ATP Slovenia F3 Futures Draw (Men's) - 2006

Click Here To Join The Slovenia F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovenia F3 Futures Event Details:

2006-06-12Clay
OutdoorKoper, Slovenia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovenia F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMarko Tkalec (SLO)Manuel Jorquera (5) (ITA)4-6 6-1 6-2 [H2H]
SFMarko Tkalec (SLO)Blaz Kavcic (SLO)7-5 6-2 [H2H]
SFManuel Jorquera (5) (ITA)Petar Jelenic (CRO)3-6 6-3 6-2 [H2H]
QFMarko Tkalec (SLO)Rok Jarc (7) (SLO)7-6(4) 6-2 [H2H]
QFBlaz Kavcic (SLO)Ivan Cerovic (4) (CRO)1-6 7-6(5) 6-2 [H2H]
QFManuel Jorquera (5) (ITA)Grega Zemlja (3) (SLO)2-6 6-4 7-6(5) [H2H]
QFPetar Jelenic (CRO)Darko Madjarovski (YUG)6-2 6-3 [H2H]
R16Marko Tkalec (SLO)Marco Mirnegg (1) (AUT)6-4 6-3 [H2H]
R16Rok Jarc (7) (SLO)Albert Loncaric (Q) (CRO)4-6 6-2 6-3 [H2H]
R16Ivan Cerovic (4) (CRO)Roman Kelecic (Q) (CRO)6-1 6-2 [H2H]
R16Blaz Kavcic (SLO)Josko Topic (CRO)6-3 6-4 [H2H]
R16Manuel Jorquera (5) (ITA)Matteo Galli (ITA)6-1 7-6(7) [H2H]
R16Grega Zemlja (3) (SLO)Aleksandar Grubin (YUG)6-7(1) 6-1 7-5 [H2H]
R16Petar Jelenic (CRO)Roman Kutac (CZE)6-3 6-2 [H2H]
R16Darko Madjarovski (YUG)Marco Pedrini (2) (ITA)6-0 6-4 [H2H]
R32Marco Mirnegg (1) (AUT)Tadej Turk (Q) (SLO)6-1 6-2 [H2H]
R32Marko Tkalec (SLO)Patrick Schmolzer (AUT)6-4 6-3 [H2H]
R32Albert Loncaric (Q) (CRO)Vilim Visak (CRO)2-6 6-4 6-3 [H2H]
R32Rok Jarc (7) (SLO)Ales Svigelj (Q) (SLO)6-3 6-4 [H2H]
R32Ivan Cerovic (4) (CRO)Martin Rmus (WC) (SLO)6-2 6-2 [H2H]
R32Roman Kelecic (Q) (CRO)Duje Tomasovic (WC) (CRO)6-3 6-1 [H2H]
R32Josko Topic (CRO)Valerio Carrese (WC) (ITA)6-1 6-2 [H2H]
R32Blaz Kavcic (SLO)Stefan Wiespeiner (6) (AUT)6-4 6-4 [H2H]
R32Manuel Jorquera (5) (ITA)Ante Nakic-Alfirevic (Q) (CRO)0-6 6-4 6-4 [H2H]
R32Matteo Galli (ITA)Saso Bende (Q) (SLO)7-6(2) 6-2 [H2H]
R32Aleksandar Grubin (YUG)Enej Bonin (Q) (SLO)6-3 6-2 [H2H]
R32Grega Zemlja (3) (SLO)Luka Kukulic (Q) (CRO)6-3 6-1 [H2H]
R32Roman Kutac (CZE)Jordi Marse-Vidri (8) (ESP)6-2 6-2 [H2H]
R32Petar Jelenic (CRO)Franko Skugor (CRO)6-1 6-2 [H2H]
R32Darko Madjarovski (YUG)Bostjan Osabnik (SLO)6-2 6-3 [H2H]
R32Marco Pedrini (2) (ITA)Zoran Golubovic (WC) (SLO)6-3 6-3 [H2H]
