ATP Slovenia F2 Futures Draw (Men's) - 2004

Click Here To Join The Slovenia F2 Futures Discussion!


Share This...


Slovenia F2 Futures Event Details:

2004-06-07Clay
OutdoorMaribor, Slovenia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovenia F2 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGrega Zemlja (Q) (SLO)Carlos Berlocq (2) (ARG)6-7(1) 6-3 6-4 [H2H]
SFGrega Zemlja (Q) (SLO)Bostjan Osabnik (SLO)6-4 6-0 [H2H]
SFCarlos Berlocq (2) (ARG)Alexandros Jakupovic (GRE)6-3 6-2 [H2H]
QFGrega Zemlja (Q) (SLO)Marcos Daniel (1) (BRA)6-1 7-6(1) [H2H]
QFBostjan Osabnik (SLO)Marko Neunteibl (3) (AUT)6-3 6-3 [H2H]
QFAlexandros Jakupovic (GRE)Hector Ruiz-Cadenas (ESP)6-4 6-2 [H2H]
QFCarlos Berlocq (2) (ARG)Diego Junqueira (ARG)6-2 6-1 [H2H]
R16Marcos Daniel (1) (BRA)Georg Novak (AUT)6-4 6-4 [H2H]
R16Grega Zemlja (Q) (SLO)Rainer Eitzinger (AUT)3-6 6-0 6-2 [H2H]
R16Marko Neunteibl (3) (AUT)Andrej Kracman (WC) (SLO)7-6(5) 6-2 [H2H]
R16Bostjan Osabnik (SLO)German Puentes-Alcaniz (5) (ESP)7-5 6-1 [H2H]
R16Alexandros Jakupovic (GRE)Mislav Hizak (Q) (CRO)0-6 6-3 6-1 [H2H]
R16Hector Ruiz-Cadenas (ESP)Ismar Gorcic (BIH)6-4 6-2 [H2H]
R16Diego Junqueira (ARG)Anze Kapun (WC) (SLO)7-5 6-2 [H2H]
R16Carlos Berlocq (2) (ARG)Antonio Baldellou-Esteva (ESP)6-0 7-5 [H2H]
R32Marcos Daniel (1) (BRA)Frederico Marques (WC) (POR)7-5 6-4 [H2H]
R32Georg Novak (AUT)Nikola Martinovic (CRO)6-2 Retired[H2H]
R32Rainer Eitzinger (AUT)Kresimir Ritz (Q) (CRO)6-3 6-1 [H2H]
R32Grega Zemlja (Q) (SLO)Javier Garcia-Sintes (8) (ESP)7-5 6-0 [H2H]
R32Marko Neunteibl (3) (AUT)Albert Loncaric (Q) (CRO)6-2 6-1 [H2H]
R32Andrej Kracman (WC) (SLO)Bora Celiscak (CRO)6-2 1-6 7-6(3) [H2H]
R32Bostjan Osabnik (SLO)Josko Topic (Q) (CRO)6-4 6-4 [H2H]
R32German Puentes-Alcaniz (5) (ESP)Jesse Huta Galung (Q) (NED)6-2 6-4 [H2H]
R32Alexandros Jakupovic (GRE)Damian Patriarca (7) (ARG)6-0 Retired[H2H]
R32Mislav Hizak (Q) (CRO)Ivan Cerovic (CRO)5-7 7-6(7) 6-4 [H2H]
R32Ismar Gorcic (BIH)Bosko Simundza (CRO)7-6(5) 6-2 [H2H]
R32Hector Ruiz-Cadenas (ESP)Alexandre Simoni (4) (BRA)6-1 Retired[H2H]
R32Anze Kapun (WC) (SLO)Marko Tkalec (6) (SLO)3-2 Retired[H2H]
R32Diego Junqueira (ARG)Marko Sabolcki (WC) (SLO)7-5 6-0 [H2H]
R32Antonio Baldellou-Esteva (ESP)Rok Jarc (Q) (SLO)6-3 6-4 [H2H]
R32Carlos Berlocq (2) (ARG)Matthias Wellermann (Q) (GER)6-2 6-1 [H2H]
Men's Doubles
FAntonio Baldellou-Esteva (3) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Rok Jarc (WC) (SLO)
Grega Zemlja (SLO)
6-2 6-1
SFRok Jarc (WC) (SLO)
