ATP Slovenia F3 Futures Draw (Men's) - 2005

Click Here To Join The Slovenia F3 Futures Discussion!


Share This...


Slovenia F3 Futures Event Details:

2005-06-13Clay
OutdoorKoper, Slovenia
Seeds:
View Past Years Draws: 2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007  2006  2005  2004  2003    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovenia F3 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FGrega Zemlja (7) (SLO)Marco Pedrini (8) (ITA)6-7(2) 6-4 6-4 [H2H]
SFMarco Pedrini (8) (ITA)Jaroslav Pospisil (4) (CZE)6-2 7-5 [H2H]
SFGrega Zemlja (7) (SLO)Konstantin Gruber (5) (AUT)6-4 4-2 Retired[H2H]
QFMarco Pedrini (8) (ITA)Marko Tkalec (SLO)3-6 7-6(4) 6-3 [H2H]
QFJaroslav Pospisil (4) (CZE)Alessandro Da Col (ITA)6-1 6-3 [H2H]
QFGrega Zemlja (7) (SLO)Photos Kallias (CYP)7-5 6-3 [H2H]
QFKonstantin Gruber (5) (AUT)Marko Neunteibl (2) (AUT)7-6(4) 6-4 [H2H]
R16Marko Tkalec (SLO)Ivan Cerovic (1) (CRO)5-7 6-4 6-0 [H2H]
R16Marco Pedrini (8) (ITA)Herbert Wiltschnig (AUT)6-2 6-2 [H2H]
R16Jaroslav Pospisil (4) (CZE)Christopher Koderisch (GER)3-6 6-3 6-2 [H2H]
R16Alessandro Da Col (ITA)Kornel Bardoczky (6) (HUN)6-2 6-0 [H2H]
R16Grega Zemlja (7) (SLO)Christian Magg (AUT)6-4 6-4 [H2H]
R16Photos Kallias (CYP)Bostjan Osabnik (3) (SLO)7-6(5) 6-0 [H2H]
R16Konstantin Gruber (5) (AUT)Marin Bradaric (CRO)6-2 3-6 6-1 [H2H]
R16Marko Neunteibl (2) (AUT)Marco Gualdi (Q) (ITA)6-4 6-1 [H2H]
R32Ivan Cerovic (1) (CRO)Anze Kapun (Q) (SLO)6-4 6-0 [H2H]
R32Marko Tkalec (SLO)Christian Grunes (GER)3-6 4-1 Retired[H2H]
R32Herbert Wiltschnig (AUT)Franko Skugor (Q) (CRO)7-6(4) 6-3 [H2H]
R32Marco Pedrini (8) (ITA)Rok Jarc (SLO)7-5 6-4 [H2H]
R32Jaroslav Pospisil (4) (CZE)Juan-Pablo Amado (Q) (ARG)6-1 6-3 [H2H]
R32Christopher Koderisch (GER)Jan Tavcar (WC) (SLO)6-2 6-3 [H2H]
R32Alessandro Da Col (ITA)Ernests Gulbis (Q) (LAT)6-3 6-1 [H2H]
R32Kornel Bardoczky (6) (HUN)Blaz Kavcic (WC) (SLO)6-0 6-3 [H2H]
R32Grega Zemlja (7) (SLO)Vilim Visak (SE) (CRO)6-2 6-2 [H2H]
R32Christian Magg (AUT)Denis Bovhan (Q) (SLO)6-4 6-2 [H2H]
R32Photos Kallias (CYP)Luka Kukulic (Q) (CRO)6-3 2-6 6-0 [H2H]
R32Bostjan Osabnik (3) (SLO)Matthew Brown (LL) (GBR)6-4 6-2 [H2H]
R32Konstantin Gruber (5) (AUT)Duje Tomasovic (WC) (CRO)6-1 6-1 [H2H]
R32Marin Bradaric (CRO)Patrick Schmolzer (AUT)6-4 2-6 7-5 [H2H]
R32Marco Gualdi (Q) (ITA)Daniel Brands (Q) (GER)6-4 7-6(7) [H2H]
R32Marko Neunteibl (2) (AUT)Zoran Golubovic (WC) (SLO)6-4 7-5 [H2H]
Men's Doubles
