ATP Slovakia F4 Futures Draw (Men's) - 2015

Click Here To Join The Slovakia F4 Futures Discussion!


Share This...


Slovakia F4 Futures Event Details:

2015-08-03Clay
OutdoorSlovakia
Seeds:
View Past Years Draws: 2017  2016  2015  2014  2013  2012  2011  2010  2009  2008  2007    (To go back further use "Year" dropdown box below)

NEW!! View the Slovakia F4 Futures draw for any past year by using the "Year" dropdown box below OR
search for a different event by using the "Event" box:

Tour: Search Any Event: Year:  
Jump To >   Singles    Doubles    Singles Qualifying
RoundWinning PlayerLosing PlayerScoreH2H
Men's Singles
FMartin Blasko (SVK)Tomislav Ternar (SLO)3-6 6-4 6-4[H2H]
SFMartin Blasko (SVK)Gavin Van Peperzeel (1) (AUS)6-1 6-3[H2H]
SFTomislav Ternar (SLO)Pietro Licciardi (5) (ITA)6-3 6-4[H2H]
QFGavin Van Peperzeel (1) (AUS)Alessandro Colella (ITA)6-3 6-4[H2H]
QFMartin Blasko (SVK)Ivan Kosec (SVK)1-6 6-1 6-2[H2H]
QFPietro Licciardi (5) (ITA)Dmitry Popko (3) (KAZ)7-6(9) 2-6 6-3[H2H]
QFTomislav Ternar (SLO)Patrik Fabian (7) (SVK)6-4 6-1[H2H]
R16Gavin Van Peperzeel (1) (AUS)Petr Michnev (CZE)6-3 6-4[H2H]
R16Alessandro Colella (ITA)Danail Tarpov (BUL)6-0 7-6(1)[H2H]
R16Ivan Kosec (SVK)Christian Trubrig (4) (AUT)1-6 6-3 6-3[H2H]
R16Martin Blasko (SVK)Bogdan Bobrov (RUS)7-5 6-3[H2H]
R16Pietro Licciardi (5) (ITA)Kamil Capkovic (WC) (SVK)7-6(3) 6-2[H2H]
R16Dmitry Popko (3) (KAZ)Danylo Kalenichenko (UKR)6-4 6-4[H2H]
R16Patrik Fabian (7) (SVK)Zdenek Derkas (CZE)6-2 6-0[H2H]
R16Tomislav Ternar (SLO)Kirill Dmitriev (2) (RUS)7-5 7-6(0)[H2H]
R32Gavin Van Peperzeel (1) (AUS)Bernd Kossler (AUT)6-3 6-4[H2H]
R32Petr Michnev (CZE)Zdenek Kolar (CZE)3-6 6-2 7-6(5)[H2H]
R32Danail Tarpov (BUL)Andrej Sladecek (WC) (SVK)6-1 6-0[H2H]
R32Alessandro Colella (ITA)Isak Arvidsson (6) (SWE)6-3 6-4[H2H]
R32Christian Trubrig (4) (AUT)Pavel Staubert (CZE)6-3 6-2[H2H]
R32Ivan Kosec (SVK)Vadym Ursu (UKR)6-3 6-3[H2H]
R32Martin Blasko (SVK)James Chaudry (GBR)7-5 6-2[H2H]
R32Bogdan Bobrov (RUS)Pavel Nejedly (8) (CZE)6-1 6-3[H2H]
R32Pietro Licciardi (5) (ITA)Dominik Kellovsky (CZE)6-4 4-6 6-3[H2H]
R32Kamil Capkovic (WC) (SVK)Isa Mammetgulyyev (WC) (TKM)6-0 6-2[H2H]
R32Danylo Kalenichenko (UKR)Tomas Toman (CZE)6-2 6-4[H2H]
R32Dmitry Popko (3) (KAZ)Marek Semjan (SVK)6-7(3) 6-4 6-3[H2H]
R32Patrik Fabian (7) (SVK)Filip Dolezel (CZE)7-6(6) 6-3[H2H]
R32Zdenek Derkas (CZE)Martin Caro (SVK)7-6(2) 2-6 6-1[H2H]
R32Tomislav Ternar (SLO)Peter Vajda (SVK)6-3 3-6 6-2[H2H]