Grega Zemlja (SLO)
Craig Bankes (A) (AUS)
Jerome Becker (GER)
7-6(6) 6-2
SFAntonio Baldellou-Esteva (3) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Bostjan Osabnik (SLO)
Marko Por (SLO)
1-0 Retired
QFCraig Bankes (A) (AUS)
Jerome Becker (GER)
Albert Loncaric (CRO)
Robert Loncaric (CRO)
WO
QFRok Jarc (WC) (SLO)
Grega Zemlja (SLO)
Javier Garcia-Sintes (ESP)
Juan-Francisco Spina (ARG)
6-2 7-6(8)
QFAntonio Baldellou-Esteva (3) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Ismar Gorcic (BIH)
Kresimir Ritz (CRO)
6-1 6-0
QFBostjan Osabnik (SLO)
Marko Por (SLO)
Ivan Cerovic (2) (CRO)
Alexandros Jakupovic (GRE)
6-2 6-4
R16Craig Bankes (A) (AUS)
Jerome Becker (GER)
Martin Rmus (WC) (SLO)
Andrej Simac (SLO)
6-3 6-3
R16Albert Loncaric (CRO)
Robert Loncaric (CRO)
Tomaz Berendijas (SLO)
Anze Kapun (SLO)
7-6(1) 6-1
R16Javier Garcia-Sintes (ESP)
Juan-Francisco Spina (ARG)
Diego Junqueira (4) (ARG)
Damian Patriarca (ARG)
6-3 4-6 7-6(2)
R16Rok Jarc (WC) (SLO)
Grega Zemlja (SLO)
Tadej Turk (WC) (SLO)
Janos Zibrat (SLO)
6-3 6-2
R16Ismar Gorcic (BIH)
Kresimir Ritz (CRO)
Malte Masuth (GER)
Matthias Wellermann (GER)
7-5 7-5
R16Antonio Baldellou-Esteva (3) (ESP)
German Puentes-Alcaniz (ESP)
Javier Ferrin-Kranewitter (ARG)
Jesse Huta Galung (NED)
7-5 6-0
R16Bostjan Osabnik (SLO)
Marko Por (SLO)
Carlos Berlocq (ARG)
Hector Ruiz-Cadenas (ESP)
6-1 6-3
R16Ivan Cerovic (2) (CRO)
Alexandros Jakupovic (GRE)
Andrej Kracman (SLO)
Benjamin-David Rufer (SUI)
6-2 6-2
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Albert Loncaric (11) (CRO)Benjamin-David Rufer (1) (SUI)7-6(6) 6-7(5) 6-4 [H2H]
Q1Kresimir Ritz (2) (CRO)Malte Masuth (9) (GER)6-2 6-1 [H2H]
Q1Rok Jarc (3) (SLO)Goran Belosevic (CRO)5-2 Retired[H2H]
Q1Grega Zemlja (SLO)Juan-Francisco Spina (4) (ARG)6-4 6-2 [H2H]
Q1Mislav Hizak (16) (CRO)Saso Bende (SLO)6-4 6-2 [H2H]
Q1Jesse Huta Galung (6) (NED)Jerome Becker (14) (GER)7-5 6-4 [H2H]
Q1Josko Topic (7) (CRO)Nies-Henning Lampe (GER)6-2 7-6(0) [H2H]
Q1Matthias Wellermann (8) (GER)Marko Por (SLO)5-7 6-2 6-3 [H2H]
Q2Benjamin-David Rufer (1) (SUI)Kreso Zrinski (CRO)6-1 7-5 [H2H]
Q2Albert Loncaric (11) (CRO)Rok Ursic (SLO)6-0 6-0 [H2H]
Q2Kresimir Ritz (2) (CRO)Bas Van Der Valk (NED)7-5 6-3 [H2H]
Q2Malte Masuth (9) (GER)Tadej Turk (SLO)5-7 7-6(3) 7-6(2) [H2H]
Q2Rok Jarc (3) (SLO)Martin Rmus (WC) (SLO)6-2 6-1 [H2H]
Q2Goran Belosevic (CRO)Janos Zibrat (WC) (SLO)7-5 6-3 [H2H]
Q2Juan-Francisco Spina (4) (ARG)Zoran Golubovic (WC) (SLO)6-1 6-4 [H2H]
Q2Grega Zemlja (SLO)Robert Loncaric (12) (CRO)7-6(1) 6-2 [H2H]