FMarko Neunteibl (AUT)
Christoph Palmanshofer (AUT)
Matic Omerzel (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
7-6(1) 6-1
SFMarko Neunteibl (AUT)
Christoph Palmanshofer (AUT)
Rok Galun (SLO)
Anze Kapun (SLO)
6-2 6-2
SFMatic Omerzel (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Franko Skugor (CRO)
Vilim Visak (CRO)
2-6 6-2 6-4
QFRok Galun (SLO)
Anze Kapun (SLO)
Kornel Bardoczky (1) (HUN)
Jaroslav Pospisil (CZE)
6-1 6-1
QFMarko Neunteibl (AUT)
Christoph Palmanshofer (AUT)
Christian Grunes (3) (GER)
Christopher Koderisch (GER)
WO
QFFranko Skugor (CRO)
Vilim Visak (CRO)
Anej Morelj (SLO)
Ales Plesnicar (ITA)
6-4 6-2
QFMatic Omerzel (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Marin Bradaric (2) (CRO)
Ivan Cerovic (CRO)
6-0 6-0
R16Kornel Bardoczky (1) (HUN)
Jaroslav Pospisil (CZE)
Bye
R16Rok Galun (SLO)
Anze Kapun (SLO)
Erik Konig (SLO)
Miha Lavrgna (SLO)
6-0 6-1
R16Christian Grunes (3) (GER)
Christopher Koderisch (GER)
Nikola Popovic (SLO)
Viktor Zetterholm (SWE)
7-5 7-6(5)
R16Marko Neunteibl (AUT)
Christoph Palmanshofer (AUT)
Jan Tavcar (SLO)
Marko Tkalec (SLO)
6-3 6-1
R16Franko Skugor (CRO)
Vilim Visak (CRO)
John Isner (USA)
Colin Purcell (USA)
6-4 6-1
R16Anej Morelj (SLO)
Ales Plesnicar (ITA)
Juan-Pablo Amado (4) (ARG)
Daniel Brands (GER)
6-2 6-1
R16Matic Omerzel (SLO)
Bostjan Osabnik (SLO)
Jurij Menih (SLO)
Matej Nemec (SLO)
6-4 6-1
R16Marin Bradaric (2) (CRO)
Ivan Cerovic (CRO)
Bye
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Daniel Brands (1) (GER)Igor Markota (CRO)6-0 6-1 [H2H]
Q1Juan-Pablo Amado (2) (ARG)Giulio Torroni (ITA)6-0 6-4 [H2H]
Q1Franko Skugor (3) (CRO)Federico Levi (ARG)7-5 4-6 6-1 [H2H]
Q1Marco Gualdi (4) (ITA)Viktor Zetterholm (SWE)6-4 6-2 [H2H]
Q1Denis Bovhan (SLO)Matthew Brown (12) (GBR)6-0 6-2 [H2H]
Q1Luka Kukulic (6) (CRO)Goran Belosevic (10) (CRO)6-3 6-4 [H2H]
Q1Anze Kapun (13) (SLO)Kresimir Ritz (7) (CRO)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q1Ernests Gulbis (9) (LAT)Josip Juric (CRO)3-6 6-2 6-2 [H2H]
Q2Daniel Brands (1) (GER)Saso Bende (SLO)6-2 6-3 [H2H]
Q2Igor Markota (CRO)Marko Pazman (CRO)6-3 6-7(4) 7-6(7) [H2H]
Q2Juan-Pablo Amado (2) (ARG)Drazen Sakac (CRO)6-4 6-4 [H2H]
Q2Giulio Torroni (ITA)Petr Frelich (CZE)7-5 6-4 [H2H]
Q2Franko Skugor (3) (CRO)Patrik Milic (WC) (SLO)6-0 6-0 [H2H]
Q2Federico Levi (ARG)Kristijan Mesaros (CRO)3-6 6-3 7-6(3) [H2H]
Q2Marco Gualdi (4) (ITA)Miha Mlakar (SLO)6-4 6-1 [H2H]
Q2Viktor Zetterholm (SWE)Miha Lavrgna (SLO)6-3 6-4 [H2H]
