR)7-6(4) 6-2 [H2H]
Q3Miha Gregorc (10) (SLO)Bye
Q3Kresimir Ritz (8) (CRO)Bye
Q3Josko Topic (CRO)Andrej Simac (SLO)6-2 6-3 [H2H]
Q3Marko Sabolcki (SLO)Ismar Moralic (CRO)6-0 6-1 [H2H]
Q3Frank Condor-Fernandez (9) (ESP)Bye


What's your opinion on the ATP Slovenia F3 Futures draw (Men's) 2003?
Who will win Slovenia F3 Futures?