R32Kirill Dmitriev (2) (RUS)Oliver Nagy (WC) (SVK)6-0 3-0 Retired[H2H]
Men's Doubles
FMartin Blasko (SVK)
Peter Vajda (SVK)
Alessandro Colella (3) (ITA)
Pietro Licciardi (ITA)
6-2 6-2
SFAlessandro Colella (3) (ITA)
Pietro Licciardi (ITA)
Danylo Kalenichenko (1) (UKR)
Vadym Ursu (UKR)
6-3 6-7(3) 10-4
SFMartin Blasko (SVK)
Peter Vajda (SVK)
Marek Gengel (CZE)
Krystof Janosik (CZE)
6-2 6-2
QFDanylo Kalenichenko (1) (UKR)
Vadym Ursu (UKR)
Danail Tarpov (BUL)
Gavin Van Peperzeel (AUS)
6-4 6-4
QFAlessandro Colella (3) (ITA)
Pietro Licciardi (ITA)
Kamil Capkovic (SVK)
Oliver Nagy (SVK)
6-2 3-6 10-7
QFMartin Blasko (SVK)
Peter Vajda (SVK)
Dominik Kellovsky (4) (CZE)
Pavel Staubert (CZE)
6-4 6-4
QFMarek Gengel (CZE)
Krystof Janosik (CZE)
Zdenek Kolar (CZE)
David Poljak (CZE)
0-6 7-5 10-8
R16Danylo Kalenichenko (1) (UKR)
Vadym Ursu (UKR)
Ivan Hric (SVK)
Tomas Pavlovsky (SVK)
6-2 6-3
R16Danail Tarpov (BUL)
Gavin Van Peperzeel (AUS)
Vladimir Kurek (SVK)
Andrej Sladecek (SVK)
6-3 6-4
R16Alessandro Colella (3) (ITA)
Pietro Licciardi (ITA)
Andrej Glvac (SVK)
Ivan Kosec (SVK)
7-6(3) 7-5
R16Kamil Capkovic (SVK)
Oliver Nagy (SVK)
Martin Beran (CAN)
Miro Beran (USA)
6-4 6-4
R16Martin Blasko (SVK)
Peter Vajda (SVK)
Bogdan Bobrov (RUS)
Kirill Dmitriev (RUS)
1-6 6-4 11-9
R16Dominik Kellovsky (4) (CZE)
Pavel Staubert (CZE)
David Damian Brna (SVK)
Patrik Obal (SVK)
6-3 6-7(2) 10-5
R16Marek Gengel (CZE)
Krystof Janosik (CZE)
Michal Marko (SVK)
Jakub Novak (SVK)
6-4 6-7(4) 10-4
R16Zdenek Kolar (CZE)
David Poljak (CZE)
Filip Dolezel (2) (CZE)
Petr Michnev (CZE)
6-3 7-6(4)
Men's Singles Qualifying - Those Winning Q1 Have Qualified
Q1Peter Vajda (1) (SVK)Marko Lovrinovic (WC) ()7-6(3) 7-6(2)[H2H]
Q1Tomas Toman (CZE)Martin Beran (2) (CAN)7-6(3) 6-1[H2H]
Q1Martin Caro (SVK)Frantisek Polanka (CZE)6-1 6-2[H2H]
Q1James Chaudry (12) (GBR)Joao Walendowsky (4) (BRA)6-4 4-6 6-2[H2H]
Q1Ivan Kosec (5) (SVK)Milan Habrman (9) (SVK)7-6(5) 6-4[H2H]
Q1Filip Dolezel (13) (CZE)Philip Lang (AUT)3-6 6-3 7-6(4)[H2H]
Q1Bernd Kossler (AUT)Ondrej Krstev (15) (CZE)6-4 6-2[H2H]
Q1Zdenek Derkas (14) (CZE)Mario Turcan (SVK)7-5 7-5[H2H]
Q2Peter Vajda (1) (SVK)Vladimir Kurek (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q2Marko Lovrinovic (WC) ()Marcel Waloch (10) (AUT)6-2 6-3[H2H]
Q2Martin Beran (2) (CAN)Pavel Krcek (CZE)6-1 7-6(0)[H2H]
Q2Tomas Toman (CZE)Bartosz Wojnar (11) (POL)6-4 6-1[H2H]
Q2Frantisek Polanka (CZE)Marek Rehacek (3) (CZE)6-3 2-6 7-5[H2H]
