ATP Slovenia F3 Futures Draw (Men's) - 1999

Click Here To Join The Slovenia F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovenia F3 Futures Event Details:

1999-07-26Clay
OutdoorMaribor, Slovenia
Seeds:
View Past Years Draws: 2019  2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovenia F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FJan Vacek (3) (CZE)Oliver Marach (2) (AUT)6-4 6-3[H2H]
SFJan Vacek (3) (CZE)Jaka Bozic (8) (SLO)6-2 6-4[H2H]
SFOliver Marach (2) (AUT)Kresimir Ritz (Q) (CRO)6-2 7-6[H2H]
QFJaka Bozic (8) (SLO)Martin Hromec (1) (SVK)6-3 6-2[H2H]
QFJan Vacek (3) (CZE)Rodrigo Monte (6) (BRA)4-6 6-4 6-2[H2H]
QFKresimir Ritz (Q) (CRO)Marko Tkalec (5) (SLO)3-6 6-3 6-4[H2H]
QFOliver Marach (2) (AUT)Rodrigo Ribeiro (BRA)6-0 6-2[H2H]
R16Martin Hromec (1) (SVK)Valentino Pest (Q) (GER)4-6 6-4 6-2[H2H]
R16Jaka Bozic (8) (SLO)Marko Dolecek (WC) (SLO)7-5 6-1[H2H]
R16Jan Vacek (3) (CZE)Tomaz Berendijas (WC) (SLO)6-3 6-1[H2H]
R16Rodrigo Monte (6) (BRA)Ivo Karlovic (CRO)6-4 6-7 6-2[H2H]
R16Marko Tkalec (5) (SLO)Adolf Musil (CZE)7-5 7-6[H2H]
R16Kresimir Ritz (Q) (CRO)Daniel Santl (Q) (SLO)6-4 6-7 6-2[H2H]
R16Rodrigo Ribeiro (BRA)Luka Kutanjac (Q) (CRO)6-1 7-5[H2H]
R16Oliver Marach (2) (AUT)Mario Radic (CRO)6-2 6-4[H2H]
R32Martin Hromec (1) (SVK)Ales Plesnicar (LL) (ITA)6-0 6-2[H2H]
R32Valentino Pest (Q) (GER)Michael Jirsensky (Q) (CZE)6-3 7-5[H2H]
R32Marko Dolecek (WC) (SLO)Ziga Janskovec (Q) (SLO)6-3 7-5[H2H]
R32Jaka Bozic (8) (SLO)Maik Nerer (Q) ()7-5 6-3[H2H]
R32Jan Vacek (3) (CZE)Marko Vukelic (Q) (CRO)6-0 6-1[H2H]
R32Tomaz Berendijas (WC) (SLO)Filip Kascak (SVK)7-5 6-1[H2H]
R32Ivo Karlovic (CRO)Igor Saric (CRO)3-6 6-3 6-4[H2H]
R32Rodrigo Monte (6) (BRA)Borut Martincevic (WC) (SLO)6-4 6-2[H2H]
R32Marko Tkalec (5) (SLO)Andrej Krasevec ()6-7 6-2 7-5[H2H]
R32Adolf Musil (CZE)Andrej Bizjak (SLO)6-4 6-4[H2H]
R32Kresimir Ritz (Q) (CRO)Davor Grgic (CRO)7-6 6-2[H2H]
R32Daniel Santl (Q) (SLO)Pavel Riha (4) (CZE)6-0 6-1[H2H]
R32Rodrigo Ribeiro (BRA)Blaz Trupej (7) (SLO)7-5 4-6 6-2[H2H]
R32Luka Kutanjac (Q) (CRO)Florian Jeschonek (GER)1-6 6-4 7-6[H2H]
R32Mario Radic (CRO)Andraz Jovanovic (WC) ()6-4 6-3[H2H]
R32Oliver Marach (2) (AUT)Andreas Fasching (AUT)6-1 6-1[H2H]