Q2Saso Bende (SLO)Bram Ten Berge (NED)6-3 6-1 [H2H]
Q2Mislav Hizak (16) (CRO)Tomaz Berendijas (SLO)WO[H2H]
Q2Jesse Huta Galung (6) (NED)Daniel Caiado (BRA)6-1 6-3 [H2H]
Q2Jerome Becker (14) (GER)Nejc Smole (WC) (SLO)6-3 6-0 [H2H]
Q2Josko Topic (7) (CRO)Marc Ijzermann (NED)6-3 7-5 [H2H]
Q2Nies-Henning Lampe (GER)Patrick Wolfler (13) (AUT)7-6(5) 6-3 [H2H]
Q2Matthias Wellermann (8) (GER)Matic Omerzel (WC) (SLO)6-3 7-6(4) [H2H]
Q2Marko Por (SLO)Gordan Peranec (10) (CRO)6-4 6-3 [H2H]
Q3Benjamin-David Rufer (1) (SUI)Andrej Simac (SLO)6-0 6-0 [H2H]
Q3Kreso Zrinski (CRO)Luka Radovic (SLO)6-4 6-4 [H2H]
Q3Rok Ursic (SLO)Timmy Kovac (WC) (SLO)6-2 6-2 [H2H]
Q3Albert Loncaric (11) (CRO)Miran Cej (SLO)7-5 6-3 [H2H]
Q3Kresimir Ritz (2) (CRO)Marko Lazic (WC) (SLO)6-1 6-2 [H2H]
Q3Bas Van Der Valk (NED)Craig Bankes (AUS)6-1 6-3 [H2H]
Q3Tadej Turk (SLO)Andrej Pintaric (SLO)6-7(4) 6-3 6-1 [H2H]
Q3Malte Masuth (9) (GER)Niels Van Hal (NED)6-3 7-5 [H2H]
Q3Rok Jarc (3) (SLO)Rok Galun (SLO)6-4 6-0 [H2H]
Q3Martin Rmus (WC) (SLO)Marinko Matosevic (AUS)6-0 6-2 [H2H]
Q3Goran Belosevic (CRO)Tomislav Hadzic (CRO)3-6 6-2 6-0 [H2H]
Q3Janos Zibrat (WC) (SLO)Stefano Vukov (15) (CRO)7-5 6-2 [H2H]
Q3Juan-Francisco Spina (4) (ARG)Ales Svigelj (SLO)6-1 6-3 [H2H]
Q3Zoran Golubovic (WC) (SLO)Ivo Lampic (SLO)6-2 6-1 [H2H]
Q3Grega Zemlja (SLO)Alexander Nonnekes (NED)7-5 6-3 [H2H]
Q3Robert Loncaric (12) (CRO)Patrick Linke (AUT)6-2 6-1 [H2H]
Q3Saso Bende (SLO)Javier Ferrin-Kranewitter (5) (ARG)1-6 7-6(9) 6-1 [H2H]
Q3Bram Ten Berge (NED)Gregor Repina (SLO)6-2 6-3 [H2H]
Q3Tomaz Berendijas (SLO)Aljaz Kos (WC) (SLO)6-2 6-2 [H2H]
Q3Mislav Hizak (16) (CRO)Rafael Schaerf (AUT)6-3 6-1 [H2H]
Q3Jesse Huta Galung (6) (NED)Aljosa Nipic (SLO)6-1 6-3 [H2H]
Q3Daniel Caiado (BRA)Blaz Kavcic (SLO)6-4 2-6 7-5 [H2H]
Q3Nejc Smole (WC) (SLO)Anej Morelj (SLO)6-2 6-4 [H2H]
Q3Jerome Becker (14) (GER)Rok Petelinsek (SLO)6-1 6-0 [H2H]
Q3Josko Topic (7) (CRO)Gasper Pavli (SLO)6-4 6-1 [H2H]
Q3Marc Ijzermann (NED)Sten Weingartner (NED)7-6(5) 2-6 6-1 [H2H]
Q3Nies-Henning Lampe (GER)Drazen Sakac (CRO)6-7(5) 6-2 6-2 [H2H]
Q3Patrick Wolfler (13) (AUT)Iztok Kukec (SLO)6-1 6-2 [H2H]
Q3Matthias Wellermann (8) (GER)Filip Frensch (GER)6-3 6-1 [H2H]
Q3Matic Omerzel (WC) (SLO)Mitja Ogrizek (SLO)6-3 6-0 [H2H]
Q3Marko Por (SLO)Jordi Marees (NED)6-4 7-5 [H2H]
Q3Gordan Peranec (10) (CRO)Samo Amon (SLO)6-0 6-0 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovenia F2 Futures draw (Men's) 2004?
Who will win Slovenia F2 Futures?