ATP Slovenia F1 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Slovenia F1 Futures Discussion!


Share This...


Slovenia F1 Futures Event Details:

2015-06-01Clay
OutdoorSlovenia
Seeds:
View Past Years Draws: 2018  2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovenia F1 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FKirill Dmitriev (3) (RUS)Lucas Miedler (AUT)6-4 6-1[H2H]
SFLucas Miedler (AUT)Filippo Leonardi (ITA)6-3 6-2[H2H]
SFKirill Dmitriev (3) (RUS)Patrick Ofner (AUT)6-7(5) 6-3 7-6(5)[H2H]
QFFilippo Leonardi (ITA)Dusan Lojda (1) (CZE)6-2 6-2[H2H]
QFLucas Miedler (AUT)Pirmin Haenle (GER)6-4 4-6 6-2[H2H]
QFKirill Dmitriev (3) (RUS)Gibril Diarra (AUT)6-4 7-6(9)[H2H]
QFPatrick Ofner (AUT)Pascal Brunner (7) (AUT)3-6 6-3 7-5[H2H]
R16Dusan Lojda (1) (CZE)Nik Razborsek (WC) (SLO)6-3 6-1[H2H]
R16Filippo Leonardi (ITA)Daniel Uhlig (GER)2-6 7-5 6-1[H2H]
R16Lucas Miedler (AUT)Peter Heller (4) (GER)6-4 4-6 6-3[H2H]
R16Pirmin Haenle (GER)Adam Majchrowicz (POL)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Gibril Diarra (AUT)Danylo Kalenichenko (UKR)7-5 3-6 6-4[H2H]
R16Kirill Dmitriev (3) (RUS)David Gorsic ()6-2 6-1[H2H]
R16Pascal Brunner (7) (AUT)Jacob Grills (AUS)6-4 5-7 6-2[H2H]
R16Patrick Ofner (AUT)Juraj Masar (SVK)6-4 6-4[H2H]
R32Dusan Lojda (1) (CZE)Lukas Weinhandl (WC) (AUT)7-6(0) 6-0[H2H]
R32Nik Razborsek (WC) (SLO)Luca Pancaldi (ITA)6-3 6-1[H2H]
R32Filippo Leonardi (ITA)Aljaz Radinski (WC) (SLO)0-6 7-5 6-4[H2H]
R32Daniel Uhlig (GER)Maximilian Neuchrist (5) (AUT)6-7(0) 7-5 3-0 Retired[H2H]
R32Peter Heller (4) (GER)Mike Urbanija (SLO)7-5 6-1[H2H]
R32Lucas Miedler (AUT)Dorian Tomaz Janezic (WC) ()6-3 6-0[H2H]
R32Pirmin Haenle (GER)Denis Kapric (GER)6-4 6-7(4) 6-3[H2H]
R32Adam Majchrowicz (POL)Marek Semjan (8) (SVK)6-1 6-2[H2H]
R32Gibril Diarra (AUT)Dmitry Popko (6) (KAZ)7-6(4) 6-7(1) 6-0[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (UKR)Gabor Borsos (HUN)6-4 6-1[H2H]
R32David Gorsic ()Levente Godry (HUN)3-6 6-2 7-6(6)[H2H]
R32Kirill Dmitriev (3) (RUS)Tilen Zitnik ()7-6(5) 6-3[H2H]
R32Pascal Brunner (7) (AUT)Moritz Baumann (GER)6-3 7-5[H2H]
R32Jacob Grills (AUS)Tomislav Ternar (SLO)6-4 6-2[H2H]
R32Juraj Masar (SVK)Robert Rumler (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Patrick Ofner (AUT)Alexander Ward (2) (GBR)3-6 6-0 6-2[H2H]