Men's Doubles
FMarko Dolecek (SLO)
Borut Martincevic (SLO)
Pavel Riha (CZE)
Jan Vacek (CZE)
7-5 7-6
SFMarko Dolecek (SLO)
Borut Martincevic (SLO)
Ivo Karlovic (1) (CRO)
Valentino Pest (GER)
5-7 6-4 6-2
SFPavel Riha (CZE)
Jan Vacek (CZE)
Adolf Musil (CZE)
Jiri Svoboda (CZE)
6-1 6-2
QFIvo Karlovic (1) (CRO)
Valentino Pest (GER)
Ziga Janskovec (SLO)
Kresimir Ritz (CRO)
6-2 6-3
QFMarko Dolecek (SLO)
Borut Martincevic (SLO)
Andrej Bizjak (SLO)
Andrej Krasevec ()
7-6 7-5
QFPavel Riha (CZE)
Jan Vacek (CZE)
Davor Grgic (3) (CRO)
Marko Tkalec (SLO)
6-2 6-3
QFAdolf Musil (CZE)
Jiri Svoboda (CZE)
Jaka Bozic (SLO)
Blaz Trupej (SLO)
WO
R16Ivo Karlovic (1) (CRO)
Valentino Pest (GER)
Gregor Aigner (AUT)
Andreas Fasching (AUT)
6-1 6-3
R16Ziga Janskovec (SLO)
Kresimir Ritz (CRO)
Tomaz Berendijas (WC) (SLO)
Daniel Santl (SLO)
6-0 6-2
R16Marko Dolecek (SLO)
Borut Martincevic (SLO)
Anton Klaric (4) (AUS)
Oliver Marach (AUT)
6-3 4-6 6-1
R16Andrej Bizjak (SLO)
Andrej Krasevec ()
Michael Jirsensky (CZE)
Martin Zemla (CZE)
6-4 3-6 6-4
R16Pavel Riha (CZE)
Jan Vacek (CZE)
Andraz Jovanovic (WC) ()
Marko Por (SLO)
2-6 7-5 6-2
R16Davor Grgic (3) (CRO)
Marko Tkalec (SLO)
Kristijan Schneider ()
Marko Vukelic (CRO)
6-2 6-2
R16Adolf Musil (CZE)
Jiri Svoboda (CZE)
Dario Milojcic (WC) ()
Sasa Pirc ()
6-4 6-4
R16Jaka Bozic (SLO)
Blaz Trupej (SLO)
Rodrigo Monte (2) (BRA)
Rodrigo Ribeiro (BRA)
7-6 6-3
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Valentino Pest (1) (GER)Igor Ibrisbegovic (BIH)3-6 6-4 7-5[H2H]
Q1Kresimir Ritz (2) (CRO)Ales Plesnicar (ITA)6-3 6-3[H2H]
Q1Luka Kutanjac (3) (CRO)Kristijan Schneider ()5-7 7-5 6-3[H2H]
Q1Daniel Santl (4) (SLO)Gasper Laznik ()6-1 6-2[H2H]
Q1Marko Vukelic (CRO)Tommy Vogt ()6-7 7-6 6-0[H2H]
Q1Michael Jirsensky (CZE)Matjaz Pogacnik (SLO)7-6 6-4[H2H]
Q1Ziga Janskovec (7) (SLO)Martin Zemla (CZE)3-6 6-1 7-6[H2H]
Q1Maik Nerer ()Thomas Weindorfer (AUT)6-1 6-2[H2H]
Q2Valentino Pest (1) (GER)Anton Klaric (AUS)6-4 6-4[H2H]
Q2Igor Ibrisbegovic (BIH)Thierry Lentzen (BEL)6-2 6-0[H2H]
Q2Kresimir Ritz (2) (CRO)Borut Stor ()6-2 6-1[H2H]
Q2Ales Plesnicar (ITA)Dario Milojcic ()6-3 6-4[H2H]
Q2Luka Kutanjac (3) (CRO)Kamil Vondracek (CZE)6-4 0-6 6-2[H2H]