Men's Doubles
FIvan Cerovic (1) (CRO)
Darko Madjarovski (YUG)
Luka Kukulic (CRO)
Josko Topic (CRO)
6-2 6-7(5) 7-6(4)
SFIvan Cerovic (1) (CRO)
Darko Madjarovski (YUG)
Martin Rmus (SLO)
Janos Zibrat (SLO)
6-2 6-4
SFLuka Kukulic (CRO)
Josko Topic (CRO)
Luka Ocvirk (SLO)
Nikola Popovic (SLO)
6-1 4-6 6-4
QFIvan Cerovic (1) (CRO)
Darko Madjarovski (YUG)
Rodrigo Castano (ARG)
Miha Lavrgna (SLO)
6-0 6-1
QFMartin Rmus (SLO)
Janos Zibrat (SLO)
Marco Mirnegg (3) (AUT)
Stefan Wiespeiner (AUT)
6-3 6-4
QFLuka Kukulic (CRO)
Josko Topic (CRO)
Rok Jarc (4) (SLO)
Blaz Kavcic (SLO)
6-3 5-7 7-6(4)
QFLuka Ocvirk (SLO)
Nikola Popovic (SLO)
Roman Kutac (2) (CZE)
Jordi Marse-Vidri (ESP)
6-1 6-1
R16Ivan Cerovic (1) (CRO)
Darko Madjarovski (YUG)
Bye
R16Rodrigo Castano (ARG)
Miha Lavrgna (SLO)
Saso Bende (SLO)
Marko Lazic (SLO)
6-4 0-6 6-1
R16Marco Mirnegg (3) (AUT)
Stefan Wiespeiner (AUT)
Ante Nakic-Alfirevic (CRO)
Drazen Sakac (CRO)
6-4 6-2
R16Martin Rmus (SLO)
Janos Zibrat (SLO)
Samo Bradaskja (SLO)
Mario Saric (CRO)
6-3 6-3
R16Luka Kukulic (CRO)
Josko Topic (CRO)
Emil Setic (WC) (CRO)
Filip Setic (CRO)
6-4 6-2
R16Rok Jarc (4) (SLO)
Blaz Kavcic (SLO)
Erik Konig (SLO)
Miha Mlakar (SLO)
6-2 7-5
R16Luka Ocvirk (SLO)
Nikola Popovic (SLO)
Nikolay Marinchenko (RUS)
Kevin Taylor (RSA)
6-2 6-2
R16Roman Kutac (2) (CZE)
Jordi Marse-Vidri (ESP)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Luka Kukulic (1) (CRO)Kevin Taylor (RSA)7-6(2) 7-5 [H2H]
Q1Ante Nakic-Alfirevic (2) (CRO)Bostjan Repansek (SLO)6-3 1-6 6-3 [H2H]
Q1Enej Bonin (SLO)Miha Mlakar (3) (SLO)7-6(4) 4-6 7-6(3) [H2H]
Q1Roman Kelecic (4) (CRO)Filip Setic (CRO)6-1 6-0 [H2H]
Q1Saso Bende (5) (SLO)Rok Ursic (SLO)6-1 6-2 [H2H]
Q1Albert Loncaric (6) (CRO)Ivan Stelko (CRO)6-7(10) 6-3 6-3 [H2H]
Q1Tadej Turk (WC) (SLO)Rodrigo Castano (ARG)6-4 2-6 6-2 [H2H]
Q1Ales Svigelj (SLO)Marko Pazman (8) (CRO)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q2Luka Kukulic (1) (CRO)Marko Lazic (SLO)6-2 6-2 [H2H]
Q2Kevin Taylor (RSA)Robert Loncaric (CRO)6-0 5-7 6-3 [H2H]
Q2Ante Nakic-Alfirevic (2) (CRO)Nenad Maric (CRO)6-2 6-1 [H2H]
Q2Bostjan Repansek (SLO)Tomislav Raca (CRO)6-3 6-4 [H2H]