Men's Doubles
FDanylo Kalenichenko (3) (UKR)
Goncalo Oliveira (PRT)
Rok Jarc (SLO)
Mike Urbanija (SLO)
6-4 7-6(3)
SFDanylo Kalenichenko (3) (UKR)
Goncalo Oliveira (PRT)
Jacob Grills (AUS)
Alexander Ward (GBR)
6-3 6-4
SFRok Jarc (SLO)
Mike Urbanija (SLO)
Dmitry Popko (2) (KAZ)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
7-6(3) 6-2
QFJacob Grills (AUS)
Alexander Ward (GBR)
Lucas Miedler (1) (AUT)
Maximilian Neuchrist (AUT)
7-5 6-3
QFDanylo Kalenichenko (3) (UKR)
Goncalo Oliveira (PRT)
Anze Kapun (WC) (SLO)
Martin Rmus (SLO)
3-6 6-4 10-4
QFRok Jarc (SLO)
Mike Urbanija (SLO)
Dusan Lojda (CZE)
Robert Rumler (CZE)
6-7(3) 6-4 10-5
QFDmitry Popko (2) (KAZ)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
Pascal Brunner (AUT)
Lukas Weinhandl (AUT)
6-2 6-4
R16Lucas Miedler (1) (AUT)
Maximilian Neuchrist (AUT)
Jure Frank (WC) ()
Tim Zibrat ()
6-3 6-1
R16Jacob Grills (AUS)
Alexander Ward (GBR)
Matej Leljak ()
Janos Zibrat ()
6-3 7-5
R16Danylo Kalenichenko (3) (UKR)
Goncalo Oliveira (PRT)
Adrian Andrzejczuk (POL)
Adam Majchrowicz (POL)
6-4 6-3
R16Anze Kapun (WC) (SLO)
Martin Rmus (SLO)
David Gorsic ()
Tilen Zitnik ()
6-3 6-7(2) 10-6
R16Dusan Lojda (CZE)
Robert Rumler (CZE)
Jagos Babovic (WC) ()
Mitja Zajsek ()
6-1 6-1
R16Rok Jarc (SLO)
Mike Urbanija (SLO)
Gabor Borsos (4) (HUN)
Levente Godry (HUN)
6-4 6-1
R16Pascal Brunner (AUT)
Lukas Weinhandl (AUT)
Dorian Tomaz Janezic ()
Ziga Papez ()
6-4 6-2
R16Dmitry Popko (2) (KAZ)
Tristan-Samuel Weissborn (AUT)
Aljaz Radinski (SLO)
Tomislav Ternar (SLO)
7-6(4) 7-5
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Danylo Kalenichenko (1) (UKR)Jan Dernic ()6-1 6-2[H2H]
Q1Daniel Uhlig (2) (GER)Luca Gelhardt ()6-4 6-2[H2H]
Q1Tilen Zitnik ()Grega Boh ()6-4 6-4[H2H]
Q1Adam Majchrowicz (4) (POL)Grigory Potemkin (RUS)4-6 6-4 6-2[H2H]
Q1Levente Godry (5) (HUN)Matej Leljak ()6-1 6-1[H2H]
Q1Robert Rumler (6) (CZE)Matvey Khomentovskiy (RUS)2-6 6-2 6-2[H2H]
Q1Denis Kapric (7) (GER)Janos Zibrat (10) ()6-2 6-0[H2H]
Q1David Gorsic (8) ()Tomislav Antoljak ()2-6 6-0 6-2[H2H]
Q2Danylo Kalenichenko (1) (UKR)Marko Novak ()6-0 6-1[H2H]
Q2Jan Dernic ()Erik Chren (SVK)6-3 4-6 7-6(1)[H2H]
Q2Daniel Uhlig (2) (GER)Toni Simonovic ()6-1 6-1[H2H]