Q2Kristijan Schneider ()Ondrej Fukala (CZE)7-5 6-4[H2H]
Q2Daniel Santl (4) (SLO)Jiri Svoboda (CZE)7-6 4-6 6-0[H2H]
Q2Gasper Laznik ()Uros Kuhar (WC) ()6-2 6-7 6-4[H2H]
Q2Tommy Vogt ()Vukasin Jankovic (5) ()6-7 6-3 6-2[H2H]
Q2Marko Vukelic (CRO)Kreso Zrinski ()6-3 7-6[H2H]
Q2Matjaz Pogacnik (SLO)Petr Vymetalek (6) (CZE)6-4 1-6 6-3[H2H]
Q2Michael Jirsensky (CZE)Nikola Maljkovic ()6-3 6-4[H2H]
Q2Ziga Janskovec (7) (SLO)Sasa Gregurincic (CRO)7-6 7-6[H2H]
Q2Martin Zemla (CZE)Christian Magg (AUT)6-4 7-6[H2H]
Q2Maik Nerer ()Ivor Hitrec ()6-2 7-5[H2H]
Q2Thomas Weindorfer (AUT)Theodor Devoty (CZE)7-6 6-3[H2H]
Q3Valentino Pest (1) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Anton Klaric (AUS)Alexandro Furlan (ITA)6-0 6-3[H2H]
Q3Thierry Lentzen (BEL)ByeBye[H2H]
Q3Igor Ibrisbegovic (BIH)Mirko Ivanda (CRO)6-0 6-0[H2H]
Q3Kresimir Ritz (2) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3Borut Stor ()Matjaz Sulin ()6-3 6-2[H2H]
Q3Dario Milojcic ()ByeBye[H2H]
Q3Ales Plesnicar (ITA)Jason Maher (AUS)6-1 6-1[H2H]
Q3Luka Kutanjac (3) (CRO)ByeBye[H2H]
Q3Kamil Vondracek (CZE)Michael Maher (USA)6-1 6-0[H2H]
Q3Ondrej Fukala (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Kristijan Schneider ()Sasa Pirc ()6-1 6-0[H2H]
Q3Daniel Santl (4) (SLO)ByeBye[H2H]
Q3Jiri Svoboda (CZE)Blaz Turk ()6-3 6-3[H2H]
Q3Gasper Laznik ()ByeBye[H2H]
Q3Uros Kuhar (WC) ()Levent Ladin (AUS)6-3 6-0[H2H]
Q3Vukasin Jankovic (5) ()ByeBye[H2H]
Q3Tommy Vogt ()Deniz Ladin (AUS)6-0 6-0[H2H]
Q3Kreso Zrinski ()ByeBye[H2H]
Q3Marko Vukelic (CRO)Martin Hehensteiger ()6-7 7-6 6-2[H2H]
Q3Petr Vymetalek (6) (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Matjaz Pogacnik (SLO)Rok Petelinsek (WC) ()6-2 6-3[H2H]
Q3Nikola Maljkovic ()ByeBye[H2H]
Q3Michael Jirsensky (CZE)Anze Kapun (WC) (SLO)4-6 6-0 6-3[H2H]
Q3Ziga Janskovec (7) (SLO)ByeBye[H2H]
Q3Sasa Gregurincic (CRO)Mateuz Pecovnik ()6-1 6-1[H2H]
Q3Martin Zemla (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Christian Magg (AUT)Richard Dasek (CZE)6-2 6-2[H2H]
Q3Maik Nerer ()ByeBye[H2H]
Q3Ivor Hitrec ()Aljaz Kos ()6-7 6-2 6-4[H2H]
Q3Theodor Devoty (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Thomas Weindorfer (AUT)Nenad Curcic ()6-2 6-4[H2H]