Q2Miha Mlakar (3) (SLO)Nejc Steiner (SLO)6-3 6-0 [H2H]
Q2Enej Bonin (SLO)Anej Morelj (WC) (SLO)6-2 7-5 [H2H]
Q2Roman Kelecic (4) (CRO)Filip Kricka (CRO)6-4 6-2 [H2H]
Q2Filip Setic (CRO)Gunther Fercher (AUT)6-2 7-5 [H2H]
Q2Saso Bende (5) (SLO)Ales Plesnicar (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q2Rok Ursic (SLO)Janez Semrajc (SLO)2-6 2-4 Retired[H2H]
Q2Albert Loncaric (6) (CRO)Vincent Boginoff (FRA)6-3 6-1 [H2H]
Q2Ivan Stelko (CRO)Gregor Repina (SLO)6-2 6-0 [H2H]
Q2Rodrigo Castano (ARG)Drazen Sakac (7) (CRO)7-6(8) 6-2 [H2H]
Q2Tadej Turk (WC) (SLO)Nikolay Marinchenko (RUS)6-1 6-3 [H2H]
Q2Marko Pazman (8) (CRO)Erik Konig (SLO)6-2 6-4 [H2H]
Q2Ales Svigelj (SLO)Emil Setic (CRO)6-4 6-1 [H2H]
Q3Luka Kukulic (1) (CRO)Bye
Q3Marko Lazic (SLO)Bye
Q3Robert Loncaric (CRO)Janis Mellups (LAT)6-3 6-2 [H2H]
Q3Kevin Taylor (RSA)Davide Ruzzier (ITA)6-3 6-2 [H2H]
Q3Ante Nakic-Alfirevic (2) (CRO)Bye
Q3Nenad Maric (CRO)Samo Bradaskja (SLO)6-4 1-6 6-4 [H2H]
Q3Tomislav Raca (CRO)Dino Bilankov (CRO)6-1 6-2 [H2H]
Q3Bostjan Repansek (SLO)Urban Cevka (SLO)6-0 6-4 [H2H]
Q3Miha Mlakar (3) (SLO)Bye
Q3Nejc Steiner (SLO)Stepan Khotulev (RUS)6-1 6-4 [H2H]
Q3Enej Bonin (SLO)Niko Grba (CRO)6-3 6-2 [H2H]
Q3Anej Morelj (WC) (SLO)Marijan Rakovac (CRO)6-4 6-3 [H2H]
Q3Roman Kelecic (4) (CRO)Bye
Q3Filip Kricka (CRO)Bye
Q3Gunther Fercher (AUT)Janos Zibrat (SLO)6-1 6-4 [H2H]
Q3Filip Setic (CRO)Miha Lavrgna (SLO)4-6 6-4 6-1 [H2H]
Q3Saso Bende (5) (SLO)Bye
Q3Ales Plesnicar (ITA)Bye
Q3Rok Ursic (SLO)Mario Saric (CRO)6-2 6-1 [H2H]
Q3Janez Semrajc (SLO)Kristijan Mesaros (CRO)1-6 6-4 6-3 [H2H]
Q3Albert Loncaric (6) (CRO)Bye
Q3Vincent Boginoff (FRA)Bye
Q3Ivan Stelko (CRO)Ivan Salec (CRO)6-2 6-2 [H2H]
Q3Gregor Repina (SLO)Rok Bonin (SLO)7-5 4-6 6-2 [H2H]
Q3Drazen Sakac (7) (CRO)Bye
Q3Rodrigo Castano (ARG)Bye
Q3Tadej Turk (WC) (SLO)Vinko Ojdanic (CRO)6-4 6-1 [H2H]
Q3Nikolay Marinchenko (RUS)Aleksander Klenar (SLO)6-3 6-2 [H2H]
Q3Marko Pazman (8) (CRO)Bye
Q3Erik Konig (SLO)Bye
Q3Ales Svigelj (SLO)Andraz Kranjc (SLO)6-4 6-0 [H2H]
Q3Emil Setic (CRO)Marko Strukelj (SLO)6-3 6-2 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovenia F3 Futures draw (Men's) 2006?
Who will win Slovenia F3 Futures?