Q2Martin Caro (SVK)Gabriel Schmidt (16) (AUT)6-1 6-2[H2H]
Q2Joao Walendowsky (4) (BRA)Tomas Liska (SVK)6-1 7-5[H2H]
Q2James Chaudry (12) (GBR)Tomas Vyrostko (SVK)6-1 6-1[H2H]
Q2Ivan Kosec (5) (SVK)Martin Mihal (SVK)7-5 6-2[H2H]
Q2Milan Habrman (9) (SVK)David Mrazek (CZE)6-1 6-4[H2H]
Q2Philip Lang (AUT)Andre Biro (6) (HUN)7-5 6-1[H2H]
Q2Filip Dolezel (13) (CZE)David Damian Brna (WC) (SVK)7-5 6-1[H2H]
Q2Bernd Kossler (AUT)David Poljak (7) (CZE)6-4 6-3[H2H]
Q2Ondrej Krstev (15) (CZE)Lukas Janoska (SVK)6-2 7-6(6)[H2H]
Q2Mario Turcan (SVK)Grigory Potemkin (RUS)6-2 6-4[H2H]
Q2Zdenek Derkas (14) (CZE)Matej Leljak (WC) ()6-4 6-3[H2H]
Q3Peter Vajda (1) (SVK)Petr Hajek ()7-5 6-1[H2H]
Q3Vladimir Kurek (SVK)Carlos Henrique Hooper (BRA)6-0 6-4[H2H]
Q3Marko Lovrinovic (WC) ()Erik Kollarik (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Marcel Waloch (10) (AUT)Kris Krawcewicz (AUT)6-2 7-5[H2H]
Q3Martin Beran (2) (CAN)Jakub Behun (SVK)6-2 6-2[H2H]
Q3Pavel Krcek (CZE)Patrik Jancovic (SVK)6-0 6-3[H2H]
Q3Tomas Toman (CZE)Sebastian Bunescu (CAN)6-1 6-1[H2H]
Q3Bartosz Wojnar (11) (POL)Ivan Hric (SVK)6-1 6-0[H2H]
Q3Marek Rehacek (3) (CZE)MICHAL Selecky (SVK)6-2 6-3[H2H]
Q3Frantisek Polanka (CZE)Andrej Wawrzyczek (CZE)6-4 6-4[H2H]
Q3Martin Caro (SVK)Andrej Glvac (WC) (SVK)6-2 3-6 6-2[H2H]
Q3Gabriel Schmidt (16) (AUT)Vladimir Lexa (SVK)6-0 6-1[H2H]
Q3Joao Walendowsky (4) (BRA)Michal Skrla (SVK)6-0 6-2[H2H]
Q3Tomas Liska (SVK)Juraj Simcak (SVK)6-3 1-6 6-1[H2H]
Q3Tomas Vyrostko (SVK)Pedro De Paula (BRA)6-3 6-4[H2H]
Q3James Chaudry (12) (GBR)Tomas Hrabec (CZE)6-2 6-4[H2H]
Q3Ivan Kosec (5) (SVK)Patrik Obal (SVK)6-3 6-4[H2H]
Q3Martin Mihal (SVK)Marek Lukacovic (SVK)6-2 6-1[H2H]
Q3David Mrazek (CZE)Kevin Portmann (ITA)6-0 6-0[H2H]
Q3Milan Habrman (9) (SVK)Patrik Lapin (SVK)6-1 6-1[H2H]
Q3Andre Biro (6) (HUN)Lourenzo Gasperini (BRA)6-4 6-3[H2H]
Q3Philip Lang (AUT)Matvey Khomentovskiy (RUS)7-6(8) 6-3[H2H]
Q3David Damian Brna (WC) (SVK)Jakub Novak (SVK)6-3 6-3[H2H]
Q3Filip Dolezel (13) (CZE)Miro Beran (WC) (USA)6-0 6-0[H2H]
Q3David Poljak (7) (CZE)Martin Zeljenka (HUN)4-6 6-3 6-2[H2H]
Q3Bernd Kossler (AUT)Philipp Schroll (AUT)6-3 5-7 6-2[H2H]
Q3Lukas Janoska (SVK)Marek Gengel (CZE)7-6(4) 7-6(4)[H2H]
Q3Ondrej Krstev (15) (CZE)Richard Bync (WC) (SVK)6-0 6-0[H2H]
Q3Mario Turcan (SVK)Vitaliy Sachko (8) (UKR)6-4 6-3[H2H]
Q3Grigory Potemkin (RUS)Lukas Smolak (SVK)6-2 6-1[H2H]
Q3Matej Leljak (WC) ()Krystof Janosik (CZE)6-2 6-3[H2H]
Q3Zdenek Derkas (14) (CZE)Tomas Pavlovsky (SVK)6-4 6-2[H2H]