Q2Denis Bovhan (SLO)Jurij Menih (SLO)7-5 6-1 [H2H]
Q2Matthew Brown (12) (GBR)Matej Zlatkovic (SLO)4-6 6-3 6-0 [H2H]
Q2Luka Kukulic (6) (CRO)Grega Teraz (SLO)6-4 6-4 [H2H]
Q2Goran Belosevic (10) (CRO)Andraz Kranjc (SLO)6-2 6-2 [H2H]
Q2Kresimir Ritz (7) (CRO)Nejc Steiner (SLO)6-1 6-2 [H2H]
Q2Anze Kapun (13) (SLO)Ales Svigelj (SLO)4-6 7-6(3) 6-4 [H2H]
Q2Josip Juric (CRO)Roman Kelecic (8) (CRO)6-4 6-0 [H2H]
Q2Ernests Gulbis (9) (LAT)Enej Bonin (WC) (SLO)6-1 6-0 [H2H]
Q3Daniel Brands (1) (GER)Sebastian Cannata (ARG)6-1 6-1 [H2H]
Q3Saso Bende (SLO)Ziga Derzic (SLO)6-1 6-1 [H2H]
Q3Igor Markota (CRO)Tihomir Lebo (SUI)6-0 2-6 6-4 [H2H]
Q3Marko Pazman (CRO)Nenad Maric (CRO)6-3 6-0 [H2H]
Q3Juan-Pablo Amado (2) (ARG)Ales Plesnicar (ITA)6-0 6-1 [H2H]
Q3Drazen Sakac (CRO)Erik Konig (SLO)7-5 6-1 [H2H]
Q3Giulio Torroni (ITA)Bruno Peric (CRO)6-3 6-2 [H2H]
Q3Petr Frelich (CZE)Martin Rmus (SLO)2-6 6-2 6-3 [H2H]
Q3Franko Skugor (3) (CRO)Luka Grdic (SLO)6-2 6-0 [H2H]
Q3Patrik Milic (WC) (SLO)Anej Morelj (WC) (SLO)7-5 6-4 [H2H]
Q3Federico Levi (ARG)Gregor Repina (SLO)7-5 0-6 6-1 [H2H]
Q3Kristijan Mesaros (CRO)Matjaz Pogacnik (14) (SLO)7-5 6-3 [H2H]
Q3Marco Gualdi (4) (ITA)Aleksandar Cucuz (SUI)7-5 6-2 [H2H]
Q3Miha Mlakar (SLO)Ante Nakic-Alfirevic (CRO)7-5 6-3 [H2H]
Q3Viktor Zetterholm (SWE)Kreso Zrinski (CRO)6-4 6-1 [H2H]
Q3Miha Lavrgna (SLO)Paul Brighten (11) (GBR)6-0 6-3 [H2H]
Q3Jurij Menih (SLO)Tomislav Hadzic (5) (CRO)7-6(4) 2-0 Retired[H2H]
Q3Denis Bovhan (SLO)Rok Ursic (SLO)6-1 6-1 [H2H]
Q3Matej Zlatkovic (SLO)Janos Zibrat (SLO)6-3 6-2 [H2H]
Q3Matthew Brown (12) (GBR)Daniel Santl (SLO)6-3 7-6(2) [H2H]
Q3Luka Kukulic (6) (CRO)Rok Bonin (WC) (SLO)6-0 6-2 [H2H]
Q3Grega Teraz (SLO)Mel Segota (SLO)6-4 6-2 [H2H]
Q3Andraz Kranjc (SLO)Andrea Odogaso (WC) (SLO)6-3 3-6 6-2 [H2H]
Q3Goran Belosevic (10) (CRO)Aleksander Klenar (WC) (SLO)6-1 6-0 [H2H]
Q3Kresimir Ritz (7) (CRO)Andrej Bizjak (WC) (SLO)6-0 6-1 [H2H]
Q3Nejc Steiner (SLO)Marko Lazic (SLO)4-6 6-4 6-4 [H2H]
Q3Ales Svigelj (SLO)Keith Meisner (GBR)5-7 6-2 7-6(4) [H2H]
Q3Anze Kapun (13) (SLO)Peter Pevc (SLO)7-6(6) 6-0 [H2H]
Q3Roman Kelecic (8) (CRO)Luka Brekalo (WC) (CRO)6-3 6-3 [H2H]
Q3Josip Juric (CRO)Tomislav Raca (CRO)6-3 6-0 [H2H]
Q3Enej Bonin (WC) (SLO)Sven Burus (CRO)6-2 Retired[H2H]
Q3Ernests Gulbis (9) (LAT)Luka Radovic (SLO)6-2 6-0 [H2H]


What's your opinion on the ATP Slovenia F3 Futures draw (Men's) 2005?
Who will win Slovenia F3 Futures?