Q2Luca Gelhardt ()Alberto De Meo (ITA)6-0 6-1[H2H]
Q2Tilen Zitnik ()Adrian Andrzejczuk (3) (POL)6-3 6-1[H2H]
Q2Grega Boh ()Ivan Dudic ()6-3 2-6 7-6(5)[H2H]
Q2Adam Majchrowicz (4) (POL)Marin Plisic ()7-6(0) 4-6 6-1[H2H]
Q2Grigory Potemkin (RUS)Rok Krizaj ()6-3 6-2[H2H]
Q2Levente Godry (5) (HUN)Patrik Sudic ()6-4 7-6(6)[H2H]
Q2Matej Leljak ()Ziga Drobnic (WC) (SLO)6-4 6-1[H2H]
Q2Robert Rumler (6) (CZE)Maximilian Waz (AUT)6-1 3-0 Retired[H2H]
Q2Matvey Khomentovskiy (RUS)Ziga Papez (9) ()6-1 6-2[H2H]
Q2Denis Kapric (7) (GER)Jure Frank ()6-4 6-4[H2H]
Q2Janos Zibrat (10) ()Timo Taenzer (SUI)2-6 6-2 7-5[H2H]
Q2David Gorsic (8) ()Zvonimir Oreskovic (WC) ()6-3 6-3[H2H]
Q2Tomislav Antoljak ()Domagoj Biljesko (11) ()WO[H2H]
Q3Danylo Kalenichenko (1) (UKR)ByeBye[H2H]
Q3Marko Novak ()Rand Hogen (USA)6-0 6-1[H2H]
Q3UndecidedJan Dernic ()Bye[H2H]
Q3UndecidedErik Chren (SVK)Bye[H2H]
Q3Daniel Uhlig (2) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Toni Simonovic ()Matthias Angerbauer (AUT)6-0 6-3[H2H]
Q3Alberto De Meo (ITA)Peter Sillanpaa (FIN)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedLuca Gelhardt ()Bye[H2H]
Q3Adrian Andrzejczuk (3) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Tilen Zitnik ()Pauli Sillanpaa (FIN)6-1 6-1[H2H]
Q3Grega Boh ()Miha Okorn ()6-2 1-2 Retired[H2H]
Q3UndecidedIvan Dudic ()Bye[H2H]
Q3Adam Majchrowicz (4) (POL)ByeBye[H2H]
Q3Marin Plisic ()Anze Loviscek ()6-2 6-2[H2H]
Q3Grigory Potemkin (RUS)Nenad Vladusic (SRB)6-1 6-3[H2H]
Q3UndecidedRok Krizaj ()Bye[H2H]
Q3Levente Godry (5) (HUN)ByeBye[H2H]
Q3Patrik Sudic ()Matteo DE Vincentis (ITA)6-4 6-4[H2H]
Q3Matej Leljak ()Tim Zibrat ()6-2 6-2[H2H]
Q3UndecidedZiga Drobnic (WC) (SLO)Bye[H2H]
Q3Robert Rumler (6) (CZE)ByeBye[H2H]
Q3Maximilian Waz (AUT)Dino Hadzalic ()6-3 7-5[H2H]
Q3Matvey Khomentovskiy (RUS)Taher Daifallah (AUT)6-1 6-0[H2H]
Q3UndecidedZiga Papez (9) ()Bye[H2H]
Q3Denis Kapric (7) (GER)ByeBye[H2H]
Q3Jure Frank ()Aljaz Jakob Kaplja (WC) ()1-6 6-3 6-4[H2H]
Q3Timo Taenzer (SUI)Markus Neuhauser (AUT)6-2 6-1[H2H]
Q3UndecidedJanos Zibrat (10) ()Bye[H2H]
Q3David Gorsic (8) ()ByeBye[H2H]
Q3Zvonimir Oreskovic (WC) ()Valentin Horvat ()6-1 6-4[H2H]
Q3Tomislav Antoljak ()Alvaro Rentero Puche (ESP)6-0 6-1[H2H]
Q3UndecidedDomagoj Biljesko (11) ()Bye[H2H]